Sezatoarea canadiana (86)

Sezatoarea canadiana (86) | Autor: pitilache

Link direct la acest mesaj

Poftiti la sezatoare!

Capitolul 85, 84, 83, 82, 81, 80, 79, 78, 77, 76, 75, 74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43 ,42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 18, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4

Cu incredere spre Canada partea 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17

In Canada (sau US) scoala publica sau privata?

Ambasada Romaniei in Canada
www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=82" target="_blank">Consulate romanesti in Canada
Ambasada Canadei in Romania
www.cic.gc.ca/english/citizenship/index.asp" target="_blank">Cetatenia canadiana
www.pptc.gc.ca/" target="_blank">Pasaport canadian
www.romanianstoronto.ca/ro/docs/invitatie.pdf" target="_blank">Model de invitatie

www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=79" target="_blank">Biserici romanesti in Canada

www.stm.info/English/metro/a-mapmet.htm" target="_blank">Harta metrou Montreal
www.stm.info/English/info/reseau2007.pdf" target="_blank">Harta autobuze Montreal
www.stm.info/English/info/centre-ville2007.pdf" target="_blank">Harta Montreal Centre Ville
www.stm.info/English/info/trains2006.pdf" target="_blank">Harta trenuri suburbii Montreal

www.workopolis.com/" target="_blank">Joburi 1
www.monster.ca/" target="_blank">Joburi 2
www.jobbank.ca/" target="_blank">Joburi 3
www.eluta.ca/" target="_blank">Joburi 4
www.jobboom.com/mod-bin/prod/preferences.cgi?back_url=%2Fmod-bin%2Fprod%2Findex.pl" target="_blank">Joburi 5
www.jobs-emplois.gc.ca/" target="_blank">Joburi 6
Joburi Montreal
Joburi Toronto
Joburi Vancouver

Campuri de vacanta Quebec
www.selloffvacations.com/default.aspx" target="_blank">Vacante 1
www.redtag.ca/" target="_blank">Vacante 2
www.cheaptickets.com/" target="_blank">Vacante 3
www.orbitz.com/" target="_blank">Vacante 4
www.belairtravel.com/lastminute.asp" target="_blank">Vacante 5
www.travellastminute.ca/TLM_SunwingSell-offs.php" target="_blank">Vacante 6
www.itravel2000.com/LandingPage.aspx?returnPath=http%3a%2f%2f< a%20href=" target="_blank">Vacante 7
www.voyagesarabais.com/" target="_blank">Vacante 8

Apartamente de inchiriat pentru vacante (vacation rentals):
www.homelidays.com/" target="_blank">1, www.abritel.fr/" target="_blank">2, www.interhome.com/" target="_blank">3, www.holiday-rentals.co.uk/" target="_blank">4, www.vrbo.com/" target="_blank">5

www.sepaq.com/index-en.html" target="_blank">Parcuri Quebec

www.rqap.gouv.qc.ca/index_en.asp" target="_blank">Concediu parental Quebec
www.magarderie.com/" target="_blank">Locuri disponibile garderii Quebec
www.mfacf.gouv.qc.ca/services-en-ligne/localisateur/" target="_blank">Garderii
www.iedm.org/uploaded/pdf/bulletin06_fr.pdf" target="_blank">Ierarhie scoli secundare Quebec
www.inspq.qc.ca/MieuxVivre/TDM.asp?Recherche" target="_blank">Ghid practic copii 0-2 ani
www.naissance.info.gouv.qc.ca/fr/index.asp" target="_blank">Devenir parent
www.petitmonde.com/" target="_blank">Activitati copii Montreal si Quebec

www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html" target="_blank">Taxe Canada
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/ministere/index.asp" target="_blank">Taxe Quebec
www.rhdsc.gc.ca/asp/passerelle.asp?hr=fr/pip/daa/pscee/public/comment_trouver_un_promoteur_de_REEE.shtml&hs=CGS" target="_blank">REEE
www.canadabenefits.gc.ca/faeclist.jsp?&lang=fr&geo=6&catid=40" target="_blank">Prestatii financiare Quebec
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/particulier/impots/impot/credit_remb/rembours.asp" target="_blank">Rambursare impozit casa Quebec
www.habitation.gouv.qc.ca/proprietaires/aide_financiere.html" target="_blank">Habitation Quebec

www.redflagdeals.com/" target="_blank">Bargain shopping

www.cwgsy.net/private/bihet/learnfr.htm" target="_blank">Franceza

www.econsultant.com/i-want-open-source-software/index.html" target="_blank">Software



"Less is more" - Mies van der Rohe

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Ange, inca o data bine ai revenit!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aprilie11 spune:

Poate stiti pe cineva interesat de un job:

Buna

La sfarsitul lunii martie imi parasesc jobul pentru a ma muta la Ottawa si suntem in cautarea unei persoane care sa ma inlocuiasca.

Este vorba de Accounts Receivable Clerk intr-o companie micuta care se ocupa de Property Management. Biroul se afla in Brampton in zona 407/ Airport Rd. Transport public exista dar se ajunge destul de greu aici, deci e de preferat sa aveti masina. Cautam pe cineva care are ceva experienta in Receivables.

Daca este cineva interesat, puteti trimite resume la nr de fax: 905-790-3898
Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Am vazut pozele, multam fetele. Mey cand ma uit la cricor mi-aduc aminte de Boog din Opened Season. Numa' el umbla cu un freaking tween on his back . Nu te-ai dezlipit de rucsacelul ala esti mortala.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Fetelor,
Laura a postat un mesaj nou despre Diana si vestile nu sunt prea bune.
Maine este ziua Dianei. Haideti sa le mai sustinem.
Ange bine ai revenit:) Mai vino si pe la noi…

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Am si eu o intrebare: parca povestea cineva in preajma Craciunului de un "sistem solar" de atirnat de tavan. Stiu ca am vazut si eu dar nu imi aduc aminte in ce magazin. Ma puteti ajuta??? Copila ar trebui sa faca o presentare la scoala si ar fii folositor.



Ange, bine ai re-venit si "La multi ani!", multa sanatate, bucurii si noroc alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Daiopri- ams cris pt diana,de fapt vestea asta plus cea legata de Olgutza12-draga mie pt ce frumos scrie,m-au facut sa pling si nu mai am putere sa va scriu azi-o saptamina buna si va pup!

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Oana, unul mai micut si mai ieftin am vazut la Winners. Era 9,99 parca, si zicea ca straluceste noaptea. Eu zic ca ar fi suficient pt o prezentare la scoala. Vroiam sa te intreb la ce resort ati fost voi?
DanaPodeanu ce inaltime ai tu? Daca esti mai inaltuta asa ca mine (1,87cm:))) de unde ei tu haine?
Denisam, dar e frumos asa, ba a lui try ba a lui parpa… Tztztz.

Numai bine tuturor

PS: Acum am vazut Denisam, ce e si cu olgutza12? Of, of

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Oana, am vazut la Walmart, pe aleea aia unde sint veiozele.
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ange, vai, ce rau imi pare! Dar ai disparut de atita timp de pe aici, ca sincer, nici nu mi-a trecut prin cap ca vrei sa vii. Ma ierti? Promit ca la urmatoarea vei fi prima pe care o voi suna! Offf!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Io mi's beteaga rau, trag raceala deceniului... sper, ca de alta nu mai am chef vreo cativa ani!

Denisa, am vrut neaparat sa-ti spun ca am facut niste macinici excelenti cu reteta ta de cozonac! Si o sa fac si cozonac, multumesc mult inca o data!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput