Sezatoarea canadiana (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

quote:
Originally posted by Daiopri

Oana, unul mai micut si mai ieftin am vazut la Winners. Era 9,99 parca, si zicea ca straluceste noaptea. Eu zic ca ar fi suficient pt o prezentare la scoala. Vroiam sa te intreb la ce resort ati fost voi?
DanaPodeanu ce inaltime ai tu? Daca esti mai inaltuta asa ca mine (1,87cm:))) de unde ei tu haine?
Denisam, dar e frumos asa, ba a lui try ba a lui parpa… Tztztz.

Numai bine tuturor

PS: Acum am vazut Denisam, ce e si cu olgutza12? Of, of




Am 1.68 si haine imi iau de peste tot...bluza sexi (parpalak) de la intilnire e de la Terra Nostra, mai iau si de la Sears (de la raionul de babutze cum zicea Simonna).


Ange
, La multi ani inca o data si de la mine si te asteptam cu drag sa revii, dar mai des ca noi scriem mult.


Ica m-am uitat acum pe un RLV 1 si nu habar nu am de ce ma intrebi. In ce casuta e suma aia, la mijloc in J?


Denisa, ma duc sa citesc si eu acum de Diana,recunosc ca am neglijat subiectul ei din lipsa de timp.

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Eu de azi am inceput sfanta vacanta, si valeeeeu ......la fel ca Simona n-as fi facut nimic din cele ce trebuiau facute, curat boala

Podeanu, sexoasa rau in topu' ala zau asa

Denisa, acum ti-am vazut mesajul si sigur ca ne vedem....lasa-ma sa stiu

Donia, ma infruptai si eu din macinici, da' facuti de cumnata....miam-miam

Cristina

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

seara buna
tare,tare dragute sunteti.multumesc pt re-integrare cat si pt urari.hai ca dau de baut un pahar de vin virtual pana voi avea ocazia sa-l dau pe cel real

Nelia,scumpa mea ai nascut?! doamneeeeee cum a treut timpul.mea culpa am vorbit cu Dana in seara asta.asa am aflat...in mintea mea tot burtica erai...Sa fii sanatoasa si sa-ti traiasca flacaul auzi,flacaul! cand am vorbit ultima data erai tare mandra ca esti mamica de 3 printese.Cred ca nu e cazul sa te intreb cat de fericit este Octav nu? Cat despre intalnire da-i pace.vor fi si altele si cu siguranta voi veni.

noapte buna







"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Simonna, da-mi o adresa de email sa-ti trimit povestile Liei.
Asta ca sa omori si ziua de miine, in pat.

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Bon, am distribuit poze, pe cine-am sarit sa zica "cucu".

Ange, pe bune ca m-am gindit sa-ti dau un tel., da' vorba Neliei, asa de demult n-ai mai dat pe-aici incit mi-am zis ca esti f.f. ocupata, probabil. Desi trebuia sa ma gindesc ca ai veni.... :) Next time. Iti dai seama ca acu' tre sa ne faci raport complet? :) Ca nu mai stim nici de copii nimic, nu mai stim nici de tine...Cu ce-ti mai umpli timpul? Ai reusit in proiectul din cauza caruia nu puteai sa te muti din cartier? Hai, tell us everyting!

Doamnelor, parol ca mie nu mi se invirt toate rotund... Aseara am fost asa de suparata pe mine ca in loc sa ma odihnesc am facut una-alta si ca in loc sa fac una-alta m-am odihnit, ca n-am fost buna de nimic. Azi incerc s-o iau mai usor, da' tre sa curat baia mica, am o marota, am intrat din greseala azi dimineata si e buna pe post de vomitiv...

Oana, tu cum faci sa gasesti bilete pt. familia ta pe Net cind mergi in Sud? Ca mie mi-au sarit toate cazmalele zilele trecute, daca zic 2 adulti + 1 copil doreste, daca adaug si persoana peste 65 de ani, tata adica, cica "eroare" si nu reusesc nicicum sa aflu ce si cum costa etc.

Am plecat la baia mica, acu', cit sint in forma. Mi-l pun pe Pavel Stratan sa-mi urle in cap, sa-i dea sanatate, pe bune, am o productivitate de nedescris cind frec si curat pe muzica lui, nici Corina Chiriac n-avea efectul asta!

S.
Edit, am uitat sa va arat cum s-a desfasurat post-tempete de neige la noi:
http://s259.photobucket.com/albums/hh298/ufasir/2008/iarna%20grea/?action=view¤t=030.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Simona, bestiala poza cu “daca erau 2”. Eu nestiindu-va bine cine si cum ce copii aveti etc. am stat un pic sa analizez daca sunt doi copii sau e oglinda ca nu intelegeam faza cu oglinda in pat, ma rog… langa pat.
Si poza aia cu gard invizibil.

Iar legat de vacanta, suna direct la un agent (cauta un nr de tel. pe situl pe care cauti tu vacante) si ala la tel iti da clar pretul si tot ce vrei. Basca ai sanse sa mai scazi un pic din pret (depinde de cat de repede vrei biletele, daca e in scurt, s-ar putea sa nu mai poti scadea nimic.
Daca-ti da eroare la senior inseamna probabil ca nu au tarif de senior sau nu mai au deloc dispobile locuri cu plata de senior si probabil ca va trebui sa platesti bilet intreg de adult si pt bunicul respectiv. Da' da tel la agentie cel mai bine, cand vorbesti cu omu' iti raspunde la toate intrebarile, asa pe site... te conversezi cu mouse-ul.


"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Merci, Simonna, primit si vizionat poze.

Dialog intre mine si domnisoara noastra aseara:
Mami:'Cine e Victor ?'
Domnisoara:'Titor?'
Mami:'Da'.
Domnisoara:'Aaa, cadeau pour Anca'.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Salut !

Hai ca vin si eu cu ale mele, nu prea stiu ce sa mai cred cu astia cu vizele de Canada.
Asadar, intrebare: Daca vizita medicala nu iese bine, pot sa te refuze la viza ? A avut cineva cazul asta ?

Ca sa detaliez, i-am invitat pe socrii in Canada. Socrul, 52 de ani, este pensionat temporar pe caz de boala, respectiv cadere nervoasa, depresie este diagnosticul. El asta are de prin 96, cu episoade mai rele apoi mai bune, dar abia de curand si-a facut dosar de pensie.
Avand in vedere ca a pus decizia de pensionare la dosarul pentru viza, l-au chemat la medicale, nu ne-am facut probleme, ni s-a parut normal.
Acum am ramas buimaca dupa ce am vorbit cu el, despre ce mi-a povestit de acolo.In primul rand la radiografia pulmonara, i-au spus din prima ca este bolnav, ca trebuie sa se duca la un spital de specialitate (care o fi ala, ca noi suntem din Targoviste si nu avem decat un spital Judetean) pentru a avea un diagnostic si apoi sa revina la ei. E drept ca a fumat foarte mult la viata lui, dar nu stia sa fie chiar asa de bolnav. Apoi la examenul clinic cu arabu' (cum a zis el) i-a facut un examen minutios (chiar i-a spus ca il cauta de zgarieturi, lovituri pe care ar fi putut sa si le faca singur !!!) dupa care i-a cerut un raport complet de la medicul psihiatru care il trateaza in care sa se specifice in primul rand ca nu prezinta un pericol pentru el sau pentru cei din jur.
Socra-miu era terminat, plangea la telefon, imi tot spunea ca mai bine faceam dosare separate, macar sa-i fi dat viza lu soacra-mea , dar eu tot ma gandesc ca nu se poate sa-l refuze la viza din cauze medicale. Daca le duce tot ce au cerut eu zic ca va fi Ok, nu ?

Diana mami lui Victor Christian, 24 Iulie 2007

Poze

Work as much as you need money, love like you've never been hurt, danse like no one is watching !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am intrat si eu sa va salut ca de mai mult nu sint in stare...

Simona, multumesc pentru poze. Le-am vazut si pe ale tale, imi place cea in care sinteti toti trei, era sa nu te recunosc. Hai, ai facut baia? Daca da, vino si la mine. Ii citesc lui Octav dialogul tau cu constiinta si cind ajung la pinzele de paianjen, el imi spune: vezi ca avem si noi in dormitor. Unde? Deasupra patului. Pai, daca le-ai vazut de ce nu le-ai luat? Ah, am uitat... sa-ti spun!
Ange, daaa, am nascut si am flacau! Si eu sint curioasa ce mai faci, poate ma suni cind ai timp. Nu mai stiu chiar nimic despre tine. Copiii sint bine? Lucrezi?
Cge, adica Victor e cadoul ei!?! Ca nu cred ca am inteles ce a vrut sa spuna pitica!
Dana, ce povesti are Lia? Vreau si eu!
Khristin, vacanta placuta! Cum te simti?
Donia, sanatate multa!

Atit mi-am adus aminte din ce am citit, ca mi-a fost lene sa deschid doua ferestre cum fac de obicei. Ma duc sa impaturesc rufele uscate! Nu suport sa fac asta si mai am si de calcat printre ele. Mai ales acum, cind ma uit pe geam si vad ce e afara si eu trebuie sa ajung dupa fete si sa ma si intorc cu ele... m-as bag in pat si as zace, vorba Simonei. Cred ca m-a ajuns oboseala, ca de nimic nu am chef. Ba da, sa maninc! Suta bat pina il vad pe Lisandru la gradinita!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Si ce e mare lucru sa obtina hartia aia de la dr. psihiatru care sa-i ateste ca nu e un pericol pt el si pt cei din jur? Ca banuiesc ca nu-i problema s-o obtina.

Si taica-miu cand a aplicat pt viza si a facut medicalele l-au gasit cica cu TBC inactiv. Pana mea, de unde TBC inactiv nu stiu, pt ca am inteles ca se paote depista doar daca face un test de TBC pe piele, test pe care nu l-a facut in cursul analizelor medicale trimise de la ambasada. Probabi lpe baza razelor la plamani, nu stiu. Cert e ca taica-miu a avut o veche bronsita netratata la ael timp care probabil s-o fi vindecat greu si cu urme, nu stiu, nu ma pricep. Dar prea usor se pun niste piedici in aceste dosare medicale. I-au dat viza, nu au zis ba, dar l-au pus sa repete si aici medicalele (adica testul pe piele si razele). Alta suta de dolari ca popa. Si-o intreb pe cucoana care mi-a trimis formele medicale aici (caci de la vama la aeroport m-au instiintat ca a intr-un program de urmarire si cineva imi va trimite niste forme medicale pe are trebuie sa le faca aici) de ce trebuie sa repete vizita medicala din moment ce a facut una in Ro si-mi izce ca guv. canadian nu recunoaste sau pune baza (ma rog tipa s-a exprimat diferit) pe acele teste si ca urmare trebuei sa faca testele impuse de aici. Atunci ce pana mea (scuzati frustarea-mi, dar nu ma mai pot abtine) ii mai pune sa faca vizite medicale in Ro daca pt ei nu recunosc validitatea acelor teste?
Cert e ca taica-miu va trebui anual sa faca acest teste de piele si razele la plamani timp de 5 ani ca sa fie sigur guv. canadian ca nu e purtator de TBC (asta bine-nteles daca e aici in canada in acest rastimp).
Nu are mare legatura cu cazul tau Diana, dar poate te ajuta cu ceva povestea asta, macar sa stii la ce te poti astepta.
La fel spunea si taica-miu ca-l apasa ala ca disperatu' in diverse locuri de pe corp si taica-miu nu cartea nimci si "arabu' " il intreba "Si nu te doare?" Si taica-miu, oarecum trecut prin viata si prin multe "Nu dom'le, ce sa ma doara?"
Sunt paranoici deja. Tot arabu asta era si cand am facut eu vizita medicala acum 7 ani inainte de emigrare.

Socrului tau ce i-au spus ca are? Cum adica e bolnav si trebuie sa se vindece inainte?

Las c-or scoate odata si vizele astea idioate. Dupa ce ca sponsorizarile sunt facute sa te descurajeze, dupa ce ca transportul te usuca si companiile de zbor aerian profita de faptul ca nu ai alta alternativa de transport decat avionul, te mai seaca si astia cu vizele lor in conditiile in care europa e deja o mare "tara" unita. ca daor nu venim de pe Marte sa ne tot purice atat?

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput