sezatoarea canadiana (53)

sezatoarea canadiana (53) | Autor: ange

Link direct la acest mesaj

poftiti va rog

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

fetele din Montreal care ati nascut aici, iar am o intrebare :

unde ma adresez/aplic/intreb despre alocatiile proviciala si federala pt copil . Cu Quebec Insurance Plan pt indemnzatie de maternitate m-am lamurit, si cu calcule si cu saptamani ...dar nu stiu unde sa ma adresez pt alocatii. si astea sunt in functie de venitul parintilor? cand incep sa se dea?

Multumesc .



Ktrinel si Ana Julia 35sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Oana,am urmarit astazi si eu clasamentul scolilor secundare.Sunt atat de fericita pt. una dintre prietenele mele care si-a dat fata la "Regina Assumpta" si care a si reusit examenul.Fata este la aceeasi scoala cu Maia.Colegiul asta este pe primul loc.Frumos.Asta da realizare!
Merci mult pt. link.Am sa-l repet aici pt. fetele din Qc. care sunt interesate http://www.fraserinstitute.ca/admin/books/chapterfiles/70QCFSC06RANK.pdf#

denisam, si eu am drojdie proaspata.am chiar in congelator.daca vrei pot sa-ti trimit.gasesc eu o modalitate.il congelez si pana la tine se dezgheata si este numai bun de pus la cozonac

ira,am muste betive mai.din cand in cand apare cate unatu ce ai facut sa le combati?


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

ktrinel,pe situl guvernului ai intrat? sunt acolo info si formulare.chiar si nr. de telefon unde poti obtine info dorite.
daca nu gasesti spui ca am eu situl notat pe undeva...


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

ktrinel,uite aici ce ti-a scris Simona

Ktrinel, ai aici o adresa :(ptr. quebec)
www.rrq.gouv.qc.ca
si tel:514)864-4445
sans frais:1-800-672-8161
www.arc.gc.ca/prestations/ ;(federal)
tel:1-800-387-1194
Sper sa iti foloseasca ,numai bine .

simona


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Cami, is la scoala si am noroc de-un wireless. Nu mi-a venit un elev, e prima data din luna sept pana acum.
Tu n-auzi ca umblu cu mustele dupe mine ? Am si acu una-n buzunar. Nu pot scapa de ele si pace !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Ange,

Cind Antonia avea 3 ani, am facut si eu turul scolilor din Montreal. Stiam de Regina Assumpta ca este f.buna, dar am taiat-o de pe lista pentru ca este doar pentru fete, si eu sint pro scoala mixta. Marie de France (ca si Stanislas) nu figureaza in palmares, pentru ca are alta programa si nu poate fii comparata cu scolile din Quebec.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Oana,cred ca faci o confuzie."Regina Assumpta" nu este colegiu de fete.Este mixt.de la scoala de la Maia toata clasa de 5-eme primaire a plecat acolo sa dea examen.Este un colegiu bun,bun.Cine are sanse sa intre clar este copil dotat.
Am observat ca cele 2 colegii "marie de france" si "stanislas" nu sunt pe lista.Chiar ma intrebam de ce?!

Irina,pai daca nu-ti ajunge musculita din buzunar bag si eu cateva la punga la conservat si ti le pastrez
si va sa zica asa munca depui tu in slujba statului?!

Emily,cum e la munca?


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Din pacate appointmentul de la St Mary nu mai este valabil pentru ca nu o sa nasc acolo. M-au sunat sa-mi dea vestea.

Asa ca, intrebarea mea este daca stie cineva o clinica privata unde pot face o eco.

Multumec mult,
Roxana, 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

pitilache, vezi la Khalife pe cote des neiges 514-9338877. ti-am scris pe celalalt thread.insista.

ange, merci mult. sper sa fie ce imi trebuie, constat ca sunt o multime de siteuri ..sau m=am incurcat eu de tot...

Ktrinel si Ana Julia 35sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Ange

Ai dreptate, acum este mixta, dar cu ceva vreme in urma a fost scoala de fete, si am ramas cu ideea asta in cap. Eu eram interesata doar de scoli care au clase primare si la cele secundare am citit cam pe diagonala.

Mergi la inceput