Sezatoare canadiana (49)

Sezatoare canadiana (49) | Autor: clau07

Link direct la acest mesaj

[Canada]
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75716&whichpage=21

Salut fetelor, am incercat sa deschid un capitol nou ca am depasit deja 20 de pagini. Nici acum nu mi-a iesit hiperlink-ul Oare cum sa-l fac?


Claudia si Alexandra ( 8 iunie 2004)
--------------------------------------------
Poate ca, pentru lume, tu esti o persoana
Dar pentru anumite persoane tu esti toata lumea.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Magdone si LauraB, multumesc pentru urari! LauraB, succes cu proiectul si destressare cat mai rapida!

Clau, multumim de capitol nou!
Pentru ca sa ascunzi link-ul scrie urmatoarele:

[ url="" ] 48 [ /url ]
Intre ghilimele trebuie dai copy/paste adresei cu http://forum.desprecopii.com...etc
In plus, va trebui sa nu existe absolut nici o pauza intre caractere, incepand cu paranteza dreapta. Eu am pus spatii pentru ca altfel aparea iar prescurtarea catre link, ca mai jos.

Si va iesi asa:
48

Si mai e ceva, poate la sfarsitul adresei vei dori sa pui whichpage=1, in loc de whichpage=21, astfel incat cine deschide link-ul va ajunge la prima pagina a subiectului.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Oana, am pus plicul aseara. Cred ca ajunge la tine joi.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanadrag spune:

Va multumesc mult. Eu am mai strans $50 ieri la serviciu si aseara chiar am vorbit cu mama Lacramioarei ca o sa ii mai ajutam cu niste bani. I-a ajutat toata lumea si asta m-a bucurat foarte mult. Va tin la curent si inca o data multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanadrag spune:

TOP - Bucurestenii sunt cei mai nesimtiti din Europa

21 Iunie 2006 | de Ana Ilie

Bucurestiul este orasul cu cei mai nepoliticosi locuitori din toata Europa. Revista Reader’s Digest, care a realizat "Topul nesimtirii", si-a trimis reporteri in 35 de mari capitale ale lumii, cu o misiune unica: masurarea nivelului de politete locala. Conform The Times, reporterii au avut la indemana trei teste simple: au scapat un vraf de dosare pe o strada aglomerata pentru a vedea daca cineva ii ajuta, au numarat de cate ori vanzatorii le-au adresat un "multumesc" si au tinut cont de fiecare data cand cineva le-a tinut usa deschisa. S-a dovedit ca bucurestenii nu ajuta pe nimeni la necaz si nu tin usa deschisa pentru urmatorul. Pur si simplu aceste gesturi de minima politete nu fac parte din "cultura locala", noteaza ironic Times, care mai spune ca bucurestenii sunt chiar mai mitocani decat parizienii. Pe primul loc s-au situat newyorkezii, urmati de locuitorii din Zurich si Toronto. Cei mai politicosi dintre vecinii nostri sunt polonezii.

Eu cred ca se aplica pentru toata tara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Uite aici tot articolul : http://www.readersdigest.ca/mag/2006/07/polite.php

Pacat ca am ajuns asa rau!

Catalina si Laura (12 ian 2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588" target="_blank">Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by oanadrag
Pe primul loc s-au situat newyorkezii, urmati de locuitorii din Zurich si Toronto. Cei mai politicosi dintre vecinii nostri sunt polonezii.

Eu cred ca se aplica pentru toata tara!


toana



Chiar am vazut asta ieri la stiri, dar se vorbea de Toronto, nu de Bucuresti, desigur!
Macar torontezele aveti satisfactia ca sunteti in top trei.
Desi daca veneau si in oraselul meu, supranumit si "orasul prieteniei", ar fi aterizat Woodstockul direct pe locul intai cu coronita! Si eu trebuie sa ma mut de aici!

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

quote:
Originally posted by oanadrag

TOP - Bucurestenii sunt cei mai nesimtiti din Europa

21 Iunie 2006 | de Ana Ilie

Bucurestiul este orasul cu cei mai nepoliticosi locuitori din toata Europa. Revista Reader’s Digest, care a realizat "Topul nesimtirii", si-a trimis reporteri in 35 de mari capitale ale lumii, cu o misiune unica: masurarea nivelului de politete locala. Conform The Times, reporterii au avut la indemana trei teste simple: au scapat un vraf de dosare pe o strada aglomerata pentru a vedea daca cineva ii ajuta, au numarat de cate ori vanzatorii le-au adresat un "multumesc" si au tinut cont de fiecare data cand cineva le-a tinut usa deschisa. S-a dovedit ca bucurestenii nu ajuta pe nimeni la necaz si nu tin usa deschisa pentru urmatorul. Pur si simplu aceste gesturi de minima politete nu fac parte din "cultura locala", noteaza ironic Times, care mai spune ca bucurestenii sunt chiar mai mitocani decat parizienii. Pe primul loc s-au situat newyorkezii, urmati de locuitorii din Zurich si Toronto. Cei mai politicosi dintre vecinii nostri sunt polonezii.

Eu cred ca se aplica pentru toata tara!


toana



Asta cu tinut-ul usii urmatorului nu mi se pare un criteriu prea bun. Eu cand am venit in Canada ma enerva ca barbatii intrau inaintea mea pe usa, dar in schimb imi tineau usa sa intru dupa ei... Dar banuiesc ca si daca nu exista criteriul asta bucurestenii conduceau oricum detasat la mitocanie.


Edit: eu tot bucuresteanca sunt si-mi sunt dragi bucurestenii asa mitocani cum sunt (in fine, nu chiar toti).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

Oana am trimis si eu azi cecul prin posta. Da-mi de veste cand si daca il primesti.

Cat despre discutiile astea despre mitocanie, pe mine ma depasesc
Succes la dezbateri!

Caro,
un fost bucurestean mitocan - azi un torontez si mai mitocan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Aseara la TV, dupa ce a numit cele mai "politicoase" orase, prezentatorul a zis ceva de genul ca Vancouverul ar fi putut iesi si el pe locul 1, ca aici vezi si persoane care multumesc bancomatului dupa ce aparatul le da cash-ul

Tot o bucuresteanca,

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Buna seara fetelor.
Vreau sa trimit si eu bani din putinul pe care-l avem si habar nu am cum. Oana draga ma ajuti si pe mine? Incerc sa-ti trimit si un PM.

Olga

Si maine e o zi

Mergi la inceput