Sezatoarea canadiana (35)

Sezatoarea canadiana (35) | Autor: Emilly

Link direct la acest mesaj

poftiti la crosetat fetele!!haideti ca dau o strigare ca poate va dezmortiti

Doniaaaaa
Irrrrrrraaaaa
Lauraaaaa
laurajrrrrrr
kristinnnnn
bubuuuuu
Monaaaaaa
Carmennnnn
Neliaaaaaa
Ancaaaaaaa
ruckkkkkk
Simonaaaaa
Denissssaaaaa
bebitzuuuuu
boboricuuuu
Criniaaaaaa
askaaaaaaa
si restul fetelor!!!!haideti la sezatoare!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Hai ca ma bag eu in fata !
Ioana mea e mai bine, am vorbit cu medicul nostru din Ro si ne-a zis ca s-ar putea sa fi avut fetita Exantem Subit, o boala a copilariei .
Acum Ioana e mai bine , dupa ce ieri a avut...41.1 gr Celsius !!!
Nu era stricat termometrul, dar eu am crezut ca-mi crapa mintile .
Azi nu a mai avut febra, dar tot nu are pofta de mancare, e slaba ca o matza !
Scolaritzelor, succes la invatat !

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura si shoricutzu' Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Preeezent!
Da' mai cu jumatate de gura, ca acum mai am un servici, tot jumatate de norma, insa simt ca nu mai am timp deloc. Ooof, acum imi doresc sa fiu mama de cariera si sa stau acasa.
Eh, gata cu valea plangerii.
Denisa, creste burtica repede, macar pentru mine ca privesc din afara. Tu parca te-ai cam saturat, vrei sa iada fititzu mai repede?
Laura, sper sa isi revina Ioana cat mai repede. Iti macina nervii bolile astea ciudate!
Scolaritele, spor la invatat. Cred ca e tare interesant sa vezi din interior cum e sistemul de invatamant de aici.
Restul nenominalizat, spor la treburi si sa va cada bine ce faceti! Si chiar, ce mai faceti? Mai e careva stresat asa ca mine zilele astea? Daca da, dati o strigare, sa facem un club si sa ne consolam reciproc.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Donia eu nu stiam ca lucrai part time?!!cum e la noul job?zi ceva amanunte!!!e tot cu batrinii?cum te descurci cu timpul?daca mai exista timp liber...ce mai face Roxana?

Eu tocmai ce am primit ok-ul de la Ordin, acum incep sa vad pe la ce colegii exista locuri libere si pe cind pot sa incep.Nu ma grabesc ca mai am de invatat franceza.A...a propos, mi-aduc aminte ca ma plingeam in primele saptamini de Cofi, acu e mult mai bine, sa ma vezi ce franceza parlesc

conchita desole, poate stiu fetele ceva.

Fetele, cit costa o tastatura cu accente pe ea trebuie sa achizitionez una ca nu se mai poate...

zi faina canadezele!!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Donia- mersi d eintrebare, da cam creste, am deja 85 cm peste burta de pe la 60-61, mi se pare ca is enorma, desi stiu ca o sa mai creasca, am pus 12kg si nu e felul meu si ma suapra spatele la job, si acasa cand stau trebuie intr-o anumita pozitie cuperna pe canapea, noaptea nu mai zic, duap ora 3 , ala nu prea e somn, dar asta e, nu ma mai vait, Emma sa fie sanatoasa!
O sa vedem azi ce mai spune medicul, desi cred ca aflam mai multe dupa ecografie, sper eu sa fie in jur de 1-2 noiembrie.
Bafta sa fii mama de cariera si sa tai acasa, se poate, trebuei rabdare , stii si tu!
Emily- vacanta palcuta si sper sa gasesti tastatura cu pricina!.


Denisa
27+
Emma Andreea
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Revin si eu cu intrebarea mea:

Mamicile din Montreal, a nascut vreuna dintre voi la spitalul Sainte Justine?

KIM & p’tit bout d’chou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

quote:
Originally posted by conchita

buna seara, canadiencele! poate gasesc raspunsul la voi, cine stie? la scolarite sper sa-l gasesc :-)) a dat vreuna dintre voi CLEP la franceza si poate sa imi dea si mie detalii? daca aveti in pastrare eventual si niste linkuri pe franceza, is vesnic recunoscatoare. sarumana anticipat si spor in tot ce faceti.



http://www.yale.edu/ycias/pier/rctf/ressources/enligne.htm

http://www.rfi.fr/Fichiers/langue_francaise/languefr/cours_francais.asp


mi-e teama ca e prea complicat pt tine

Toulouse, la ville rose


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

Emilly, in ce ordin vrei sa "intri"?
Bafta multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

quote:
Originally posted by bebitzu

Emilly, in ce ordin vrei sa "intri"?
Bafta multa.

bebitzu



Bebitzu, in Ordinul Infirmierilor.Miine am un randez-vous sa vad pe cind pot incepe cursurile.

Merci de urari, bafta la toata lumea!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Emily-bafat multa maine!
fetele, va zic si eu vestiel de la medic, sunt asa si asa deocamdata.
Contractziile care le am sunt normale atata timp cat nu devin f. dureroase si cat nu am singerari.
Pe 8 noiembrie merg din nou la control, a zis medicul ca maine imi spuen cand sa merg la ecografie, deci nu stiu decat maine data, pt ca asistenta era la o inmormintare, el era singur.Dc palcenat ramane tot jos inserata, facem C-section si gata, nu ebai si nu mai trebuei nici colul verificat.
Maine merg sa fac testul de glucoza pt diabet, sa vedem dc suntem ok, dureaza cam o ora si 15 min, sper sa rezist si sa iasa bine,deci maine voi lucra de acasa, ca te pun sa bei un suc acidulat f.dulce si cam gretos,cica, asta e.
Inima lui Emma batea f. bine.
Numai bine la toata lumea!


Denisa
27+
Emma Andreea
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

quote:
Initial creeata de Emilly

poftiti la crosetat fetele!!haideti ca dau o strigare ca poate va dezmortiti(...)
Prezent!


quote:
Originally posted by Boobooricu

LauraPai ce , fetita ta nu este asa mare si ce vrei sa spui ca nu este cumintica? (...)elena

Ehehe… cate ar fi de spus aici. O mica poveste doar: noi suntem acum la etapa “Diana do that!”. Asta aud de nu-s' cate ori pe zi. Si cand la baitza, si cand vreau sa-i desfac un cub de branzica, si cand vreau sa-i pun sosetele… Faza mortala a fost cand m-a vazut cu un diaper curat in mana (aici sta tare prost si nu e deocamdata foarte buna prietena cu olita) si mi-a zis (evident) “Diana do that”. Am lasat-o sa vad ce face. Si-a scos pantalonii, si-a desfacut diaperul vechi si mi l-a dat mie (cu comanda: “gabidj”= garbage), s-a asezat pe jos si si-a potrivit asa cum s-a priceput ea mai bine diaperul nou! Cam stramb, lalau, dar statea Zi si tu, am fata mare au ba?

Despre cat e de cumintica... oi scrie alta data!


quote:
Originally posted by roxanuta

Ma bag si eu in vorba...Simona si Laura B, sunatoare (planta) este St. John's Wort. Rattle este jucaria sunatoare.


Multam' Deci pot sa beau linistita inainte


Laura(jr), santate multa fetitei tale! Cum se mai simte?


Denisam bafta maine sa iasa bine! Cand am facut eu testul de glicemie pe vremea cand eram graviduta, sucul ala dulce-gretos chiar mi-a placut (aveam pe vremea aia un chef de dulce...)

Laura

Mergi la inceput