Mamici din Canada (5)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutza spune:

Buna la toata lumea ,

Fetele din Montreal ...mai fac o incercare ...spuneti-mi stiti cumva unde pot sa gasesc soc - flori ca tare as bea o socata ...pe-aici pe linga mine am descoperit la niste italieni in curte un visin ...ei par sa nu fie in nici un fel interesati de visine ...diseara ma risc si ma duc la ei la usa sa ii intreb daca pot sa iau si eu niste visine ...o sa ii rog frumos ...sper sa nu ma fugareasca :-)

BEU eu stiu ca daca vii ca emigrant 3 luni de zile ai dreptul sa folosesti permisul din Romania ...si ca turist dealtfel cred ...suna si intreaba eventual.

Fetelor eu stau in Rivieres Des Prairies , dupa ANjou ...e cineva care sta prin zone apropiate ca poate ne vedem intr-un parc sau la o cafelutza daca vreti .

Va pup si va doresc un weekend placut

Onuta,Bryan Alexandru(26feb. 2001) si Sean Raphael (29 dec. 2003)
http://community.webshots.com/user/onutza_mamicutza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

oanagabriele,la medicul Sefler despre care vorbesti in mesajul tau se poate ajunge fara "relatii"?As vrea sa-mi fac ceva analize si nu am medic care sa-mi dea trimitere...buna treaba!

onutza,si zi asa dai o cafeluata? nu sunt din zona ta dar vin oriunde doriti daca o puneti de intalnire

beu,bafta la examenul pt. sofat!

podeanu,ce fac copii? nu ne spui nimic de ei.
Intr-o luna-mi vin si mie copii acasa.Poate ne vedem.

ange,mamica de 2 ori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Dragelor, buna!
Multumesc mult pt. raspunsuri, fetelor. Denisa, inca nu ne-am hotarat cand sa mergem. Voi pt. ce site ati facut rezervarea? Mergeti chiar cu cortul? Donia, cum a fost la Niagara on the Lake? Pe langa mancare ieftina si buna :)...am auzit ca e superb oraselul. Stiti cumva de un loc, pe langa Niagara...unde sunt fluturi multi? :) Sa stiti ca vorbesc serios.
Ce companii de telefoane folositi voi? Uitati aici una: 9c/min cu Bucurestiul si 15 cu restul tarii:
http://www.g3telecom.com/Rates.aspx?Country=Romania
Voi stiti de altele mai bune?
Pupici si numai bine.
anto
ps. Eu tocesc la driving...nu pot sa va spun ce repede merge treaba cu ai mei copii dupa urechi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocs spune:

Beu, si eu am dat examen pentru carnet tot in Longueil.Am luat in prealabil cateva ore de conducere cu un instructor roman de acolo.Examenul l-am dat pe masina lui si totul a fost ok.Daca te intereseaza iti pot da numarul lui de telefon, asta daca nu este deja prea tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Anto, La Niagara on the Lake n-am facut altceva in afara mancarii, ne-am mai plimbat putin cu masina prin oras si e foarte frumos. De fapt, toata zona m-a incantat. Chestia cu fluturii (Butterflies Observatory, parca) e pe la iesirea din Niagara Falls catre Niagara on the Lake, se vede foarte usor de pe soseaua care merge prin oras de-a lungul apei (nu mai stiu cum ii spune). Tura asta n-am reusit sa mergem, dar cu siguranta vom face inca o excursie, ca tare mult ne-a placut.
Daca vrei sa-ti spun mai multe, ma mai consult cu brosurile, ca memoria...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Langa Niagara-on-the-Lake e Butterfly Conservatory (sper ca am scris bine) care se afla pe drumul spre cascada (cred ca wine route se cheama drumul ala). In Niagara Falls se afla si Marine-Land un fel de parc de distractii cu delfinariu si balene. Asta in plus de cele mentionate mai devreme. E o zona frumoasa. Ce mai poti face e sa culegi cirese in sezonul asta, sa mergi sa vizitezi cramele de vin (renumite) si sa degusti vinurile lor.

Catalina si Laura (12 ian 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Conservatory... Observatory... totusi, nu m-a lasat memoria cu totul, am retinut 9 din 12 litere!
Dar, pentru siguranta, am verificat harta. Conservatoriul e in Niagara Falls, e o strada numita Niagara Parkway, care trece pe langa cascada, trece si pe langa Conservatory si apoi iese din Niagara Falls si ajunge in Niagara on the Lake.
Niagara Parkway e wine route, Cata? Cred ca da, ca am vazut multe vii si niste conace... Mai scria pe ici-colo ca se poate degusta un vin, doua, trei... Si chiar am cumparat cirese din zona. Spuneau ca mai tarziu (cam pe vremea asta, probabil) vor avea si visine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Anto, noi am facut rezervarea de mult si mergem de 1 august for sure, am mai fost si ne place, cu cortul, nu murim 3 zile..Algonquin e mare si nice si o sa mergem si cu barca, ca ne-am luat barca si vrea al meu sa pescuim si sa ne mai plimbam pe acolo, sa vedem si alte zone..
Veniti si voi?
Take care,
D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moosy spune:

Anto, cand ai examen la driving? Si eu m-am apucat si am examen pe 22 iulie. Am lipsit fetelor pe de forum ca am fost in examene, dar v-am citit. Anto, si eu caut gradi pt asta mic, dar n-am gasit inca nimic.
La sf de saptamana ma facut praji de visine...yumi de bun a fost...cand se coc toate fac si putina visinata :)...ca pe acasa ..:)

Anca si Michael

www.barabas-andreea.ca
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=moosy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutza Mamaruta spune:

Nu stiu unde sa scriu asa ca va intreb pe voi, mamici din Canada: cum pot trimite cel mai rapid si sigur niste acte in Romania (procura si certificat de casatorie in original)? Cam cit dureaza si cit costa?

Multumesc mult!

Mergi la inceput