Sezatoarea canadiana (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

La multi ani fericiti Irina si Carmencita!

Distractie placuta Nelia si sa ne povestesti cum a fost.

Lorelaim, nu prea simt ca am schimbat ceva in viata mea, avind in vedere ca fac acelasi lucru ca si inainte. Deosebirea e ca am scapat de timesheetul zilnic (cit l-am urit) si ca nu mai am sefi la care sa le dau raportul. Dar va tin la curent in viitor.



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

La multi ani fericiti Irina si Carmencita!


Multa sanatate si realizari alaturi de familii!

Multa sanatate si copiilor bolnaviori!

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Ktrinel, mai este o boala pe la gradinite de care eu numai aici am auzit, se numeste "hand,foot and mouth disease", care e cu febra nu prea mare si bubite in gura, pe maini si pe talpi. E data de un virus din clasa enterovirusurilor.
Vaccinul antivaricela e gratis acum si intra in schema de vaccinare, se face la un an.

si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Ce mult ati scris in cateva zile !
In primul rand sa va multumesc pt urarile de ziua Ioanei, azi a fost ziua sotului iar David a implinit 10 luni!
Sa nu uit :

La multi ani Ira si Carmencita !

Sa va aveti parte doar de bucurii si fericire !

Ktrinel, cand a facut David roseola, a debutat cu febra ff puternica 3 zile si apoi i-a aparut eruptia, deci poate Julia are acea boal de care zicea cineva, cu mouth-foot disease ...incearca la walk-in clinic, poate sunt mai rapizi...de fapt, cand a facut Ioana varsat de vant am stat 3 ore in sala de asteptare fara sa o izoleze,cu copii, gravide, cu toate ca le-am spus ca e contagioasa...

Miki, ma bucur ca Mark e incantat de noua educatoare, vezi, omul sfinteste locul!

Lorelaim
, sanatate lui Gabisor si tie spor la fotografiat si la job!

Nelia, Suzane Vega e tipa cu melodia aia cu ritm obsedant dar placut care se lansase prin '90?
E bine ca mai iesiti si numai voi 2, asta pastreaza prospetime in relatie ...cum te mai simti cu burtik?

Referitor la viermi, cand aveam vreo 12 ani si 100 de viermi relevati la analize, i-a dat mamei cineva o reteta care m-a vindecat definitv de ei : spalaturi anale cu usturoi...e bine de facut cat mai langa wc, casimti imediat nevoia de-a-l folosi ...cine e interesat de procedura si reteta ii scriu pe privat, ca sa nu acuzati aici de vulgarisme


si..."a venit aseara mamaaaaaaaaa, din satucul de departe...." si sunt taaare bucuroasa !





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Carmencita - La Multzi ani cu sanatate si noroc!
Laura - La Multzi Ani lui Iulian - sa fitzi fericitzi si sa avetzi ani multzi, frumosi si imbeslshugatzi impreuna! Pupici Ioanei si micutzului David!
Ica - pt Christine: din cate stiu eu iaurt natur nu e contra-indicat daca ii dai doar putzinel si papa cu inghitzituri mici (nu lacom). Vezi ca cartoful poate fermenta... asa ca eu tzi-as sugera carne de piept de pasare, morcov/supa de morcov, orez/mucilagiu de orez, branzica de vaci, paine prajita, ca desert: banana si/sau mar copt in cuptor. Daca ai un picutz de ceai de menta (neindulcit) si ea accepta - e mai bun decat apa. Ai praf Smecta? E f bun in asemenea cazuri. Multa sanatate!
Fug ca s-a trezit Gabisor!


Lorelai
Haga Parken-Fluturi, Haga Parken-Flori de pai
Gabisor face "salata", Gabisor in parc,
A inflorit iasomia, Alte albume foto
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Ica - revin (am dus boboaca la gradi - a mieunat un picutz de tot - dar a fost OK; ieri NU a plans deloc si a mancat tot-tot singurica :-) - cred ca suntem pe drumul cel bun :-)) - daca-mi aduc bine aminte exista lapte praf special pt cazurile de scaune diareice la sugar si copilul mic - intreaba la farmacie daca-tzi pot recomanda ceva. Izi sugerez de-asemenea, daca ai timp sa mergi la un lab (cred ca Nelia a dat un nume si o adr de lab) sa intrebi daca pot face analize de scaun (kk)... nu care cumva sa fie ceva infectzios - NU vreau sa te sperii Doamne-fereste - da' mai bine sa descoperi ceva in faza incipienta... daca are scaune moi - NU ii da usturoi - poate irita stomacul mucoasa gastrica, etc. Multa sanatate si pupici Christinei!
Selena - imi pare bine ca Isabelle e OK acum. Cu gradi nu-tzi fie teama - intr-adevar la inceput poate fii entuziasmul (nici Gabisor n-a plans in primele 10 zile... de-abia dupa-aceea a apucat-o dorul de mine :-)) si apoi un pic de "mieunat" dar faptul ca esti acasa si potzi oricand s-o iei daca e ceva (esti permanent dispo - ca si mine - nu mergi la servici pe moment) - este un lucru extraordinar.
Mikiion - eu zic, daca Marc este fericit la gardi acum, sa incerci sa vorbesti cu educatoarea (invit-o la un ceai, o cafea, o parji) in timpul liber si vezi daca nu poate sa-tzi "faca loc" la gradi - astfel incat la anul sa nu trebuiasca sa schimbi. Eu, recunosc, am "sarit la interval" si sa stii ca edu au fost muuuuuuuult mai atente si muuuuuuult mai dragutze si mai maleabile. Sunt si ele oameni, nu? In plus au salarii destul de mici - asa ca un cadou pica bine :-)
No va tzuck si va doresc MULTA-MULTA SANATATE la pitici si mamici (+ taticii din dotare - bineintzeles)!

Lorelai
Haga Parken-Fluturi, Haga Parken-Flori de pai
Gabisor face "salata", Gabisor in parc,
A inflorit iasomia, Alte albume foto
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Miki - tzi-am admirat florile si flacaul - f faine pozele :-) Florile le-atzi "prins" in gradina botanica? Noi (sotzul meu si cu mine) eram fani Jardin Botanique! Am avut abonament anual de numai 50$CAD - pt intreaga fam (Les Amis du JB) si mergeam - poate nu chiar in fiec weekend - da' aproape :-) - sa ne relaxam, sa ne plimbam si sa citim la umbra ciresilor in floare... Ehhhh... ce vremuri.... acum doar visez la ele :-)

Lorelai
Haga Parken-Fluturi, Haga Parken-Flori de pai
Gabisor face "salata", Gabisor in parc,
A inflorit iasomia, Alte albume foto
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

Multumesc din suflet pentru urari si fie ca urarile sa vi se intoarca inzecit.
Numai sanatate va doresc.
Carmençita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

A fost o surpriza tare placuta Suzanne Vega: o muziciana fina, foarte simpla, cu cintece vechi si noi compuse de ea, formatia ei este la fel ca ea, niste finuti. Cinta superb la chitara, are o voce frumoasa si se vede clar ca e lucrata si studiata, ca de altfel tot ce au prezentat pe scena... Are un timbru al vocii foarte placut si un simt al umorului dezvoltat. Desi nu e genul de muzica comerciala si antrenanta (in afara de vreo doua sau trei melodii, cele mai cunoscute), e o placere sa o auzi si sa o asculti. Nu degeaba ne placea ea noua... Ce mai, e o tipa super! Cam asa arata acum. Sau www.youtube.com/watch?v=iyLvvDG568A&mode=related&search=" target="_blank">asa.
Nu am mai intrat in nici un bar, asa cum ne propusesem, pentru ca era 11.30 cind am iesit de la spectacol (si eram de la 8 plecati de acasa), dar am mers prin oras... de mina. Hi-hi-hi! Fetele au fost bine, le-am luat adormite si le-am pus pe pat la fel, s-au trezit ele si au miriit un pic, dar a fost in regula. In schimb, pentru piciul din burtica nu a fost foarte placut, foarte mult zgomot, vibratiile destul de puternice, drept urmare m-a batut cu picioarele cit a tinut spectacolul. Desi nu a fost cine stie ce, se cheama ca a fost o iesire in doi si tare mult ne mai doream acest lucru.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">28+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sori1980 spune:

Denisam, mersi ca mi-ai raspuns, eu ma intorc la servici in APrilie 2008, mi s-a spus ca trebuie sa incep sa caut cu vreo jumate de an inainte. Spune-mi si mie te rog despre homedaycare romanesc. Pt noi, North York e bine. Multumesc.

Sori1980

Mergi la inceput