Sezatoarea canadiana (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Fetelor in Toronto exista ceva similar cu "village du père Noel" in Toronto?

Emily soldatei am vazut chiar azi la Wiinners si la Hallmark (magazinele cu felicitari)

Carmel si eu astept ceva idei eu i-am cumparat pina acum patine,lego si o carte de povesti pe tv. Daca nu avem fetite ca parca la fetite ai atitea de cumparat :)

Ira
ciocolata cu rom si eugenii gasesti la magazine romanesti

Dana podeanu si noi la fel noi nu primim niciodata de la noi tot asa numai se astepta (macar nu sint singura )


LauraJr pe mine ma batea gindu sa vin la Hrusca , n-am cumparat bilet dar stau in dubiu sa merg la City Hall unde-i joc de lumini,concert si patinaj sau sa merg la concert

Dar unde gasesc eu sorici de porc ca am cumparat de la ChinaTown dar nu se poate minca ?
Vreau sorici ca la noi


Dana si Joshua
http://community.webshots.com/user/dana_josh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenB spune:

DanaMario asa-i ca pentru fete se gasesc mai multe jucarii ? si mai variate ?

Vreau si eu sorici. Se gaseste asa ceva in Montreal ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Sorici nu, da' porci stiu io o gramada.

Sa cautam dara pe e-bay, sau la freun vente de garage ceva sorici, ca-Craciun fara de el nu se poa'.

Fetele, ciocolatele cu rom o fi avand la poloneze, da' borcan cu dulceata de zmeura de-a lu' mama are ?

Cami, nu stiu cat costa pachetul, dar in weekend stau cu ea pe webcam ca avem timp amandoua, si o intreb io. Nu m-ar mira sa fi facut vreun CAR (cé-are ???) ca sa-i trimita fi-sii cadou in Canada, da' de cand am emigrat asa imi face de fiecare Craciun, imi pune la posta o cutie imeeeeeeeensa cu toate minunile. Cred ca daca scanau aia de la posta tuica de la Bisoca opreau iar toate aeroporturile si traficu aerian vreo 5-6 zile, nu stiu cum a trecut si nici macar daca e declarata, sunt total pe dinafara. Are insa o eticheta speciala pe ea, pe sticla, zic.


btw, si cafea Jacobs ca in Ro nu se iegzista bre, am cumparat si eu d-aici dar nu e la fel.


Am de dat sute de telefoane si de raspuns la atat de multe e-mailuri...dar mi-e asa de greu sa ma apuc de eleeeee

Nelia, deci duminica dupa biserica ne vedem la Pere Noel, sau ??? Noi ne ducem sigur. Astazi Sibin a terminat examenele, l-am pupat si l-am strans si e al meeeeeeeeeu pentru 2 saptamani si-i iubesc tare di tot. Il terorizez. Ne facem sandwici toti 3 si ne plimbam prin tot Montrealul, ca nebunii.

Toata lumea face sarmale, numai io o sa cumpar, ca nu stiu cum sa le fac si nici n-am timp. Daca stie cineva pe cineva care face/vinde/ mai ieftin (ca ce mi-e sa fac 100, ce mi-e 150) cumpar !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Am intrat sa vi-l arat pe bebe Christian Gabriel facand cunostinta cu lumea.

Emilly, despre ce soldatei vorbesti? Spargator de nuci? Noi avem in casa vreo 2, nici nu stiu de pe unde i-am luat anul trecut.

ange, anul asta sunt prea lauza pentru cafea...! Rau imi pare, dar noi suntem inca in haos, bebe e mic, mic, dar cu personalitate!

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Aoliooooooooooo, ce gras e in comparatie cu slabaturile di voi !

Gras si frumos !

Sa-ti traiasca, Donia, cadoul de Craciun voua sa va dea domnu' energie cat cuprinde !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Donia, sa va traisca, e tare scump.

Carmen, eu, dupa ce m-am codit vre-o luna, am hotarat sa-i iau scooter. E unul la 'Toys r us' in reducere (Razor scooter), dar nu l-am luat pe ala ca n-am gasit cu albastru (si-n mintea lui rosu e pentru fete). I-am luat unul cu cadru de aluminiu, m-am gandit la mine ca precis o sa sfarsesc sa-l trag pe scari in sus si-n jos toata vara. M-am invatat minte de la bicicleta, care-i grea de ma darama, si zgariu masina de cate ori o pun in portbagaj.

DanaMario, e si la noi 'Santa Village'. Daca afli de unde se cumpara sorici sa-mi zici si mie.

Laura, noi nu mergem la concert ca plecam la Blue Mountain, sa skiem pe iarba :), dar tare mi-ar fi placut.

Cu pachetele, nu prea mai primim acum, dar im primii 5 ani, primeam cate unul pe sezon, toate prostiile mi le trimiteau ai mei, asa ma bucuram...pastram si pungile in care trimiteau cate ceva.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Donia, sa va traiasca grasanul! Saracuta de tine, dar ce rotofei ai crescut si purtat tu in burtica.

Ira, Octav intreaba la ce biserica mergeti? Pentru el ar fi cel mai simplu sa ne spui biserica si ora la care veti fi acolo, venim si noi si plecam apoi impreuna. Abia astept! Ca nu ne-am vazut de la ziua Sofiei, cred... se face acusi anul!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 – www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 – www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 – www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Oho Donia, da chiar ca bine ti-a mai fost in sarcina de a iesit un bebelus asa grozav. Sa va traiasca si sa va bucurati de el. Si ce domnisoara mare ai, gata de ajutor:)
Eu vroiam doar sa urez tuturor Sarbatori Fericite si un An Nou cat mai bun.
Si ca tot dicutati despre intalnire cu toata Canada cum ramane cu partea noastra (BC)? Ca e cam departe Niagara....
Vazut pozele si va invidiez. La cat mai multe intalniri si macar sa ne barfiti si pe noi cele de departe:)))
Deci numai bine tuturor,
Craciun Fericit si La Multi Ani!

P.S.: Daca gasiti soric timite cineva si la noi? Eu am luat intr-un an chiar de la mag romanesc dar nu era bun de mancat:(

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

pentru cine mai cauta cadouri pentru copii, tocmai am fost la un magazin Scholar's Choice care tare mi-a placut. E diferit de 'Toys r us', mai apropiat de Mastermind, jucarii mai scumpe dar mai interesante.

Emilly acolo am vazut niste omuleti, Papo, replici ale diverselor personaje din filme de copii (si nu numai). Imi venea sa-i cumpaar pe toti, asa frumosi erau.

Daiopri, e departe Niagara e drept, dar tot trebuie vazuta odata. Ce ocazie mai buna decat sa te intalnesti cu noi??

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Donia, frumos cadou ati primit de Craciun anul asta! Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!

Multa sanatate la toata familia,
Roxana, 31+

Mergi la inceput