Sezatoarea canadiana (198)

Sezatoarea canadiana (198) | Autor: pitilache

Link direct la acest mesaj



Capitolul 197, 196, 195, 194, 193, 192, 191, 190, 189, 188, 187, 186, 185, 184, 183, 182, 181, 180, 179, 178, 177, 176, 175, 174, 173, 172, 171, 170, 169, 168, 167, 166, 165, 164, 163, 162, 161, 160, 159, 158, 157, 156, 155, 154, 153, 152, 151, 150, 149, 148, 147, 146, 145, 144, 143, 142, 141, 140, 139, 138, 137, 136, 135, 134, 133, 132, 131, 130, 129, 128, 127, 126, 125, 124, 123, 122, 121, 120, 119, 118, 117,116, 115, 114, 113, 112, 111, 110, 109, 108, 107, 106, 105, 104, 103, 102, 101, 100, 99, 98, 97, 96, 95, 94, 93, 92, 91, 90, 89, 88, 87, 86, 85, 84, 83, 82, 81, 80, 79, 78, 77, 76, 75, 74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43 ,42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 18, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3

Cu incredere spre Canada partea 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17

Bebici de mamici si burtici de Canada 1, 2, 3, 4, 5, 6

Maple-syrup babies - mamici de Canada 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

In Canada (sau US) scoala publica sau privata?

Ambasada Romaniei in Canada
www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=82" target="_blank">Consulate romanesti in Canada
Ambasada Canadei in Romania
www.cic.gc.ca/english/citizenship/index.asp" target="_blank">Cetatenia canadiana
www.pptc.gc.ca/" target="_blank">Pasaport canadian
www.romanianstoronto.ca/ro/docs/invitatie.pdf" target="_blank">Model de invitatie
Certificat de nastere romanesc

www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=79" target="_blank">Biserici romanesti in Canada

www.ratemds.com/" target="_blank">Rating doctori

Harti www.stm.info/English/metro/a-mapmet.htm" target="_blank">Metrou Montreal, www.stm.info/English/info/reseau2007.pdf" target="_blank">Autobuze Montreal, www.stm.info/English/info/centre-ville2007.pdf" target="_blank">Montreal Centre Ville, www.stm.info/English/info/trains2006.pdf" target="_blank">Trenuri suburbii Montreal
Imagini panoramice Romania, www.jurnalul.ro/webcam/piata-universitatii-54.html" target="_blank">Imagini live Romania

Joburi www.workopolis.com/" target="_blank">1, www.monster.ca/" target="_blank">2, www.jobbank.ca/" target="_blank">3, www.eluta.ca/" target="_blank">4, www.jobboom.com/mod-bin/prod/preferences.cgi?back_url=%2Fmod-bin%2Fprod%2Findex.pl" target="_blank">5, www.jobs-emplois.gc.ca/" target="_blank">6, Federali, www.carrieres.gouv.qc.ca/obtenir-un-emploi/recherche-demploi/resultat-de-recherche/index.html?tx_nurrechempl_pi1%5Bsearchtype%5D=category&tx_nurrechempl_pi1%5Bcategory%5D=all" target="_blank">Provinciali Qc, Montreal, Toronto, Vancouver

Bilete de avion www.flightnetwork.com/" target="_blank">1, www.cheapoair.com/" target="_blank">2, www.onetravel.com/" target="_blank">3, www.easyvols.org/google/" target="_blank">4, www.cheaptickets.com/" target="_blank">5
Campuri de vacanta Quebec
Travel allert www.travelalerts.ca/top-travel-deals-from-montreal.html" target="_blank">Montreal, www.travelalerts.ca/top-travel-deals-from-toronto.html" target="_blank">Toronto, www.travelalerts.ca/top-travel-deals-from-vancouver.html" target="_blank">Vancouver
Vacante www.selloffvacations.com/default.aspx" target="_blank">1, www.redtag.ca/" target="_blank">2, www.orbitz.com/" target="_blank">3, www.belairtravel.com/lastminute.asp" target="_blank">4, www.travellastminute.ca/TLM_SunwingSell-offs.php" target="_blank">5, www.itravel2000.com/LandingPage.aspx?returnPath=http%3a%2f%2f< a%20href=" target="_blank">6, www.voyagesarabais.com/" target="_blank">7
Apartamente de inchiriat pentru vacante (vacation rentals) www.homelidays.com/" target="_blank">1, www.abritel.fr/" target="_blank">2, www.interhome.com/" target="_blank">3, www.holiday-rentals.co.uk/" target="_blank">4, www.vrbo.com/" target="_blank">5

Discutii pe sezatoare despre vacante 1, 2

www.sepaq.com/index-en.html" target="_blank">Parcuri Quebec

www.rqap.gouv.qc.ca/index_en.asp" target="_blank">Concediu parental Quebec
www.magarderie.com/" target="_blank">Locuri disponibile garderii Quebec
www.mfacf.gouv.qc.ca/services-en-ligne/localisateur/" target="_blank">Garderii Quebec
www.enfancefamille.org/home.php" target="_blank">Lista unica de inscriere la gradinita Quebec
www.fraserinstitute.org/Commerce.Web/product_files/70QCFSC08RANK.pdf" target="_blank">Ierarhie scoli secundare Quebec
www.inspq.qc.ca/MieuxVivre/TDM.asp?Recherche" target="_blank">Ghid practic copii 0-2 ani
www.naissance.info.gouv.qc.ca/fr/index.asp" target="_blank">Devenir parent
www.petitmonde.com/" target="_blank">Activitati copii Montreal si Quebec

www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html" target="_blank">Taxe Canada
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/ministere/index.asp" target="_blank">Taxe Quebec
www.rhdsc.gc.ca/asp/passerelle.asp?hr=fr/pip/daa/pscee/public/comment_trouver_un_promoteur_de_REEE.shtml&hs=CGS" target="_blank">REEE
www.canadabenefits.gc.ca/faeclist.jsp?#9001 =fr&geo=6&catid=40" target="_blank">Prestatii financiare Quebec
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/particulier/impots/impot/credit_remb/rembours.asp" target="_blank">Rambursare impozit casa Quebec
www.habitation.gouv.qc.ca/proprietaires/aide_financiere.html" target="_blank">Habitation Quebec

www.redflagdeals.com/" target="_blank">Bargain shopping

www.cwgsy.net/private/bihet/learnfr.htm" target="_blank">Franceza
Engleza www.pronunciationpatterns.com/FAQ.html#I%20have%20trouble%20with%20the%20TH%20sounds,%20how%20did%20you%20solve%20it" target="_blank">1, www.phrases.org.uk/a-phrase-a-week/index.html" target="_blank">2, www.learnenglishonline.org/a/stories.htm" target="_blank">3, www.learn4good.com/languages/evr_english_grammar.htm" target="_blank">4, www.learn4good.com/languages/english_level.htm" target="_blank">5, www.nonstopenglish.com/" target="_blank">6, 7, www.elllo.org/" target="_blank">8, www.anglaisfacile.com/beginners/index.php" target="_blank">9

www.econsultant.com/i-want-open-source-software/index.html" target="_blank">Software

Info carti de copii www.lajoieparleslivres.com/masc/Default.asp?INSTANCE=JOIE" target="_blank">1, www.pedagolivres.com/" target="_blank">2, 3, www.communication-jeunesse.qc.ca/livromaniaques/index.php" target="_blank">4, www.croqulivre.asso.fr/index.php" target="_blank">5, www.choisirunlivre.com/index.php" target="_blank">6, www.crapoussin.com/" target="_blank">7, www.lurelu.net/courant.htm" target="_blank">8, www.librairiemonet.com/suggestions.php" target="_blank">9, www.scholastic.ca/kids/" target="_blank">10, 11
The Magic Tree House Collection - 6-10 ani
Disney Fairies Collection cu TinkerBell si toata gasca - fetite 5-9 ani
The Rainobow Magic Fairies Collection

Lista autori carti de copii: Laura Ingalls Wilder, Amelia Bedelia, Jeff Kenney, Ellen Miles, Robert Munsch, Barbara Dark, Jules Verne, J. K. Rowling

Carti pentru parinti:
- Freeing Your Child from Negative Thinking: Powerful, Practical Strategies to Build a Lifetime of Resilience, Flexibility, and Happiness - Tamar E. Chansky
- The Unwritten Rules of Friendship: Simple Strategies to Help Your Child Make Friends - Natalie Madorsky Elman, Eileen Kennedy-Moore

Reteta de sirop de ceapa si miere
Originalul (Simonna): se scobeste o ceapa, se pune miere in cavitatea respectiva si se lasa intr-un bol. Dupa citeva ore se bea sucul care se aduna in bol si se mai completeaza niste miere, si tot asa, etc.
Prelucrare dupa original:
Se ia o ceapa mare (sau 2 mijlocii) care se toaca marunt-marunt, se adauga 2-4 linguri de miere, sucul de la jumatate de lamaie si de la o portocoala, si se lasa tot amestecul la "fezandat" intre 4-24h, in functie de timpul avut la dispozitie. Apoi se colecteaza siropul care se lasa si se serveste bolnaviorilor astfel: 2-4 lingurite de 3 ori pe zi la copii si 2 linguri de 3 ori pe zi la adulti. Sanatate multa!!!

Regim de slabire "Donia".
Reteta cozonac "Podeanu".
Reteta cozonac pentru masina "Denisam/Donia".
Reteta cozonac pentru masina "ange".
Reteta gem pentru masina "mamaana".
Reteta tort clatite "Mona_B".
Reteta tort de mere cu zahar ars "Diana2007".
Reteta curcan delicios "Podeanu", mQQm.

Reteta quiche (AnaStroe): 4 oua batute cu o lingura de faina (nu plina) si 2-3 linguri de branza cottage + lapte (1/2 de pahar) amestecate cu 1/2 kg dovlecel razalit, o punga de brinza rapé, salam si carnati taiati marunti, 1-2 cepe verzi cu foi cu tot, un morcov razalit si vreo 5 rosii mititele taiate. Se pune tot amestecul in tava de iena peste un strat de pesmet si se lasa la cuptor vreo 35 minute.

Retete pentru masina de paine (ange):
Paine: 1 cupa si jumate de apa; 1 lingura ulei; 1 lingurita zahar (rasa); 1 lingurita sare (rasa); 4 cupe faina; 1 lingurita si jumatate drojdie
Gogosi (framantate in masina de paine): 500 g faina; 3 linguri zahar; 2 oua + 1 galbenus; 200 ml lapte caldut; 3 plicuri zahar vanilat; un praf de sare; 2 lingurite drojdie

Canadezele
________________________________

Alberta
Aida (Calgary)
Daisy (Calgary)
fil_lily (Lethbridge)

Bora Bora
lorelaim

Montreal si imprejurimi
Ana Stroe
Andy08
ange
ankalaura
bebitzu
cfelinar
cge
codritu
Delia79
Diana2007
Doloress
Dragaica
Ica_1975
Ione81
iselin
Ktrinel
lakioana
mikiion
mimitete
monicutz_bb
nelia
oanagabriela
pitilache
Podeanu
Salina
simi
Simonna
valen
zavalita

Ottawa
Adela_P
Lorelai

Quebec City
Pucku

Toronto si imprejurimi
Adaf7
almo
CataD
DanaMario
Denisam
Donia
Inacanada2005
Khristin
Laurajr
Magdone
mamaana
Maru
matgravidut
Mi-ro
Mona_B
mQQm
OlgaTirziu
Ritah
Simona73
sofronica
Try

Vancouver
Laura B
rocs02

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Detalii X-mas Party DC - Montreal!

Data: 19 decembrie 2010
Locatia: www.ville.kirkland.qc.ca/client/page2.asp?page=87&clef=15&clef2=12" target="_blank">Chalet Kirkland, 81, rue Park Ridge, Kirkland, H9J 1R1
Durata: 11:00 - 14:30
Punctualitate maxima, ca e timpul scurt.

Meniu:
- ciocolata de casa (pitilache)
- placinta cu brinza, fete de masa + farfurii si tacamuri (Diana2007)
- zacusca, salata boeuf si fructe (cge)
- salam de biscuiti (Podeanu)
- fursecuri + saleuri cu cascaval (Dragaica)
- platou cruditati + prajitura nuca (simi)
- platou diverse vegetale, sarmalute (iselin)
- pateuri si saleuri (Doloress)
- sucuri copii si adulti (Simonna)
- apa + cafea + pahare (AnaStroe)
- platou cu branzeturi si biscuti (ange)
- un platou cu chiftelute marinate (Delia79)

Muzica:
- colinde (pitilache, cge)
- cd player (cge)

Cost: $85 - inchiriat sala
$25-30 - ornamente de Craciun
$25 - diverse de la Dollarama pentru tinut copiii ocupati

Participante:
AnaStroe, ange, cge, delia79, Diana2007, Doloress, Dragaica, iselin, nelia, pitilache, Podeanu, simi, Simonna, cine mai confirma????...........

De rezolvat:
1. bradut micut - (Podeanu)
2. costum de Mos Craciun - (Dragaica)
3. consort dispus sa faca pe Mos Craciun - (sot de Dragaica)
4. Fiecare vine cu cadoul pentru proprii copii ($20) si pentru adulti se organizeaza tombola cu cadourile aduse de fiecare ($10).
5. Mai completati meniul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Ma scuzati de intarziere (rog dati cu bulgari de zapada cand om fi pe-acolo); zic si io asa:

LA MULTI ANI, Zavalita! Sa-ti dea Domnul sanatate si putere de munca, multa ambitie si reusite in ce ti-ai propus!

LA MULTI ANI Victorilor si Victoriilor de aici!

LA MULTI ANI Mihai/ Mihaele, Gabriel/ Gabriele!

Nu in ultimul rand, vin iara sa va multumesc din suflet pt gandurile frumoase pt pui! Sarut-mana tuturor!

Ralu80, merci de oferta! Cum sa nu? Vorbim pe privat! Merci!

Delphin, parca tu puneai linkul cu montreal in capitolul trecut. Merci si matale! Ca pe acolo intorc paginile si notez unde e ceva interesant; s-a retinut si linkul de la matale!

A! Maru, merci si matalica pt saitul dat, cu emigrarea!

Carmen, noi nu am ajuns la sesiunea de informare; dar nu ma agit; nu s-a putut si basta! Poate vorbim "pe alte parti" sa-mi povestesti si mie cam ce fuse

Va salut pe toate inca o data, va doresc o saptamana frumoasa si cu realizari! Si mult soare! P-aci au fost azi 25 grade!!! Dar avem ceva zile de cand sunt temperaturi de primavara!
La voi cum e?








http://marinadenisa.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Ah, ce anapoda este iarasi vremea in RO...
Vremea de aici imi place maxim, deocamdata. Eu mereu am suferit ca nu era primavara si toamna. In ro, numarai pe degete zilele cu o medie de 10-12 grade. Aici e asa de cand a inceput toamna, si nu ma mai satur Peisajul de acum il gasim similar cu cel de la aterizare.

Inca un lucru pe care vroiam sa il spun, o traire adica, mai ales pentru cele care se pregatesc de venire. Trebuie sa marchez un inceput de "eveniment", incep acum, dupa 7 luni incheiate, sa ma adaptez PUUUUUTTTIIIINNN la preturi, incep sa ies de pe "pilot automat" si sa schimb ideea, nu ca toate preturile sunt mari aici, ci ca unele din Ro sunt mici - ori pana recent consideram ca toate preturile de aici sunt enorme, si ca alea din Ro sunt oricum mari . Nu credeam sa dureze aproape un an sa ma acomodez cu cifrele de la rafturi! (ma refer la creierul meu, nu la ce puteam la inceput sau ce pot acum sau ce aveam sau n-aveam si ce o sa am sau nu o sa am, deci vorbesc pur de capatana mea!).

In rest, eu sunt chiauna de cap, ma dispera copiii asta nene, zau, asta mica e in plin terrible twos, la Eliza n-am stiut ce e aia, era la gradinita 10 ore pe zi, eu nici n-aveam timp sa imi dau seama cum creste, bai dar acum, cu asta mica, traiesc din plin realitatea asta pe care o credeam o inventie, uite insa, bad news, nu e inventie cu tantrumurile din terrible twos.
Domne vrea totul singura, singura, numai ce vrea ea, numai cand vrea ea, daca nu vrea sa se imbrace, apoi nu se imbraca! Ce treaba are ea ca eu ma grabesc?? Se supara, se intoarce cu spatele, nu vrea sa ii pun pampersul, nu vrea sa ii usuc parul, nu vrea sa lase acasa jucaria, nu vrea nimic, pe Eliza o bate, o impinge, ii ia toate jucariile, vai de fundu' meu, ca sunt la mijloc... Se urca in picioare, se catara, mie sa imi vina rau cand o vad, nu asculta, face intentionat fix pe dos!
Dar drept sa spun e asa de comica incat pana la urma sfarsim prin a rade amandoi pe infundate (sa nu ne vada ea, sa nu ne auda ailalta)

Inca o data o spun, mare plus faptul ca le am pe amandoua in zona, si pot jongla deci cu timpii, ca pot sa o duc pe a' mare la scoala si sa mergem apoi la gradinita.

Am inceput sa fac lista de Craciun, ceva idei?
Deocamdata le-am luat rochite de Alba ca Zapada la amandoua (dorinta lor) (am avut in Ro o gramada de rochite de printese, nu le-am luat, acum mi-e ciuda), dar de pe ebay, aici mi se par scumpe (ca tot ziceam ca ma acomodez )
Si le-am luat un covor de-ala cu clape, pian de cantat cu picioarele - cu asta cred ca o sa ma distrez eu de numa! De cand imi doream asa ceva, de cand am vazut Big!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Neata la toata lumea !
Azi se face un an de la botezul Soniei, nu stiu cand a trecut, maine poimaine mergem la nunta !

Anka, te inteleg cu terrible twos, eu ziceam ca am avut ceva de lucrat la Victor la capitolul asta, la el cel mai rau a fost pe la 2 ani jumate, dar sa o vezi pe mijloaca ce da din ea de la 14 luni !!! Da din picioare, se da pe spate, tipa cat poate de tare daca nu-i dai ceva, iti arata cu degetul amenintator unde si ce vrea. Gasim noi ac si de cojocul dansei.
Idei de Craciun n-am dar poate iti dau fetele. Noi am inceput sa o rarim cu jucarii cumparate lui Victor ca sa se poata bucura mai mult de cele de la Mos. Strategia noastra de cumparaturi (de mancare vorbesc la Cosco, Maxi, etc) este ca sotul se duce cu copiii la jucarii si eu umplu cosul prin restul magazinului. Ei se joaca acolo dar isi si aleg ceva jucarii preferate pe care le-au incercat, deci le plac. Cu mai multe sau mai putine lacrimi le lasam in magazin si merge mami sa le ia singura.
Sonia a inceput si ea sa aiba preferate, a doua saptamana la rand, in Maxi si-a ales aceeasi jucarie. Concluzia, try it, buy it !


Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009


"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Inca ceva, Anka, trebuie sa recunosti ca la inghetata, preturile in Romania sunt mai mari , am vazut vara trecuta, as putea spune duble fata de cele de aici, o cutie de 1 l acolo e cat una de 2 l aici.
Eu sunt la regim acum, ok ? Dar nimic nu ma poate opri sa ma gandesc la inghetata tiramisu sau aia cu visine pe care am mancat-o in Ro vara trecuta

Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009


"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Jessie, exact asa, un bagaj de persoana de 23kg, respecti ce e scris pe siteul agentiei. Valiza de mana de ex nu mi-a cantarit-o, chiar daca exista si pentru ea o limita de greutate.

Dragelor, am mai capat de o prezentare. Mai am inca cateva, dar sunt pe metereze

Diana, inteleg strategia ta, si noi facem la fel cu alesul jucariilor. Doar ca copilul a crescut si prEferintele ii sunt din ce in ce mai greu de inteles sau de respectat. Isi doreste la extrem consola WII, dar eu nu si nu, adic nu o vreau, poate fi scrisa pe 10 scrisori directionate Pere Noel! I-am explicat cA e prea scumpa sa i-o aduca PereNoel, s.a.m.d., si incepe negocierea. Acum a ajuns sa intrebe daca putem imprumuta un joc de la un alt copil. Nu e religioasa negarea mea, dar nu vreau, nu vreau cabluri peste tot, nu vreau sa stea cu ochiii iesiti din orbite in ecran, eu zic ca e prea mica inca.

Anka,ai grija cu comenzile pe net, noi am luat teapa de frais de transport intr-un an ca acum suflam si in iaurt...
Probail si eu sunt usor de pacalit ...

VA PUP SI O ZI BUNA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Diana - da, cam aceeasi strategie si noi, de cate ori merge. Mai des insa prefer sa mearga numai unul din nou la cumparari "de-ale gurii", daca se poate. Acum muncim la luat decizii, ce jucarii ne trebuie si ce nu - ieri, Eliza si-a cumparat singura un costumas de balet din banii de la zana maseluta, i-am mai pus noi 5 dolari, dar a trebuit sa aplicam strategii, ca intai vroia o Barbie, ori mai are vreo 15 aruncate intr-o lada . Ajunsi acasa, observam ca nu intra pe ea bretelele, asa ca s-a ales junioara cu costumul si Eliza cu tu-tu-urile aferente, si tre' sa ma duc sa ii iau altul - ce a mai plans ca nu ii vine!!
Daa, la inghetata este perfect adevarat! Unele preturi sunt similare, insa unele sunt mari, de exemplu mi se pare exorbitant costul unei saltele sau al uni pat... Ar fi o idee sa faci un business cu saltele aici...

Bagajul de mana - noua ni l-a si cantarit, pentru informatie, dar mai mult s-a uitat la dimensiunile lui.

Iselin - mie mi se pare bestiala inventia asta wii, i-as cere si eu lui Pere Noel. Eu nu ii dau voie alei mele la calculator (sau ii dau voie foarte rar - ma refer la cate un joc; internet nu vede deloc), insa la tv (dvd) ii dau voie cam un film pe zi, daca e timp, evident. In weekend mai fac exceptii, in functie de vremea de afara sau de cat de ocupata sunt eu. Insa un wii i-as lua, chiar daca as scadea din timpul de tv, as gasi eu o strategie si pentru wii, iar dupa ce le-as pune in pat, m-as juca si eu

Noi nu ii dam inca Elizei bani, insa ma gandesc sa incep un fel de reward chart si sa incepem sa ii dam banuti saptamanal, o fi ok daca am incepe cu 5$ pe saptamana? E mult? Voi ce ziceti?
In felul asta si-ar aduna si ea bani si am mai progresa in teoria aia cu ce e util si ce nu...

Iselin - cu transportul, depinde de unde iei. Acolo unde nu e clar cat costa, intreb inainte de a comanda. Sunt experta in cumparat de pe net Numai incaltari nu iau de pe net, in rest orice. Criteriul nr 1 e ca obiectul sa fie mai ieftin ca in magazin. Criteriul nr 2 este pur de placere, daca imi place obiectul si am nevoie de el, il iau. Le-am luat acum vreo 2 saptamani niste pijamale absolut super, Disney, care au fost 11$ de bucata cu tot cu transport si taxe. De aici nu luam nimic Disney cu banii astia. Acum ma uit la un white board care e 5$. In magazin e de cel putin 5 ori pe atat. Am un ochi... se lipesc de mine preturile mici.

Se vede ca am enorm de lucru nu? Si ca n-am chef, nici n-am inceput!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

eu votez pentru wii. al meu are de cand au aparut pe piata si sincer, e o nebunie....sa ne vezi impuscand rate, toti!
plus ca are si hero band, cu muzica pop, cu chitara, tobe si microfon, ce jamm session au iesit pe aici...

nu sta cu nasul in ecran, ca tre sa fie la distanta. Sa vezi ce meciuri de box ori de tenis facem...ma bate plodu de ma termina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

MARU _ si e o chestie buna care te ajuta sa keep fit si in shape, nu? Super inventie nene, trebuie sa cer si eu la mos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Citat:
citat din mesajul lui ankalaura

MARU _ si e o chestie buna care te ajuta sa keep fit si in shape, nu? Super inventie nene, trebuie sa cer si eu la mos!

e singura chestie care imi lipseste: placa de la wii fit... si nu stiu daca sa mi-o iau sau nu...
stiu ca e fffff buna, dar...m-ar pune pe mine la munca, nu?

Mergi la inceput