Sezatoarea canadiana (149)

Sezatoarea canadiana (149) | Autor: pitilache

Link direct la acest mesaj

Capitolul 148, 147, 146, 145, 144, 143, 142, 141, 140, 139, 138, 137, 136, 135, 134, 133, 132, 131, 130, 129, 128, 127, 126, 125, 124, 123, 122, 121, 120, 119, 118, 117,116, 115, 114, 113, 112, 111, 110, 109, 108, 107, 106, 105, 104, 103, 102, 101, 100, 99, 98, 97, 96, 95, 94, 93, 92, 91, 90, 89, 88, 87, 86, 85, 84, 83, 82, 81, 80, 79, 78, 77, 76, 75, 74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43 ,42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 18, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3

Cu incredere spre Canada partea 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17

Bebici de mamici si burtici de Canada 1, 2, 3, 4, 5, 6

Maple-syrup babies - mamici de Canada 1, 2, 3, 4

In Canada (sau US) scoala publica sau privata?

Ambasada Romaniei in Canada
www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=82" target="_blank">Consulate romanesti in Canada
Ambasada Canadei in Romania
www.cic.gc.ca/english/citizenship/index.asp" target="_blank">Cetatenia canadiana
www.pptc.gc.ca/" target="_blank">Pasaport canadian
www.romanianstoronto.ca/ro/docs/invitatie.pdf" target="_blank">Model de invitatie

www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=79" target="_blank">Biserici romanesti in Canada

www.ratemds.com/" target="_blank">Rating doctori.

www.stm.info/English/metro/a-mapmet.htm" target="_blank">Harta metrou Montreal
www.stm.info/English/info/reseau2007.pdf" target="_blank">Harta autobuze Montreal
www.stm.info/English/info/centre-ville2007.pdf" target="_blank">Harta Montreal Centre Ville
www.stm.info/English/info/trains2006.pdf" target="_blank">Harta trenuri suburbii Montreal

www.workopolis.com/" target="_blank">Joburi 1
www.monster.ca/" target="_blank">Joburi 2
www.jobbank.ca/" target="_blank">Joburi 3
www.eluta.ca/" target="_blank">Joburi 4
www.jobboom.com/mod-bin/prod/preferences.cgi?back_url=%2Fmod-bin%2Fprod%2Findex.pl" target="_blank">Joburi 5
www.jobs-emplois.gc.ca/" target="_blank">Joburi 6
Joburi Montreal
Joburi Toronto
Joburi Vancouver

Campuri de vacanta Quebec
www.travelalerts.ca/top-travel-deals-from-montreal.html" target="_blank">Travel alert Montreal
www.travelalerts.ca/top-travel-deals-from-toronto.html" target="_blank">Travel alert Toronto
www.travelalerts.ca/top-travel-deals-from-vancouver.html" target="_blank">Travel alert Vancouver
www.selloffvacations.com/default.aspx" target="_blank">Vacante 1
www.redtag.ca/" target="_blank">Vacante 2
www.cheaptickets.com/" target="_blank">Vacante 3
www.orbitz.com/" target="_blank">Vacante 4
www.belairtravel.com/lastminute.asp" target="_blank">Vacante 5
www.travellastminute.ca/TLM_SunwingSell-offs.php" target="_blank">Vacante 6
www.itravel2000.com/LandingPage.aspx?returnPath=http%3a%2f%2f< a%20href=" target="_blank">Vacante 7
www.voyagesarabais.com/" target="_blank">Vacante 8
www.easyvols.org/google/" target="_blank">Bilete de avion

Apartamente de inchiriat pentru vacante (vacation rentals):
www.homelidays.com/" target="_blank">1, www.abritel.fr/" target="_blank">2, www.interhome.com/" target="_blank">3, www.holiday-rentals.co.uk/" target="_blank">4, www.vrbo.com/" target="_blank">5

www.sepaq.com/index-en.html" target="_blank">Parcuri Quebec

www.rqap.gouv.qc.ca/index_en.asp" target="_blank">Concediu parental Quebec
www.magarderie.com/" target="_blank">Locuri disponibile garderii Quebec
www.mfacf.gouv.qc.ca/services-en-ligne/localisateur/" target="_blank">Garderii Quebec
www.enfancefamille.org/home.php" target="_blank">Lista unica de inscriere la gradinita Quebec
www.fraserinstitute.org/Commerce.Web/product_files/70QCFSC08RANK.pdf" target="_blank">Ierarhie scoli secundare Quebec
www.inspq.qc.ca/MieuxVivre/TDM.asp?Recherche" target="_blank">Ghid practic copii 0-2 ani
www.naissance.info.gouv.qc.ca/fr/index.asp" target="_blank">Devenir parent
www.petitmonde.com/" target="_blank">Activitati copii Montreal si Quebec

www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html" target="_blank">Taxe Canada
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/ministere/index.asp" target="_blank">Taxe Quebec
www.rhdsc.gc.ca/asp/passerelle.asp?hr=fr/pip/daa/pscee/public/comment_trouver_un_promoteur_de_REEE.shtml&hs=CGS" target="_blank">REEE
www.canadabenefits.gc.ca/faeclist.jsp?#9001 =fr&geo=6&catid=40" target="_blank">Prestatii financiare Quebec
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/particulier/impots/impot/credit_remb/rembours.asp" target="_blank">Rambursare impozit casa Quebec
www.habitation.gouv.qc.ca/proprietaires/aide_financiere.html" target="_blank">Habitation Quebec

www.redflagdeals.com/" target="_blank">Bargain shopping

www.cwgsy.net/private/bihet/learnfr.htm" target="_blank">Franceza

www.econsultant.com/i-want-open-source-software/index.html" target="_blank">Software

Reteta de sirop de ceapa si miere
Originalul (Simonna): se scobeste o ceapa, se pune miere in cavitatea respectiva si se lasa intr-un bol. Dupa citeva ore se bea sucul care se aduna in bol si se mai completeaza niste miere, si tot asa, etc.
Prelucrare dupa original:
Se ia o ceapa mare (sau 2 mijlocii) care se toaca marunt-marunt, se adauga 2-4 linguri de miere, sucul de la jumatate de lamaie si de la o portocoala, si se lasa tot amestecul la "fezandat" intre 4-24h, in functie de timpul avut la dispozitie. Apoi se colecteaza siropul care se lasa si se serveste bolnaviorilor astfel: 2-4 lingurite de 3 ori pe zi la copii si 2 linguri de 3 ori pe zi la adulti. Sanatate multa!!!

Regim de slabire "Donia".
Reteta cozonac "Podeanu".
Reteta cozonac pentru masina "Denisam/Donia".
Reteta cozonac pentru masina "ange".
Reteta gem pentru masina "mamaana".

www.pronunciationpatterns.com/FAQ.html#I%20have%20trouble%20with%20the%20TH%20sounds,%20how%20did%20you%20solve%20it" target="_blank">engleza 1
www.phrases.org.uk/a-phrase-a-week/index.html" target="_blank">engleza 2
www.learnenglishonline.org/a/stories.htm" target="_blank">engleza 3
www.learn4good.com/languages/evr_english_grammar.htm" target="_blank">engleza 4
www.learn4good.com/languages/english_level.htm" target="_blank">engleza 5
www.nonstopenglish.com/" target="_blank">engleza 6
engleza 7
www.elllo.org/" target="_blank">engleza 8
www.anglaisfacile.com/beginners/index.php" target="_blank">engleza 9

Canadezele
________________________________


Bora Bora
lorelaim

Calgary
Aida
Daisy

Montreal
Ana Stroe
Andy08
ange
bebitzu
carmen77
cge
codritu
Diana2007
Dragaica
Ica_1975
ktrinel
lakioana
mikiion
mimitete
monicutz_bb
nelia
oanagabriela
pitilache
Podeanu
Salina
simi
Simonna
valen

Ottawa
Adela_P
Lorelai

Quebec
Pucku

Toronto si imprejurimi
Adaf7
almo
CataD
DanaMario
Denisam
Donia
Inacanada2005
Khristin
Laurajr
Magdone
mamaana
Maru
Mi-ro
Mona_B
mQQm
OlgaTirziu
Ritah
Simona73
sofronica
Try

Vancouver
Daiopri
rocs02


"Less is more" - Mies van der Rohe

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Va astept sa continuam firul sezatorii canadiene aici!

Intalnire Montréal (preluata de la Simonna!)
_
Locatie: Arahova (Boul. Sauvé??)
Data: vineri - 17 iulie
Ora: 19:00 (Ca sa povestim pina la opt, ne facem ca asteptam si comandam tirziu, asa ajunge si Dana sa manince :))


Participante:
Ange
Diana
Monicutza
Nelia
Dana
Simonna
Mimitete ???
Ktrinel???
CGE ???
.....

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romanitza spune:

Revin si eu dupa cateva zile de absenta. Tin sa va anunt ca am incheiat si saptamana 37, de azi am trecut in 38, mai am putin si nasc... De fapt, exact asa s-a exprimat si doctorul ieri la appointment, ca ma pot astepta oricand de acum. Vestea buna e ca bbita nu e asa de mare si mi-a zis ca nu crede ca va fi o nastere f grea... Sper sa aiba dreptate
Tot asta va fi si ultima mea saptamana la job, nu mai am decat de trainuit niste colegi si de predat niste chestii, dar deja eu ma simt ca intr-o vacanta Sper sa am timp sa ma si odihnesc pana nasc
mQQm- iti scriu si aici, ma bucur ca totul a decurs bine si asteptam cu interes noutatile si pozele. mamica si Pepitu'

Donia - ai dreptate, I'm next... Cred ca sunt putin inconstienta si nu realizez cat de aproape e momentul... Sper sa ma ia prin surprindere si sa ma trezesc cu bbul in brate... Mi-ar fi frica sa depasesc due date-ul si bb sa nu mai vina...

mi_ro - pentru sot. Ma bucur ca v-ati relaxat cateva zile, ati prins si vreme mai calda se pare...

Denisa - pentru Alex. Sa creasca mare si sa aiba noroc mult in viata

Laurajr - distractie placuta la cottage, cred ca de-abia asteptati! O sa va dam de stire cand ajungem si noi prin Kitchener, sa va vedem

Daiopri - Doamne ajuta! O sa fie totul bine!

Podeanu - unde ati fost in vacanta? Ma bucur sa aud ca v-ati simtit bine.

Gata, nu mai rezist sa stau in fata computatorului, ma duc si eu la o plimbare cu ultimele puteri V-am pupat si sa aveti o saptamana usoara.

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Eu inca nu mi-am revenit din vacanta, mintea imi e tot aiurea...

Simona, LMA, sa fii sanatoasa si fericita.
Denisa, sa-ti traiasca baiatul.

In vacanta a fost superb. Resortul mi-a fost recomandat de oanagabriela (merci ).Este considerat 4.5 stele, si raportul calitate-pret a fost corect. Noi am luat de data asta 2 camere alaturate, copiii au stat singurei. Le-a placut independenta asta, si-au aranjat singurei lucrurile in dulapuri,s-au gospodarit cum stiu ei. Cu exceptia faptului ca lucrurile murdare tronau in mijlocul camerei (sa fie toate la un loc) s-au descurcat bine.

Despre resort acum...Camerele ok, AC a mers f bine si ne-a racorit la intoarcerea de la plaja. Plaja era cam la 7 minute de mers de la receptie, plaja lata cu multi palmieri si palape (dar te sculai la 6 sa ocupi una)nisipul fin si alb. Marea insa era f calma, cred ca resortul este intr-un mic golf , ca altfel nu-mi explic lipsa completa a valurilor, apa f calda si multimea de pesti de te inconjurau. Avantajul insa era ca puteai face snorklong chiar linga mal, gratuit si vedeai multi pesti colorati, corali, chiar si o sepie a vazut sotul. Erau activitati gratuite pe apa, caiac,cataraman si pe plaja volei, fotbal, tragere cu arcul, bocci (mingii grele), ring toss si horseshoe.
Pot spune ca echipa de entertainment era f energica, munceau non stop si pareau o familie.

Mincarea a fost buna, bufetul principal era afara (AC si inchis doar in zona mincarii) drept ptr care iti cam cugeau apele pe tina la masa. Sunt 4 rest a la carte, mexican, italian, american si japonez. Le-am incercat pe toate dar mai mult am fost la italian.

Turistii , spre surprinderea mea, erau veniti 80% din Europa.Nu stiu daca am intilnit 2 familii din Qc. Multi spanioli, portughezi, francezi, englezi,si rusi. Ne-am imprietenit cu o familie de romani care traiesc de 10 ani la Paris, i-am povestit de "microbul" DC si sper sa devina si ea dependenta. Are 2 baietei , unul de 2.4 ani si cel mic de numai 3 luni. Asa copil cuminte nu am vazut ever. Nici nu stiai ca exista.

Multe femei topless si chiloti cit mai ingusti si bagati prin kr.

Anul trecut unde le numarai pe degete faceau deliciul barbatilor ( al meu le tot apropia cu camera sa le pozeze) anul asta erau asa multe ca , chiar si el s-a plictisit.

La 2 zile dupa moartea lui MJ, aui tinut spectacolul lor saptaminal. Insa la sfirsit au pregatit copiii imbracati in alb cu luminari in mina, au dat drumul la un porumbel alb ...f emotionant.

Ca activitati, ai mei au fost la scuba diving (eu am luat lectia din piscina si am decis ca nu e de mine) si in oras la 4-wheelers. La a doua excursie ne-au dus la o plaja absolut superba la Macao , si intr-o pestera unde am putut intra in apa. Apa era f curata si rece. Edi a condus masina noastra si a fost complet fericit. Pe masina scria la instructiuni: a nu se opera de pers sub 16 ani (el are 14), a nu se opera fara casca (nu ni s-a dat nimic) si a nu se opera pe drumurile publice (numai acolo am fost) asa ca m-a cam apucat frica de abia la intoarcere. Am fost complet ilegali dar cica in DR totul e posibil. Excursia insa s-a terminat cu bine si Edi a declarat ca nu ma mai supara datorita faptului ca l-am lasat numai pe el sa conduca.

Martea seara aveau beach party, cu gratare, activitat variate si discoteca la final.

Overall, ptr un pret bun recomand resortul cu toata inima.

Am avut si experiente neplacute..la coborirea din autocar soferul de la Nolitour a uitat sa ne lase si trepiedul, bellboy-ul s-a repezit sa le ia si ne-a indrumat spre receptie sa ne cazam, asa ca am descoperit mult dupa ca ne lipseste obiectul. Nu am reusit sa contactam agentia in ziua aia, agentul ne-a promis ca i-a legatura si il recupereaza dar eu am avut un feeling ca e "dus" si asa a fost.

Acum as vrea sa fac reclamatie la Nolitour dar nu stiu daca se va rezolva ceva. Ati avut vreuna asa experienta, merita sa ma agit?

Ah, si sotului i-a disparut un ceas. Nu cred insa ca l-a luat camerista ca doar bijuteriile mele erau mai la vedere si mai tentante. Cred ca pur si simplu l-o fi scapat de la mina si nu a simtit.

Am facut multe poze, acum suntem in faza de triere dar va dau de stire de indata ce le pun pe site.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Ura, avem lapte (avem si rani de la atata incercat de extras ceva potol)!!!

Avem si candidat serios la nume, n-am mai apucat ieri sa intru si sa anunt. Oricum e oficial doar din momentul submiterii online pt certificatul de nastere.

Ieri am desfacut cutia de servetele cu sugestii de nume, l-am luat in brate pe bebe pepit si am trecut in revista biletelele. Am ras de-am capiat de Paul care a gasit ca unele nume te duc cu gandul la cold medicine si pokemon name, am avut si favorite care nu s-au potrivit mutritzei, desi sunau bine, pana la urma ne-am hotarat la Oliver si Nicholas. Inca nu stim insa in ce ordine, el e cu sigranta un Oliver la mutritza acum. O sa va pun si poze cu bebe Oliver de indata ce vine trupa de la shopping sa descarce sutele de poze pe care le-au facut.

Despre astilalti doi, n-am cuvinte, il iubesc atat de mult, Denisa ma asteptam sa fie atasata din primul moment, doar a fost acolo la spital, dar Paul ma surprinde si ma emotioneaza fantastic. Il gasesc in camera cu el pe piept, in pat, il pupa, sta juma de ora si-l admira si-l mangaie peste tot, asa cevaaaa...

Precum vedeti am prins curaj ca azi a mai dormit un pic si in "locuri" nu doar la tzitzi si-am zis sa va scriu pana tzine.

Scriu rapid din memorie.

Carmen77, ce chestie, jumate din numele alea erau prin cutie.

Mie mi-a placut si Caleb, dar tac-su a zis ca-i nume musulman, desi l-am tot convins noi ca nu e. Mi-a mai placut Travis, dar copiii ziceau ca-l fac astia travestit. Patrick, nu e el. Si-acu nu puteam sa-i dau si patrick day pe cap, destul e ziua americii. Inca imi mai sta pe creier Quentin, da' nu cred ca buna-sa poate sa reproduca asa ceva, chiar daca toate le-am cules sa se citeasca cum se scriu. And so on... Complicate lucruri se-ntamplara acolo.

Culmea e ca nasa lui a tinut o lista "on her own", asa de amuzament, de care n-am stiut si nici ea nu stia mai mult decat voi despre ce ne trece noua prin minte. Ieri cand i-am scris s-o intreb ce crede, mi-a trimis lista ei privata. Unde dupa ce l-a vazut la spital a pus exact numele astea doua in top si-a sters altele.

Dana, welcome back, ma bucur ca v-ati distrat.
Monicutza, inseamna ca nu era casuta voastra. Mai cautati si-o s-o gasiti.
Mi-ro, la multi ani sotului.
pitilache, wow ce fain de voi sa va adunati acolo. Imi imaginez ce plina si fericita va fi inimioara ta curand.
Daiopri, da pai cat am fost eu de geloasa pe posetutza ta, acum mi-am tras si eu una! Te imbratisez strans viteaza mea, si ma gandesc la tine.
Romanitza, vorbind de intamplari neasteptate, ia exemplu de la mine.
Simonna, poti sa suni cand doresti, doar nu te soca daca nu poci vorbi chiar atunci, da' te sun inapoi. Abia astept sa-ti iasa si tie Zarzarina afara. Haha, pai de cand a zis tac-su ca-i frumos, oricine intreaba eu ma arunc cu constatarea ca seamana cu mine.
Mikiion, pai asa facura aia de la toronto zoo, avura un panda mic si tinura concurs sa-i gaseasca nume. Nu mai aveam multe. Spor la mutat!

Oops, vine familionul de la shopping, o tai acum.

La subiectele celelalte nici nu mai apuc sa scriu azi, asa c amaine nu stiu daca apuc sa scriu aici.

Un pup colectiv apasat!
Va citesc! Fug...

Hai ca editai sa mai adaug lucruri ce le uitai din repertoriu la prima tura. Acu ma duc sa pun macar o pozita si mai dau un edit sa anunt ca-i "acolo".


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Ziua!

Mor de somn, ca-i trecut de 10, na, nu pricep cum traiam ni perioada incare ne culcam la 1 dimineata!

Rox, scriu pe fuga, am primit inca un purcoi de hirtii si hirtiute de la Beaubois, important de acolo e doar ca au nevoie de buletinul scolar ca sa definitiveze inscrierea. Scoala e inchisa pina la sfirsitul lui iulie, dar poate ii suni si le zici ce si cum si ca le trimiti buletinul mai spre toamna. LA fel si cu inscrierea la sv. de garde.
Daca vrei sa-i suni zi-mi si-ti postez nr. tel., ca mi-e lene rau sa ma urc la etaj ca sa ma dau jos acum!

mQQm, mesajele tale sint asaaa de faine! Acum tocmai am terminat de construit in cap ideea de Oliver... In capul meu, Oliver bate mai mult spre Denisa decit spre Paul, nu neaparat fizic, nici nu pot sa explic. Acum chiar imi trebuie poze!

Dana, astept sa-ti vad pozele... Deranjeaza daca te sun peste zi? Nu miine neaparat, dar in curind...

Noapte buna doamnelor!
Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Simo s-a rezolvat! Voi v-ati hotarat?

Dana se pare ca ati avut un concediu pe cinste, ca de fiecare data de altfel! Astept pozele cu mare interes!

mQQm frumoase nume! Sa-i poarte mult noroc micutului Oliver! Se vede treaba ca ai deja multe ajutoare, toata familia pune umarul. Iti doresc sa ai lapte mult si sa se vindece ranile (eu am folosit cu destul succes lanolina, parca asa-i spunea, era un tub mov). De abia astept

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofronica spune:

'Neata,

Laurajram fost ieri la gym si am intrebat de cardul cu 5 ore daca il mai ofera. Mai exista dar acum e valabil 15 zile, daca nu faci toate orele le pierzi. Costa 20 de dolari. Eu am trecut pe full membership aseara si am primit 3 "7 days free and no obligation membership" ptr family and friends si iti dau tie unul daca vrei sa incerci. Sunt valabile pana la sfarsitul lui August.
DenisaLa Multi Ani pentru Alex, cred ca ti-a fost tare greu sa nu fii langa el de ziua lui.
Monicutza si noi ne uitam de casa acum, am vazut nu stiu cate deja si inca nu am gasit-o pe cea in care sa ma vad deschizand usa din interior. O sa o gasiti si voi pe cea care e a voastra.
mQQm de-abia astept sa-l vad pe bb Oliver.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

sofronica multa bafta la cautat casa. Este un proces tare obositor, si pentru mine este greu sa fiu constanta in cautari si in criterii ("imi schimb parerile dupa cum bate vantul" zice sotul meu). Eu am simtit deja ca asta pe care am facut oferta zilele trecute este a mea, ma vedeam locuind acolo, dar nu si sotul meu. Asa ca am sufetir putin si mergem mai departe.

mQQm ambele nume sunt foarte frumoase. Imi place mult ca prim nume Oliver, iar Nicholas nu are cum sa nu imi placa, fiimea este si Nicole si iubesc toate derivatele . Vreti sa ii puneti doua nume? Cum se potrivesc cu numele de familie? Bafta multa la alaptat. Strange din dinti ca trec usturimile si ramane legatura frumoasa dintre mama si bebe.

Apropo de alaptat: am doua cutii sigilate de Galactogil, stiti chestia aia naturista care face minuni in cresterea productiei de lapte (chiar face, eu am folosit doua cutii si s-a simtit, aveam lapte pentru 2 bebelusi). Stiu ca avem doua viitoare mamici in Montreal (Diana si Simona). Cine le vrea, le ofer cu draga inima. Sau le faceti pe din doua. Zac in dulapul de medicamente si nu imi vine sa le arunc. Asa ca let me know.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Ce de evenimente pe aici.

Oliver sa cresti mare si sa se bucure mereu mami de tine ca acuma.
Mqqm tare frumos trebuie sa fie sa ai doi copii mari iar acum sa incepi sa te bucuri de Oliver.

Eu nu ma satur de o perioada a piticului ca gata trecem la urmatoarea
Nu m-am saturat de bebelusi de gradinita ... ca acuma gata incepem si Clasa I

Daiopri sa dea DD sa treaca cit mai usor perioada asta.

Fetelor am si eu o intrebare stiti vreun site unde pot comanda online produse care sa fie livrate in Bucuresti la domiciliu.
Sa pot plati cu Visa sau Paypal.
Pina acum foloseam RomanianStore dar l-au inchis.
Mama a avut un accident si-a prins mina intr-o masinarie si acuma ii e cam greu cu o mina.

O zi buna

http://joshua-replici.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

mQQm-f. frumoase numele, eu as pune primul pe Nicholas, e preferat,si astept pozele, is curioasa de morPupici si ma bucur ca ai laptic mult.Nu uita de ceaiurile anason si fenicul,care fac minuni.
Daiopri-te imbratisez strins,tine-o tot asa si pupa pisoiul si motanul,mai asteptam vesti bune si poze.
Simona-ce ai patit de esti asa tacuta si retrasa,nu te lasa miss Z sa te odihnesti?Radu ce mai face?
Diana-tu ce mai zici, ai plecat in Ro deja?
Sofronica-mersi de urari,asa e cu Alex al meu, nu e usor,pe Emma o vad mai mult pe webcam si mai vorbesc,dar el imi lipseste enorm.
DanaMario-nu te pot ajuta, m-am delectat cu perlele lui Joshua insa.

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

Mergi la inceput