Sezatoarea canadiana (101)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Ktrinel,

Andy, da tot conta, este primul, mi-au echivalat o parte din cursurile din Rom si mi-au dat ''doar'' 13 cursuri, din care am facut abia 1

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

Citat:
citat din mesajul lui pitilache

Lorelai, ce faceti, veniti maine pana la urma?
din pacate nu venim, avem musafiri duminica la brunch si de venit numai pt simbata e foarte obositor pt copii. nu am reusit sa il conving pe sot sa ii mute pe musafiri pe weekendul viitor (a uitat de biserica). cred ca ii e lene de plecat de acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Ica si Try: Sa va traiasca piticii! Sa creasca mari si sanatosi!

Ica: E destul de frustrant, imi imaginez. Si mai trebuie sa faci si DESS? Eu cand ma gandesc ca daca vreau sa ma fac CA mai am 2 certif. + 6 cursuri din asta + DESS....cred ca nu termin in 10 ani.... Ce curs ai facut pana acum? Urmeaza sa faci Fiscalitate 1? Sa-mi spui si mie secrete de la taxe . Ca eu il voi face doar la anul.

Daiopri: Nu va mutati pe PM, please. Pe mine ma intereseaza discutiile despre casele si preturile si joburile din alte orase.


Andy 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ana, din tot sufletul o si un !

Distractie placuta miine!

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Starile sufletesti care par a nu avea nici un motiv, au motivele cele mai adinci. (Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Andy, e tare frumos sa ai un Christmas baby. Noi ajutoare avem aici, nu ne plangem ca sint destui pe langa noi…..socrii mei sint rezidenti aici si locuiesc cu noi acum, eu nu sint genul sa refuz ajutorul daca mi se ofera, dar m-as fi descurcat f. bine si singura cum am facut-o si la primul copil. Dar pt. ca si in familia cumnatilor mai vine o fetita in acelasi timp, aplicam principiul the more, the merrier, si copilul meu creste alaturi de bunici

Dana, e bine daca nu pui pe tine si te mentii in forma fara prea mult efort

Daiopri, lasa mai sa vezi ce zane ne facem dupa ….eu una sint hotarata sa folosesc la maxim atat banda de alergat cat si bicicleta eliptica din dotarea proprie si personala…..am asa un avant din gura acum ca zici ca nu-i adevarat …..ramana sa vedem daca ma tine ambitul pana atunci.

Ana,

Simona, tu nu mai esti tu, intri din ce in ce mai rar pe aici……eu am vazut The Big Fat Greek Wedding de cateva ori chiar, si ma amuza de fiecare data diferentele de mentalitate dintre cele doua familii .

Denisa, hai ca scoatem agitatele sa vina jobu’ mult dorit, sa elimini macar parte din stress

Olga, cum te simti ? Ai inceput sa ai simptome ?

Nu stiu ce experiente ati avut voi cu perdelele de la IKEA, insa pe mine m-au dezamagit cu lenjeriile, asa ca acum am luat toate perdelele si drperiile din casa de la Bouclair si Linen & Things…..am dat ceva pe ele, dar stiu ca sint frumoase macar

Cristina




le bébé 33w +

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Ana, pupici

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_ro spune:

Bine ati venit cele din concediu. Ana multa sanatate!

Va fac cunoscut acest anunt. Poate il stiti , poate nu eu imi fac datoria sa va anunt. Mi-ar face placere sa ne intalnim.

Stimati membrii ai Comunitatii Romanesti din Toronto,

Cu dragoste frateasca va trimitem aceasta INVITATIE de a participa impreuna cu noi la cea de a cincea editie a festivalului “Sarbatoarea romanilor in Toronto”.

Va rugam sa extindeti invitatia si prietenilor dumneavoastra anuntindu-i despre acest eveniment unic de manifestare a tuturor romanilor din Metro Toronto si imprejurimi sub deviza “Unitate in Diversitate”.

Ne-am bucura daca a-ti putea sponsoriza Festivalul, asa dupa cum rezulta din rindurile de mai jos.
Va rog sa ne raspunde-ti cit de curind posibil pentru a putea publica decizia dumneavoastra in anunturile viitoare si a putea fi consultati in vederea stabilirii programului, in calitatea pe care o veti alege.
*
S#258;RB#258;TOAREA ROMÂNILOR este o manifestare a întregii comunit#259;#355;i române#351;ti din zona metropolitan#259; a ora#351;ului Toronto, serbare ce se înscrie în contextul multi-culturalismului ce caracterizeaz#259; Canada. Evenimentul are ca scop manifestarea unit#259;#355;ii românilor în diversitatea comunit#259;#355;ilor etnice existente în aceast#259; metropol#259;. Astfel, se dore#351;te promovarea societ#259;#355;ii si business-urilor române#351;ti locale in via#355;a canadian#259;, precum #351;i prezentarea tradi#355;iilor #351;i obiceiurilor noastre str#259;mo#351;e#351;ti, a religiei #351;i culturii române#351;ti, a muzicii #351;i dansurilor populare tradi#355;ionale, precum #351;i a preparatelor culinare specifice buc#259;t#259;riei române#351;ti. Aceast#259; manifestare a fost inaugurat#259; din ini#355;iativa preotului Ioan Bunea în septembrie 2004, cu ocazia anivers#259;rii a 50 de ani de la întemeierea primei comunit#259;#355;i cre#351;tin-ortodoxe române#351;ti în Toronto, #351;i anume Biserica Ortodox#259; Român#259; “Sfântul Gheorghe”. S#259;rb#259;toarea Românilor din Toronto reprezint#259; prima manifestare de acest gen organizat#259; într-o pia#355;#259; public#259; din Canada de c#259;tre comunitatea româneasc#259; #351;i a treia ca amploare de pe continentul nord-american, dup#259; ora#351;ele Chicago #351;i New-York.

Dup#259; succesul primelor patru edi#355;ii, Biserica “Sfântul Gheorghe” din Toronto, în asentimentul multor români stabili#355;i în acest ora#351;, care doresc ca un astfel de eveniment s#259; fie organizat anual, anun#355;#259; organizarea celei de-a cincea edi#355;ii a acestei frumoase manifest#259;ri române#351;ti la MEL LASTMAN SQUARE în ziua de sâmb#259;t#259;, 27 septembrie 2008, 5100 Yonge St. N Toronto intre orele 11:00 AM – 8:00 PM..


V#258; A#350;TEPT#258;M CU DRAG PE TO#354;I!

Cu deosebit respect,
Archpriest Ioan Bunea


Va doresc o zi buna!



http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Ana, si de la mine. Si daca mai suni la Ioana, intreab-o si daca nu te ia pacienta la ea, ca e medic de familie cu specializare in obstretica, face nasteri, etc, si e tare sufletista, in mod sigur te-ar monitoriza f bine si ti-ar da trimiteri pentru investigatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Ana regret nespus. Te imbratisez.

Fetelor din Montreal distractie placuta.

Ange esti o figura. Ti-am trimis PM.

Denisa sanatate.

Ica si Try sa va creasca puii mari!

Nelia

khristin am ceva simptome, dar nu foarte puternice. Sunt foarte obosita si am sarit un numar de cupa la sutien. De la B la C. Bucuria lui barbatu-meu. El zice ca a venit tsitsi fairy.
In rest... rezist eroic cu job full time, copil care se trezeste noaptea de minimum 3 ori, sefa turbata. Sunt in saptamana a 8-a!!!!!!!!!!!!!!

Doamne ca mi-e si frica sa ma bucur! Sper sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Fetelor, ,

Carmen, iti trimit un pm in legatura cu Ioana...ca nu reusesc sa dau de ea , mersi frumos!


Ana

http://www.floriinro.ro/


Mergi la inceput