Mamici din Canada (5)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

quote:
Originally posted by ange

podeanu,ce fac copii? nu ne spui nimic de ei.
Intr-o luna-mi vin si mie copii acasa.Poate ne vedem.

ange,mamica de 2 ori


Merci de intrebare Camelia.Copiii fac f bine,numara pe degete zilele pina plecam spre Florida,adica simbata dimineata.
Poate dupa ce se mai dezmeticeste Irina,o punem de o alta intinire prin august septembrie.Tie cind iti vin copiii?
Numai bine.Ai fost o draguta,am citit despre ajutorul deosebit pe care l-ati oferit Irinei.

Dana si gemenii
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

dana,sa aveti vacanta placuta! Noi am planificat Florida pt. iarna.Abia astept sa-mi povestesti cum e pe acoloSa nu ratati disney lannd-ul.
Copii mei vin in august.Acum le caut bilete.Am disperat fara ei.e aiurea rau..
Binenteles ca ne vom vedea.Sa dai un semn cand va intoarceti.

Dantza mamaruta,eu am trimis acte in ro. cu posta canadiana.O singura pagina de 2 gr. costa in jur de 15 cad.Daca pui scrisoarea cu aviz de confirmare nu cred ca nu ajunge. Altfel nu stiu.Poate cu DHL-ul e mai sigur dar mult mai costisitor.Mergi la posta si inform.

O zi buna!

ange,mamica de 2ori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Danutza Mamaruta cred ca cel mai rapid e cu curier. Eu am trimis niste acte cu Fedex, au ajuns in 3 zile (in Bucuresti) si a costat 100$.


Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutza Mamaruta spune:

Ange si Cricor, multumesc mult pentru raspunsuri. Acum incep sa sap pentru Fedex.

Va pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caro spune:

Danuta, du-te la canada Post, au Priority Courier, costa 80-90 CAd, ajung in 2 zile. Canada Post lucreaza cu DHL in Ro. Eu cu FedEx am avut experiente neplacute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christina spune:

Buna fetelor,

n-am mai intrat cam demult pe-aici dar sunt foarte ocupata cu Victor (nascut pe 24 mai) si cu colicii etc, stiti voi.

Planuim sa mergem intr-un weekend pana la Niagara, cu soacra-mea care e in vizita si ma gandeam ca poate puteti voi sa-mi recomadati un hotel/motel/pensiune mai ieftina in zona.

Sorry, ca nu apuc sa citesc ce-ati mai discutat pe-aici dar datoria ma cheama.
Mersic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

La rates&reservations poti afla preturile in perioada in care vreti sa mergeti, pentru toate motelurile de pe lista din stanga. Gasesti date si despre localizare, cat de aproape sunt de cascada. Daca esti cu copilas mic, nu ti-as recomanda sa stai prea aproape de zona centrala, pentru ca este galagie. Chiar daca sunteti putin mai departe, este o parcare ieftina (5 dolari era acum doua saptamani) langa Skylon Tower.
Dar m-am luat cu vorba si am uitat de site:
http://www.infoniagara.com/hotels_and_motels/Niagara-Falls/advantage/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

caro sau oricine mai foloseste pompa de muls : cum le sterilizati si cind, prin fierbere, zilnic?Nu mi-am cumparat si sterilizator, dar daca imi spuneti ca e musai o sa-l cumpar.Biberoanele le spal cu detergent si apa fiarta clatite bine, bine la fel si pompa, din cind in cind le si sterilizez.
Cum tre' sa fac?
BB al meu are scaunul fff moale de citeva saptamini, eu zic ca e de la dintisorii care ne dau mari batai de cap, totusi scaunul ei ma termina, e moale, moale.Asa trebuie sa fie in perioada cu dintisorii?Voi ce stiti ca am auzit pareri si pareri.
Saru'mana pentru rindurile voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caro spune:

quote:
Originally posted by Emilly

caro sau oricine mai foloseste pompa de muls : cum le sterilizati si cind, prin fierbere, zilnic?Nu mi-am cumparat si sterilizator, dar daca imi spuneti ca e musai o sa-l cumpar.Biberoanele le spal cu detergent si apa fiarta clatite bine, bine la fel si pompa, din cind in cind le si sterilizez.
Cum tre' sa fac?
BB al meu are scaunul fff moale de citeva saptamini, eu zic ca e de la dintisorii care ne dau mari batai de cap, totusi scaunul ei ma termina, e moale, moale.Asa trebuie sa fie in perioada cu dintisorii?Voi ce stiti ca am auzit pareri si pareri.
Saru'mana pentru rindurile voastre!



eu sterilizez pompa odata pe saptamana. O fierb in oala... 10' in clocot. Toate partile, mai putin manerul.... De spalat sa nu care cumva sa o speli (pompa sau biberoanele) cu detergent antibacterial.
Cat despre scaun.... hmmmm... poate sa fie de la caldura, de la ceva ce ai mancat tu.... ii mai dai si altceva decat lapte de tzitzi? Daca da, atunci aceea ar putea fi cauza.... Eu de diaree/scaun moale de la dintisori nu am auzit inca.... Si in general, scaunul de bebei alaptati exclusiv la san este moale, nu beton....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Multumesc caro, mult.Ii mai dau cereale de orez, o fi ele de vina?
Mai am o problema pentru mamicile care alapteaza.De citeva zile mi-a scazut cantitatea de lapte, ce scoteam in 3 ore acum scot in 5.Ma ingrijoreaza tare.
Exista vreo tableta miraculoasa pe care o pot cumpara eu fara reteta pentru a-mi mari cantitatea de laptic???........

Mergi la inceput