Sezatoare canadiana (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Vreau sa pun 2 anunturi aici, poate sunt amatori :


In cadrul traditionalului Festival Multicultural din Kitchener, care va avea loc in zilele de 24-25 iunie, ARTA (Asociatia Romanilor din Triunghiul de Aur) va invita duminica 25 iunie la ora 2:30 in parcul Victoria la un recital de muzica romaneasca.

Vor urca pe scena formatia de muzica populara romaneasca de la liceul WCI sub conducerea profesorului Ion Damian si formatia Duo Folk .

Va asteptam in numar cat mai mare in Parcul Victoria la o hora romaneasca.


[b]"NEDEE"

Organizată de

Asociația Culturală Română din Hamilton

la

CÂMPUL ROMÂNESC


1 și 2 iulie, 2006

Sâmbătă, 1 iulie, seara va fi BAL în aer liber care se va prelungi

pâna după miezul nopții.

Duminică, 2 iulie vor fi activități distractive și sportive

atât pentru copii cât și pentru adulți


VĂ VOM DELECTA CU UN PROGRAM MUZICAL BOGAT PENTRU TOATE GUSTURILE DIN REPERTORIUL ROMÂNESC SI INTERNAȚIONAL


COPIII SE VOR BUCURA DE UN MINUNAT BAZIN DE ÎNOT, JOCURI DISTRACTIVE ȘI PREMII


BBQ ȘI BAR ASORTAT LA PREȚURI CONVENABILE


Aduceți-vă corturile și petreceți un sfârșit de săptămână de neuitat la Câmpul Românesc


INTRAREA: $5/ADULT ; $3/COPIL


Informații suplimetare: 905-265-9884; 905-387-0637; 905-897-0652

Nu va tenteaza ? Noi duminik vom face tot posibilul sa ajungem in Victoria Park, mai ales ca vom implini 1 an de Canada !!!

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura 16 sapt si Ioana Nazdravana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by Laura B

Aseara la TV, dupa ce a numit cele mai "politicoase" orase, prezentatorul a zis ceva de genul ca Vancouverul ar fi putut iesi si el pe locul 1, ca aici vezi si persoane care multumesc bancomatului dupa ce aparatul le da cash-ul

Tot o bucuresteanca,

Laura



Laura, cedez coronita!

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Mamicilor din Montreal si imprejurimi... cunoasteti o cofetarie-patiserie care face torturi bune, sanatoase (sic!) si frumoase pentru micutii sarbatoriti? Agata va face 5 ani pe 28 iunie, nu-i facem decit la gradinita un tort si acasa, intre noi, tort facut de mami si cadoul aferent. Dar as vrea ca cel de la gradinita sa fie mai festiv si deosebit, ea vrea tort in forma de fluture (pina acum a avut Cenusaresa si Belle, facute de o fosta educatoare, dar as vrea ceva si mai frumos, plus ca nu stiu daca mai dau de ea). Multumesc!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 – www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 – www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 – www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

Canadiencelor, ne-au schimbat titlul sectiunii. Cica numai "Vacante, calatorii, concedii sau travel"..... atinci noi cu sezatorile unde ne aciuim?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Nelia, eu cumpar destul de des prajituri super(ca la noi acasa) poate chiar mai bune.Se numeste:
BOULANGERIE PREMIER MOISSON!
Au si un site :www.premieremoisson.com
Iar ca un "ps", chiar acum o saptamina a fost ziua fetitei mele si i-am comandat ptr. gradinita un tort de ciocolata SUPER...iar piinea iara e super gustoasa si nu se usuca asa de repede!La multi ani fetitei tale sa creasca mare si sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

quote:
Originally posted by nelia

Mamicilor din Montreal si imprejurimi... cunoasteti o cofetarie-patiserie care face torturi bune, sanatoase (sic!) si frumoase pentru micutii sarbatoriti? Agata va face 5 ani pe 28 iunie, nu-i facem decit la gradinita un tort si acasa, intre noi, tort facut de mami si cadoul aferent. Dar as vrea ca cel de la gradinita sa fie mai festiv si deosebit, ea vrea tort in forma de fluture (pina acum a avut Cenusaresa si Belle, facute de o fosta educatoare, dar as vrea ceva si mai frumos, plus ca nu stiu daca mai dau de ea). Multumesc!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA
www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 – www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 – www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 – www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">FILMULETE




Nelia,

sper ca nu ai cumparat deja tortul;
exista in Laval, pe boul. Samson, la intersectia cu Avenue 100 -Place 100 se cheama complexul de magazine(iesire de pe 13, sau intri din Cure-Labellé) o cofetarie cum nu erau decit in Clujul studentiei cindva; este greceasca, se numeste Ambroziasi gasesti tot ce-ai visat si ce nu...de la colaci impletiti, brinzoaice dulci-sarate, baclavale, cozonaci, la super-extra-torturi si prajituri;
se plateste numai cash; merita sa n-o ratezi, êu sunt mofturoasa de felul meu si nu ma omor dupa dulciuri, dar acolo cind intru...mi se rotesc ochii si simturile

in pozele de pe webshots se vede tortul cumparat de acolo pentru barbatii mei; cred ca fac si la comanda.

http://community.webshots.com/user/vara2006photos


Ana

http://community.webshots.com/user/pozemontreal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Dar face si tort-fluture la comanda!?! Nu conteaza compozitia, sa fie bun si sa nu zboare! Si cam cit costa un tort si pe unde vine? Ca nu am timp sa studiez acum site-ul, dar o voi face in curind. Multumesc! Si pentru urari! Ti le intorc fetitei tale!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 – www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 – www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 – www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:


Stiti cumva un tinichigiu - in zona Toronto? Am busit masina (oleaca) si s-a strambat un pic capota - nu prea mult, dar nu mai sta inchisa bine si stau cu grija ca mi se deschide pe autostrada din cauza vantului. Offff, stiam eu de ce urasc sofatul asta.

Mersi
Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna fetele, intru pe fuga sa va salut doar...

Donia cum mai sunteti?
eu mai am un stagiu si un examen si intru pe piata muncii daca trec cu bine de toate.As avea nevoie de ceva modele de CV-uri...ne-a dat noua ce si cum tre sa apara intr-un Cv dar m-ar ajuta un model...plizzz!!!si mercic mult! si pupici Roxanei!

Cornelia sa va traiasca printesa!!
eu una o sa caut patiseria din Laval, suna tare apetisant, ce mai conteaza 5 kg in plus?...

bidiloi prin ce parte a Montrealului v-ati mutat??poate ne vedem intr-un week end...

numai bine!!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

quote:
Originally posted by Cricor


Stiti cumva un tinichigiu - in zona Toronto? Am busit masina (oleaca) si s-a strambat un pic capota - nu prea mult, dar nu mai sta inchisa bine si stau cu grija ca mi se deschide pe autostrada din cauza vantului. Offff, stiam eu de ce urasc sofatul asta.

Mersi
Corina



Stie sotul meu niste albanezi buni si ieftini. Cand ajung acasa (sunt la servici pala la 9) il intreb si-ti scriu detalii.

Imi pare rau de accident.

Mergi la inceput