Sezatoarea canadiana (51)

Sezatoarea canadiana (51) | Autor: Emilly

Link direct la acest mesaj


Canada 49

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=81468" target="_blank">Canada 50

lapinou tare dificila situatia...si eu am aterizat aici gravida dar am avut bafta ca m-a primit Dr.Simion la o consultatie ca apoi sa-mi dea trimitere la un ginecolog la Spitalul Maisonneuve Rosemont.Nu te lasa ca o sa se rezolve cumva.
Poate mai stiu fetele vreun medic disponibil.

zi buna tuturor!



Emilly cu gaza ei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Ma inghesui repede sa scriu prima (dupa Emilly, of corz , multumim pentru deschiderea subiectului).
Vroiam doar sa spun ca urasc sa ma mut!!! Cel putin gravida... Parca de o viata traiesc printre saci si cutii. Si mai trebuie sa si zugravim doua camere! Uf!

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Donia ma bucur ca dai un semn.Cum e la noua casuta?e apartament sau ati inchiriat o casa?cum e noul oras?cum e bb?
pupicei!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

Linkul pentru sectiunea 50 e gresit. Emilly, intra si corecteaza-l. Thx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Emilly, am inchiriat o casa, e mare, frumoasa, intr-o zona frumoasa. Ne place aici, dar mai avem inca atat de multe de aranjat! Si nu stiu cum, dar n-am observat ca un dormitor avea peretii maro, arata foarte ciudat, asa ca trebuie sa il refacem. Plus ca acum ne dam seama ca s-a fumat in dormitorul asta si miroase insuportabil, asa ca vopseaua noua de pe pereti sper sa inlature si problema asta. Iar maine o sa vina proprietarul sa zugraveasca si dormitorul nostru, sper sa vina cu culoarea pe care am ales-o noi.
Va mai trebui sa cumparam si ceva mobila, ca livingul e imens, mai trebuie mobilat cu cate ceva... fie si cu niste plante macar :)
Bebe e bine si el, desi l-am cam pus la treaba zilele astea :) Il scot zilnic la plimbare cam o ora pentru ca o ducem pe Roxana la scoala si imi ia dus-intors cam 25 de minute, iar eu fac de doua ori pe zi drumul asta. Deocamdata e bine ca e vremea frumoasa si eu nu sunt chiar imensa, dar sper sa ne cumparam si un van in curand ca nu stiu cat o sa mai rezist la drumuri.
Iar noul oras e foarte dragut, sunt mult locuri frumoase de plimbare prin zona, chiar si niste dealuri, de abia astept sa terminam cu treaba si sa plecam la plimbare. Duminica vom merge la Niagara ca e cam la 15-20 de minute de noi, de fapt cred ca vom merge la Marineland daca vremea o sa fie bunicica. Trebuie sa o plimbam si pe Roxana putin ca draguta de ea tare cuminte a fost zilele astea, a indurat totul cu stoicism.

Vad ca voi pe aici ati muncit nu gluma, ati pus muraturi, vinete... Bravo! Eu visez la niste castraveti in saramura ca la Costco n-am mai gasit, dar... mai vedem noi.


Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

Donia, numai bine in noua casa.
Unde v-ati mutat? Pare St Catherine dupa distanta fata de Niagara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Donia, te inteleg perfect, si eu urasc sa ma mut dar, ma mut pe 30 sept . Iti doresc sa termini repede ce mai e de facut si sarcina usoara in continuare.

lapinou, eu am avut un obstretician care m-a primit relativ repede si despre care am numai cuvinte de lauda, daca te intereseaza spune-mi, este la spitalul evreiesc

Ange, o fi cazutul parului o boala dar eu vreau sa ma vindec , repede, cat mai repede . Nutricap am luat si eu cand am venit aici, a functionat atunci, acum am auzit de ceva mai bun, Dercos, incerc sa-l gasesc aici si daca da rezultatele pe care le spun ei dau sfoara'n tara . Cum este la gym ?




Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

LA MULTI ANI MARIILOR!!!!



Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

lapinou - iti trimit pe PM coordonatele ginecologului meu, care mi-a facut si cezariana. Vezi ca daca suni, e f.mult ocupat deci trebuie sa insisti. Multi din doctorii din Montreal nu prea mai iau pacienti noi. In orice caz trebuie sa incerci la mai multi pina te va primi unul. Ideal este sa gasesti un cabinet care nu este prea departe de unde locuiesti, pentru ca vine iarna si nu este usor sa te tot duci la controale.

Multa bafta si sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Donia sa va simtiti bine in noua casa si in noul oras!sunteti niste plimbareti!si mie mi-ar place sa traiesc intr-un orasel micut unde sa se stie toata lumea pe strada.
Bafta in toate!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Multumesc pentru urari!
Caroline, la marele fix! E chiar St. Catharines.
Ica, spor la mutare! Sper sa va descurcati mai bine decat noi. Desi cand ne-am mutat prima oara a fost mai usor, in doua zile despachetasem, dar acum nu mai sunt atat de mobila, ma aplec mai greu, obosesc repede, una-doua ma dor picioarele... ehei, nu mai am 50 de kile! Si daca totusi ma cred la 50 de kile, imi trage bebe cate un sut de ma aduce cu picioarele pe pamant imediat!
Emilly, in oraselul ala mic in care stiam lumea pe strada tocmai am locuit, aici am progresat, suntem pe la 120.000 locuitori. Sa vedem daca si aici sunt oamenii la fel de prietenosi.

La Multi Ani si din partea mea Mariilor! Azi am si uitat sa ma sarbatoresc, dar inca nu-i ziua pierduta. Multumesc si eu de urari.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput