Sezatoarea canadiana (63)

Sezatoarea canadiana (63) | Autor: pitilache

Link direct la acest mesaj

Poftiti la sezatoare! Capitolul 62, 61, 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51,50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43 ,42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 18, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4

Roxana

Ambasada Romaniei in Canada
www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=82" target="_blank">Consulate romanesti in Canada
Ambasada Canadei in Romania
www.cic.gc.ca/ENGLISH/CITIZEN/index.html" target="_blank">Cetatenia canadiana

www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=79" target="_blank">Biserici romanesti in Canada

www.stm.info/English/metro/a-mapmet.htm" target="_blank">Harta metrou Montreal
www.stm.info/English/info/reseau2007.pdf" target="_blank">Harta autobuze Montreal
www.stm.info/English/info/centre-ville2007.pdf" target="_blank">Harta Montreal Centre Ville
www.stm.info/English/info/trains2006.pdf" target="_blank">Harta trenuri suburbii Montreal

www.workopolis.com/" target="_blank">Joburi 1
www.monster.ca/" target="_blank">Joburi 2
www.jobbank.ca/" target="_blank">Joburi 3
www.eluta.ca/" target="_blank">Joburi 4
www.jobboom.com/mod-bin/prod/preferences.cgi?back_url=%2Fmod-bin%2Fprod%2Findex.pl" target="_blank">Joburi 5
www.jobs-emplois.gc.ca/" target="_blank">Joburi 6
Joburi Montreal
Joburi Toronto
Joburi Vancouver

www.selloffvacations.com/default.aspx" target="_blank">Vacante 1
www.redtag.ca/" target="_blank">Vacante 2
www.cheaptickets.com/" target="_blank">Vacante 3
www.orbitz.com/" target="_blank">Vacante 4
www.belairtravel.com/lastminute.asp" target="_blank">Vacante 5
www.travellastminute.ca/TLM_SunwingSell-offs.php" target="_blank">Vacante 6
www.itravel2000.com/LandingPage.aspx?returnPath=http%3a%2f%2f< a%20href=" target="_blank">Vacante 7
www.voyagesarabais.com/" target="_blank">Vacante 8

www.sepaq.com/index-en.html" target="_blank">Parcuri Quebec

www.rqap.gouv.qc.ca/index_en.asp" target="_blank">Concediu parental Quebec
www.magarderie.com/" target="_blank">Locuri disponibile garderii Quebec
www.mfacf.gouv.qc.ca/services-en-ligne/localisateur/" target="_blank">Garderii
www.iedm.org/uploaded/pdf/bulletin06_fr.pdf" target="_blank">Ierarhie scoli secundare Quebec
www.inspq.qc.ca/MieuxVivre/TDM.asp?Recherche" target="_blank">Ghid practic copii 0-2 ani
www.naissance.info.gouv.qc.ca/fr/index.asp" target="_blank">Devenir parent
www.petitmonde.com/" target="_blank">Activitati copii Montreal si Quebec

www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html" target="_blank">Taxe Canada
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/ministere/index.asp" target="_blank">Taxe Quebec
www.rhdsc.gc.ca/asp/passerelle.asp?hr=fr/pip/daa/pscee/public/comment_trouver_un_promoteur_de_REEE.shtml&hs=CGS" target="_blank">REEE

www.redflagdeals.com/" target="_blank">Bargain shopping

www.cwgsy.net/private/bihet/learnfr.htm" target="_blank">Franceza

www.econsultant.com/i-want-open-source-software/index.html" target="_blank">Software

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Poftiti, va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Simona, merci pentru adresa. O sa trec azi pe la posta si trimit plicul dupa cum am discutat. E un desen facut de Seba aseara si cateva mici iconite aduse de soacra-mea din Romania. Sa-i fie cu noroc si Dumnezeu si Maica Domnului s-o aiba in grija lor.

Bafta lui Radu la examenul de karate!

Revin mai tarziu ca trebuie sa hranesc bebeul!

Va pup,
Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Simonna, si tu unde trimit plicul, la ce adresa ?

Eu as vrea sa iau desenele Antoniei, Sofiei, si a cui copil forumist o mai putea sa le mai trimita in parc, dar nu stiu unde sa le trimit.

Are cineva adresa Laurei de spital (cea din Vancouver, noua locatie ?)

Cine mai vine sambata in Joyce sa aduca desene de copii minunati pentru Diana ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Simbata, la ce ora?

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Sambata dupa amiaza spre seara, sa zicem de la 4-5 pana la 8, daca rezista Sofie.

O s-o pun sa faca si un desen acolo, in direct.
Aduc eu culori, carioci si foi.

Ma duc c-am intarziat la serviciu. Diana scumpa, ne gandim mereu la tine si facem rugaciuni in fiecare zi, asa cum n-am facut niciodata in viata noastra, nici unul din noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticutz spune:

E vreuna dintre voi, fetele din Vancouver, online in momentul asta?
scrieti-mi va rog un PM, care sinteti, una din voi, va rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Pentru fetele din Montreal (dar si restul Canadei )

Eu ma ofer sa string desenele copilasilor vostri (trimise prin posta) si sa le trimit Dianei la Vancouver. Deci cine vrea, poate sa-mi scrie un PM si ii dau adresa mea. Cu intilnirile este mai greu, dar cu posta ajung repede.
Singura mica problema este ca noi plecam in vacanta pe 22 iunie. Deci eu pot sa fiu cutia postala pina atunci, si pe urma altcineva poate prelua stafeta.
In orice caz cine poate si are timp, sa dea o fuga la parcul Joyce simbata dupa-masa (noi venim cam dupa ora 18h00).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Oana, care-i adresa parcului Joice? Nu promit ca ajung, incerc, Roxana imi trimite mie desenul lui Seba, o sa-l pun linga a lui Radu, dar mi-ar place sa va si vad. Asa ca, svp, adresa lui Joice, macar orientativ, vin pe 15 sud si pe urma ce mai fac? si, cine afla adresa Laurei, sa-mi trimita si mie un pm...
Va pup,
Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Of, pot sa desenez eu ceva din suflet ptr Diana? Copiii mei nu au inspiratie in momentul asta...copii insensibili....le povestesc de Diana si evident mi se fringe vocea si incep sa pling. Edi f senin "da de ce plingi mami??/"

ma gindeam si la o felicitare de insanatosire dar e prea nepersonala,am cautat si desene de icoane pe net, sa le colorez, mi-au aparut icoane adevarate...

Nu am inspiratie, vreau si eu sa-i trimit ceva din suflet care sa-i placa.ma gindeam ca saracuta sta in pat toata ziua, stiti diapozitivele alea de le aveam noi cind eram mici, cu proiectare pe perete?? S-o gasi asa ceva aici? dar acum ma intreb :o avea TV in camera de spital, poate si un film ptr virsta ei ar bucura-o?

Or fi transportat-o azi dimineata?

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Simonna, uite :


1. Prendre la direction nord-ouest sur AUT-15 Sud 0,2 km
2. AUT-15 Sud tourne légèrement à gauche et devient Boulevard Dagenais Ouest 0,2 km
3. Tourner à gauche pour rester sur Boulevard Dagenais Ouest 0,6 km
1 minute
4. Tourner à droite sur Boulevard Curé-Labelle 0,3 km
1 minute
5. Prendre la bretelle pour rejoindre AUT-15 Sud/Autoroute Transcanadienne Est 13,0 km
9 minutes
6. Prendre la sortie 1-E à gauche pour AUT-40 Est/Autoroute Transcanadienne en direction de Boul. de L'Acadie/Québec 0,6 km
1 minute
7. Rester sur la file de droite et suivre RTE-335/Boul. de L'Acadie/Boul. St-Laurent/Rue St-Denis 61 m
8. Rester sur la file de gauche et suivre Boul. de L'Acadie Sud 0,3 km
9. Tourner légèrement à droite sur Boulevard de L'Acadie 1,8 km
2 minutes
10. Tourner à droite sur Boulevard Graham/Graham Blvd 0,4 km
1 minute
11. Tourner à gauche sur Chemin Rockland/Rockland Rd 0,3 km
1 minute
12. Continuer sur Avenue Rockland 0,2 km
13. Prendre la sortie en direction de Université de Montréal-HEC/Hôpital Sainte-Justine/Côte-Des-Neiges/Via Chemin Bates 0,1 km
14. Tourner à gauche sur Avenue Rockland 0,7 km
2 minutes

À : Parc Joyce
Avenue Rockland, Outremont, QC, Canada

Daca vrei sa vezi harta fa cautare pe google cu asta :

Parc Joyce, Avenue Rockland, Outremont, Montréal, Québec, Canada

Mergi la inceput