Sezatoarea canadiana (56)

Sezatoarea canadiana (56) | Autor: ange

Link direct la acest mesaj

poftiti va rog



"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ange spune:

ira,pai deasta te-am si intrebat pt. ca eu am vrut sa trimit un pachet in Ro si cand mi-au spus cat costa am renuntat.Nu avea cadoul valoare cat dadeam pe pachet
Probabil din Ro este mai ieftin.Sa o intrebi pe mama ta cat a dat pe pachetul tau te rog.
Si cum D-zeu ti-a pus si tzuica?au lasat-o?
La o tzuica fiarta nu pot veni la tine pt. ca sambata dimin. decolam.DAr veniti voi dupa Craciun.Pe 28 ajungem acasa.Va asteptam cu sorcova sau cu ce colind o fi inainte de revelion





"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Ce ma amuza cind citesc ce primiti voi, felicitari, pachete...bravo.
De la noi se asteapta nu se trimite.

Irina ciocolata din aia mica cu rom cu 3 culori pe invelitoare se gaseste si la magazinul polonez.Le-a placut mult si copiilor mei chiar daca au remarcat la sfirsit ca avea un gust bizar (de la rom)
Cu alte cuvinte nu va place tuica dar romul va place.

Azi e ultima mea zi de lucru,de acasa nu stiu cit timp am sa intru avind in vedere ca nu am cumparat nici un cadou (Irina nu esti ultima tu) si am si casa plina de musafiri simbata.

Va urez de acum un Craciun fericit,plin de bunatati pe masa cu miros de sarmale (si tuica) si cozonac si mica voastra familie alaturi.

Si in primul rind sanatate ca asta conteaza cel mai mult.
Camelia , petrecere frumoasa la botez si sa va traiasca finutul/finuta.

Numai bine tuturor,

Dana si gemenii
Voiculestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ira, nu, nu le stim. Vorbim la telefon intr-o zi si stabilim.

Multumesc, Ange, Emilly si Laura pentru sfaturi legate de pachet.
Emilly, nu e mare, sint niste bete de kendo, sint subtiri si lungi, dar e considerat bagaj, el de asta nu le-a luat, ca trebuia sa plateasca 150$ pe el. Deci ar trebui sa fie cineva in Romania, care are doar un singur bagaj. Asa ca, s-a gindit el, ca le lasa acolo si i le trimite cineva cu vaporul. Numai ca acum trebuie sa gasim si modalitatea de a face acest lucru. Deci, voi spuneti, ca e mai ieftin sa trimiti din Romania, adica sa platesti acolo decit sa le trimita cineva si sa platim aici? Si ultima intrebare, cunoaste cineva o firma buna si serioasa de trimis pachete si care sa nu ne ia pielea de pe noi? Ca asa, le duce la posta si gata.

Nici eu nu am facut cumparaturi, am luat doar la fete niste fleacuri, mai ramine de cautat cite unul mai serios, tati mi-a spus ce-mi ia, ca nu se putea altfel (creme pentru fata, dar dupa ce ma duc la cosmetica, pentru un test si bilete pentru anul viitor la concertele si spectacolele la care vreau eu - pina in zece, cica), iar eu habar nu am ce sa-i iau.
Auziti, ati vazut pe undeva sticlute din alea de metal, pentru bautura, cum avea JR in Dallas? Ca stiu sigur ca nebuniciul meu asta isi doreste de mult, de dragul sticlei, nu al bauturii, desi nu i-ar displacea sa fie si niste palinca in ea.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 – www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 – www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 – www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

dana,finuta mea se naste in aprilie
acum merg sa ciocnim sampania in cinstea ei si sa o vad in poze(eco)
distractie placuta si ai grija cate sarmale mancati.

ira,ciocolata cu rom gasesti la magz. romanesti.
eu mi-am adus 2 baxuri cu cate 24 de ciocolate fiecare asta vara.abia le-am terminat acum cateva zile.

SArbatori fericite!



"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Fetele, dar soldatei de Mos mai mici ati vazut pe undeva?

Dana Craciun fericit si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Nelia, am impresia ca sticlutze de alea am vazut pe la Mall la magazinele cu diferite chestii pt barbati si la LCBO .
http://www.ticketmaster.ca/event/10003D7CBFA4A5E7?artistid=1090822&majorcatid=10001&minorcatid=5

Fetele din Toronto, vine cineva la spectacol la Hrusca ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Laura cum mai e David? au mai trecut bubitele?

Donia, nu ne mai zice nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Emily,ce soldatei? nu inteleg ce cauti



"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenB spune:

Emily eu am vazut soldatei din aia de toate marimile pe la Winners, la Costco si cred ca si la Walmart dar nu la jucarii ci la raiounul cu decoratiuni de Noel.

Nelia, sticlute din alea de zici tu cred aveau tot la Winners, la cadouri pentru barbati.

Eu va spun voua de unde sa luati cadouri dar eu nu am luat mai nimic, trebuie sa-i caut copilului un personaj Spiderman ca s-a saturat de cati batman si Superman are, acum ne-am profilat pe Spiderman... si i s-a mai pus pata pe un robot scump si care nu face mai nimic in afara de faptul ca merge si da din coada, dar parca nu merita 100$.
Mamelor de baieti dati-mi si mie idei ce ati luat voi pentru baietii vostri ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Emilly, soldatei din aia mici sunt la Dolarama - e plin.

Mergi la inceput