Sezatoarea canadiana (68)

Sezatoarea canadiana (68) | Autor: pitilache

Link direct la acest mesaj

Poftiti la sezatoare!

Capitolul 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51,50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43 ,42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 18, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4

Ambasada Romaniei in Canada
www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=82" target="_blank">Consulate romanesti in Canada
Ambasada Canadei in Romania
www.cic.gc.ca/english/citizenship/index.asp" target="_blank">Cetatenia canadiana
www.pptc.gc.ca/" target="_blank">Pasaport canadian

www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=79" target="_blank">Biserici romanesti in Canada

www.stm.info/English/metro/a-mapmet.htm" target="_blank">Harta metrou Montreal
www.stm.info/English/info/reseau2007.pdf" target="_blank">Harta autobuze Montreal
www.stm.info/English/info/centre-ville2007.pdf" target="_blank">Harta Montreal Centre Ville
www.stm.info/English/info/trains2006.pdf" target="_blank">Harta trenuri suburbii Montreal

www.workopolis.com/" target="_blank">Joburi 1
www.monster.ca/" target="_blank">Joburi 2
www.jobbank.ca/" target="_blank">Joburi 3
www.eluta.ca/" target="_blank">Joburi 4
www.jobboom.com/mod-bin/prod/preferences.cgi?back_url=%2Fmod-bin%2Fprod%2Findex.pl" target="_blank">Joburi 5
www.jobs-emplois.gc.ca/" target="_blank">Joburi 6
Joburi Montreal
Joburi Toronto
Joburi Vancouver

www.selloffvacations.com/default.aspx" target="_blank">Vacante 1
www.redtag.ca/" target="_blank">Vacante 2
www.cheaptickets.com/" target="_blank">Vacante 3
www.orbitz.com/" target="_blank">Vacante 4
www.belairtravel.com/lastminute.asp" target="_blank">Vacante 5
www.travellastminute.ca/TLM_SunwingSell-offs.php" target="_blank">Vacante 6
www.itravel2000.com/LandingPage.aspx?returnPath=http%3a%2f%2f< a%20href=" target="_blank">Vacante 7
www.voyagesarabais.com/" target="_blank">Vacante 8

Apartamente de inchiriat pentru vacante (vacation rentals):
www.homelidays.com/" target="_blank">1, www.abritel.fr/" target="_blank">2, www.interhome.com/" target="_blank">3, www.holiday-rentals.co.uk/" target="_blank">4, www.vrbo.com/" target="_blank">5

www.sepaq.com/index-en.html" target="_blank">Parcuri Quebec

www.rqap.gouv.qc.ca/index_en.asp" target="_blank">Concediu parental Quebec
www.magarderie.com/" target="_blank">Locuri disponibile garderii Quebec
www.mfacf.gouv.qc.ca/services-en-ligne/localisateur/" target="_blank">Garderii
www.iedm.org/uploaded/pdf/bulletin06_fr.pdf" target="_blank">Ierarhie scoli secundare Quebec
www.inspq.qc.ca/MieuxVivre/TDM.asp?Recherche" target="_blank">Ghid practic copii 0-2 ani
www.naissance.info.gouv.qc.ca/fr/index.asp" target="_blank">Devenir parent
www.petitmonde.com/" target="_blank">Activitati copii Montreal si Quebec

www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html" target="_blank">Taxe Canada
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/ministere/index.asp" target="_blank">Taxe Quebec
www.rhdsc.gc.ca/asp/passerelle.asp?hr=fr/pip/daa/pscee/public/comment_trouver_un_promoteur_de_REEE.shtml&hs=CGS" target="_blank">REEE
www.canadabenefits.gc.ca/faeclist.jsp?&lang=fr&geo=6&catid=40" target="_blank">Prestatii financiare Quebec
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/particulier/impots/impot/credit_remb/rembours.asp" target="_blank">Rambursare impozit casa Quebec
www.habitation.gouv.qc.ca/proprietaires/aide_financiere.html" target="_blank">Habitation Quebec

www.redflagdeals.com/" target="_blank">Bargain shopping

www.cwgsy.net/private/bihet/learnfr.htm" target="_blank">Franceza

www.econsultant.com/i-want-open-source-software/index.html" target="_blank">Software

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Sa curga sampania!!!

La multi ani Ira si Carmencita!!!

Sa fiti sanatoase, fericite si sa va bucurati de familiile voastre!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

cine zice ala e


Si daca e pe virtuale, va dau si tort, nu numai sampanie! Iuhuuuuuu ce petrecere!

Les psychiatres, c'est très efficace. Moi, avant, je pissais au lit, j'avais honte. Je suis allé voir un psychiatre, je suis guéri. Maintenant, je pisse au lit, mais j'en suis fier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selena2002 spune:

La multi ani Ira si Carmen, multa sanatate si multe bucurii alaturi de cei dragi voua!

Ohoo dar sunt ceva balante pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

la multi ani Carmen, la multi ani Ira sa fiti sanatoase si mereu voioase!

...eu ma "distrez" cu impachetatul, pina acum 2 imense cutii cu jucarii si un imens sac de maimutzoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

La multi ani, Carmencita!
Iti doresc tot binele din lume si o viata frumoasa si linistita.
Eu nu beau sampanie ca ma ametesc repede de la ea si am de invatat, dar o felie de tort parca as minca.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">28+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selena2002 spune:

Lorelaim merci de in trebare. Isabela este bine acum, febra nu a mai avut de cateva zile, asa cum am banuit nu a avut nimic nici in gat, se pare ca a fost un virus care s-a manifestat doar cu febra mare.
Sper sa nu se mai intample nimic, ca de saptamana viitoare mergem si noi la day-care. Topaie toata ziua in casa si zice ca abia asteapta sa mearga la "gananita" sper sa nu i se taie entuziasmul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Carmen si Ira

La multi ani! Multa fericire, sanatate si noroc, alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

La multi ani sarbatoritelor, Ira si Carmencita! .

Sa fiti sanatoase, iubite si fericite.





POZE NOI

Carmen si Matei Gabriel - [b] 27.10.2003


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Emily nu vin din pacate.....Eu ma bat cu temele acum si demi-sesiunea.

Educat e f. buna si deja Marc o adora. Insa nu are decat 2 zile pe sapt loc, pana in vara. Si si asa are un program nasol. Fara vineri si in rest doar pana la 16. Deci nu cred ca e de termen lung, din pacate. Dar pt. acomodare , anul asta, e bine.

La Multi Ani!!!!Ira si Carmencita!!!!!

Niste www.dropshots.com/mikiion#albums/flori/2005-09-05/17:51:13" target="_blank">flori pt voi.


Si sa-l vedeti pe Marc la gradi www.dropshots.com/mikiion#date/2007-09-17/08:34:51" target="_blank">aici si www.dropshots.com/mikiion#date/2007-09-24/11:16:13" target="_blank">aici
Mihaela

www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze
filme2

Virsta Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Spuneti-mi si mie, cum reusesc eu sa nu-i dau deloc lapte Christinei ci doar carne+morcovi/cartof/orez? Asa mi-a recomandat secretara/asistenta sau ce-o fi a pediatrului, si cand am cerut un rendez-vous ptr ca are scaune moi de 4-5 zile mi-a raspuns - Doar ptr atat? Imi venea sa-i inchid in nas.... da' ce fac eu ca micuta cere lapte si iaurt continuu si nu cred ca rezist sa nu-i dau inainte de culcare sau maine dimineata


Noi

Mergi la inceput