Sezatoarea canadiana (198)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Lasa Marule, ca si tenisul si boxul te pun la munca, nu gluma....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

da, asa e, dar pot qutui cand imi vine, pe cand cu wii fit e un intreg system, ce stii tu, urmareste progresul, poti tine diary pentru mancare si alte alea...plus ca poti face si sesiunile de training ale astora de la biggest loser...

mai au un joc super misto, si nu ai nevoie de placa, e wii resort! adevaraciune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana2007

Idei de Craciun n-am dar poate iti dau fetele. Noi am inceput sa o rarim cu jucarii cumparate lui Victor ca sa se poata bucura mai mult de cele de la Mos. Strategia noastra de cumparaturi (de mancare vorbesc la Cosco, Maxi, etc) este ca sotul se duce cu copiii la jucarii si eu umplu cosul prin restul magazinului. Ei se joaca acolo dar isi si aleg ceva jucarii preferate pe care le-au incercat, deci le plac. Cu mai multe sau mai putine lacrimi le lasam in magazin si merge mami sa le ia singura.
Sonia a inceput si ea sa aiba preferate, a doua saptamana la rand, in Maxi si-a ales aceeasi jucarie. Concluzia, try it, buy it !


Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009


"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain


Bagat la cap, luat notite .

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Anka, imi place si mie tare toamna asta, de-ar tine-o asa pina pe 23 decembrie :)))
Si la noi wii aduce Mosu, ca de trei ani se roaga plodu si nu mai scap; acum l-a prins pe copil si laptop-mania, de cind la scoala au laptopurile, dar voi rezista eroic inca vreo doi ani pina prin secundara, si la asta;
baiu'i cu barbatu-meu, el ramine mereu cam pe dinafara cu cadoul pentru ca eu sunt in pana vesnica de idei cind e vorba de el ;



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Ana... exact asa si la noi. Zau, lapsus total cand e vorba de cadouri la barbat!! Anul asta am zis (de comun acord) ca lui ii aduce Mosul o afumatoare Mai ramane sa vedem unde se gasesc mate de cumparat si ne apucam de facut carnati ca la mama acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Ceva idei de Mosh...

http://us.playstation.com/ps3/playstation-move/product-information/

Avem asta de doua saptamini si am febra musculara 24/7 E mult, dar mult de-asupra lui wii! E alt nivel!
Am si wii si nici nu se compara cu PS3 move! Calitatea jocurilor e alta, n-ai nevoie de pad, consola te recunoaste in orice punct al camerei te-ai afla! E chiar scary cit e de avansat!
Wii-ul sta prafuit si uitat intr-un coltz...
Singura problema e pretul. Doua manete costa cam cit wii-ul cu toate ale lui.











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Asa cum am promis, citeva impresii de calatorie – Romania octombrie/noiembrie 2010

1. Sentimentul predominant a fost cel descris in « Repetabila povara » a lui Adrian Paunescu. De altfel am tot auzit poezia la TV, ca de altfel si muzica cenaclului Flacara, fiind acolo chair cind a murit…
2. In rest am oscilat continuu intre sentimente contradictorii : bucurie si tristete, amintiri si uitare, incredre si deziluzie…Nimic nu este alb sau negru, in toate este o nuanta de gri…
3. Am avut si vreme mohorita de toamna, rece si cu ploaie marunta, cind toate mi se pareau urite si abia asteptam sa plec acasa…Am avut si 20 de grade, soare stralucitor, cind parca as mai fii ramas putin, fie doar ca sa ma plimb pe strazi…In afara de famile si prieteni, imi lipsesc f.mult strazile orasului meu, placerea de a ma plimba fara un scop precis, doar ca sa privesc trecatorii si evetual vitrinele, sa merg in parc si sa stau pe o banca…
4. Am fost la teatru, la un concert simfonic, am intrat in librarii, am fost la muzeul Zambaccian…Balsam pentru suflet…
5. Mincarea are alt gust acolo, parca totul este mai bun…Am mincat in fiecare zii salam de Sibiu si cascaval, struguri tamiiosi, prajituri de toate felurile, langosi, polonezi si alte mincaruri venite din alta epoca (cioraba a la grec, ostropel).
6. M-am intilnit cu prieteni dragi, am vorbit mult, de de toate si de nimic, dar de fiecare data m-am despartit de ei cu sentimentul ca apartinem acum la doua lumi diferite si experientele noastre din ultimii 20 ani sint mai mult paralele, nu se mai intersecteaza. Intr-un fel este ilustrarea unei expresii pe care o foloseam pe vremuri : vorbim impreuna si ne intelegem separat.
7. Mi s-a paraut ca viata in general este prea scumpa in raport cu veniturile oamenilor obisnuiti. De exemplu se tot vorbea de salariul minim pe economie de 680 ron, iar eu am cheltuit suma asta doar in primele 3 zile…fara sa iau mare lucru.
8. Fetele sint in continuare frumoase si bine imbracate, chiar daca moda de acum nu este cea pe gustul meu. Am fost la magazinele Unirea, Cocor si Victoria, unde sint multe buticuri cu preturi astronomice chiar si in dolari, am umblat o gramada ca sa ii gasesc ceva lui Antonia, dar in final i-am luat citeva lucruri dragute.
9. Televiziunea romana este o boala si o adevarata pacoste, daca asculti o zii devii bolnav…Ai impresia ca mereu se vorbeste de o catastrofa nationala sau cine stie ce alt eveniment tragic…Am avut « placerea » sa fiu acolo cind s-a votat motiunea de cenzura a guvernului si cind au venit « oameni de bine » din toata tara la Bucuresti…
10. Am tot intrebat ce parere au prietenii despre criza in Romania si multi mi-au spus ca este mai mult fabricata, decit reala. Eu nu traiesc acolo, deci nu pot sa am vreo parere…Un lucru este clar : se poate trai f.bine in Roamnia daca ai bani, ca si aici de altfel…Am prieteni care pleaca de Craciun la Viena, la ski in Austria, vara in sudul Frantei etc. Cunosc pensionari care isi numara fiecare leu, de la o pensie la alta. Intre cele 2 extreme exista mai multe Romanii, fiecare cu realitatea ei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Roxana, pune-ma si pe mine pe lista la intilnirea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

In lumina celor zise de Oana in ultimul mesaj:

1. Zavalita nu era pe lista de intilnire? Andreea, n-ai zis ca vii? Te-am scapat noi, sper!

2. totdeauna a fost 10 dolari limita la cadou pt adulti? Nu era 5? Eu propun sa revenim la cinci, vorbim de cadou de-ala prostioara-fun-inutil pe care le schimbam intre noi sau le tragem la sorti, nu? Va rog eu frumos, back to 5, ca imi dati bojetu' peste cap!

3. Cine mai vine? Unde e poporul, mes amies? Parca eram mai multe care aveau chef sa ne vedem cu familiile samd.

Rox... io zic de azi, ca miine pina intru eu pe forum....




si iar, Rox:



LA MULTI ANI, ROXANA!

Simona



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _carmen spune:

Ca tot vorbiti de cadouri de Craciun: noi nu suntem genul romantic, fiecare ii spune celuilalt ce-si doreste, dar anul asta ne facem de cap: cadoul de Craciun + pt ziua de nastere a sotului meu (e saptamana viitore) - va fi un weekend prelungit (de joi pana luni) la.... Venetia! Am gasit bilet low-cost la Wizzair cu 160E (dus-intors, 2 pers), cazare la 200E. Am ezitat un pic, ca tot se aduna o suma frumusica, dar apoi ne-am gandit ca din Canada ne va fi mai greu sa gasim asa pret la avion
Asadar - a fost cineva la Venetia? ceva sfaturi?
oanagabriela, din tot ce ai spus tu, pe mine ma afecteaza (psihologic) cel mai mult televiziunea... ai mare dreptate, eu am intrat in extrema cealalta, in care nu mai vreau sa aud de stiri, politica etc... ma mai uit la cate un film, si cam atat.
Cellia, stai linistita, ca nu am aflat multe lucruri noi la sesiunea de inforamare... erau si persoane care habar nu aveau cum e cu punctajul, sau daca informarea era pt quebec sau partea federala, pt acelea cred ca au fost informatii f noi.

Mergi la inceput