Durerea unei pierderi de sarcina (21)

Durerea unei pierderi de sarcina (21) | Autor: Pepsi

Link direct la acest mesaj


www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">
Durerea unei pierderi de sarcina - articol
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13cap.14cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20


album foto

propuneri ptr noul titlu al subiectului :
1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe
2.Mamici care au pierdut un bebe
3.Viata dupa pierderea unui copil
----------------------------------------------------------------------
Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia, 37+

Laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei

IreneCAM
38s, transpozitia vaselor mari, 05.02-2007,Vladut-un mititel jucaus

Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, 24+

Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 31+

Jojo_miha
37s,preclamsie,un ingeras pe nume Amalia Nicoleta,30.10.200614+

Sicuta13
28s, 13.03.2006, motiv necunoscut, un ingeras pe numa Alesia

Cristina26
24 noiembrie 2005 Paul, plecat la ingerasi in 04 iulie 200626+

Lariana
35s, multiple malformatii,

Lia B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti 9+

Chantal
33s,07.08.2006, boala membranelor hialine,medici incompetenti

Hair
31s, membrane rupte,?

Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa,

Michelle81
24s, un ingeras mult iubit Katharina(26 octombrie 2006)

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis,

Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007

Ále
17s, 17.04.2006, motiv necunoscut

Mcrissa
15s, 30.11.2006, sarcina oprita din evolutie.
---------------------------------------------------------------------
Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita in evolutie, 32+ David

Joahnna
12s, 29 septembrie 2006, 15+

Gaby77
12s, 19.08.2006, sarcina oprita din evolutie,

Mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie

Apollo
10s, SEU,

Nushulica
9s, avort spontan,

Andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,

Estecri
9s, motiv necunoscut , 11+

Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006

Irlandeza
9s, 26-02-2007, sac gol fara embrion

Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,

Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie, 20+

Tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute Rares

Lidushka
7s, 7.02.2007, motiv necunoscut

Mihaela Amalia
7s, SEU 03.03.2007

Jocelyn
6s,? , 28+

Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU

Arthurana
6s, MTFHR, 30+

Irda,
6s, 09 decembrie 2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut

Catty
6s,

Stancutza
5s,

Bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007 ______________________________________________________________________

Nana
fosta aspiranta la titlu de mamica, acum 18+

Fruntea sus, suflete curate si minunate ce sunteti! Va veni si randul vostru!

Va tin pumnii la toate, sarcini usoare, bebei sanatosi, si fetelor care asteapta sa fie gravi le tin pumnii


Flavia 29+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

laura, iubito, te string cit pot eu de tare in brate, te pup tare, nu te lasa doborita, crede tare in visul surorii tale, ai sa vezi de Paste!!!

mirelush, imi pare rau ca s-a dereglat, sigur nu e de la chiuretaj, ti-ai facut un dozaj hormonal? poate e bine sa vezi si un endocrinolog! interesant visul, eu, cind visam rosu, imi venea tot timpul ciclul!nu dispera!

mcrissa, un mare La multi ani ptr majoratul tau, si-ti doresc un bebe cit mai curind!

cristina, iti tin pumnii la examen, va fi bine, e bine ca nu ai renuntat!v-ati gindit la un nume ptr voinic?

ella, si la mine la eco au vazut cind ovulez, desi pe vremea aia nu ne doream inca copii, dar era dupa operatia de ovar si vroiam sa stiu daca si cind ovulez!

michelle, esti o draguta, Dominic nu mai face febra, dar inca respira greu noaptea, am dormit cu el zilele astea, dar e muult mai bine, printul david da de zor din picioare, chiar ieri il tineam pe Domnic in brate la desene si deodata i-a tras una asa de tare, ca se intoarce Dominic catre mine si zice asa suparat ce faci mama? si-i explic eu ce si cum, mare figura e!ti-a venit ciclul? de zici ca sigur nu esti gravi?

lidushka, ma bucur ptr vestile bune!asa e stresul asta mama lui...merci mult de urari!

sweet, merci de urari si la tine sa fie la fel!

irina, imi pare rau ca ai trecut din nou prin chiuretaj, sanatate multa, sa fie bine acuma!

va pup pe toate, tre sa plec sa-mi iau piticul!

Flavia 29+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

mcrissaLA MULTI ANI CU SANATATE!, tot ce-ti doresti si implinirea dorintelor.
Pepsi, imi pare rau de Dominik, dar o sa vezi ca o sa treaca si o sa fie bine. Macar tie ti-a mai trecut? si sanatate multa,multa.
Laura, te strang in brate draga mea si iti sunt alaturi.
irina refacere grabnica si numai sanatate, de asta avem nevoie toti.
marynik, imi pare tare rau pentru pierderea ta, dar trebuie sa fii puternica, pentru ca o sa fie bine.
blueeyes poate ca visul tau o fii premonitoriu, mai stii? Da Doamne sa devina real !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!


Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Mcrissa La multi ani! iti doresc ca toate dorintele tale mari si mici sa se indeplineasca curnad.
Flavia ma bucur ca printisorul tau se simte mai bine. Eu am racit acum o saptamana cred si tot racita sunt si acum. M-am cam saturat de raceala asta.
Cristina succes la examene. Ce mai face voinicul tau?
Irina imi pare rau pt tot.
Laura eu cred ca luna viitoare o sa ne zici ca s-a intmplat minunea si . Abea astept .
Michelle ce mai faci?
Poze cu printesa mea nu pot sa pun, ca o sa va speriati. Tipa de la sono si-a batut joc de noi, dar cred ca am sa trec pe la sotul meu pe la clinica si o sa ii spun sa imi faca cateva poze 3D si o sa le pun pe alea.
Va pup pe toate, ma duc sa citesc ce ati mai scris.

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

23+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

MICHELLE, voim sa-ti mai spun ca iti inteleg teama si sper sa o poti depasi...cred ca toate fetele de pe forum au incercat sentimentul acesta. Eu inca mai visez la un bebe al meu, dar nu stiu cum voi trece peste frica ce ma paralizeaza numai la gandul unei noi dureriMa gandesc destul de serios sa adopt un copilas, pentru ca asta am vrut si inainte de a ramane gravida. Si poate peste un timp voi avea din nou curajul sa incerc...problema este ca eu imi doresc un bebe acum

Azi iar am cazut in oceanul de melancolie, sper ca nu am reusit sa va deprim!Un pupic tuturor si numai bine...


Andra
Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala...Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Bybirox-FELICITARI pentru sarcina!!!!Eu cred ca simptomele ce le ai sunt normale dar spre linistea ta intreaba un doctor.multe fete au spus ca in primele saptamani s-au simtit ca al ciclu dar apoi nu a mai venit...Ce frumos,am citit mesajul tau de pe forum sper ca nu te superi ca te felicit aici!!!Sarcina usoara iti doresc!!
IreneCam-nu deprimi pe nimeni cred ca toate suntem clientele "butoiului cu melancolie"asa ca nu-ti fa probleme.Cat ti-a spus doctorul sa mai astepti pana sa incerci?mersi pt cuvintele tale!
Azi cam liniste pe forum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Incepusem sa scriu un mesaj mai lung si a disparutde vina trebuie sa fie astenia de primavara, ma cap ia de cap
Michelle, daca e totul ok, dr mi-a spus sa ma astept pana in iulie si apoi discutam ce si cum legat de bebe...da' cre'ca mai mult el vrea sa dicutam, eu am sentimente contradictorii deocamdata.

Andra
Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala...Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

IreneCam-lasa ca o sa fie bine ai sa vezi,am sa ma gandesc mult la tine cand ai sa mergi la doctor.Cred ca si eu voi mai astepta putin,poate pana in vara,stii am momente cand simt ca nu sunt pregatita pt o noua sarcina si atunci ma gandesc ca ar trebui sa astept desi oricat as astepta frica nu o sa dispara.Pe 4-5 aprilie tre sa-mi vina CM si nu ma indoiesc ca o sa apara ca am simptome deci sigur vor veni.Nu fii trista ai sa vezi ca o sa va dea unda verde in vara si totul va fii bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

quote:
buna fetelor.
am zis sa intru si la voi, poate stiti sa-mi spuneti si mie cate ceva (am fost si la fibrom uterin pt ca am si aceasta problema,dar...)
ideea e ca sunt insarcinata (dupa dr. 9 sapt, dupa mine 7 sapt) am facut mai multe echo. si nu se vede embrion. s-a dezvoltat sacul gestational dar embrion nu se vede. nu stiu ce sa cred, pana acum ar fi trebuit sa se vada ceva,nu? mi s-a spus ca e posibil sa se produca un avort spontan
dar nu se intampla nimic. nu am dureri, nu am sangerari(desi la eco. se
pare ca au vazut ceva in sensul asta). ultima eco. am facut-o pe 27 mart.
am 34 ani, e prima sarcina si sunt cam speriata. si mi-e fff frica de chiuretaj.


Nu vreau sa te sperii, dar si eu am fost in situatia ta, doar cu o mica diferenta, aveam ceva scurgeri maronii(f putine).La inceput mi s-a spus ca s-ar putea sa fie o sarcina oprita in evolutie situata mai sus cumva(pentru ca nu se vedea de nici un fel, nici la eco, nici la control), ca urmare am facut un chiuretaj...ca pana la urma sa mi se confirme diagnosticul de SEU...asa ca fuguta (la alt doctor, eventual) si elimina toate posibilitatile.Cel mai sigur e dozarea HCG din sange facuta la 48 de ore diferenta.
Multa bafta



www.tickercentral.com/view/4ufc/3.png" target="_blank"> Mihaela si www.tickercentral.com/view/4ufc/4.png" target="_blank"> Amalia

"Respecta-te pe tine insuti, caci, daca nu, respectul pe care-l dai altcuiva nu are nici o valoare..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Multumesc, dragelor sunteti de milioane! Am trecut, sa zicem, cu bine peste ziua de ieri. Nu am fost decat la aerobic, nu am iesit altundeva, dar am si acum pleoapele umflate dupa cat am plans ieri si alaltaieri Acum nu vreau decat sa-mi revin, voi merge saptamana viitoare la spovedit si sper sa ma linistesc Poate-l conving pe sotzul meu sa mergem undeva dupa Paste, sa ne relaxam. Am inceput sa fac polidinul si poate impusc doi iepuri deodata: imi trece raceala care ma omoara de cateva zile si devin mai fertila

Va rog sa nu va suparati ca nu scriu mai mult, dar ma simt fara forta...


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Laura
www.bibliaromana.com/misc/pasi.htm" target="_blank">Special pentru tine Laura


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

23+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput