Sezatoarea canadiana (75)

Sezatoarea canadiana (75) | Autor: pitilache

Link direct la acest mesaj

Poftiti la sezatoare!

Capitolul 74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43 ,42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 18, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4

Cu incredere spre Canada partea 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17

In Canada (sau US) scoala publica sau privata?

Ambasada Romaniei in Canada
www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=82" target="_blank">Consulate romanesti in Canada
Ambasada Canadei in Romania
www.cic.gc.ca/english/citizenship/index.asp" target="_blank">Cetatenia canadiana
www.pptc.gc.ca/" target="_blank">Pasaport canadian

www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=79" target="_blank">Biserici romanesti in Canada

www.stm.info/English/metro/a-mapmet.htm" target="_blank">Harta metrou Montreal
www.stm.info/English/info/reseau2007.pdf" target="_blank">Harta autobuze Montreal
www.stm.info/English/info/centre-ville2007.pdf" target="_blank">Harta Montreal Centre Ville
www.stm.info/English/info/trains2006.pdf" target="_blank">Harta trenuri suburbii Montreal

www.workopolis.com/" target="_blank">Joburi 1
www.monster.ca/" target="_blank">Joburi 2
www.jobbank.ca/" target="_blank">Joburi 3
www.eluta.ca/" target="_blank">Joburi 4
www.jobboom.com/mod-bin/prod/preferences.cgi?back_url=%2Fmod-bin%2Fprod%2Findex.pl" target="_blank">Joburi 5
www.jobs-emplois.gc.ca/" target="_blank">Joburi 6
Joburi Montreal
Joburi Toronto
Joburi Vancouver

www.selloffvacations.com/default.aspx" target="_blank">Vacante 1
www.redtag.ca/" target="_blank">Vacante 2
www.cheaptickets.com/" target="_blank">Vacante 3
www.orbitz.com/" target="_blank">Vacante 4
www.belairtravel.com/lastminute.asp" target="_blank">Vacante 5
www.travellastminute.ca/TLM_SunwingSell-offs.php" target="_blank">Vacante 6
www.itravel2000.com/LandingPage.aspx?returnPath=http%3a%2f%2f< a%20href=" target="_blank">Vacante 7
www.voyagesarabais.com/" target="_blank">Vacante 8

Apartamente de inchiriat pentru vacante (vacation rentals):
www.homelidays.com/" target="_blank">1, www.abritel.fr/" target="_blank">2, www.interhome.com/" target="_blank">3, www.holiday-rentals.co.uk/" target="_blank">4, www.vrbo.com/" target="_blank">5

www.sepaq.com/index-en.html" target="_blank">Parcuri Quebec

www.rqap.gouv.qc.ca/index_en.asp" target="_blank">Concediu parental Quebec
www.magarderie.com/" target="_blank">Locuri disponibile garderii Quebec
www.mfacf.gouv.qc.ca/services-en-ligne/localisateur/" target="_blank">Garderii
www.iedm.org/uploaded/pdf/bulletin06_fr.pdf" target="_blank">Ierarhie scoli secundare Quebec
www.inspq.qc.ca/MieuxVivre/TDM.asp?Recherche" target="_blank">Ghid practic copii 0-2 ani
www.naissance.info.gouv.qc.ca/fr/index.asp" target="_blank">Devenir parent
www.petitmonde.com/" target="_blank">Activitati copii Montreal si Quebec

www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html" target="_blank">Taxe Canada
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/ministere/index.asp" target="_blank">Taxe Quebec
www.rhdsc.gc.ca/asp/passerelle.asp?hr=fr/pip/daa/pscee/public/comment_trouver_un_promoteur_de_REEE.shtml&hs=CGS" target="_blank">REEE
www.canadabenefits.gc.ca/faeclist.jsp?&lang=fr&geo=6&catid=40" target="_blank">Prestatii financiare Quebec
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/particulier/impots/impot/credit_remb/rembours.asp" target="_blank">Rambursare impozit casa Quebec
www.habitation.gouv.qc.ca/proprietaires/aide_financiere.html" target="_blank">Habitation Quebec

www.redflagdeals.com/" target="_blank">Bargain shopping

www.cwgsy.net/private/bihet/learnfr.htm" target="_blank">Franceza

www.econsultant.com/i-want-open-source-software/index.html" target="_blank">Software


"Less is more" - Mies van der Rohe

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Asadar maine vine Mos Nicolae!!!! In afara de bomboane si ciocolata ati mai pregatit ceva la puiuti? Eu i-am mai luat lui Seba si o carte gen legendele Olimpului gasita la Costco. Iar lui Isa i-am luat niste cizmulite, ca ciocalata de abia la anul sa-i aduca!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ica-am luat din Ro siropurile.
Ktrinel-mersi de pont cu supzitoarele,abia acum imi zici,mie care am fost patitza,dar sper ca suntem pe drumul cel bun,dar nu mai laud copii mei ca apoi se intampla invers
Roxana-bafta cu raspunsurile la interviu-sper sa ai parte de un cadou fain de mos.Legat de cadouri,nici noi nu servim cioco,am luat un DVD cuChristmas si un set de bucatarie sa le gateasca si sa le dea papa la plusurile ei- de 2sapt asta face,desi merita UNEORI un BATZ-nuiea cum era in ro f,stie ca asta primesc copii care nu sunt copii,nu ins.insa ca ma si asculta mereu.Nu maiamtimp sa ma duc sa caut batz,ca trecnasii lui Alex(lui i-am luat sosete sio salopeta de iarna) ca a implinit azi 5luni,si fac ceva pregatiri marunte,deci va doresc o seara fana.
NELIA!!!esti bine,stie cineva ceva de ea?

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Denisa, la multi ani pentru Alex pentru 5 luni. Isa face 10 luni azi! Sa ne traiasca!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Roxana- LA MULTZI ANI ISEI-sa fie sanatoasa si norocoasa!Mersi si sa ne bucure mereu!
Scuze ca am uitat ca e si ea pe 5!

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selena2002 spune:

Ehe, mucisori si tuse avem si noi asa ca sa fim in rand cu lumea.Dennis abia a terminat cu antibioticul si a inceput sa-i curga nasul acum, iar Bela e si ea mucioasa si tuseste (tuse de care nu mai scapa de mult timp).La noi sta treaba cam asa, cat sta acasa, Bela e bine, cand merge la gradi in prima zi incepe sa stranute, adoua zi incepe sa curga nasul si a treia tuseste si uite asa stau si o doftoricesc pana se face bne si iar o luam de la capat. Dennisa o sa ma duc si eu sa cumpar babyvac daca este tot ca batista bebelusului ca poate reusim sa scapam de mucisorii astia.

Da si diseara ne pregatim ghetutele ca vine Mos Nicolae, as fi vrut sa cumpar si eu o nuielusa pentru Bela dar norocul ei ca nu am gasit si am luat ceva dulciuri si o jucarie mica.

Sambata vrem si noi sa facem bradul, abia astept sa vad reactia lui Dennis mai ales.

Sanatate multa va doresc si "LA MULTI ANI" de sf. Nicolae si sa primiti cat mai multe cadouri frumoase in ghetute.

O zi buna va doresc.
Selena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Ktrinel, la noi supozitoarele n-au mers, n-a vrut pur si simplu sa-i pun si dupa ce ne-am luptat un pic am renuntat.

Felicitari sarbatoritilor !!!

Eu le doresc tuturor copiilor sa le aduca Mos Neculai multa sanatate puiutilor

Noi

Ce faci te si face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selena2002 spune:

Va mai trimit si eu cateva poze cu comorile mele
http://s223.photobucket.com/albums/dd209/carmenheroiu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Nelia, cum esti, cum te mai simti?
Fetelor, v-am admirat pozele. Oana, Antonia e o frumusete! Si ce par des si frumos! Are aerul mult mai mare de clasa a doua!
Selena, ai doi copii superbi, zici ca-s din filme!Cu cine seamana asa roscati?
La multi ani celor sarbatoriti!
Eu stiam ca mos Nicolae vine in seara de 5 spre 6 decembrie, asadar ce soir!
Ktrinel ai un pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Selena- ai2comori superbe-cusotul seamana la par,nu?
Mergi si cumpara BB,vezi ca e un magazin aproape de cheful de duminica:))
Mos Nicolae vine la noapte sau la fiecare cum poate!

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Absolut superbi piticii Selenei (cam asa vor fi si ai mei, numai ca invers, Baietelul mai mare). Ce diferenta este intre ei Selena?

Oana ai o domnisorica tare frumusica, Ira a descris foarte bine cu ce trasaturi deosebite a fost inzestrata.

Iar Sophia a Irinei mi se pare o motzata frumoasa si ghidusa, si parca usor teatrala si artista. Nu stiu cum sta cu talentul muzical, dar cred ca ar putea avea o cariera de succes ca actrita dupa cum pozeaza.

Ma ingrijoreaza si pe mine ca nu a dat Nelia nici un semn astazi, nu are nimeni numarul ei? Poate o putem suna sa aflam vesti, ca imi parea destul de serioasa problema ei.

Claudia merci de oferta, te anunt din timp daca voi apela la tine pentru putin ajutor

Mai scriu mai tarziu, ca plange Aylin

Monica, mami fericita de papusica Aylin Nicole (27 iulie 2007) si nazdravan de Alex (18 iunie 2006)

Pozici Aylin
Pozici Alexutu

"Happiness is nothing more than good health and a bad memory" - Albert Schweitzer

Mergi la inceput