Sezatoarea canadiana (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ange spune:

ica,aha 3 anisori.la multi ani sanatosi si voiosi!

dana,asta-i tare cu tricoul! daca nu-l pui maine pe tine si nu tte imbraci in albastru nu mai vin.
si lasa curatenia ca nu ne uitam.vei avea smotru de facut dupa ce plecam noi.tu realizezi cati vom fi maine?daiopi spune ca ai o gramada de ajutoare.eu mainainte de final
si da.voi avea insotitor ce numai voi?! daca nu ajunge colegul gasesc eu un vecin ceva
Acum serios;ai spaghete pt piscina sau venim noi cu ele?noi adultii putem veni cu costumul,prosopelul,salteluta,celulita,vergeturile care cu ce are in dotare?

dragaica,esti buzoianca cumva?cum de ti-ai pus nickul asta?


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Multumesc tuturor pt sfaturi si urari,si vreau sa o pup pe Anas de multe ori.

Denisa cu Emma Andrea 2,7 ani si Mark Alex 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Dana, io te inteleg perfect si accept fara explicatie daca retragi invitatia pt maine ...20 de copii ???

Ica, la multi ani soricelului pt maine!

stiu ca multe nu ati facut HEC-ul...glumeam si eu, ca totusi fff multi romani merg..probabil si pt ca am multe contacte in bransa asta a economistilor ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daiopri

Ange ca sa iti faci o idee iau rapid anuntul sefului meu care vrea 525000 pe o casa din '88, 2350SqFt living space si 7200 lot, 2 etaje, 3 bdr 2 ful bath upstairs and a 2bdr self contained suite on ground level with separate entrance. Ei orasul in care este nu e grozav, dar multa lume sta acolo ca era mai acceptabil ca pret. E cam la 35-40km de downtown.
Daiopri, in ce zona e? Mie mi se pare putin fata de preturile pe cere le-am vazut eu. Cind am fost acolo in June ne-am uitat dupa case si ce vreau eu era peste $750,000. comparat cu ce gasesti aici in Ottawa e exact dublu. De ex. o casa noua in Coquitlam pe munte, cam la 2300 sqft cu 4 dormitoare si 3 bai e peste $700,000, eu am dat pe a mea aici $300,000. Aceeasi casa dar de 20 de ani e $500,000 dar nu o gasesti decit rar si in zone unde eu nu as sta (putin dubioase). In zone mai bune chiar si casele vechi sint scumpe. Cum ziceam, ma pregatesc sufleteste sa dau dublu pe mortgage dar trebuie gasit jobul intii.

Ma uimeste cit de mult au crescut si chiriile, din cite vad eu nu prea mai e nimic sub $1000. Am prieteni care platesc $1750 pe un townhouse in Upper Lonsdale. Noi plateam $750 pe 2B cu 2 bai la Lougheed Mall.

Despre mincare am constatat si noi recent ca e mai scumpa decit in Ottawa. Alimentele pe care le cumpar eu aici (majoritatea organice) au pret cel putin 60% mai mare acolo, ceea ce nu are sens avind in vedere ca oferta e si ea mult mai mare acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Ana

Ica si Try pt. puiuti
Ange mult suces la scoala

Si eu unde ma invart dau peste persoane care fac studii economice, nu neaparat HEC. Interesant ce v-ati reorientat voi de la limbi straine spre studii economice.....

Maine plecam la Quebec. Sa vedem daca ne-ar place sa ne intoarcem acolo.... Am fost acum vreo 2 luni , foarte scurt, dar suficient sa-mi aduc aminte cum e sa te simti singurul «indian» in oras....Eram exotica. Mai ales ca am fost intr-un minister. In centrele comerciale numai cumparatori si vanzatori albi....Nici un hijab.....

Petrecere frumoasa si nu daramati casa Danei!!!!


PS. ma duc azi La Baie sa iau un cadou, pt. cei care merg, un tricou la copil, din ala cu olimpiada.... Si in timp ce alegeam, am revelatia. Cum sa duc un tricou pe care scrie Canada,mare, mare, la Quebec ville... Pai il linseaza pe saracul copil colegii.....Asa ca am ramas fara cadou.
[www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 2 Ani

[www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze 2006-2008
www.dropshots.com/mikiion2008" target="_blank">filme si poze mai 2008-

Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

Roxana, bafta Isei la gradi.
Ana. Fetele au fost sarcina #5 la mine, stiu exact prin ce treci. If you want to talk, da-mi numarul pe PM si te sun.
Magdone, rochia ta mi-a placut mult mai mult decit a nasei. Iti vine foarte bine.
Denisam, Ica, Nelia si bebelushii, sanatate maxima.
Mqqm, vrem poze din plimbari.
Dana, nu am apucat sa vad pozele din LV, revin cu impresii.
Lorelaim, nu ti-am scris pt ca nu pot accesa gmailul de la servici si acasa nu am apucat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Lorelai, ce faceti, veniti maine pana la urma?

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Ana iti doresc sa te refaci cat mai repede. Aceiasi explicatie cu natura am primit-o si eu inainte de a avea fetitele.
Fetelor va doresc distractie placuta maine si nu uitati sa faceti poze sa va vedem si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Lorelai e in Surrey. Am uitat ca tu stii pe aici:)) In Coq si Burnaby clar sunt mai scumpe, dar au mai scazut sa stii. De ex seful meu nu cred ca are sanse sa o vanda cu cat cere, ca e piata tare slaba. Ar fi fost si cazul. Si da chiriile sunt scumpe, ca de aia nu ma mut eu de unde stau (desi si eu tot in Surrey). Numai ca noi, ca ing unu mecanic si unu electric, nu ne-au pandit oferte in downtown. Mereu am fost unul intr-o directie si unul in altul, asa ca am ales mijlocul. Acum, dupa 7 ani suntem de un an pe aceeasi directie, in Burnaby. Da nu vine nimeni sa ma mute:)))
Mi-a dat sotu veste proasta ca trebuie sa ne uitam sa cumparam si noi ceva (ca a citit el ca o sa scada cam cu 30% preturile) si ca sa ma uit pe unde vrem. Pt. ca sotul meu este f. tipicar si mofturos, iar eu am nervii scurti, nici nu vreau sa ma gandesc la asa achizitie. Plus ca dupa discutiile de pe aici, ma intereseaza in primul rand o scoala buna, si Lougheed Mall ar avea una buna, dar doar sa luam apartament caci casele in zona aia sunt cam vechi.
Oricum nu vreau sa monopolizam aici, daca vrei mai discutam pe PM:))
Ange, adeca tu fugi prima, tu harnicuta harnicutelor? Nu pot sa va zic cat va invidiez daca aduce Ange aperitive facute de ea!
Vai de poftele mele:)))
Magdone eu nu gasesc niciodata nimic la Winners si prietena mea nu stiu unde le descopera. Treaba cu partea superioara e serioasa tare, ca eu deja intru cu ele primele si nu cu burta.

Numai bine tuturor
http://bd.lilypie.com/hfkmm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Ana:

Dragaica: Am facut cursul de drept (Droit du travail) in iarna. Interesant si util si in viata de zi cu zi. Pe celalalt inca nu l-am facut. Si ce modul mai faci pe langa resurse umane?

Daiopri: Mai avem ceva. Eu sunt genul mai paranoia, ma cam sperii din orice (trebuia sa fac copii la tinerete). Acum ma gandesc ca daca am mancat la Cora sunca de la Maple Leaf? I-am sunat (ca sa vezi ce dusa sunt) saii intreb de unde isi cumpara sunca.

Ica: In Ro ai facut tot conta? La al catelea certificat esti? Eu am ales administratie, dar fac multe din cursurile din acces la prof. contabile, ca daca ma hotarasc sa continui, sa nu am de facut multe ca diferenta.

Ange: Cu casa speram sa iasa, ca n-am prea avut noroc cu ele. Am facut inspectii si nu ieseau ok si acum suflam in iaurt, inghetata si alte alea.

Ktrinel: E bine ca ai tu contacte in domeniul economic, poate poti ajuta si tu tineri viitori absolventi de HEC, care-si cauta cu infrigurare joburi (asa ca mine si ca Dragaica)

Mikiion: Ne reprofilam si noi, ca cu filo nu prea avem ce face. Eu m-as face profa de fr. in ON, dar deocamdata ne e mai bine in QC. Mai vedem. E bine ca-mi place conta (chiar imi place, abia astept sa fac cursul despre taxe).

Andy 23+

Mergi la inceput