Sezatoarea canadiana (195)

Sezatoarea canadiana (195) | Autor: nelia

Link direct la acest mesaj



Capitolul 194, 193, 192, 191, 190, 189, 188, 187, 186, 185, 184, 183, 182, 181, 180, 179, 178, 177, 176, 175, 174, 173, 172, 171, 170, 169, 168, 167, 166, 165, 164, 163, 162, 161, 160, 159, 158, 157, 156, 155, 154, 153, 152, 151, 150, 149, 148, 147, 146, 145, 144, 143, 142, 141, 140, 139, 138, 137, 136, 135, 134, 133, 132, 131, 130, 129, 128, 127, 126, 125, 124, 123, 122, 121, 120, 119, 118, 117,116, 115, 114, 113, 112, 111, 110, 109, 108, 107, 106, 105, 104, 103, 102, 101, 100, 99, 98, 97, 96, 95, 94, 93, 92, 91, 90, 89, 88, 87, 86, 85, 84, 83, 82, 81, 80, 79, 78, 77, 76, 75, 74, 73, 72, 71, 70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48, 47, 46, 45, 44, 43 ,42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 18, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3

Cu incredere spre Canada partea 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17

Bebici de mamici si burtici de Canada 1, 2, 3, 4, 5, 6

Maple-syrup babies - mamici de Canada 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

In Canada (sau US) scoala publica sau privata?

Ambasada Romaniei in Canada
www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=82" target="_blank">Consulate romanesti in Canada
Ambasada Canadei in Romania
www.cic.gc.ca/english/citizenship/index.asp" target="_blank">Cetatenia canadiana
www.pptc.gc.ca/" target="_blank">Pasaport canadian
www.romanianstoronto.ca/ro/docs/invitatie.pdf" target="_blank">Model de invitatie
Certificat de nastere romanesc

www.romanian-portal.com/ca/ro/comunitate.asp?id=79" target="_blank">Biserici romanesti in Canada

www.ratemds.com/" target="_blank">Rating doctori

Harti www.stm.info/English/metro/a-mapmet.htm" target="_blank">Metrou Montreal, www.stm.info/English/info/reseau2007.pdf" target="_blank">Autobuze Montreal, www.stm.info/English/info/centre-ville2007.pdf" target="_blank">Montreal Centre Ville, www.stm.info/English/info/trains2006.pdf" target="_blank">Trenuri suburbii Montreal
Imagini panoramice Romania, www.jurnalul.ro/webcam/piata-universitatii-54.html" target="_blank">Imagini live Romania

Joburi www.workopolis.com/" target="_blank">1, www.monster.ca/" target="_blank">2, www.jobbank.ca/" target="_blank">3, www.eluta.ca/" target="_blank">4, www.jobboom.com/mod-bin/prod/preferences.cgi?back_url=%2Fmod-bin%2Fprod%2Findex.pl" target="_blank">5, www.jobs-emplois.gc.ca/" target="_blank">6, Federali, www.carrieres.gouv.qc.ca/obtenir-un-emploi/recherche-demploi/resultat-de-recherche/index.html?tx_nurrechempl_pi1%5Bsearchtype%5D=category&tx_nurrechempl_pi1%5Bcategory%5D=all" target="_blank">Provinciali Qc, Montreal, Toronto, Vancouver

Bilete de avion www.flightnetwork.com/" target="_blank">1, www.cheapoair.com/" target="_blank">2, www.onetravel.com/" target="_blank">3, www.easyvols.org/google/" target="_blank">4, www.cheaptickets.com/" target="_blank">5
Campuri de vacanta Quebec
Travel allert www.travelalerts.ca/top-travel-deals-from-montreal.html" target="_blank">Montreal, www.travelalerts.ca/top-travel-deals-from-toronto.html" target="_blank">Toronto, www.travelalerts.ca/top-travel-deals-from-vancouver.html" target="_blank">Vancouver
Vacante www.selloffvacations.com/default.aspx" target="_blank">1, www.redtag.ca/" target="_blank">2, www.orbitz.com/" target="_blank">3, www.belairtravel.com/lastminute.asp" target="_blank">4, www.travellastminute.ca/TLM_SunwingSell-offs.php" target="_blank">5, www.itravel2000.com/LandingPage.aspx?returnPath=http%3a%2f%2f< a%20href=" target="_blank">6, www.voyagesarabais.com/" target="_blank">7
Apartamente de inchiriat pentru vacante (vacation rentals) www.homelidays.com/" target="_blank">1, www.abritel.fr/" target="_blank">2, www.interhome.com/" target="_blank">3, www.holiday-rentals.co.uk/" target="_blank">4, www.vrbo.com/" target="_blank">5

Discutii pe sezatoare despre vacante 1, 2

www.sepaq.com/index-en.html" target="_blank">Parcuri Quebec

www.rqap.gouv.qc.ca/index_en.asp" target="_blank">Concediu parental Quebec
www.magarderie.com/" target="_blank">Locuri disponibile garderii Quebec
www.mfacf.gouv.qc.ca/services-en-ligne/localisateur/" target="_blank">Garderii Quebec
www.enfancefamille.org/home.php" target="_blank">Lista unica de inscriere la gradinita Quebec
www.fraserinstitute.org/Commerce.Web/product_files/70QCFSC08RANK.pdf" target="_blank">Ierarhie scoli secundare Quebec
www.inspq.qc.ca/MieuxVivre/TDM.asp?Recherche" target="_blank">Ghid practic copii 0-2 ani
www.naissance.info.gouv.qc.ca/fr/index.asp" target="_blank">Devenir parent
www.petitmonde.com/" target="_blank">Activitati copii Montreal si Quebec

www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html" target="_blank">Taxe Canada
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/ministere/index.asp" target="_blank">Taxe Quebec
www.rhdsc.gc.ca/asp/passerelle.asp?hr=fr/pip/daa/pscee/public/comment_trouver_un_promoteur_de_REEE.shtml&hs=CGS" target="_blank">REEE
www.canadabenefits.gc.ca/faeclist.jsp?#9001 =fr&geo=6&catid=40" target="_blank">Prestatii financiare Quebec
www.revenu.gouv.qc.ca/fr/particulier/impots/impot/credit_remb/rembours.asp" target="_blank">Rambursare impozit casa Quebec
www.habitation.gouv.qc.ca/proprietaires/aide_financiere.html" target="_blank">Habitation Quebec

www.redflagdeals.com/" target="_blank">Bargain shopping

www.cwgsy.net/private/bihet/learnfr.htm" target="_blank">Franceza
Engleza www.pronunciationpatterns.com/FAQ.html#I%20have%20trouble%20with%20the%20TH%20sounds,%20how%20did%20you%20solve%20it" target="_blank">1, www.phrases.org.uk/a-phrase-a-week/index.html" target="_blank">2, www.learnenglishonline.org/a/stories.htm" target="_blank">3, www.learn4good.com/languages/evr_english_grammar.htm" target="_blank">4, www.learn4good.com/languages/english_level.htm" target="_blank">5, www.nonstopenglish.com/" target="_blank">6, 7, www.elllo.org/" target="_blank">8, www.anglaisfacile.com/beginners/index.php" target="_blank">9

www.econsultant.com/i-want-open-source-software/index.html" target="_blank">Software

Info carti de copii www.lajoieparleslivres.com/masc/Default.asp?INSTANCE=JOIE" target="_blank">1, www.pedagolivres.com/" target="_blank">2, 3, www.communication-jeunesse.qc.ca/livromaniaques/index.php" target="_blank">4, www.croqulivre.asso.fr/index.php" target="_blank">5, www.choisirunlivre.com/index.php" target="_blank">6, www.crapoussin.com/" target="_blank">7, www.lurelu.net/courant.htm" target="_blank">8, www.librairiemonet.com/suggestions.php" target="_blank">9, www.scholastic.ca/kids/" target="_blank">10, 11

Lista autori carti de copii: Laura Ingalls Wilder, Amelia Bedelia, Jeff Kenney, Ellen Miles, Robert Munsch, Barbara Dark, Jules Verne, J. K. Rowling

Reteta de sirop de ceapa si miere
Originalul (Simonna): se scobeste o ceapa, se pune miere in cavitatea respectiva si se lasa intr-un bol. Dupa citeva ore se bea sucul care se aduna in bol si se mai completeaza niste miere, si tot asa, etc.
Prelucrare dupa original:
Se ia o ceapa mare (sau 2 mijlocii) care se toaca marunt-marunt, se adauga 2-4 linguri de miere, sucul de la jumatate de lamaie si de la o portocoala, si se lasa tot amestecul la "fezandat" intre 4-24h, in functie de timpul avut la dispozitie. Apoi se colecteaza siropul care se lasa si se serveste bolnaviorilor astfel: 2-4 lingurite de 3 ori pe zi la copii si 2 linguri de 3 ori pe zi la adulti. Sanatate multa!!!

Regim de slabire "Donia".
Reteta cozonac "Podeanu".
Reteta cozonac pentru masina "Denisam/Donia".
Reteta cozonac pentru masina "ange".
Reteta gem pentru masina "mamaana".
Reteta tort clatite "Mona_B".
Reteta tort de mere cu zahar ars "Diana2007".
Reteta curcan delicios "Podeanu", mQQm.

Reteta quiche (AnaStroe): 4 oua batute cu o lingura de faina (nu plina) si 2-3 linguri de branza cottage + lapte (1/2 de pahar) amestecate cu 1/2 kg dovlecel razalit, o punga de brinza rapé, salam si carnati taiati marunti, 1-2 cepe verzi cu foi cu tot, un morcov razalit si vreo 5 rosii mititele taiate. Se pune tot amestecul in tava de iena peste un strat de pesmet si se lasa la cuptor vreo 35 minute.

Retete pentru masina de paine (ange):
Paine: 1 cupa si jumate de apa; 1 lingura ulei; 1 lingurita zahar (rasa); 1 lingurita sare (rasa); 4 cupe faina; 1 lingurita si jumatate drojdie
Gogosi (framantate in masina de paine): 500 g faina; 3 linguri zahar; 2 oua + 1 galbenus; 200 ml lapte caldut; 3 plicuri zahar vanilat; un praf de sare; 2 lingurite drojdie

Canadezele
________________________________

Alberta
Aida (Calgary)
Daisy (Calgary)
fil_lily (Lethbridge)

Bora Bora
lorelaim

Montreal si imprejurimi
Ana Stroe
Andy08
ange
ankalaura
bebitzu
cfelinar
cge
codritu
Delia79
Diana2007
Doloress
Dragaica
Ica_1975
Ione81
iselin
Ktrinel
lakioana
mikiion
mimitete
monicutz_bb
nelia
oanagabriela
pitilache
Podeanu
Salina
simi
Simonna
valen
zavalita

Ottawa
Adela_P
Lorelai

Quebec City
Pucku

Toronto si imprejurimi
Adaf7
almo
CataD
DanaMario
Denisam
Donia
Inacanada2005
Khristin
Laurajr
Magdone
mamaana
Maru
matgravidut
Mi-ro
Mona_B
mQQm
OlgaTirziu
Ritah
Simona73
sofronica
Try

Vancouver
Laura B
rocs02

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

http://ca.video.yahoo.com/watch/7652402/20330907

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Bon dimine si sa aveti o saptamana minunata!!!

Pentru ca saptamana trecuta a fost comemorata ziua de nastere a unui om special...va rog din suflet sa preluati...sa asimilati, macar o mica parte din mesajele lui. Cred ca ne-ar prinde bine tuturor:
John Lennon!

http://www.dailymotion.com/video/x11n5j_john-lennon-give-peace-a-chance_music



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Siluan, randunel de pe DC, are nevoie de ajutorul nostru pentru a trai! Nu-l refuzati!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Eu vreau sa va spun ca week-end-ul asta am avut placerea sa-i cunosc pe cei doi bebei ai Andreei (Dragaica)! Ce scumpi sint, cum dormeau ei in cosuletele lor in masina, unul linga altul! Iar parintii lor, mindrii foc! (putin obositi saracutii, dar mindrii de asa comori!)

Cum a iesit ciorba cu leustean? Daca pina la inghet mai iese ceva, iti dau de stire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Nu ma pot tine departe de DC ! Asta e, terapia mea ...

Tocmai am terminat capitolul trecut de citit, era sa strig Help Pitilache ! Multumim Nelia pentru capitol nou !

Dragaica, Victor merge la balet, de fapt ii zice pre-balet/dans creativ, am zis sa inceapa acum mai devreme cat nu are sanse sa fie bullied de colegi pe tema asta plus ca are inclinatii si ar fi pacat sa nu i le valorizez. Eu tot sper ca patinaj + dans o sa dea patinaj artistic si nu hockey
Pentru bebelusii tai poti sa cauti activitati de Eveil musical si inot mai la primavara. Si mai era ceva salsa cu bebe, dar stiu de la Simonna ca sunt cam scumpe cursurile, plus ca la tine sunt x2 si trebuie sa fie in weekend ca sa mergi cu sotul.

Ana, zavalita, la faza cu demisia pot sa spun ca la mine asta e buba, ca sunt la ei de sase ani, mai exact din ultimul an de facultate in Romania, am trait cu ei prima experienta de lucru adevarata (in afara de part-time-urile din facultate), o emigrare, doua sarcini, ca sa nu mai spun de Craciun-uri, Paste, Anul nou ...
Dar gata cu bocitul, capul sus si mergem mai departe ! (ca sa-l citesc pe tata, "un pas in fund e un pas inainte" )

Subiectul bully nici eu nu vreau sa-l lasam deoparte pentru ca as vrea niste sfaturi contructive din partea celor cunoscatoare,
Cum ne pregatim copiii ca sa nu devine bullied sau bully ?
Pentru ca cei 7 ani de acasa incep de la 0, cand incepe bullying-ul ?
Care sunt limitele permise ? (Nelia eu am ras cand ai zis ca te tachinau copiii ca esti dintoasa, si asta intra in categoria bullying ?)
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri,

Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009


"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui simi

Eu vreau sa va spun ca week-end-ul asta am avut placerea sa-i cunosc pe cei doi bebei ai Andreei (Dragaica)! Ce scumpi sint, cum dormeau ei in cosuletele lor in masina, unul linga altul! Iar parintii lor, mindrii foc! (putin obositi saracutii, dar mindrii de asa comori!)

Cum a iesit ciorba cu leustean? Daca pina la inghet mai iese ceva, iti dau de stire!

I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!



Leusteanu este vedeta casei (dupa copii normal), am cumparat pamant si l-am replantat intr-un vas mai mare. Acum stam cu ochii pe el ca pe butelie sa vedem daca se prinde.
Restu de leustean l-am tocat, pus in pungulite si bagat la loc de cinste in congelator.

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Diana, chiar aseara am urmarit pe CNN la Anderson Cooper o emisiune super interesanta despre bullying de toate felurile, in principal insa cyberbullying.
Iata linkul:
http://www.cnn.com/2010/LIVING/10/06/p.schools.punish.cyberbullies/index.html?iref=obinsite
Poate se retransmite candva...urmareste CNN, daca ai timp.
Din emisiunea asta reiese rolul decisiv al scolii in combaterea bullyingului. Legislatia in US e insa mult mai dura. Una din invitate era tocmai a bullying officer ce lucra intr-o scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Buna fetele mele dragi si bine v-am regasit,

Dupa cateva luni de munca grea , am reusit si eu sa-mi pun viata in ordine si dupa ce am citit cateva capitole din urma sa vad ce s-a mai intamplat pe DC, vreau sa va scriu cateva cuvinte despre mine si familia mea.
David daca va amintiti a plecat cu mama in Romania in martie...nu va pot povesti ce dor si gol imens am avut in suflet...din fericire, in aprilie ne-am mutat in casa nou achizitonata si find atat de multe de facut, a facut ca timpul sa treaca mai usor dar dorul a ramas la fel de puternic.
Ca sa deschid o paranteza, aici ii dau dreptate lui Mikion, nu putem avea sentimente de aceeasi caldura fata de toti semenii nostri...casa noua a fost achizitionata de la niste pakistanezi care au reusit in 6 luni sa o distruga...nu va puteti inchipui in ce hal de jeg o adusesera...ea casnica, fata de medici , el inginer la Toyota dar nu cred ca aflasera de matura si carpa in viata lor. Anyway, am avut experienta cu pakistanezi si din pespectiva unei studente pe care am avut-o in co-op vara asta si impresia per total e nefavorabila, dar asta e o alta poveste.
Din aprile pana la sf lui August eu si sotul nu am facut decat amenajari in casa : pus parchet, varuit pereti, plinte, cercevele, usi, imbracat scarile in lemn, pus gresie si mai ales, frecat la greu orice coltisor.
Casa arata si miroase cu totul altfel de cat era cand am luat-o, gradina e mare dar mai avem mult de lucrat la ea, ca nu avem decat 3 copacei si locul de joaca al copiilor in tot spatiul. Daca va intrebati de ce am luat casa asa, e ca, pretul a fost ff bun si ca si constructie, casa e mare, cu o gradina ff mare, langa scoli si licee ff bune, intr-o zona mai linistita si mai verde.


Ioana a plecat si ea in Ro in iunie in vacanta si toata vara am fost singurei acasa.
Pt ca am vrut sa ne facem amenajarile singuri, credeti-ma ca nici nu am realizat ca suntem doar noi acasa, am muncit zilnic cum veneam de la serviciu, dar rezultatele ne fac tare mandrii de noi...cu banii economisiti ne-am dus in vacanta in Cuba (aici tin sa multumesc tuturor sfaturilor primite de pe forum, acum visez doar la o noua vacanta cu toata familia reunita). E tare frumos sentimentul cand vezi rezultatul muncii tale, eu de ex n-am varuit in viata mea, dar cand am vazut ca ma descurc, am dat de gust si am vopsit tot ce-am prins prin casa.

Copiii au avut o vacanta de vis, Ioana a fost in Grecia si intr-o vizita la Bran si Peles separata de fratele ei si amandoi impreuna au fost la mare, la tara, la Galati, la Bacau, la munte, le-au umblat piciorusele peste tot.

Revederea cu ei a fost atat de emotionanta ca plangeam mergand spre aeroport : casa ii astepta pregatita cu mobila si jucarii noi pt fiecare, fiecare avea camera decorata dupa preferintele personale, flori, mancarea lor preferata si bine-nteles baloane . Chiar daca am vorbit zilnic cu ei la telefon si i-am mai vazut in photo ori pe camera, dar trecusera atatea luni de cand plecasera...oricum, nu cred ca-i mai las singuri sa plece...m-a terminat despartirea de ei, dar altfel, nu am fi reusit sa punem casa la punct iar ei sa aiba asa o vacanta frumnoasa.
Ar mai fi de spus ca au venit pe rand, mai intai David, apoi Ioana, ca din prostia mea, ea a fost retinuta in Romania sa-si faca pasaport canadian, si saracutza a venit dupa 3 saptamani...nu-i ceva ce-mi face cinste, dar asta e.
Important e ca au ajuns acasa sanatosi, cu o mare bogatie de amintiri ( pt ei a fost extraordinar faptul sa descopere ca au atat de multe rude in ROMANIA de care nici nu stiau ) dar din pacate tot asa sunt, ca soarecele cu pisica, David o atinge pe Ioana cum o prinde ca e neatenta...

Am pus foto pe contul comun, va invit la vizionare !

Sofronica, Burek gasesti la Montenegro, e o minunatie care costa 15 cad si e la 2 pasi de tine ( asta daca am retinut bine si mai stai inca pe Activa).

Podeanu, felicitari pt Sorin, mi-a placut cum a vb in engleza ! Multumesc pt sfaturile cu vacanta, nu a fost vacanta noastra cine stie ce, dar snorkelingul a meritat toti banii : super !

Pitilache si Simonna, felicitari baietilor vostri, la ce mult invata ma bate gandul sa o trimit pe Ioana mea la voi in training !

Nelia, sa va traiasca noul membru al familiei, eu cand am incercat sa vad foto, imi cerea parola...si Ioana vrea o pisica, dar sincer, nu ma vad avand grija si de un animal si cu astmul lui David, nu-i o idee prea buna .

Diana, felicitari pe interviu, si sper sa termini mai repede cu casa, sa aiba Victor access la jucariile lui mai repede .

Bun venit fetelor noi pe forum, va asteptam cu drag in Canada...toata lumea spre Montreal, nimeni nu vre in Ontario ???

Am citit si eu articoul despre bullying si i-am dat si Ioanei sa-l citeasca, sa vada de ce sunt in stare anumiti copii. Eu mereu ii zic sa se fereasca si sa raporteze daca alti copiii se poarta urat cu ea .
Daca copilul meu are probleme, si vreau sa iau legatura cu parintii copiilor abuzatori, imi da scoala adresele lor ? Eu ca parinte de copil abuzat ce pot face ?
Ca mereu se spune ca sa nu ne asteptam sa ne rezolve scoala problemele...pai daca ii astept pe copiii abuzatori dupa ore sa discut cu ei, nu cred ca e corect, iar daca nu stiu unde locuiesc ei, cum pot da de parinti ? DECI CE POT FACE ???
Deci Khristin, la asta se refereau fetele, noi ca parinti, cum trebuie sa reactionam, sa nu ne lasam doar in baza scolii, feedbackul cu sugestii ar fi apreciat. Si of corz, si al MoneiB.

Ma duc acum sa-mi pazesc puiul pe post pe curcan, si sa va urez Happy Thanksgiving ( in franceza cum se spune?) si sa urez tuturor sarbatoritilor pe care i-am rata, LMA si fericire !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zavalita spune:

hilou! chiar asa, cum se spune happy thanksgiving in fr?
eu am pazit asa de destoinic curcanul ca a iesit cam uscat. nu l-am uns( nu scria in reteta)si cred ca l-am tinut la o temp. prea mare, la 325, apoi l-am tinut cam mult si nu-mi place cu unt frecat cu marar bagat pe sub piele, ca e cam gretos.
adica e f. bun in concluzie.

sunt ceva reduceri pe undeva? cand incep? e bine sa-mi iau acum haine de iarna sau sa mai astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Laura n-ai idee cum te inteleg cu dorul de cei mici!
Eu, din iunie decind a plecat Alice si pina-n septembrie am slabit aproape 10kg. Toata lumea ma intreaba ce-am facut, cum am facut, raspunsul e simplu, pur si simplu ma topeam de dorul ei...
Nu-mi imaginam ca va lasa asa gol in casa .Ea e ca o furtuna, ne umple casa si viata, e galagioasa, isi ia locul in casa, fara ea imi tiuiau urechile de-atita liniste.
Ea vrea si la vara in Rom, eu ma mai gindesc...
Sa stapiniti sanatosi noua casa!
Si noi am luat casa pe principiul ca-i bine localizata, ieftina, dar ce-am avut de muncit in ea... nu-ti povestesc! A fost a unor arabi timp de 1 an de zile. Acum poate-mi ies si mie vorbe ca-s rasista, dar daca vedeati ce-am gasit in casa (diapers murdari in fire place, pereti plini de gem si multe multe altele)
Vecinii nostri, francofoni, au venit la noi la usa si ne-au spus ca dumnezeu le-a ascultat rugaciunile ca arabul sa plece de-acolo. Avea obiceiul iarna sa nu-si deszapezeasca drive-ul, parca masina pe locul vecinilor (noi avem drive comun cu ei, cumva)
Ei si numai de-astea. Asa ca te inteleg!

Dragaica va pupam cu drag pe toti! Imi pare rau ca n-ati putut sta mai mult, dar acum stiti unde stam.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Vin si eu cam tirziu cu impresii . Super intilnirea si restaurantul M-am bucurat ca am revazut-o pe Andreea (Dragaica), o mamica eroina si care arata superb . Sper sa am si eu ocazia sa-i vad "live" cele 2 comori, nu doar in poze . A fost si Doloress, o graviduta frumoasa si senina si bineinteles restul mamicilor cu vechime .

Diana, felicitari pentru stagiu! Tatal tau are dreptate, trebuie sa privesti doar inainte, ti-ai ales un drum frumos si sint sigura ca va fii plin de realizari.

laurajr, sa stapiniti sanatosi noua casa. Parca a fost vara despartirilor, si eu am avut-o pe Antonia plecata o luna, tare greu mi-a fost. Macar daca as fii slabit si ca Simi

Mergi la inceput