Durerea unei pierderi de sarcina ( 36 )

Durerea unei pierderi de sarcina ( 36 ) | Autor: danangie

Link direct la acest mesaj

O data o femeie si-a pierdut pruncul nenascut la doar cateva luni de sarcina,avea o mare credinta in D-zeu si dupa acest eveniment neplacut mereu plangea si Il intreba in rugaciuni pe D-zeu, de ce a permis sa i se intample asa ceva?....Dar intr-o noapte femeia a visat ca era in cer printre un grup de copilasi si aveau fiecare in manuta cate o lumanare aprinsa...iar unul statea intr-un colt si plangea....acel copil a atras-o fff mult...ca un magnet....era ceva special in el ...s-a apropiat de copil si l-a intrebat de ce plange? Iar copilasul i-a raspuns: plang pt ca tu esti mamica mea si de cate ori tu plangi mie mi se stinge lumanarea si nu pot sa ma alatur celorlalti copii; te rog mamica nu mai plange, nu-ti dai seama ca lacrimile tale imi sting lumanarile..?...Visul i s-a parut atat de real incat din acea zi femeia nu a mai varsat o lacrima! Si mereu ii aparea in vis un copilas care mereu radea si era fericit!



Acest capitol este dedicat din tot sufletul nostru cu cea mai mare dragosteee pentru trei mamici minunate Pepsi , Cristina 26 , Cristina- Ana!!
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">S-a nascut Davidutzu!!
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">S-a nascut Ingrid-Ecaterina!!
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">S-a nascut Andrei-Eric!!

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">Durerea unei pierderi de sarcina - articol
www.desprecopii.com/info.asp?id=1134" target="_blank">Pierderea de sarcina se poate preveni? - articol
www.desprecopii.com/info.asp?ID=1041" target="_blank">Sarcina extrauterina - articol
www.desprecopii.com/info.asp?id=497" target="_blank">Pierderea spontana a sarcinii - articol
www.desprecopii.com/info.asp?ID=356" target="_blank">Cauzele malformatiilor fetale - articol
www.desprecopii.com/info.asp?ID=33" target="_blank">Avortul spontan - articol


(1)(2) (3)(4)(5) (6)(7)(8)(9) (10)(11)(12) (13) (14)(15)(16) (17)(18)(19) (20)(21)(22)(23)(24)(25) (26) (27)(28) (29)(30)(31)(32)(33)
(34)(35)

album foto

propuneri ptr noul titlu al subiectului :
1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe
2.Mamici care au pierdut un bebe
3.Viata dupa pierderea unui copil

Fetele care vor sa fie pe lista trebuie sa ceara ele va rog, ca nu toata lumea vrea sa fie pe lista, de aceea e pus cine doreste!Merci




Mamici:

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia; acum de Mario Luca , 27-04-2007


Laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent; acum de Matei


Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon; acum de Petra, Maia si Mara, 13.05.2007


Cristina26
24.11.2005 Paul, plecat la ingerasi in 04 iulie 2006; acum de Ingrid Ecaterina, 02.07.2007


Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita din evolutie; acum de David, 22.06.2007 si Dominic, 17.05.2004


Tanima_i2002
8s, posibil IR-uri crescute; acum de Rares, 15.10.2006


Estecri
9s, motiv necunoscut; acum de Mihnea Ionut,13.07.2007


Arthurana
6s, MTFHR; acum de Jacob, 26.04.2007


Cristina_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut; acum de Andrei Eric, 26.07.2007


Mav
6s, 09.01.2007 avort spontan; 8s, 15.06.2007, sarcina oprita din evolutie; de Sebi, 4.02.2004


Irda
6s,09.12.2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut; 9.5s sarcina oprita din evolutie, 6.06.2007; de Daria, 13.07.2005


Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007 ; de Roberta, 16.01.1995 si de Richie, 16.01.2002


Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006; de Bogdan, 28.05.1999


Cata14
8s, avort spontan, 2.08.2007; de Erik, 17.09.2006


Hair
31s, ?, membrane rupte, un de 2,5 luni plecat la ingerasi; de de 8 anisori si de 6 anisori


Lia_B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti; de Miruna Ioana, 21.08.2007


Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie; acum de David, 2.09.2007


Mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita din evolutie; acum de Mihai Eugen, 10.08.2007







Gravidute:

Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon; acum de (DPN - 2.01.2008)


Jojo_miha
37s, 30.10.2006,preeclampsie,un ingeras pe nume Amalia Nicoleta; acum de Theodora Natalya (DPN - 16.10.2007).


Joahnna
12s, 29.09.2006; acum de (DPN - 8.10.2007)


Teo2rina
5s, motiv necunoscut, 21.03.2007; acum de (DPN - 25.02.2008)


Bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007; acum de (DPN - 18.12.2007)


Irlandeza
6s, avort spontan, 1.02.2006; 9s, 26-02-2007, sac gol fara embrion ; acum de ,(DPN - 3.01.2008)


NanaMotoc de Razvan Andrei (DPN-17.09.2007)


Stancutza
octombrie 2006, avort spontan; acum de



Aspirante:

IreneCAM
38s, transpozitia vaselor mari, 05.02.2007 ,


Lariana
35s, multiple malformatii,



Sicuta13
28s, 13.03.2006, motiv necunoscut, un ingeras pe numa Alesia ,


Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa ,


Michelle81
24s, 26.10.2006 un ingeras mult iubit Katharina ,


Oana_oana26
20s, sarcina gemelara,o fetita Corina si un baietel George, incompetenta medic lipsa cerclaj,


Ella
19s, 10.07.2006, col deschis,


Cristy74
19s, 11.01.2007, rubeola,un ingeras pe nume Stefan ,


Alé
8s, 11.04.2007, membrane rupte ,


Liana30
11s,avort spontan,mai'95; 22s,motiv necunoscut, 13 martie'01; 16s,gemeni,unul oprit din evolutie, 27 aprilie'07


Mcrissa
15s, 30.11.2006,sarcina oprita din evolutie.


Gaby77
12s,19.08.2006,sarcina oprita din evolutie,


Apollo
10s, SEU,


Alinushca
9s, 20.06.2007, sarcina oprita din evolutie,


Nushulica
9s, avort spontan,


Andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,


Madlen
8s,sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut, 12.06.2006


Bubulina1
8s, 19.07.2006, sarcina oprita din evolutie ,


C.myry
8s, 05.06.2007,sarcina oprita din evolutie,suspecta sarcina molara,


Lidushka
7s, 7.02.2007, motiv necunoscut ,


Mihaela Amalia
7s, 03.03.2007, SEU ,


Nadia1976
6s, 07.07.2006, SEU,


Catty
6s,


Danangie
11s, avort spontan, 4.05.2007,


Musettepink
8s, 21.06.2007, avort spontan;


Irinabobe
11s, sarcina gemelara oprita din evolutie, martie 2007; avort menstrual, iunie 2007;


Idaira
8.5s, 23.04.2006; avort menstrual, motive necunoscute, martie.2007


L5845


Baby_r7
19s, sarcina gemelara, o fetita Bianca si un baietel Andrei, sarcina oprita din evolutie, 13.02.2006; 8s, sarcina gemelara, oprita din evolutie, 26.05.2007


Dan_ny
11s, sac gol fara embrion, 7.05.2007







Dana


noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara fetelor,


Ce mai faceti? Sper ca sunteti bine. E ceva timp de cand nu am mai intrat. Explicatii...nici nu stiu daca le gasesc...Oricum important e sca sunt aici....FLAVIA am copiat ce mi-ai trimis dar uite ce a iesit. Acum am sa incerc sa inteleg de ce a iesit asa.

Revin...



Dana


noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

dana ,bine ai revenit!!!! Cuma a fost in concediu?!!

Am apucat sa scriu un mesaj la celalalt cap,n-am stiut ca ai deschis unul nou,ce fac?!
Bun l-am copiat:
Flavia,Dominic mi-aduce aminte de mine,zau... si eu de-altfel,un copil extraordinar de iubit si alintat de sora mea mai mare,de ai mei,de cele doua verisoare care stateau pe vremea aceea la noi,de bunica ... ma dadeam yo tare rotunda,ca-s curajoasa,ca n-am sa pling la gradinita,ca imi placea,ca...pina ajungeam acolo,iar cind trebuia sa ma despart de mama si sa intru pe poarta.....era jalea de pe lume;erau niste bocete de alea cu sughituri si muci, si ma cataram cu mainile de mama de parca cine stie unde m-ar fi dus.Mamei i se rupea inima dar n-avea incontro,saraca,n-aveam cu cine sta acasa si in plus trebuia sa ma socializez. Adevarul e ca nu mi-a placut niciodata nici la gradinita si dupa acea nici la camin,aruncam mancarea la canal,ma si asezam strategic linga el ,nu serveam decit desertul,iar de dormit la prinz ioc,in schimb eram tare buna la shotii. Cred ca si lui Dominic o sa-i placa pina la urma!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

DANA, multumim pt noul capitol...ce harnicuta ai fost...si ai pus si linkurile pt profilele noastre...

Fetelor dragi, am fost la dr. azi, sunt bine, asa ca m-am linistit. Tre' sa fac un tratament pr eterna infectie de care nu mai scap, e un cerc vicios, iau antibiotice sa tratez infectia, apare candida dupa...offf!!Dar ii dau eu de capat. Sangerarea se pare ca a fost de la ovulatie, nu e nici o leziune interna!
Azi am avut o zi tare aglomerata, la serviciu mult taaare de treaba (Alinushca io chiar lucrez la 2 calculatoare, am ras cand am citit ce-ai scris!!), tre' sa predau vineri o situatie si m-am inecat la mal, dar o rezolv eu, important e ca sunt sanatoasa...offf, ce teama mi-a fost la dr.!!!

Va pup pe toate!!

Spiridusha:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

IDAIRA multumesc, dar sunt inca in concediu!! Pai mesajul acela il copii si-l pui aici....Pe urma moderatorii il vor inchide ei. Sau poti sterge mesajul tau de acolo, dupa ce il copii si-l pui aici.

Inca modific lista. Daca nu reusesc sa fac totul azi....o voi reface pe parcurs. E tare rau fara calculatorrrrrr!!



Dana


noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Ok, am reusit!! IRENE doar am copiat lista care mi-a trimis-o FLAVIA. Plus am corectat cate ceva ca nu stiu ce d-zeu avea!Plec....mai revin!!!


Dana


noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna seara dragele mele,
DANANGIE, imi pare tare bine sa te aud iubita. De multa vreme nu mai stiam nimic de tine.
DANAFLOR, imi pare tare rau ca esti z1. Haide fruntea sus ca o sa se intample si minunea ta.
IRENE, daca vrei un leac babesc pt candidoze, uite unul. In 4 litrii de apa fiarta pui 1 pumn de flori de galbenele, 1 pumn de pelin si 1 pumn de musetel si lasi sa infuzeze ceaiul cca 20 de min. Apoi il pui in lighean si cand se mai raceste te asezi cu funduletul acolo, te acoperi bine si stai asa pana cand se raceste complet. Si apoi fuguta in pat. Daca suporti irigatorul te poti spala inauntru cu acelasi ceai sau in w-e cand esti acasa baga o carpa de bumbac in ceaiul respectiv si tine-o intre picioare pana se usuca si repeta procedeul de cateva ori. Si stai numai in pat.
Nu stiu ce sa spun de soacra dragelor. Nu imi place deloc ca vine la noi. Si cred ca va veni de vineri si va pleca duminica. Sunt insa decisa ca la prima fraza care incepe cu "fata mea ....." si continua cu descrierea copilului cumnata-mii o sa i-o tai scurt ca in casa noastra nu se vorbeste despre copii, indiferent ai cui sunt. O sa vedem
Pupici tuturor si seara buna


catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

Buna seara fetelor!
Eu sint bine. Obosita cu serviciul, dar… merg inainte! Prestam o zi da una nu si sper sa se prinda ceva. Nu mai inteleg nimic cu testele astea de ovulatie. Sunt in Z16 si apare doar o liniuta mai pronuntata si una mai stearsa! Maine mai iau un set! Ar fi trebuit sa se apropie, nu? Am ceva simptome, dureri ca de CM, dar de ce nu apar linutele alea 2 la fel de rosii??!!!
In rest nimic. A ba da! Maine se va naste nepotelul. Se pare ca cumnatei ii va face cezariana pt ca e mica in bazin. Ma rog sa fie bine amandoi si abia astept sa il vad pe !

danangie-Multumim pt. noul capitol. In sfarsit ai aparut! Ce poze frumoase si peisaje! Sper ca v-ati distrat bine, ca te-ai odihnit si luna asta sa aflam rezultatul! Tin pumnii!Mi-a fost dor!
IreneCAM - merci mult! Multa bafta si tie! Ma bucur ca a fost bine la dr. si ca te-ai mai linistit in privinta asta. Ai grija de tine!
Liana30 -la restante si sa termini cu dintii cu bine!
baby_r7 -mult noroc la sofat si la prestat!
Michelle81-si eu sper sa fie curand si la tine si sa avem un sfarsit de an frumos! Bineinteles ca alaturi de noi vei gasi puterea sa te ridici.
Teo2rina-stai linistita, totul ba fi bine. E normal sa-ti fie frica, dar trebuie sa avem incredere ca va fi bine de data asta!
Remaliss-cum te mai simti?? Sper ca esti bine. Multa sanatate!
dan_ny-– imi pare rau ca nu a fost luna aceasta, dar sunt sigura ca va fi in curand. Ai grija de tine!
catty-tin pumnii pt 13 septembrie! Of ce ti-e si cu soacra asta a ta! Daca nu vrei sa o vezi poate e bine sa o eviti. Daca nu ai chef sa o vezi spune-I ca vrei sa iti petreci ziua doar cu sotul. Trebuie sa invete sa iti respecte intimitatea si pe tine ca persoana. Si eu simt ca trece timpul prea repede si ca nu reusesc sa fac tot ce imi propun. Dar in fiecare an sper ca va fi mai bine!
mav-incearca sa te linistesti si sa te odihnesti si totul va veni de la sine! Pupici!
Flavia -Si eu maninc des inghetata si ma gindesc la tine ! Tin si eu pumnii pt Dominic! Pupici si multa sanatate!
alinushca-– bineinteles! Ma rog sa fie bine la tine! Eu sunt linistita. Am facut simbata inca un test BHCG si astazi am luat rezultatul cu a 4-a valoare de 0. Deci sunt mai linistita in privinta sarcinii care s-a oprit. Dr. ma asigurase ca nu a fost mola, dar vroiam sa ma asigur ca nu creste valoarea.
Va pe toate!


PS - la urmatorul capitol, please vreau si eu sa schimb cu !


myry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

dana, nu stiu ce nu merge, ca nu-mi dau seama, ti-o mai trimit o data daca vrei! te pup si ps tu ai pus la punct toata lista, tu ai facut-o eu numa ti-am trimis ce ai facut tu,

va pup pe toate

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CATTY eu am avut o perioada mai naspa: uratii, revolta, furioasa pe toata lumea, m-am pierdut putin. Dar acum incep sa ma regasesc, sa-mi revin. Cat despre soacra.....uiuuu poama acra. Cel putin ptr mine.

C.MYRY tin pumnii pentru cumnata ta. Peisajele din poze sunt frumoase, dar sunt alea de anul trecut. Eu inca sunt la mare. Ma simt asa bine aici, ca nu mai vreau sa ma intorc. Ehhh....asa-i in concediu.....si eu sper sa fim deja 3. Toti colegii mei se asteapta sa ma intorc . Acum sunt in ziua a16-a. Am prestat in ziua a 7, 10, 11, 13, 16-a. Sper sa fi avut efect.

FLAVIA deci, copiasem toata lista dar cand am pus-o erau numai erori. Cand m-am uitat mai atent erau multe spatii intre : http etc]. Deci din cauza acelui spatiu inaintea lui http......imi dadea eroare, nu apareau icoanele, link-urile, etc. Am eliminat spatiile si a iesit lista. Merci mult




Dana


noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

dana, bravo, oricum vroiam sa zic ca toata munca iti apartine, eu, nu am facut nimic, ma bucur ca esti mai bine,imi era dor de tine

irene, ma bucur f tare ca au iesit bine analizele, si ca nu ai nimic! si eu am tot timpul probleme de candida, mai ales in sarcina si cind iau antibiotice....

cam liniste, va pup

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput