Sezatoarea canadiana (102)

Sezatoarea canadiana (102) | Autor: pitilache

Link direct la acest mesaj

Poftiti la sezatoare!

Capitolul 101, 100, 99, 98, 97, 96, 95, 94, 93, 92, 91, 90, 89, 88, 87, 86, 85, 84, 83, 82, 81, 80, 79, 78, 77, 76, 75, 74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43 ,42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 18, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4

Cu incredere spre Canada partea 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17

In Canada (sau US) scoala publica sau privata?

Ambasada Romaniei in Canada
www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=82" target="_blank">Consulate romanesti in Canada
Ambasada Canadei in Romania
www.cic.gc.ca/english/citizenship/index.asp" target="_blank">Cetatenia canadiana
www.pptc.gc.ca/" target="_blank">Pasaport canadian
www.romanianstoronto.ca/ro/docs/invitatie.pdf" target="_blank">Model de invitatie

www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=79" target="_blank">Biserici romanesti in Canada

www.ratemds.com/" target="_blank">Rating doctori.

www.stm.info/English/metro/a-mapmet.htm" target="_blank">Harta metrou Montreal
www.stm.info/English/info/reseau2007.pdf" target="_blank">Harta autobuze Montreal
www.stm.info/English/info/centre-ville2007.pdf" target="_blank">Harta Montreal Centre Ville
www.stm.info/English/info/trains2006.pdf" target="_blank">Harta trenuri suburbii Montreal

www.workopolis.com/" target="_blank">Joburi 1
www.monster.ca/" target="_blank">Joburi 2
www.jobbank.ca/" target="_blank">Joburi 3
www.eluta.ca/" target="_blank">Joburi 4
www.jobboom.com/mod-bin/prod/preferences.cgi?back_url=%2Fmod-bin%2Fprod%2Findex.pl" target="_blank">Joburi 5
www.jobs-emplois.gc.ca/" target="_blank">Joburi 6
Joburi Montreal
Joburi Toronto
Joburi Vancouver

Campuri de vacanta Quebec
www.selloffvacations.com/default.aspx" target="_blank">Vacante 1
www.redtag.ca/" target="_blank">Vacante 2
www.cheaptickets.com/" target="_blank">Vacante 3
www.orbitz.com/" target="_blank">Vacante 4
www.belairtravel.com/lastminute.asp" target="_blank">Vacante 5
www.travellastminute.ca/TLM_SunwingSell-offs.php" target="_blank">Vacante 6
www.itravel2000.com/LandingPage.aspx?returnPath=http%3a%2f%2f< a%20href=" target="_blank">Vacante 7
www.voyagesarabais.com/" target="_blank">Vacante 8

Apartamente de inchiriat pentru vacante (vacation rentals):
www.homelidays.com/" target="_blank">1, www.abritel.fr/" target="_blank">2, www.interhome.com/" target="_blank">3, www.holiday-rentals.co.uk/" target="_blank">4, www.vrbo.com/" target="_blank">5

www.sepaq.com/index-en.html" target="_blank">Parcuri Quebec

www.rqap.gouv.qc.ca/index_en.asp" target="_blank">Concediu parental Quebec
www.magarderie.com/" target="_blank">Locuri disponibile garderii Quebec
www.mfacf.gouv.qc.ca/services-en-ligne/localisateur/" target="_blank">Garderii
www.iedm.org/uploaded/pdf/bulletin07_fr.pdf" target="_blank">Ierarhie scoli secundare Quebec
www.inspq.qc.ca/MieuxVivre/TDM.asp?Recherche" target="_blank">Ghid practic copii 0-2 ani
www.naissance.info.gouv.qc.ca/fr/index.asp" target="_blank">Devenir parent
www.petitmonde.com/" target="_blank">Activitati copii Montreal si Quebec

www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html" target="_blank">Taxe Canada
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/ministere/index.asp" target="_blank">Taxe Quebec
www.rhdsc.gc.ca/asp/passerelle.asp?hr=fr/pip/daa/pscee/public/comment_trouver_un_promoteur_de_REEE.shtml&hs=CGS" target="_blank">REEE
www.canadabenefits.gc.ca/faeclist.jsp?&lang=fr&geo=6&catid=40" target="_blank">Prestatii financiare Quebec
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/particulier/impots/impot/credit_remb/rembours.asp" target="_blank">Rambursare impozit casa Quebec
www.habitation.gouv.qc.ca/proprietaires/aide_financiere.html" target="_blank">Habitation Quebec

www.redflagdeals.com/" target="_blank">Bargain shopping

www.cwgsy.net/private/bihet/learnfr.htm" target="_blank">Franceza

www.econsultant.com/i-want-open-source-software/index.html" target="_blank">Software



"Less is more" - Mies van der Rohe

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Va astept aici!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

am semnat actele, maine luam cheile
offfffffffff

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Sa fie intr-un ceas bun, Maru! S-o stapaniti sanatosi si spor la mutat! Asteptam poze!!!!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru

am semnat actele, maine luam cheile
offfffffffff

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/


felicitari maru ! s-o stapaniti sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

multumesc, as vrea sa ma culc la noapte si sa ma trezesc cand toate sunt la locul lor

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Maru, felicitari si sa va fie intr-un ceas bun! Nu mai stiu daca ai zis: e casa noua sau mai veche...nu vreau sa te sperii din experientele mele cu casa veche, trcu mai mult de o luna si tot nu ne-am asezat! salariul meu se duce direct la Home Depot :)!

Despre HPV: am intrebat-o pe doctorita mea daca sa-l fac eu (m-am gandit ca si ce daca nu sunt adolescenta, daca nu am virusul inca ma pot proteja) si mi-a zis ca inca e prea nou, nu a trecut proba timpului si nu e prea bine testat. Acum sincer eu una am renuntat, dar e bine sa va informati mai mult pana il facei copiilor. Pana se face Laura mare sper sa fie mai multe info pe tema asta.

Mai, ce-am mai scris azi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Simonna, uite-aici: ana.oica@yahoo.ca, STP poznele de rigoare daca ai vreme;

eu acum am iesit din spital, de la Juifs...intrat duminica dimineata pentru un test de singe- am ajuns pe masa de operatie in urgenta cu extrauterina pe trompa stinga si citeva(!) chisturi pe ovarul drept;
in mare, cu exceptia durerilor de rigoare,a taieturii-bikini la care miine-i scot capsele, a miinilor pline ochi de hematoame si a unui dr.stagiar ce-a hotarit ca-mi lipseste potasiu si ca e cazul sa-mi traga o arsura direct in vena, astfel ca in 5 minute aveam ieri mina beton si niste dureri atroce cum n-am mai mincat la viata mea, noroc ca nu sunt slaba de inima c-ar fi cedat pina s-au miscat sa-mi elibereze vena- sunt ok, acasa, cu scutire de la job...6 saptamini (adica pa si pusi-cred)

Vreau sa va intreb daca stiti, daca n-am asigurari inseamna ca fluier a paguba, nu iau nici un ban de nicaieri pentru perioada asta, sa ma milogesc de aia de la job sa ma trimita in somaj? (desi nu cred sa vrea- c-au sunat zilnic, arde si acolo)

semnat, un om cam necajiot-ftt de soarta


http://www.floriinro.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Ana, imi pare tare rau. In cazul asta chiar fara asig ceri un releve d'emploi, motiv de plecare - maladie pe care il depui la A-E + hartia de la medic si ai dreptul la somaj pe caz de boala ptr per prescisa de medic. Insanatosire grabnica

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

CataD, e un townhouse de 4 ani, ca de, fuduli suntem...

Ana, multa sanatate! nu stiu cum e la voi, dar concediile medicale parca sunt platite de stat, daca lucrezi, si se aplica tot acolo unde aplici pentru somaj si pentru sin
nu da, daca am scris prostii!
imi pare tare rau sa aud ca ai avut asa mari probleme!



Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe


Simonna, uite-aici: ana.oica@yahoo.ca, STP poznele de rigoare daca ai vreme;

eu acum am iesit din spital, de la Juifs...intrat duminica dimineata pentru un test de singe- am ajuns pe masa de operatie in urgenta cu extrauterina pe trompa stinga si citeva(!) chisturi pe ovarul drept;
in mare, cu exceptia durerilor de rigoare,a taieturii-bikini la care miine-i scot capsele, a miinilor pline ochi de hematoame si a unui dr.stagiar ce-a hotarit ca-mi lipseste potasiu si ca e cazul sa-mi traga o arsura direct in vena, astfel ca in 5 minute aveam ieri mina beton si niste dureri atroce cum n-am mai mincat la viata mea, noroc ca nu sunt slaba de inima c-ar fi cedat pina s-au miscat sa-mi elibereze vena- sunt ok, acasa, cu scutire de la job...6 saptamini (adica pa si pusi-cred)

Vreau sa va intreb daca stiti, daca n-am asigurari inseamna ca fluier a paguba, nu iau nici un ban de nicaieri pentru perioada asta, sa ma milogesc de aia de la job sa ma trimita in somaj? (desi nu cred sa vrea- c-au sunat zilnic, arde si acolo)

semnat, un om cam necajiot-ftt de soarta


http://www.floriinro.ro/





Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Ana sanatate. Ma miram eu de ce nu ai mai scris pe aici. Bine macar ca te-a bagat, in sfarsit, cineva in seama( ma refer la doctori).
Ce urmari sunt acum pt. tine? Ai grija de tine. Chiar trebuie sa stai 6 saptamani acasa? E asa grav?


[www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 2 Ani

[www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze 2006-2008
www.dropshots.com/mikiion2008" target="_blank">filme si poze mai 2008-

Virsta Marc

Mergi la inceput