Sezatoarea canadiana (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Maru felicitari. Dar cand va mutati?

[www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 2 Ani

[www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze 2006-2008
www.dropshots.com/mikiion2008" target="_blank">filme si poze mai 2008-

Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

sambata e marele eveniment, deja ma ia groaza, palpitatiile, mai eu ma mut la hotel, daca ma dau astia disparuta nu le ziceti si vin acasa cand toate sunt la locul lor, montate, aranjate!

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Ana, sanatate multa! De extrauterina mi-a fost is mie teama. Si la noi poti lua un fel de somaj pe caz de boala. Acuma depinde si de aia de la tine de la servici, dar din ce povestesti nu e prea roz. Tinem pumnii ca trebuie sa vina soarele si pe strada ta!
Maru sa o stapaniti sanatosi. Si sa aveti spor sa o platiti. Ti-a plecat musafira?
Khristin multumesc. Trag si eu cu ochiul, da cu lenea cum ramane?:)))
De metode nu stiu inca, oricum inchei surprizele. Numai ca am mai citit pe aici cu bb3, 4 cu trompe legate:(((
Ah, mai am maine de venit la sv si apoi vineri liber, apoi wk lung. Abia astept, yupiii.
Ktrinel, sa nu lasi cumva actele vreodata acasa. Multi inainte, da tare nu pare:))
Try tare m-am amuzat la un alt subiect cu "baieteii decalotati in tramvai":))) Mi-ai facut ziua frumoasa.
Nelia voi cum mai sunteti cu sanatatea, ca de 3 postari incerc sa intreb si nu ma lasa memoria asta:))
Denisaaa….

Numai bine tuturor
http://bd.lilypie.com/hfkmm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Ana: Poti sa suni la Commission des normes du travail ( tel. 514 873-7061) si sa le explici situatia si sa-i intrebi ce poti face. Ei iti pot spune ce zice legea, ce drepturi ai si te pot indruma spre alta insitutie care te poate ajuta (daca exista vreun ajutor).

Daiopri: Azi am fost la alt dr. (o romanca), care mi-a dat trimitere pt. analiza de sange (care se numeste anticorpi listerie , asa cum zicea Mikiion, doar ca nu e pe formularul ala tipizat pe care il au ei, trebuie sa o treaca dr. la "alte analize"). maine merg la spital, sa vedem ce iese.

Maru: Felicitari pt. casa cea noua! Si noi trebuie sa semnam vineri, daca totul e ok.

Andy 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Buna,

Succese nemasurate la scoala pentru toti scolarii.

Cata, nici nu-mi vine sa cred ca Laura merge la JK deja!!!

try, citesc ce scrii si imi aduc aminte de mine cand a inceput plodul JK...atata de ingrijorata eram... 3ani mai tarziu am concluzionat ca cel mai important pentru el e profesoara pe care o are. Poate sa fie scoala aia super daca el are o profesoara cu care nu poate 'comunica' pentru el totul e un calvar (si pentru mine) ceea ce sigur e foarte rau. Sper sa-i mai treaca pe masura ce creste. Stii da, ca la FI trebuie inscris din anul cand incepe in board-ul in care locuiesti, pe urma nu mai poti sa-l inscrii.

Ana, multa sanatate.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Corina, da, nici mie nu-mi vine a crede ce trece timpul!

Maru, pai 4 ani e ca si noua, nu trebuie decat sa faci ordine si sa despachetezi. Spor !

Ana, sanatate multa. Sigur nu ai nici un fel de short term disability de la munca? Daca nu, exista long term disability, asta cred ca e obigatorie la full time. Daca esti pe contract nu prea ai ce face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Maru, sa o stapaniti sanatosi

Ana, pai daca esti scutita de la job, eu inteleg ca te si platesc....doar daca nu te-au dat afara anterior, ceea ce nu e cazul, chestiile astea se pot intampla oricui. Concentreaza-te asupra sanatatii tale

Daiopri, stai sa ma vezi mai incolo , ne-a spus profa azi clar, citit/facut lectii zilnic, in cel mai rau caz de 3 ori/saptamana

Corina, baietelul tau cum crezi ca se va adapta sistemului romanesc? In ce clasa il vor pune acolo? Meditatii n-ai inceput inca? Am inteles ca acolo cam asta-i moda...oricum multa bafta si tie in anul scolar si sa ne spui si noua cum ti se pare dupa ce incepeti

Cristina

le bébé 34w +

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

Ana, multa sanatate si ai grija de tine, ia-o incet. Te putem ajuta cu ceva?
Ica are dreptate, daca nu ai nici short term nici long term disability iti plateste somajul concediul de boala(nu stiu care sint conditiile si cit platesc) dar iti trebuie nu stiu ce formular de la servici, banuiesc ca acelasi ca si pt somaj dar nu sint sigura.Nu te lasa ca ai platit atita timp taxe, sa mai tragi si nitele foloase din ele cind ai nevoie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

fetelor, mersi! am sa sun sa vad, de undeva tot e normal sa ma plateasca; eu as vrea cu ocazia asta sa-mi caut altceva, sa nu ma mai intorc la ei, dar mi-e cam groaza, ca acolo au ramas in plop

Maru, am vazut pozele-frumoasa casa-lasa c-o sa fie fun, la mine asa a fost in final- la renovari si bube gasite ulterior n-a mai fost



http://www.floriinro.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Marule, felicitari si s-o stapaniti sanatosi, spor la impachetat / despachetat ca pe mine asta ma ingrozeste

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput