Sezatoare canadiana (83)

Sezatoare canadiana (83) | Autor: pitilache

Link direct la acest mesaj

Poftiti la sezatoare!

Capitolul 82, 81, 80, 79, 78, 77, 76, 75, 74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43 ,42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 18, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4

Cu incredere spre Canada partea 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17

In Canada (sau US) scoala publica sau privata?

Ambasada Romaniei in Canada
www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=82" target="_blank">Consulate romanesti in Canada
Ambasada Canadei in Romania
www.cic.gc.ca/english/citizenship/index.asp" target="_blank">Cetatenia canadiana
www.pptc.gc.ca/" target="_blank">Pasaport canadian
www.romanianstoronto.ca/ro/docs/invitatie.pdf" target="_blank">Model de invitatie

www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=79" target="_blank">Biserici romanesti in Canada

www.stm.info/English/metro/a-mapmet.htm" target="_blank">Harta metrou Montreal
www.stm.info/English/info/reseau2007.pdf" target="_blank">Harta autobuze Montreal
www.stm.info/English/info/centre-ville2007.pdf" target="_blank">Harta Montreal Centre Ville
www.stm.info/English/info/trains2006.pdf" target="_blank">Harta trenuri suburbii Montreal

www.workopolis.com/" target="_blank">Joburi 1
www.monster.ca/" target="_blank">Joburi 2
www.jobbank.ca/" target="_blank">Joburi 3
www.eluta.ca/" target="_blank">Joburi 4
www.jobboom.com/mod-bin/prod/preferences.cgi?back_url=%2Fmod-bin%2Fprod%2Findex.pl" target="_blank">Joburi 5
www.jobs-emplois.gc.ca/" target="_blank">Joburi 6
Joburi Montreal
Joburi Toronto
Joburi Vancouver

www.selloffvacations.com/default.aspx" target="_blank">Vacante 1
www.redtag.ca/" target="_blank">Vacante 2
www.cheaptickets.com/" target="_blank">Vacante 3
www.orbitz.com/" target="_blank">Vacante 4
www.belairtravel.com/lastminute.asp" target="_blank">Vacante 5
www.travellastminute.ca/TLM_SunwingSell-offs.php" target="_blank">Vacante 6
www.itravel2000.com/LandingPage.aspx?returnPath=http%3a%2f%2f< a%20href=" target="_blank">Vacante 7
www.voyagesarabais.com/" target="_blank">Vacante 8

Apartamente de inchiriat pentru vacante (vacation rentals):
www.homelidays.com/" target="_blank">1, www.abritel.fr/" target="_blank">2, www.interhome.com/" target="_blank">3, www.holiday-rentals.co.uk/" target="_blank">4, www.vrbo.com/" target="_blank">5

www.sepaq.com/index-en.html" target="_blank">Parcuri Quebec

www.rqap.gouv.qc.ca/index_en.asp" target="_blank">Concediu parental Quebec
www.magarderie.com/" target="_blank">Locuri disponibile garderii Quebec
www.mfacf.gouv.qc.ca/services-en-ligne/localisateur/" target="_blank">Garderii
www.iedm.org/uploaded/pdf/bulletin06_fr.pdf" target="_blank">Ierarhie scoli secundare Quebec
www.inspq.qc.ca/MieuxVivre/TDM.asp?Recherche" target="_blank">Ghid practic copii 0-2 ani
www.naissance.info.gouv.qc.ca/fr/index.asp" target="_blank">Devenir parent
www.petitmonde.com/" target="_blank">Activitati copii Montreal si Quebec

www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html" target="_blank">Taxe Canada
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/ministere/index.asp" target="_blank">Taxe Quebec
www.rhdsc.gc.ca/asp/passerelle.asp?hr=fr/pip/daa/pscee/public/comment_trouver_un_promoteur_de_REEE.shtml&hs=CGS" target="_blank">REEE
www.canadabenefits.gc.ca/faeclist.jsp?&lang=fr&geo=6&catid=40" target="_blank">Prestatii financiare Quebec
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/particulier/impots/impot/credit_remb/rembours.asp" target="_blank">Rambursare impozit casa Quebec
www.habitation.gouv.qc.ca/proprietaires/aide_financiere.html" target="_blank">Habitation Quebec

www.redflagdeals.com/" target="_blank">Bargain shopping

www.cwgsy.net/private/bihet/learnfr.htm" target="_blank">Franceza

www.econsultant.com/i-want-open-source-software/index.html" target="_blank">Software



"Less is more" - Mies van der Rohe

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Inca o data la multi ani sarbatoritelor de azi si petrecere frumoasa!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

Maru, felicitari pentru job, sa-l "stapanesti" cu placere si sa ai numai impliniri de pe urma lui Acum incepe nebunia cu cautatul casei insa finalul sigur va fi cu happy end.Bafta multa.

Sarbatoritelor din 17 feb - La multi ani!, distractie placuta.

Roxana, La multi ani! pentru pitica ta, sa creasca mare si sanatoasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

multumesc tuturor pentru urari!

astept sa se intample si celalalt part time in martie si apoi in aprilie, cel tarziu mai imi iau casa, fac asa cum zice Atomix, de fapt asa a fost toata viata mea, capul ianinte si cu toata forta engage!

si e o vreme KKcioasa afara, noroc ca maine e liber! (oricum eu lucrez numai marti, miercuri si vineri pentru o perioada)

Doamne'ajuta!

POZE
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocs02 spune:



Pentru Podeanu, maru si carmen77
La multi ani si numai bine, sa fiti sanatoase, rasfatate si iubite !!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

La multi ani tuturor sarbatoritelor, sa fiti sanatoase si iubite, sa petreceti frumos si asteptam poze.



Noi

Ce faci te si face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


LA MULTI ANI sarbatoritelor de azi!!!!!!



http://www.floriinro.ro/


credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:


Pentru Dana, maru si Carmen

'La Multi Ani' sa fiti fericite, sanatoase, iubite si toate visele sa vi se implineasca.

Roxana, 'La Multi Ani' ptr printesa.


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Dana, maru, carmen77, sa fiti fericite, iubite si sanatoase, inconjurate de cei dragi voua! Cate un pupic , o floare si o urare fiecareia dintre voi! La multi ani!

Sa vina tortul si sampania!!!!


Common sense is not so common...        [Voltaire]                 DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Am intrat sa urez la Ontario Happy Family Day pt. maine

Iar Danei, maru, si carmen77 le urez LA MULTI ANI, petecere frumoasa , veselie si sa curga valuri sampania

Cristina

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Va multumesc din suflet la toate, sunteti niste dragute. la multi ani si voua maru si carmen din partea mea.

Am mai imbatrinit cu un an si culmea e ca si simt. Am avut mare petrecere aseara, vreo 30 de adulti si cred, 14 copiii si ultimii prieteni au plecat la 3 dimineata. Copiii lor au ramas la mine ca adormisera cu totii prin paturi. Asa ca azi amicul, tare dragut i-a luat pe toti la film sa ne lase linistiti cu curatenia. Am strins vreo 5 ore si de vreo 2 ore zac pe canapea, nici nu ma ia somnul nici nu pot urmari filmul care ruleaza (DaVinci cod).

Acum mi-am miscat oasele la calculator ca stiam eu ca prietenele mele virtuale ma cinstesc aici.

Va dau virtual o felie de tort (meserias, cu ciocolata) si un pahar de sampanie. Sa traiti cu toate, sa fim sanatoase sa ne bucuram de copii.

Simonna, merci, si-mi pare rau doar ca distanta dintre noi e asa mare.

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...

Mergi la inceput