Sezatoarea canadiana (208)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Buna dimineata doamnelor!
Si o fierbinte cum imi place mie de dimineata!
V-am spus, nu? ca o zi beau cafea , o zi ma las...eeei gemenii astia fara vointa

Doloress, daaa, esti extremista acum...Eu cand nu vad mesaj de la tine ma si gandesc cum ca ai ajuns la spital repede, repede

Delia79, ce se intampla cu raceala voastra? Ai trecut pe antibiotic sau nu inca?

Nelia, felicitari pentru Tudora. Si o as revin cu detalii in ceea ce priveste activitatile copiilor. Esti o mama per-fec-ta (prea!)

Miki, nu stiu de ce ti-au cerut atatea referinte la banca, e cam mult. Mie la nici o banca nu mi-au cerut atat de multe referinte si mai ales de unde, de la proprietar!
Desjardinul este singura banca in Qc care nu are retea de clienti, adica fiecare banca functioneaza cu clientii ei si in functie de zona are specificul ei si regulamentul ei intern.La inceput am fost cu TD, apoi pentru proximitate cu CIBC (nici vorba de aeroplane) Apoi cand am facut pretul pentru studii am fost obligata cu Desjardin-ul. Apoi casa m-a dus sa deschid cont la BMO, iar plasamentele la BN. Deci pe masura ce eram implicata intr-o relatie cu o banca deschideam si contul si poate de aceea nu au cerut prea multe informatii pentru ca aveau deja un dosar despre mine/noi.

Edit: nu e mesaj personal in care sa nu editez pentru eroare, adaugare informatii, semne, ortografie urasc asta!
Iertare! Aici era un virgul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

DanaP, cum te aranjeaza colierul?
Si noi ii preparam lunch-ul Annei, are un traiteur la scoala, dar nu e extraordinar, cand ii plateam mancarea acolo venea mereu flamanda acasa, probabil nu era consistenta hrana si copiii la varsta aceasta sunt in perioada de crestere.
Eu ti-am adresat intrebarea ca sa am o idee despre ce se intampla peste cativa ani.
Plus ca mancarea de acasa are calitatea controlata, asta fiind un factor important pentru noi.

Si eu sunt pentru intalnire, dar am restrictii de zile, o sa vedem ce data se hotaraste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Si eu sunt pro intalnire

Doloress, ma bucur ca ai ajuns la varsta asta de sarcina.
Uite ce tempete este, de asta nu vrea sa iasa bebe Kevin.

O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

ce vreme...toate scolile sunt inchise
maru chiar la tine ma gandeam cum te duci tu prin nameti . cozonac
nelia , simi avem doua: unul in family room unde e fire place si celalalt in basement unde e furnace; aseara ala din basement a inceput sa tipe - l-au scos fetele din priza si ce s-au mai speriat; contoarul e in afara casei, nu in casa
ma duc sa ma uit si eu cu copiii la ponyo si apoi la shovel si snow blower

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

..si eu tot acasa, au inchis astia scolile in Toronto (cica pentru prima data in 12 ani)!
SI fica-mea in loc sa se bucure a inceput sa planga cum ca e vrea la scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Simi, macar am colege de suferinta! Ah, ce le-ar fi placut capritelor sa calatoreasca impreuna, sint sigura. Iar in privinta lui Octav, unde-s trei, nu mai conteaza citi mai vin. A intrat in panica acum, eu stiu cum e, dar il incurajez din rasputeri ca va fi bine...

La noi deja s-a aranjat marea si muntele. Restul va fi prin diverse sate... Acum ne gindim daca nu ar fi mai comod sa inchirieze o masina, ca el conduce, desi copiii vor dori sa mearga si cu trenul. E scump in Romania de inchiriat? A inchiriat cineva? Sint bune masinile? Se poate circula cit de cit in siguranta (nu in Bucuresti, in tara)? Ca eu cind inru pe stirile romanesti, numai despre accidente citesc, asa ca, oricit ar fi de obositor, prefer trenul, de aceea nici nu am apelat la prietenii cu masini. Dar de data asta ar conduce Octav, care e tata grijuliu...

Maru, cozonaci! Arunca si aici unul!

Mamaana, cred ca v-ati speriat. Si noi avem alarme in prize, dar pentru bioxid de carbon, ca de ala ne e frica, gaz nu avem. Si cind il scoate vreun copil din priza, tiuie de te baga-n boale. Zaluda aia de pisica s-a prins si sare pe el, nu stiu cum face ca sa-l scoata din priza, ii se se zburleste parul si se face arc... si o ia la fuga prin toata casa, intr-o viteza de nedescris. Cred ca ii place sa-i creasca adrenalina... ori e masochista.

Ah! Scolile sint inchise la voi, inseamna ca e mai rau. La cum e afara, ne asteptam si aici pentru miine sau poimiine probabil la acelasi lucru. Eu si dimineata m-am uitat pe net inainte de a-i trezi, dar aici e inca bine de circulat.

I-a dus Octav cu masina pe toti, eu inca nu am iesit din casa. Vad eu cum ii aduc inapoi...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Simi, Nelia si eu-s colega cu voi Seba va pleca de pe 25 iunie pana pe 20 aug.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Servus fetelor dragi
Am trecut sa va tzuck si sa va urez multa sanatate
Si noi (prunca si cu mine) suntem acasa dar din cauza mea care tusesc ca un magar (a inceput usurel-usurel cu o racaiala-n gat acum vreo 2 sapt si apoi step-by-step tuse in toata regula, ieri a fost "apogeul"... azi e mai "calm" si "experimentez" pe piele proprie celebru sirop de ceapa cu miere... e ultima speranta).
Nelia - iti tin pumnii sa iasa cum iti doresti pentru Tudora Sunt realmente impresionata de cat esti de activa si cat de mult te ocupi de copii! Felicitari si un brat de flori din partea mea
Iselin - ai grija de tine si incearca sa te odihnesti mai mult (eu recunosc ca nu as putea rezista doar cu 4-5 ore de somn)
Maru - mmmmmmmm deja miroase a cozonac mmmmmmmm cand papi pune o feliuta (subtirica) de-o parte si pentru mine
Simi - spor la lectii si bafta in imblinzirea micutei nebunatice
Doloress - mai ai un picut - fa nanita si relaxeaza-te ca minteni-dara vine nazdravanul de Kevin si n-o sa mai ai timp sa ne scri. Daca nu mai apuc sa intru (ca azi m-am "destrabalat" si am "abuzat" de forum ) iti doresc sa ai o nastere usoara si un bb sanatos si mancacios
Mamaana - uffff! mare sperietura ati tras... noi avem toate pe curent electric... asa ca am "scapat" de teama de a lasa "gazul deschis" (in Ro ma obseda treaba asta... aveam asa o senzatie stranie daca eram la servici si mi se parea ca am uitat gazul deschis... noroc ca nu am facut asta niciodata)

Ei acum ma duc sa-mi beau siropul de ceapa uuuuuuuh si inca o dusca ... cate-o tara cate-un pic pana n-o mai fii nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Iselin vine tare bine amindoua dar astept vara sa le pot etala ca lumea.

Nelia eu care am carnet de 24 de ani nu am avut curajul sa urc la volan in Ro.iar pe S nu l-am mai auzit injurind la volan exact de cind am plecat din Ro.(si tu stii cit petrece el la volan).iar eu ma tineam incontinuu de minerul de sus de rideau mereu copii de mine.
Poate in tara s-o circula mai bine dar in Bucuresti mi s-a parut infernal. Nu se respecta nici o regula, se depaseste pe linia de tramvai, se face la dreapta de pe ultima banda din stinga, aia cu masini bengoase apasa pe acceleratie si te depaseste ca apoi sa-ti taie fatza probabil sa vezi ce scula are el. Mie una tare mi-a fost teama.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Asa, m-am inverzit de invidie citind cita lume lucreaza de acasa , eu sunt la job dar am un chef...de speriat:((

Mimitete ,
eu as zice pas fetei pentru Paris, desi am vazut-o atit de matura si echilibrata, totusi; sper sa ne vedem la intilnire!

Nelia, barbatu-meu refuza sa mai conduca in Romania, eu il inteleg; altfel vor fi ok, nu te mai stresa ca ai ales varianta cea mai buna.




http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput