Sezatoare canadiana (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Emilly, da-mi adresa de email pe PM si o sa-ti trimit CV-ul meu in week-end, cred ca nu e tarziu, nu? Oricum, e in engleza, dar ca idee sper ca iti va fi de folos.

Na, canadiencelor, iata-ne la Prieteni dintotdeauna (de unde reusisem sa fugim ). Sper sa nu ne regasim tot pe pagina a patra, ca pe aici e trafic intens.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

S-a schimbat titulatura forumului de calatorii, asa ca a trebuit sa mut si subiectul vostru, impreuna cu toate celelalte.
sorry for the trouble,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Cricor, pe autostrada capota mea face de zici ca acu-acu se deschide. Pina la urma m-am obisnuit s-o ignor.. Eu mi-am lovit portierea cind eram gravida in doua luni si nici acu n-am gasit timpul si bugetul repararii.

Las' ca mai bine sintem la Prieteni (suna mai bine )

Sanatate la bebei si mamici.
Poze de cind eram mici si Poze si filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Raspunsul era pentru Bidiloi, pe al tau Ana l-am vazut dupa, probabil ca am postat in acelasi timp. In Laval nu am cum sa ajung miercuri, pentru ca eu nu conduc si sotul lucreaza, e departe de noi. Dar adresa data de Bidiloi imi convine de minune, am intrat pe site si am descoperit ca au magazin si in Marché Atwater, care e foarte aproape de noi. De fapt, stiam magazinul, le mai iau fetelor produse de patiserie de acolo, dar nu m-am uitat niciodata cum se numeste. Am vazut torturile, sint superaspectuoase, daca tu spui ca sint si gustoase... de acolo ii voi lua. Iar acasa ii voi face eu unul usor, cu fructe si il voi desena cum pot un fluture deasupra. Vreau sa-i fac o surpriza si sa-i cumpar din Dollarama fluturi din aia care se atirna si baloane, sa pun prin casa, sa le gaseasca cind vine de la gradinita miercuri... Acum e fluture, s-a saturat de printese. Fluture sau unicorn... numai asta deseneaza, numai asta viseaza si se viseaza. Si sirene! Ma intreb ce urmeaza... Multumesc pentru raspunsuri!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 – www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 – www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 – www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

nelia, mi-am amintit ca am vazut la A&P (nu stiu daca aveti si acolo, ideea e ca e o alimentara d-aia mai scumpa) si/sau la un magazin de crafturi (White Rose sau Michael's) tavi de tort in diverse forme. N-as sti sa-ti zic daca exista si in forma de fluture, dar daca mai ai timp, poate merita sa te duci sa vezi daca gasesti. Pupa mama la fluturasha mica

Sanatate la bebei si mamici.
Poze de cind eram mici si Poze si filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

Nelia pentru tortul care il faci tu este foarte usor sa-l faci fluture. Doar tai blatul rotund in 2 pe diagonala si asamblezi jumatatile invers, tangente pe linia cercului, diagonalele taiate fiind in exterior, N-am cum sa-ti fac un desen dar cred ca ai inteles.

Il umplii cu ce vrei si-l ornezi cu frisca. Ii pui 2 antene de ciocolata topita. Astea se fac asa: intr-o punga de plastic pui niste ciocolata simpla, inchizi punga, o bagi la microunde sa se topeasca, tai un colt si desenezi antenele pe o hartie pergament. Le lasi sa se raceasca. Le detasezi de hartie si gata.

Succes

Cricor, sotul meu nu mai are n# de telefon de la mecanicii aia, dar iti fac eu rost de el... mai dureaza catva zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Caroline, m-ai dat gata, ce trucuri sti...Mersi ca te interesezi de numar.

Am fost ieri la unii sa-mi dea un pret aprox. si mi-au zis: minim 150 (daca reuseste sa-mi indrepte capota), maxim 800 (cu capota noua + vopsit). Am dat intr-un minivan, care n-a avut nimic, nimic. Prima oara eu am crezut ca nici a mea n-are nimic, dar daca se mai uita mult astia de meserie cine stie ce mai descopera. A , plus ca mi-a zis ca s-a spart polistirenul ala de desubt de la bumper...daca il schimb si ala ajung la 1500. Oare astia cred ca eu culeg bani in drum spre serviciu? Stiati glumita aia "If money don't grow on trees, why banks have branches?"

Nelia, aici exista un magazin "Bulk barn" care are tot felul de tavi pentru tort, mai mult ca sigur ca au si pentru fluture. Nu stiu daca e si-n Montreala, in caz ca e, cel mai avantajos e sa inchiriezi tava aia o zi (costa 1.5$/zi parca), ca s-o cumperi e 14$. Noi luam pentru Luca de ziua lui diverse forme de masini.

Simona, La multi ani pentru aia mica, sa fie sanatoasa. Iti sunt datoare un mesaj... scuze.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

cind gasesc si eu un pic de timp pt scris, a disparut subiectul de la calatorii. l-am gasit intr-un sfirsit. salutare la toata lumea. am mai citit pe sarite pt ca, offfff, nu e timp.

nelia, uite un link unde explica cum sa faci tort fluture. http://www.cakesbyjan.com/may2.htm

eu am facut un fluture de craciun dupa cum descrie caroline procedeul. l-am imbracat in frisca si l-am decorat cu afine si zmeura. am poza dar trebuie sa o caut.

Lorelai si fetele - Livia si Maya (18 ianuarie 2005)
*** pt poze click pe casuta galbena de mai sus (pagina personala) ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

Cricor - telefonul mecanicului este 416 629 9094 Il cheama Farid. Vezi ce estimare iti da si el. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamamariana spune:

Buna dimineata fetele!
Suntem si noi in Toronto de o saptamana. Totul e ok... stam la niste prieteni deocamdata, insa vrem sa ne gasim locusorul nostru. Am umblat zilele astea si nu prea am gasit ceva sa imi placa. Asa ca am intrat repede aici sa va rog pe voi, daca stiti prin zona in care locuiti voi, un apartament sau townhouse cu 3 dormitoare, spuneti-mi si mie... dati-mi o idee pe unde sa mai caut eventual. Noi preferam zona de nord, adica North York sau nordul lui Etobicoke. Dar orice e bun, frumos si nu f. scump e ok.
Multumesc mult,
Mamamariana

Mergi la inceput