Sezatoarea canadiana (101)

Sezatoarea canadiana (101) | Autor: pitilache

Link direct la acest mesaj

Poftiti la sezatoare!

Capitolul 100, 99, 98, 97, 96, 95, 94, 93, 92, 91, 90, 89, 88, 87, 86, 85, 84, 83, 82, 81, 80, 79, 78, 77, 76, 75, 74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43 ,42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 18, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4

Cu incredere spre Canada partea 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17

In Canada (sau US) scoala publica sau privata?

Ambasada Romaniei in Canada
www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=82" target="_blank">Consulate romanesti in Canada
Ambasada Canadei in Romania
www.cic.gc.ca/english/citizenship/index.asp" target="_blank">Cetatenia canadiana
www.pptc.gc.ca/" target="_blank">Pasaport canadian
www.romanianstoronto.ca/ro/docs/invitatie.pdf" target="_blank">Model de invitatie

www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=79" target="_blank">Biserici romanesti in Canada

www.ratemds.com/" target="_blank">Rating doctori.

www.stm.info/English/metro/a-mapmet.htm" target="_blank">Harta metrou Montreal
www.stm.info/English/info/reseau2007.pdf" target="_blank">Harta autobuze Montreal
www.stm.info/English/info/centre-ville2007.pdf" target="_blank">Harta Montreal Centre Ville
www.stm.info/English/info/trains2006.pdf" target="_blank">Harta trenuri suburbii Montreal

www.workopolis.com/" target="_blank">Joburi 1
www.monster.ca/" target="_blank">Joburi 2
www.jobbank.ca/" target="_blank">Joburi 3
www.eluta.ca/" target="_blank">Joburi 4
www.jobboom.com/mod-bin/prod/preferences.cgi?back_url=%2Fmod-bin%2Fprod%2Findex.pl" target="_blank">Joburi 5
www.jobs-emplois.gc.ca/" target="_blank">Joburi 6
Joburi Montreal
Joburi Toronto
Joburi Vancouver

Campuri de vacanta Quebec
www.selloffvacations.com/default.aspx" target="_blank">Vacante 1
www.redtag.ca/" target="_blank">Vacante 2
www.cheaptickets.com/" target="_blank">Vacante 3
www.orbitz.com/" target="_blank">Vacante 4
www.belairtravel.com/lastminute.asp" target="_blank">Vacante 5
www.travellastminute.ca/TLM_SunwingSell-offs.php" target="_blank">Vacante 6
www.itravel2000.com/LandingPage.aspx?returnPath=http%3a%2f%2f< a%20href=" target="_blank">Vacante 7
www.voyagesarabais.com/" target="_blank">Vacante 8

Apartamente de inchiriat pentru vacante (vacation rentals):
www.homelidays.com/" target="_blank">1, www.abritel.fr/" target="_blank">2, www.interhome.com/" target="_blank">3, www.holiday-rentals.co.uk/" target="_blank">4, www.vrbo.com/" target="_blank">5

www.sepaq.com/index-en.html" target="_blank">Parcuri Quebec

www.rqap.gouv.qc.ca/index_en.asp" target="_blank">Concediu parental Quebec
www.magarderie.com/" target="_blank">Locuri disponibile garderii Quebec
www.mfacf.gouv.qc.ca/services-en-ligne/localisateur/" target="_blank">Garderii
www.iedm.org/uploaded/pdf/bulletin07_fr.pdf" target="_blank">Ierarhie scoli secundare Quebec
www.inspq.qc.ca/MieuxVivre/TDM.asp?Recherche" target="_blank">Ghid practic copii 0-2 ani
www.naissance.info.gouv.qc.ca/fr/index.asp" target="_blank">Devenir parent
www.petitmonde.com/" target="_blank">Activitati copii Montreal si Quebec

www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html" target="_blank">Taxe Canada
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/ministere/index.asp" target="_blank">Taxe Quebec
www.rhdsc.gc.ca/asp/passerelle.asp?hr=fr/pip/daa/pscee/public/comment_trouver_un_promoteur_de_REEE.shtml&hs=CGS" target="_blank">REEE
www.canadabenefits.gc.ca/faeclist.jsp?&lang=fr&geo=6&catid=40" target="_blank">Prestatii financiare Quebec
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/particulier/impots/impot/credit_remb/rembours.asp" target="_blank">Rambursare impozit casa Quebec
www.habitation.gouv.qc.ca/proprietaires/aide_financiere.html" target="_blank">Habitation Quebec

www.redflagdeals.com/" target="_blank">Bargain shopping

www.cwgsy.net/private/bihet/learnfr.htm" target="_blank">Franceza

www.econsultant.com/i-want-open-source-software/index.html" target="_blank">Software



"Less is more" - Mies van der Rohe

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

O sa pun lista Danei la inceput ca sa fie pe prima pagina ca referinta, pentru cine are nevoie:

Party Pool 23 August, 12:00, in St Hubert:

- Ana Stroe & family (carne mici 3kg)
- Ktrinel & family (chifle, servetele si mustar)
- Bebitzu & family ( )
- Simonna & family (peste, inghetata, suc - si gazda are congelator mare)
- Cristina cge & family (mici, pui ptr copii, salata, prajituri, muraturi made in Ro) NU UITA DE PISCINA (am pompa in dotare)
- Roxana & family (vinete, frigarui de pui, salam biscuiti, visinata)
- Oanagabriela & family (rosii si castraveti pentru salata, niste cotlete de porc si ceva dulce)
- Ange & family (aperitive)
- Mihaela & family (salate si fructe)
- Dana & family (drinks all inclusive)

20 adulti si 15 copii

Ce a ramas ne acoperit: cafea, lapte/cream, zahar....

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


dupa 24 de ore nedormite ( o noapte la JUIFS la urgenta-ajuns acasa la 6 dimineata- saru'mina Simonna de pont), si un retur azi pentru alte analize, am ajuns la scarbici;

Nu mai este viu..., n-a rezistat, n-a fost sanatos, nu l-am dorit destul,n-am eu gene ok, Dumnezeu stie;

VA ROG frumos-din tot sufletul- sa nu scrieti si mai ales sa nu amintiti nimic miine; am scris doar pentru ca m-ati sustinut extraordinat de mult, si vroaim sa va spun; bine ca-l am pe psihologul lui Tudor.

http://www.floriinro.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


La ce ora ne intilnim miine, ramine 12H?

http://www.floriinro.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Andy sa stii ca nici eu nu merg pe profil(romana-italiana), am luat 2 cursuri (fac parte din resurse umane): administration du personnel, droit du travail. As fi vrut sa mai iau si "relations de travail" dar imi este teama ca nu am sa le pot duce. De asta aveam nevoie de o parere, nu avem cunoscuti aici.....nu prea am cui cere parerea
Multumesc pentru raspuns


http://www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?ownerId=112104402&artistType=&photoFuid=00103926520300w4Xv7Y392652 POZICI

Aspiranta la titlul de mamica

http://tt.lilypie.com/49Zkm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

ana,vreau sa-ti dau un pupic si o floricica,pot?


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

multi ptr Ana.

Khristin
si ange, nu am nici un secret. Merg la sala de un an jumatate dar in ultimul timp am devenit mai lenesa. Acum cu genunchiul asta care ma omoara la urcat-coborit de trepte , cred ca o sa fac muschii si mai mari (la miini) ca abonamentul se plateste lunar si trebuie sa profit,nu?
ange citeam mesajul tau si rideam...port maieul ala turcoaz de 2 ori pe an si m-am nimerit cu el si la biserica si aici.


magdone
scuza-ma ,m-am facut de kko.Asta inseamna ca trebuie sa pui poze mai des ca sa te recunoastem mai bine.


ktrinel nici eu n-am facut la HEC.

Roxana am cafea , zahar si cognac de pus in.

ange sa inteleg ca ai insotitor? cool...

Cel mai important lucru... daca cautati strada mea cu GPS sau mapquest nu o s-o gasiti. M-au lasat pe dinafara astia. Dar dati dupa codul postal si strada transversala e Rue Des Orchidees.

Fug acum la smotru in casa ca am musafiri miine si ne vedem la 12.00. O sa mai intru mai pe seara odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Ange ca sa iti faci o idee iau rapid anuntul sefului meu care vrea 525000 pe o casa din '88, 2350SqFt living space si 7200 lot, 2 etaje, 3 bdr 2 ful bath upstairs and a 2bdr self contained suite on ground level with separate entrance. Ei orasul in care este nu e grozav, dar multa lume sta acolo ca era mai acceptabil ca pret. E cam la 35-40km de downtown.
Cam asta. A, si ne gasesti la "In floarea copilariei".
Ana ai grija de tine, de voi. Iti respect dorinta.
Try LMA pt sarbatorit. Sa fiti sanatosi si sa va bucurati unii de altii.
Andy si Khristin mai aveti putin. Tinem pumnii.
Si noi daca nu ramaneam acum ne gandeam sa mergem in LV cat e bunicul aici si ar fi ramas cu baiatul acasa. Da tot ajung odata. Cum se prezinta pt copii, ca eu din ce vad la tv nu as vrea sa merg cu copil acolo:))
Denisa sanatate multa si sa alegi decizia cea mai buna.
Promit si eu ca merg la sala de cate ori vad d-ne asa bine. Pacat ca nu ma si tin de cuvant:(((
Dana, lasa mama smotrul, dupa ce terminati petrecerea ai o gramada de ajutoare:)))
Inca o data sanatate bolnaviorilor si petrecere frumoasa.

Numai bine tuturor
http://bd.lilypie.com/hfkmm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Lorelaim, merci, iti scriu sapt viitoare

Andy, eu vreau sa fac certif ptr acces à la prof comptable, am luat doar un curs cel de drept, poate am fost colege chiar, in iarna, acum iau 2 ca altfel nu mai termin decat la pensie. Eu lucrez la timp plin si am s un soricel care duminica va implini 3 anisori, tocmai de asta caut acum timp partial

Ana, nu stiu daca te consoleaza, insa eu am patit acelasi lucru cu o sarcina inaintea lui Christine si tot aici eram, expl lor la de ce - natura stie mai bine ... fara cuvinte


Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

try ,lasa modestia.pe tine,pe lorelaim,pe nelia nu am cum sa nu va remarc

ica,ce poze mai!nu auzi ca aparatul meu e plin de nisip
le prind iarna (de manivela de la geam)cand dau drumul la caldura asa cum spunea nelia ,in evantai.in schimb vara si perdea si draperie le las "sa curga" pe parchet.mie-mi place.da o nota de eleganta camerei,sunt ochioase si la moda
Cat despre sistemele de prindere pt iarna se vand la "home depot","rona",etc niste fiare,suporti sau cum sa le spun pe care-i agati intre calorifer si perete si tin perdeaua la distanta de calorifer.Mi-am luat si eu(se vand 2 in pachet) dar nu le pun pt ca nu-mi plac.Iti da senzatia ca intra vantul pe fereasctra si tine perdeaua umflata.
ica si tot pt tine,felicitari pt condo.sa-l stapaniti sanatosi si la multi ani copilei.Cat face? 2 sau 3 ani?

andy,sarcina usoara si bafta multa.e musai sa va iasa cu casa.la toata lumea "iese" daca vor

lorelaim,Robert intra la maternelle.nu are decat 5 ani deasta sunt eu "uda" toata.Nu mi-au trect emotiile dar incerc sa mi le stapanesc.Nu stiu daca v-am spus dar luni am si gradinita inchisa dimineata pt un asa eveniment.sunt dusa,stiu!

ana,maine la 12,00 au stabilit fetele.sper sa ajung sa nu-mi faca colegul vreo figura.mi-a "promis" ca face tot posibilul sa ajungaacasa in seara asta.va spun mai tarziu daca vin singura sau cu familionul.

tzuc.


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Ange, merci 3

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput