Cu incredere spre Canada (17)

Cu incredere spre Canada (17) | Autor: ymellda

Link direct la acest mesaj

Pentru ca s-a inchis subiectul care mi-era asa de drag, si pentru ca ma apropii cu pasi prea repezi, spun acum, de momentul plecarii spre Canada, imi permit sa il redeschid. Cer scuze celor care au fost mult mai active decat mine pe acest forum, in special, pentru acest subiect, dar... imi asum responsabilitatea de a primi si critici.

Deci, la sfarsitul lui iulie anul trecut am trimis DCS: familie cu un copil - Andra Ioana, pustoaica de trei ani.
Pana astazi s-au intamplat multe: am luat interviul, am depus CSQ, am plecat in Franta doua luni si... cand am revenit acasa, ma asteptau cuminti si medicalele. Luni, 18 aprilie, ora 11.00 avem programare pentru analize la Budapesta (vom merge cu trenul si o vom lua si pe Andra cu noi, desi va fi un drum chinuitor, dar ma gandesc ce va fi traversarea Ocenului cu ea, nu...).
Sper ca totul sa mearga bine si poate prin iunie sa schimb locatia.

Ok, si pentru ca subiectul a fost redeschis, rog mult canadiencele sa iasa din amorteala si sa se imbulzeasca sa-mi spuna care cartiere sunt mai frumoase, mai bune, unde v-a placut mai mult, de ce, unde gasesc o gradi super pentru puiul meu etc. Informatii, informatii, informatii... desi nu sunt super activa cu scrisul, va citeam mereu. Si va citesc si de acum incolo.

Si, DA, inca am mare incredere in noi, in Dumnezeu si in noua sansa: Canada !!

Pupici la toti.

Alina, mamica de fetita mare: Andra - Ioana (3 anisori)