Sezatoarea canadiana (102)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Ana, neaparat sa suni si sa spui ca vrei releve d'emploi maladie, de hartia asta ai nevoie ca sa mergi la A-E; nu depinde de ei daca vor sa ti-o dea sau nu, este vorba de sanatatea ta si tu spui ca medicul ti-a dat hartie pe 6 sapt, n-au de ales, ii obliga legea, tu ceri doar releveul cu motivul plecarii maladie. Succes!

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Ana, helooo! Ce treaba ai tu cu cum raman ei?:(( Nu le duce lor grija, ci vezi de interesul tau, si sanatatea ta. Eiii. Acuma caut semnul favorit cu batul.
Khristin al meu o sa fie la kinder la o scoala asa si asa la care nu ma astept la teme:)) Da las ca incepem noi cautarile spre zone mai rasarite.

Numai bine tuturor
http://bd.lilypie.com/hfkmm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Ref la uleiul de masline - am vazut in magaz ulei de masline ptr salate si ulei de masline ptr gatit, deci 2 sticle diferite . Oana, merci de pont, am cumparat si eu ulei de samburi de struguri ptr gatit, mai vazusem dar cum eu nu citesc pe etichete ca n-am timp l-am ocolit

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Ana, multa sanatate si ai grija multa de tine.
Daiopri are dreptate, vezi-ti interesul, stai tu linistita ca se descurca firma, nu-ti ridica nimeni statuie acolo...

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Ana, multa sanatate! Profita de concediu, ai grija de tine, draga mea!
Katrinel, esti o scumpa, tot acolo lucrez, sper sa ies la pensie de-acolo ca sefu meu e un scump (cam miserupist, dar baiat simpatic). Deci stii unde, linga pharmaprix din Place Ville Marie. Te astept intr-o zi macar sa ne vedem, ca eu am pauza la ore cu totul aiurea in tramvai, dar sa ies sa te vad pot, chiar daca am pacient(il las putin cu gura deschisa si vin sa te tzuc).
Maru, sa stapiniti sanatosi casa!
Khristin, sanatate la burtica!
Am venit acum de la sedinta cu parintii, Alice va avea o invatatoare constipata rau1 O tipa foarte intepata, nu mi-a placut din clipa in care a deschis gura. Ma asteapta un an "minunat"!
Vom vedea, dar de obicei intuitia nu ma inseala...

Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


noa si de asta mi-e drag mie de voi! intr-o ora am aflat toate informatiile necesare, nr.de tel.!
mersi frumos pentru tot, fetelor!!!!!!!!

http://www.floriinro.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Simonna merci de poze, comentariile sunt meseriase.

Ana, banuiam eu ca e ceva in neregula ...ai mare grija de sanatatea ta si da-i in spanac pe sefi, asa ne facem noi probleme de munca de la servici...

Ange scrie aici pro si contra la vaccin..ptr cine e interesat http://www.phac-aspc.gc.ca/std-mts/hpv-vph/hpv-vph-vaccine_e.html
eu am sunat deja si ma costa $525 (3 dose a 175 fiecare).
Se face la fetite intre 9-13 ani, inainte de inceperea vietii sexuale cu reusita de 100%. Se poate face si la tinere de pina la 26 ani care si-au inceput deja viata sexuala.

Recitesc si mi se face rau, mai ieri aveam un bebelus in brate si acum vorbesc deja de viata ei sexuala

Azi au avut si ai mei ziua de accueil, platit/primit uniforma si cartile (usage). Apoi l-a tarat pe Sorin sa-i cumpere oglinda ptr locker, asta mare grija. Sorin imi zicea ca era o nebunie pe hol, toate fetele isi puneau oglinzi, postere si alte alea pe usi, ca in filme.

Mihaela merci de intrebare, sunt mai bine cu genunchiul. M-a lasat durerea la urcat-coborit dar galma e tot acolo.

Simbata tragem o fuga la Jean Talon sa luam vinete ptr pus la congelator si altea alea. Voi a-ti cumparat deja?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

mey, dar ce ritm aveti....3 pagini in cateva ore

ana draga, multa sanatate !! si cum ziceau si fetele, mai da-i in brisca cu joburile lor!

eu deja trebuie sa ma apuc de conspectat: vaccin, gradinita, scoala, uleiuri, case...


wow, Dana, imi si inchipui atmosfera din aia din filme la Denisa in scoala ...

simi, bag capul pe usa si ma vezi cand vin, nu stiu cand, dar repede ... musai, ca vreau un zambet nou

mikiion, ca sa nu uit: vineri la 12:30 ? tot in parculetzul ala, da?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Buna dimineatza fetelor dragi

Ana - multa sanatate itzi doresc!

Eu nu am somn - si ma apuc de repetat la sue. Sunt tare curioasa ce voi face la evaluarea de martzea vii toare :-)
Ieri am mai avut un interviu telefonic cu cei de la Adecco. Nu au inca nici o pozitzie disponibila dar dir de la branch-ul tehnic m-a sunat sa ma intrebe daca m-ar interesa sa lucrez si pt clientzi de-ai lor in HR nu numai pt ei ca firma de recrutare. Bineintzeles ca i-am spus ca DA si acum nu-mi ramane decat sa astept sa vada daca se iveste ceva...
Tot ieri - mare surpriza mare - am primt telef de la Lycee Fr St Louis ca azi dim la 8 am sa ma prezint cu prunca la scoala... ca a renutzat cineva la locul care-l primisera si noi suntem urmatorii la rand. Eu - super bucuroasa, plina de entziasm - multzumesc frumos si accept. Sun pe omul meu sa-i spun vestea cea mare si imbucuratoare si... el imi spune ca nu e de-acord sa acceptam pt ca nu am pregatit din vreme prunca Adica nu i-am spus ca o sa schimbe gradi, o sa aibe noi colegi, profi, etc. Sincer nu stiu ce sa zic - eu cred ca nu ar fii fost un capat de lume daca pur-si-simplu luam copila de manutza si mergeam cu ea acolo si incepea o noua gradi/scoala. Eu cred ca s-ar fii adaptat din mers si totul ar fii fost OK... In finalul cel teribil... i-am zis omului meu ca daca are de gand sa refuze sa sune el la scoala si sa vorbeasca ca eu tocmai am acceptat... si ma simt realmente graoznic sa spun ca nu mai venim ca nu ne lasa tati... Asa ca a sunat el, si i-a rugat sa ne tzina pe lista de asteptare pt la anul (si la multzi ani... :-( in caz ca inca mai bantuim prin zona...)
Va tzuck si va urez o zii faina si fug la invatzat! La noi ploua (drizzle si sunt intre 15-max 18 grade) - da' bine ca macar asa pot sa stau cu fundu' pe scaun si sa nu jinduiesc dupa plimbari pe-afara.

Lorelai

May 3, May 2, May 1
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Ana, si de la mine multa sanatate si refacere rapida . Uite asa ai o vacanta fortata, dar sanatatea trebuie sa treaca inainte de toate.

Simonna, multumesc pentru poze , tare frumoase si comentariile super Cind te apuci de scris?

Maru, sa stapiniti casa sanatosi si sa fiti fericiti in ea!

Simi, noi cred ca avem noroc cu invatatoarea (de fapt sint 2 ), par foarte de treaba. Azi am primit si prima tema: 2 strofe de invatat pe dinafara dintr-o poezie . S-a terminat vacanta

Legat de vaccine: eu i-am facut lui Antonia (ca tine Mihaela) toate vaccinele posibile. Si sa va povestesc de prietena ei cea mai buna de la scoala: a facut varicela anul trecut (nu era vaccinata), si dupa citeva luni a facut o complicatie f.grava la un ochi, si asta de la virusul varicelei, care ramine in corp si se poate localiza mai tirziu in diferite zone si da infectii f.urite. Fetita are un ochi deja atins, pupila nu se mai inchide complet, trebuie sa ia medicamente toata viata, in periodele de criza ia 3-4 medicamente la fiecare ora pentru o saptamina, ce mai, este tare rau. Trebuie sa ai ghinion, dar uite ca se intimpla.

Mergi la inceput