Sezatoare canadiana (99)

Sezatoare canadiana (99) | Autor: lorelaim

Link direct la acest mesaj

Roxana - prima postare itzi apartzine

Lorelai

May 3, May 2, May 1
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:


Poftiti la sezatoare!

Capitolul 98, 97, 96, 95, 94, 93, 92, 91, 90, 89, 88, 87, 86, 85, 84, 83, 82, 81, 80, 79, 78, 77, 76, 75, 74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43 ,42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 18, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4

Cu incredere spre Canada partea 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17

In Canada (sau US) scoala publica sau privata?

Ambasada Romaniei in Canada
www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=82" target="_blank">Consulate romanesti in Canada
Ambasada Canadei in Romania
www.cic.gc.ca/english/citizenship/index.asp" target="_blank">Cetatenia canadiana
www.pptc.gc.ca/" target="_blank">Pasaport canadian
www.romanianstoronto.ca/ro/docs/invitatie.pdf" target="_blank">Model de invitatie

www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=79" target="_blank">Biserici romanesti in Canada

www.ratemds.com/" target="_blank">Rating doctori.

www.stm.info/English/metro/a-mapmet.htm" target="_blank">Harta metrou Montreal
www.stm.info/English/info/reseau2007.pdf" target="_blank">Harta autobuze Montreal
www.stm.info/English/info/centre-ville2007.pdf" target="_blank">Harta Montreal Centre Ville
www.stm.info/English/info/trains2006.pdf" target="_blank">Harta trenuri suburbii Montreal

www.workopolis.com/" target="_blank">Joburi 1
www.monster.ca/" target="_blank">Joburi 2
www.jobbank.ca/" target="_blank">Joburi 3
www.eluta.ca/" target="_blank">Joburi 4
www.jobboom.com/mod-bin/prod/preferences.cgi?back_url=%2Fmod-bin%2Fprod%2Findex.pl" target="_blank">Joburi 5
www.jobs-emplois.gc.ca/" target="_blank">Joburi 6
Joburi Montreal
Joburi Toronto
Joburi Vancouver

Campuri de vacanta Quebec
www.selloffvacations.com/default.aspx" target="_blank">Vacante 1
www.redtag.ca/" target="_blank">Vacante 2
www.cheaptickets.com/" target="_blank">Vacante 3
www.orbitz.com/" target="_blank">Vacante 4
www.belairtravel.com/lastminute.asp" target="_blank">Vacante 5
www.travellastminute.ca/TLM_SunwingSell-offs.php" target="_blank">Vacante 6
www.itravel2000.com/LandingPage.aspx?returnPath=http%3a%2f%2f< a%20href=" target="_blank">Vacante 7
www.voyagesarabais.com/" target="_blank">Vacante 8

Apartamente de inchiriat pentru vacante (vacation rentals):
www.homelidays.com/" target="_blank">1, www.abritel.fr/" target="_blank">2, www.interhome.com/" target="_blank">3, www.holiday-rentals.co.uk/" target="_blank">4, www.vrbo.com/" target="_blank">5

www.sepaq.com/index-en.html" target="_blank">Parcuri Quebec

www.rqap.gouv.qc.ca/index_en.asp" target="_blank">Concediu parental Quebec
www.magarderie.com/" target="_blank">Locuri disponibile garderii Quebec
www.mfacf.gouv.qc.ca/services-en-ligne/localisateur/" target="_blank">Garderii
www.iedm.org/uploaded/pdf/bulletin06_fr.pdf" target="_blank">Ierarhie scoli secundare Quebec
www.inspq.qc.ca/MieuxVivre/TDM.asp?Recherche" target="_blank">Ghid practic copii 0-2 ani
www.naissance.info.gouv.qc.ca/fr/index.asp" target="_blank">Devenir parent
www.petitmonde.com/" target="_blank">Activitati copii Montreal si Quebec

www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html" target="_blank">Taxe Canada
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/ministere/index.asp" target="_blank">Taxe Quebec
www.rhdsc.gc.ca/asp/passerelle.asp?hr=fr/pip/daa/pscee/public/comment_trouver_un_promoteur_de_REEE.shtml&hs=CGS" target="_blank">REEE
www.canadabenefits.gc.ca/faeclist.jsp?&lang=fr&geo=6&catid=40" target="_blank">Prestatii financiare Quebec
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/particulier/impots/impot/credit_remb/rembours.asp" target="_blank">Rambursare impozit casa Quebec
www.habitation.gouv.qc.ca/proprietaires/aide_financiere.html" target="_blank">Habitation Quebec

www.redflagdeals.com/" target="_blank">Bargain shopping

www.cwgsy.net/private/bihet/learnfr.htm" target="_blank">Franceza

www.econsultant.com/i-want-open-source-software/index.html" target="_blank">Software







Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Ica - sa nu uit - uleiul de ficat de cod - pe care i-l dau Gabrielei este sub forma de "sirop" uleios :-) cu aroma de lamaie sau de fructe. I-am dat in fiec dimineatza (pe perioada de toamna, iarna, primavara) cate o linguritza de 5ml de ulei si apoi o linguritza de miere si un picutz de apa (sa "alunece" mai rapid pe gat in jos :-)) Sper link-ul sa nu fie considerat reclama: http://www.naturashop.ro/ulei-ficat-aroma-lamaie-lichid-p-1569.html
"soricelul" cumintzel :-)

Lorelai

May 3, May 2, May 1
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Doina - esti de milioane

Lorelai

May 3, May 2, May 1
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Am o veste buna, ca tot m-am vaitat pe forum de toate cele, ia sa vin si cu vesti bune. Victor a primit primul job in quality, e in al 9-lea cer, de luni incepe!
Donia, sper sa apuc sa te sun, inainte sa citesti, ca si contributia voastra a fost importanta la succesul asta!

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Felicitari, Maru! . Sa fie de bun augur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Felicitari pt Victor! o sa sarbatoriti si in casa noua! bravo!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

multumim mult!!!!


lorelaim, multumesc!

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

lorelaim, am pus eu linkurile, ca daca o asteptam pe Roxana sa faca asta, inseamna sa nu mai scriem nimic pana vine ea

Ce mai era, ce mai era?

pucku, tu zici de plaja nr.4 de la Wasaga? (sau am eu numai wasaga in cap? ) daca da, cum e? ca ne asteapta si pe noi o saptamana acolo, am putea sa incercam intr-o zi. laurajr e acolo acum, parca, o sa mai vina si ea cu noutati.

Podeanu, doritori de intalnire sunt, fii sigura, doar ca e cam departicel... lasa ca va distrati voi, cantati ce v-a recomandat maru , ne puneti poze si noi ne multumim si cu asta.
Dar eu la anul sper la un long week-end in Montreal, poate, poate...

maru, stiu de ce i-a placut lui Andrei... ca l-am pupat eu, de-aia, asa-i?

Simonna, mai zilele trecute ce aranjam si eu pozele de anul trecut din Ro, cu Racadaul, intr-un fel a fost ca si cum de abia ce m-am intors de acolo... Voi nu si nu? Pe cand planuiti o vizita?



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Lorelaim, merci ! Tu unde il comanzi? Crezi ca-l pot gasi si varianata canadiana?

Carmen, nu ma uiti si pe mine cu reteta de mufin ?

Maru, felicitari !


Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Ica, promit ca o scriu diseara dupa ce culc banditii, ca Marc zilele astea ma termina, numai cu mana in gura e si urlaaaaa .... , are 2 dinti jos care tocmai ies si e nebunie pe la mine.

Mergi la inceput