Sezatoarea canadiana (208)

Sezatoarea canadiana (208) | Autor: pitilache

Link direct la acest mesaj

In general, suntem fete bune, prietenoase,
saritoare si, mai ales, primitoare.
Se mai intampla insa, cateodata,
sa ne iasa fum pe nari si atunci devenim...
"zmei ariciosi", zic unii!!!
BEWARE!!!
INTRATI PE PROPRIUL RISC!!!

Cand aveti intrebari urgente, marcati-le ca atare, va rugam!!!
Daca nu primiti raspuns, e posibil sa fie asa si pentru ca nu-l cunoastem! Decat sa va suparati sau sa va simtiti jignite, mai degraba incercati sa reformulati intrebarea!




Capitolul 207, 206, 205, 204, 203, 202, 201, 200, 199, 198, 197, 196, 195, 194, 193, 192, 191, 190, 189, 188, 187, 186, 185, 184, 183, 182, 181, 180, 179, 178, 177, 176, 175, 174, 173, 172, 171, 170, 169, 168, 167, 166, 165, 164, 163, 162, 161, 160, 159, 158, 157, 156, 155, 154, 153, 152, 151, 150, 149, 148, 147, 146, 145, 144, 143, 142, 141, 140, 139, 138, 137, 136, 135, 134, 133, 132, 131, 130, 129, 128, 127, 126, 125, 124, 123, 122, 121, 120, 119, 118, 117,116, 115, 114, 113, 112, 111, 110, 109, 108, 107, 106, 105, 104, 103, 102, 101, 100, 99, 98, 97, 96, 95, 94, 93, 92, 91, 90, 89, 88, 87, 86, 85, 84, 83, 82, 81, 80, 79, 78, 77, 76, 75, 74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43 ,42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 18, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3

Cu incredere spre Canada partea 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17

Bebici de mamici si burtici de Canada 1, 2, 3, 4, 5, 6

Maple-syrup babies - mamici de Canada 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

In Canada (sau US) scoala publica sau privata?

Ambasada Romaniei in Canada
www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=82" target="_blank">Consulate romanesti in Canada
Ambasada Canadei in Romania
www.cic.gc.ca/english/citizenship/index.asp" target="_blank">Cetatenia canadiana
www.pptc.gc.ca/" target="_blank">Pasaport canadian
www.cic.gc.ca/english/visit/letter.asp" target="_blank">Informatii invitatie
Certificat de nastere romanesc

www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=79" target="_blank">Biserici romanesti in Canada

www.ratemds.com/" target="_blank">Rating doctori

Harti www.stm.info/English/metro/a-mapmet.htm" target="_blank">Metrou Montreal, www.stm.info/English/info/reseau2007.pdf" target="_blank">Autobuze Montreal, www.stm.info/English/info/centre-ville2007.pdf" target="_blank">Montreal Centre Ville, www.stm.info/English/info/trains2006.pdf" target="_blank">Trenuri suburbii Montreal
Imagini panoramice Romania, www.jurnalul.ro/webcam/piata-universitatii-54.html" target="_blank">Imagini live Romania

Joburi www.workopolis.com/" target="_blank">1, www.monster.ca/" target="_blank">2, www.jobbank.ca/" target="_blank">3, www.eluta.ca/" target="_blank">4, www.jobboom.com/mod-bin/prod/preferences.cgi?back_url=%2Fmod-bin%2Fprod%2Findex.pl" target="_blank">5, www.jobs-emplois.gc.ca/" target="_blank">6, Federali, www.carrieres.gouv.qc.ca/obtenir-un-emploi/recherche-demploi/resultat-de-recherche/index.html?tx_nurrechempl_pi1%5Bsearchtype%5D=category&tx_nurrechempl_pi1%5Bcategory%5D=all" target="_blank">Provinciali Qc, Montreal, Toronto, Vancouver

Bilete de avion www.flightnetwork.com/" target="_blank">1, www.cheapoair.com/" target="_blank">2, www.onetravel.com/" target="_blank">3, www.easyvols.org/google/" target="_blank">4, www.cheaptickets.com/" target="_blank">5
Campuri de vacanta Quebec
Travel allert www.travelalerts.ca/top-travel-deals-from-montreal.html" target="_blank">Montreal, www.travelalerts.ca/top-travel-deals-from-toronto.html" target="_blank">Toronto, www.travelalerts.ca/top-travel-deals-from-vancouver.html" target="_blank">Vancouver
Vacante www.selloffvacations.com/default.aspx" target="_blank">1, www.redtag.ca/" target="_blank">2, www.orbitz.com/" target="_blank">3, www.belairtravel.com/lastminute.asp" target="_blank">4, www.travellastminute.ca/TLM_SunwingSell-offs.php" target="_blank">5, www.itravel2000.com/LandingPage.aspx?returnPath=http%3a%2f%2f< a%20href=" target="_blank">6, www.voyagesarabais.com/" target="_blank">7
Apartamente de inchiriat pentru vacante (vacation rentals) www.homelidays.com/" target="_blank">1, www.abritel.fr/" target="_blank">2, www.interhome.com/" target="_blank">3, www.holiday-rentals.co.uk/" target="_blank">4, www.vrbo.com/" target="_blank">5

Discutii pe sezatoare despre vacante 1, 2

www.sepaq.com/index-en.html" target="_blank">Parcuri Quebec

www.rqap.gouv.qc.ca/index_en.asp" target="_blank">Concediu parental Quebec
www.magarderie.com/" target="_blank">Locuri disponibile garderii Quebec
www.mfacf.gouv.qc.ca/services-en-ligne/localisateur/" target="_blank">Garderii Quebec
www.enfancefamille.org/home.php" target="_blank">Lista unica de inscriere la gradinita Quebec
www.fraserinstitute.org/Commerce.Web/product_files/70QCFSC08RANK.pdf" target="_blank">Ierarhie scoli secundare Quebec
www.inspq.qc.ca/MieuxVivre/TDM.asp?Recherche" target="_blank">Ghid practic copii 0-2 ani
www.naissance.info.gouv.qc.ca/fr/index.asp" target="_blank">Devenir parent
www.petitmonde.com/" target="_blank">Activitati copii Montreal si Quebec

www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html" target="_blank">Taxe Canada
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/ministere/index.asp" target="_blank">Taxe Quebec
www.rhdsc.gc.ca/asp/passerelle.asp?hr=fr/pip/daa/pscee/public/comment_trouver_un_promoteur_de_REEE.shtml&hs=CGS" target="_blank">REEE
www.canadabenefits.gc.ca/faeclist.jsp?#9001 =fr&geo=6&catid=40" target="_blank">Prestatii financiare Quebec
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/particulier/impots/impot/credit_remb/rembours.asp" target="_blank">Rambursare impozit casa Quebec
www.habitation.gouv.qc.ca/proprietaires/aide_financiere.html" target="_blank">Habitation Quebec

www.redflagdeals.com/" target="_blank">Bargain shopping

www.cwgsy.net/private/bihet/learnfr.htm" target="_blank">Franceza
Engleza www.pronunciationpatterns.com/FAQ.html#I%20have%20trouble%20with%20the%20TH%20sounds,%20how%20did%20you%20solve%20it" target="_blank">1, www.phrases.org.uk/a-phrase-a-week/index.html" target="_blank">2, www.learnenglishonline.org/a/stories.htm" target="_blank">3, www.learn4good.com/languages/evr_english_grammar.htm" target="_blank">4, www.learn4good.com/languages/english_level.htm" target="_blank">5, www.nonstopenglish.com/" target="_blank">6, 7, www.elllo.org/" target="_blank">8, www.anglaisfacile.com/beginners/index.php" target="_blank">9

www.econsultant.com/i-want-open-source-software/index.html" target="_blank">Software

Info carti de copii www.lajoieparleslivres.com/masc/Default.asp?INSTANCE=JOIE" target="_blank">1, www.pedagolivres.com/" target="_blank">2, 3, www.communication-jeunesse.qc.ca/livromaniaques/index.php" target="_blank">4, www.croqulivre.asso.fr/index.php" target="_blank">5, www.choisirunlivre.com/index.php" target="_blank">6, www.crapoussin.com/" target="_blank">7, www.lurelu.net/courant.htm" target="_blank">8, www.librairiemonet.com/suggestions.php" target="_blank">9, www.scholastic.ca/kids/" target="_blank">10, 11
The Magic Tree House Collection - 6-10 ani
Disney Fairies Collection cu TinkerBell si toata gasca - fetite 5-9 ani
The Rainobow Magic Fairies Collection

Lista autori carti de copii: Laura Ingalls Wilder, Amelia Bedelia, Jeff Kenney, Ellen Miles, Robert Munsch, Barbara Dark, Jules Verne, J. K. Rowling

www.popularbook.ca/product4.htm" target="_blank">Comenzi culegeri in engleza
www.tutorvista.com/" target="_blank">Online tutoring in engleza
www.mathisfun.com/" target="_blank">Math is fun!

Carti pentru parinti:
- Freeing Your Child from Negative Thinking: Powerful, Practical Strategies to Build a Lifetime of Resilience, Flexibility, and Happiness - Tamar E. Chansky
- The Unwritten Rules of Friendship: Simple Strategies to Help Your Child Make Friends - Natalie Madorsky Elman, Eileen Kennedy-Moore

Reteta de sirop de ceapa si miere
Originalul (Simonna): se scobeste o ceapa, se pune miere in cavitatea respectiva si se lasa intr-un bol. Dupa citeva ore se bea sucul care se aduna in bol si se mai completeaza niste miere, si tot asa, etc.
Prelucrare dupa original:
Se ia o ceapa mare (sau 2 mijlocii) care se toaca marunt-marunt, se adauga 2-4 linguri de miere, sucul de la jumatate de lamaie si de la o portocoala, si se lasa tot amestecul la "fezandat" intre 4-24h, in functie de timpul avut la dispozitie. Apoi se colecteaza siropul care se lasa si se serveste bolnaviorilor astfel: 2-4 lingurite de 3 ori pe zi la copii si 2 linguri de 3 ori pe zi la adulti. Sanatate multa!!!

Regim de slabire "Donia".
Reteta cozonac "Podeanu".
Reteta cozonac pentru masina "Denisam/Donia".
Reteta cozonac pentru masina "ange".
Reteta gem pentru masina "mamaana".
Reteta tort clatite "Mona_B".
Reteta tort de mere cu zahar ars "Diana2007".
Reteta curcan delicios "Podeanu", mQQm.

Reteta quiche (AnaStroe): 4 oua batute cu o lingura de faina (nu plina) si 2-3 linguri de branza cottage + lapte (1/2 de pahar) amestecate cu 1/2 kg dovlecel razalit, o punga de brinza rapé, salam si carnati taiati marunti, 1-2 cepe verzi cu foi cu tot, un morcov razalit si vreo 5 rosii mititele taiate. Se pune tot amestecul in tava de iena peste un strat de pesmet si se lasa la cuptor vreo 35 minute.

Retete pentru masina de paine (ange):
Paine: 1 cupa si jumate de apa; 1 lingura ulei; 1 lingurita zahar (rasa); 1 lingurita sare (rasa); 4 cupe faina; 1 lingurita si jumatate drojdie
Gogosi (framantate in masina de paine): 500 g faina; 3 linguri zahar; 2 oua + 1 galbenus; 200 ml lapte caldut; 3 plicuri zahar vanilat; un praf de sare; 2 lingurite drojdie

Canadezele
________________________________

Alberta
Aida (Calgary)
Daisy (Calgary)
fil_lily (Lethbridge)

Bora Bora
lorelaim

Montreal si imprejurimi
Ana Stroe
Andy08
ange
ankalaura
bebitzu
carmençita
cfelinar
cge
codritu
Delia79
Diana2007
Doloress
Dragaica
Ica_1975
Ione81
iselin
Ktrinel
lakioana
mikiion
mimitete
monicutz_bb
nelia
oanagabriela
pitilache
Podeanu
Salina
simi
Simonna
valen
zavalita

Ottawa
Adela_P
Lorelai

Quebec City
Pucku

Toronto si imprejurimi
Adaf7
almo
CataD
DanaMario
Denisam
Donia
Inacanada2005
Khristin
Laurajr
Magdone
mamaana
Maru
matgravidut
Mi-ro
Mona_B
mQQm
OlgaTirziu
Ritah
Simona73
sofronica
Try

Vancouver
Laura B
rocs02

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Va astept la discutii in noul capitol!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Simo te-ai hotarat unde mergeti?

Doamnelor stiu ca au fost tensiuni si discutii la Sezatoare, dar tocmai ca sa le amorsam si sa ne cunoastem si mai bine, nu se poate sa intrerupem traditia intalnirii de 8 martie!!!

Va astept cu propuneri, montrealezelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Intalnire DA!!!!

Si eu ma uit tot cam pentru 2500 maximum pe dupa 1 aprilie. Am o intrebare, cand e vacanta copiilor de primavara ? Am inteles ca e diferit de la o provincie la alta. Ca stiu ca sunt preturile mai mari.
Eu caut ceva undeva unde sa fie gratuit pt. Marc. Si nu e chiar usor de gasit. Si vreau prin agentie, ca nu ma simt in siguranta cu luatul pe net.... E mult mai scump prin agentie?

Sa ma plang si la voi, ca noi azi am avut un soc.
Am vrut si noi dupa 7 ani sa deschidem un cont nou la banca.. Ca noi foloseam acelasi conturi de cand am venit .... Care sunt in Quebec ville... Dar am zis ca hai sa fim si noi normali sa avem banca in orasul unde locuim Se duce sotul la desjardin-ul de langa casa( ca sa ramanem fideli cica) si ce ii cere funcionara aia, numele proprietarului si tel, doua persoane de referinta, locul de munca si tel.... S-a enervat sotul si a plecat... Ca el vroia sa depuna bani nu sa ceara credit....si sa dea atatea date personale si informatii inutile.
Asa ca lasam balta Desjardins..... sau cel putin cel de langa casa, ca de cel din ville de Quebec nu am decat cuvinte de lauda....

E normal sa ceara atatea date personale? Ca sa deschizi un cont?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am postat dincolo, dar cred ca tocmai ce inchidea subiectul, nu stiu daca l-a luat, il mai pun si aici.

Mimitete, eu credeam ca la mine te referi. Dar si asa am raspuns, eu iau copiii la 3 sau la 4 cind are parascolara... si sint mici. Nici nu-ti dai seama cit de mult ocupa serviciul din zi, Octav pleaca la 8.30 si ajunge la 7, daca mai are si scoala ziua si recupereaza seara... copiii nici nu-l vad. Gindeste-te ca de la 3 la 6 sint totusi trei ore, pe care nu le folosim decit pentru joaca, plimbat, biblioteca etc. Zilele pedagogice, care sint destule, la fel. Vacantele tot asta facem...

Au si timp de joaca, avem parc si biblioteca (ca sa ne incalzim, nu pentru altceva). Activitatile sint miercurea si vinerea seara, simbata si duminica dimineata. Dar cum am spus, nu e nici una mai mult de o ora pe saptamina, in afara de patinaj. Cu teme nu prea ne rupem, mai are cite un proiect, la ala munceste ca-i plac.

Se joaca toti trei in fiecare seara cite o ora sau doua. Am scos televizor, filme, desene in timpul saptaminii. Si, acum, sa spunem drept, si activitatile sint tot la capitolul placere, se joaca, alearga (cei mici), Agata vorbeste cu fetele, au tot felul de secrete, se hlizesc tot timpul... nu mi se pare ca se duce chiar la munca. Simbata si duminica dupa-amiaza, in afara de doua jumatati de ora de lectii, au program de voie, face ce vor... si noi la fel.

Si apoi, stai, ca nu va tine nici la noi minunea prea mult, probabil ca acum sint ultimele luni de fericire. Din toamna nu cred ne vom mai permite sa facem ce am facut in ultimii ani, adica eu. Nu pot sa spun ca-mi pare bine, dar nici rau, am sentimentul de implinire maxima pe acest plan, acum e timpul pentru alte impliniri... si pentru ei la fel. Activitati vom face, mai ales cu cei mici, Agata va alege doar ce-i place cel mai mult, e anul dedicat studiului, stie asta.

Si nu mai spune ca nu esti mama dedicata pentru ca eu te contrazic. Eu cred ca fiecare parinte care este pentru copiii lui, ca sint si din aia care nu sint, este dedicat copiilor, doar ca sint diferite cai de o face.

Marturisesc ca, de fapt, nu stiu cum sa iau mesajul, adica e de bine sau de rau?

Daca vrei sa o convingi sa nu se duca singura, sa se uite la www.imdb.com/title/tt0936501/" target="_blank">Taken. Si e inspirat din caz real din cite stiu. Iar eu ii spun sigur ca sint reale asemenea cazuri. Eu nu as lasa-o!

Vad acum ca si Delphin a zis acelasi lucru, eu sint categoric pentru nu, in film e si o faza cu celular... nu glumesc, stiu ca filmul e film, dar stii ca viata bate filmul de cele mai multe ori.

Pitilache, multumesc. As putea sa scriu un capitol singura despre cit de frumos a inflorit micuta mea, tinind cont de cit de timorata era si de cit de inchisa. Nu mai e aproape nimic din Tudora de acum 2 ani, de exemplu. Dar 'r'-ul nu-i iese si gata.

Si DAAAA! pentru intilnire, numai sa fie cind si unde pot ajunge si eu.

Mikiion, nu stiu ce sa-ti spun cu referinta, poate s-au mai schimbat conditiile. Stiu ca am alte date am dat, dar referinte nu-mi amintesc. Si eu am deschis cont la BMO, separat de cel al familiei si nu mi-a cerut nici referinte, nici numele proprietarului.

Acum am terminat si de citit...

mQQm, multa sanatate mamei tale, bine ca v-a trecut. Ceilalti din casa nu au fost afectati? Ma tot gindesc la scoala ta de muzica, mi-a placut mult ideea. Oare se poate face si aici daca vrea copilul? Trebuie sa fie intr-adevar un talent sau pur si simplu ii place, munceste si merge in paralel. E greu? Cit timp pe zi exerseaza? Nu e pentru acum, ci pentru mai tirziu...

Mamaana, totusi sa aveti grija la noapte. Eu as lasa geamurile la camera un pic de tot intredeschise, pentru orice eventualitate. Sau poate sa trageti o fuga si sa cumparati un detector de gaz. Gazul a fost stresul meu in Bucuresti, mai ales dupa ce am avut-o pe Agata. Aici e focul...

Eu nu stiu cum va ies voua mesaje scurte... ca eu fac eforturi, dar tot lungi ies si inca spun esentialu'. Ma duc la programul de seara...

Si cum va spuneam, inca mai am ceva de spus... ieri cind am fost la scoala ca sa intreb de vacanta, am intrebat si de Tudora si mi-a spus ca sint sanse mari sa aiba loc. Anul trecut mi-a spus din prima ca nu va avea, dar eu am tot sperat. Of, sper!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristip71 spune:

pitilache,

Eu nu-mi pot permite sa merg in vacanta lor de primavara(adica prima saptamana din martie) ca e foarte scump. Astia cam dubleaza pretul atunci.Eu il scot pe Alex de la scoala. O saptamana n-o fi moarte de om!!!
Inca nu ne-am hotarat, ca sotul meu e cam lasa-ma sa te las.
Eu s vrea sa merg in prima saptamana din Aprilie, dar daca pot sa-mi iau concediu, merg cand e mai ieftin. In vara nu as vrea sa merg ca ppoti sa dai numai de ploi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Ce fatza noua si frumoasa avem la home page de pe DC chiar numai eu am remarcat-o?

Iselin
copii pleaca cu autobuzul si maninca numai din lunch-ul de acasa.F rar le dau bani sa-si ia de acolo.Dar in general ii intreb cam ce vor sa manince a doua zi asa ca nu au surprize neplacute.

Bilete ieftine in sud daca nu sunt la last minute = servicii proaste.
In afara de Cuba care e mai ieftina in rest noi am mai luat in 3200 (2 adulti si 2 copii pina in 12 ani) in Jamaica in Noiembrie.

Puteti sta la last minute dar e un pic riscant. Incercati insa pe www.selloffvacations.com pe perioada dorita sa puneti un maximum de pret. Vedeti ce obtineti si apoi cititi review-rile de pe www.tripadvisor.com ptr fiecare hotel in parte. E ceva timp de consumat dar merita.

Mikiion
in general agentia iti da aceleasi preturi ca pe net,dar agentiile romanesti mai calca si prin laturi -iti spun din experienta proprie.Eu am luat NUMAI de pe net si sa stii ca si alea sunt tot agentii , selloffvacation, travellast minte. Tie de fapt de ce ti-e frica?

Cind sunt copiii mai mici ii puteti scoate de la scoala, problematic e cind nu se mai poate.

mQQm ai gasit ceva "nou" de adus?

Mihaela,daca nu esti decisa sa o lasi sau nu singura in Paris, las-o acasa si ia-ma pe mine. Iti promit ca nu ma pierd

Eu spun DA ptr intilnire si vreau Tifannys again.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ah, si eu am vazut-o. Am intrat si am iesit, am crezut ca am gresit forumul.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Mikion Desjardins sunt recunoscuti ca sunt mai cu mot asa. Voi vreti sa va mutati contul curent, sau sa va deschideti unul nou? Eu pentru deschis cont nou as recomanda CIBC ca da mile aeroplan, eu una am beneficiat de ele, am zburat la sora-mea pe gratis de vreo 2 ori.

Iselin tot acasa sunt, eu ori nasc prea devreme, ori prea tarziu, sunt extremista rau. Azi am fost la doctor, eco, colul e mic, mic dar inchis bine, asa ca pana la urma m-au programat la inducere pe 9 februarie, daca nu vine bebe pana atunci. Pe 10 e soacra, pe 11 sotul, asa ca am ales pe 9. Numai Varsatori in jurul meu.



Mami de Patrick(29.04.2008) si 38+ Kevin
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Time is priceless, yet it costs us nothing; you can do anything you want with it, but you can't own it, you can spend it, but you can't keep it. And once you've lost it, there is no getting back, it's just gone!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Doloress pentru tine intrasem, sa vad daca a venit bebe. Bine ca nu-i grabit, ca cu vremea asta, e mai bine acolo la mamica lui in burtica. Tinem pumnii!

Mamamana imi imaginez ca frica ati tras! Acum totul e ok? Cum zicea si Nelia, poate un detector de gaze, daca n-aveti deja, ar reduce stresul cumva. Cu sanatatea cum stati? I-a trecut lui T?

Noi suntem bine, nu ne mai ajunge timpul, avem lectii multe tare, iar week-end-urile facem proiecte, lucrari, abia avem timp sa respiram. Am mai intrebat la scoala ca credeam ca-s eu nebuna , dar toti parintii mi-au confirmat ca si ei lucreaza la fel. Clasa a patra e grea! Ce ne-o astepta intr-a cincea, mai ales ca schimba de scoala, nici nu vreau sa ma gindesc.
In rest, toate bune. Pisicutz creste, o iubim, e o nebuna. Mi-a distrus perdelele, covoarele (n-am prea multe, BTW), ieri am vazut ca si sofaua din salon e un pic "ciupita". Dar noi o iubim! Si-asa vroiam sa le schimb, acum am motiv.

Nelia daca stiam ca merge sotul cu copiii in R. i-o dadeam si eu pe Alice. Ca n-avea destui. Asa o trimit cu o prietena, pleaca pe 24 iunie (ca termina scoala pe 23, are ultimul examen pe 23) si se intoarce pe 29 iulie. As fi vrut s-o las mai mult, dar nu am gasit alta solutie. In august vrem sa mergem in vacanta cu totii la Cape Cod.

Fetele din Ontario, cum e vremea pe la voi pe-acolo?

mQQm chestia aia cu furtul de identitate nu cred ca trebuie lasata sa treaca neobservata. Putem face ceva? Am putea reporta la admin si vedem ce se intimpla. Mie m-i se pare grav. Ca ti-a luat nick-ul, treaca mearga, nu avem exclusivitate pe nick (chiar daca-i dragut si original), dar trimitere la blogul tau, e cam mult! Cred ca-i boala de caputz!

Va pup pe toate si aveti grija pe drum, astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

lucrez de acasa! Yuppiii, a doua oara saptamana asta!
Toronto sub zapada, urbea locala sub zapada!
eu m-am logat la munci, si ma duc sa arunc de vreun cozonac in masina de paine!

Mergi la inceput