Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Durerea unei pierderi de sarcina. (12) | Autor: Happiness_4_us

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">Durerea unei pierderi de sarcina - articol
Capitolul 1 Capitolul 2 Capitolul 3 Capitolul 4 Capitolul 5 Capitolul 6 Capitolul 7 Capitolul 8 Capitolul 9 Capitolul 10 Capitolul 11




Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia,20+

laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei

Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, 7+

Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 13+

Lariana
35s, multiple malformatii,

Chantal
33s, 07.08.2006, boala membranelor hialine,

hair
31s, membrane rupte,?

Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis, decembrie 2006

Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007.

Ále
17s, 17.04.2006, motiv necunoscut


Pepsi
12s, 13.07.2006, motiv necunoscut15+

mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie

Apollo
10s, SEU,

Nushulica
9s, avort spontan,

andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,

estecri
9s, motiv necunoscut8+

Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,

Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie,

tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute Rares

Jocelyn
6s,? 14+

Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU

Arthurana
6s, MTFHR, 19+

stancutza
5s,

mcrissa
15s, sarcina oprita din evolutie.

Michelle81
9s, un ingeras pe nume Katharina.

jojo_miha
s37 saptamani, preclamsie, un ingeras pe nume Amalia Nicoleta,30.10.2006


Fruntea sus, suflete curate si minunate ce sunteti! Va veni si randul vostru!



Nana, aspiranta la titlul de mamica!
In asteptarea lui !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Am deschis un nou capitol care sper din inima sa nu mai anunte nici o suferinta.

Mai jos este ultimul mesaj pus la capitolul anterior, mesaj scris chiar de mine:

Michelle, iubita, stii ca nu esti singura si ca noi suntem alaturi de tine. Nu iti varsa nervii pe sot, el nu are nici o vina, sunt convinsa ca si el sufera la fel de mult ca tine insa nu e de natura barbatilor sa isi exteriorizeze sentimentele. Incearca sa te gandesti la asta atunci cand iti este greu, iar daca vrei sa vorbesti cu cineva si simti ca el nu te-ar intelege, intra aici si spune-ne noua absolut tot ce ai pe suflet. Noi te vom intelege si vom fi alaturi de tine. Citeam demult timp intr-o carte de psihologie ca femeile au tentinta de a desface firul in 4 iar barbatii intotdeauna sintetizeaza. Asta cred ca se intampla si la voi acum: tu incerci sa iti explici de ce DD ti-a luat minunea de fetitza cand ar fi fost atat de iubita si de fericita alaturi de voi, ati fi facut orice pentru ea si ar fi avut niste parinti care au atata dragoste de oferit, in timp ce sotul tau se resemneaza ca asa a vrut DD, nu incearca sa isi explice de ce si sufera in tacere la fel de mult ca si tine. Sunt sigura de asta.
Stiu ca este nu greu, f greu pentru tine, dar ultimul lucru pe care trebuie sa il faci este sa iti indepartezi sotul de tine. Gandeste-te ca pentru el suferinta s-a dublat: o data pentru ca nu mai este fetita si a doua oara pentru ca te vede si pe tine in ce stare esti si-i e teama ca te va pierde.
Ma opresc aici ca deja m-a apucat .
E greu, e tare greu, dar sunt alaturi de tine, draga mea prietena.
Te pup si te imbratisez cu multa dragoste.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
In asteptarea lui !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Nana multumim pentru noul capitol!Sa dea Dumnezeu sa fie bine de acum inainte si sa fie cat mai multe -dutze si toata suferinta indurata sa se transforme intr-o mare fericire!

Michelle draga mea,imi poare atat de rau ca suferi si asa cum zicea si Laura daca am putea ti-am da un pic din puterea noastra pentru a te ajuta sa mergi mai departe.Cred ca esti prea dura cu tine.Este normal ca in aceste momente sa simti ca nimeni nu te intelege,sa simti ca viata ta nu mai are nici un rost si ai tendinta sa te izolezi de ceilalti.Ceea ce-ti spunem noi poate ti se pare exagerat dar ai sa vezi ca timpul isi va spune cuvantul,nu spune nimeni ca vei uita dar,se mai estompeaza durerea.Ma rog la Dumnezeu sa-ti dea putere sa treci peste aceasta durere care te macina si ma rog sa ai multa liniste sufleteasca.Nu te indeparta de sotul tau si ai sa vezi ca intr-o zi veti reusi sa aveti din nou un copilas.Noi suntem alaturi de tine!




CRACIUNUL APRINDE LUMINA DIN SUFLETELE NOASTRE!
CRACIUN FERICIT!

Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20961/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mari ne gandim la tine si iti tinem pumnii sa fie totul bine!
Laura dar ce se intampla de nu poti sa dormi? Iar ai facut ordine in dulapuri? Sau te antrenezi de pe acum pentru perioada cand vei sta cu bebe? Mai bine iti faci un program si pentru diseara sa nu te benoclezi la tv,mai bine sa faci ceva treaba.
Gabi esti tare...vrei si la mamici de iulie-august si la mamici de sept-oct? E bine ca esti coleguta si cu Cristina si in acelasi timp vei fi si cu mine si cu Nana,Andreea si Laura! Ai grija de tine si de bebe!
Nana ce faci? Sper ca ai prestat corespunzator aseara! Ai vazut ce zicea o fata la "aspirante..." ca i-a spus dr. sa faca de 2-3 ori pe sapt. si sa nu mai tina cont de nici un calcul,pur si simplu sa faca de cate ori vrea dar in fiecare saptamana.Tu sa prestezi de zor sa recuperezi timpul pe care-l pierzi pe drumul spre casa. Am o presimtire ca luna aceasta vei fi -dutza,poate se prinde in Romania,poate ii place mai mult aici!
Eu sunt in Z22 si mai am doar 4 zile pana la test,sau la CM!!!
Ma gandeam ce fac eu fara voi 4 zile,ca sambata plecam din Bucuresti si ne intoarcem marti.O sa-mi fie dor de voi!
Flavia felicitari sotului pentru examene,acum are mai mult timp liber pentru voi.Distractie placuta!
Va pe toate!



CRACIUNUL APRINDE LUMINA DIN SUFLETELE NOASTRE!
CRACIUN FERICIT!

Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20961/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mirelush . Doamne ajuta sa fie asa, sa se prinda .
Am prestat si aseara si alaltaseara, diseara pauza ca sa fie maine de calitate! Oricum fara tine nu ma duc la odisee.
Mai ai putin pana vei afla ca e in burtik. Abia astept sa ne anunti minunata veste.
Te pup dragutza mea si ma gandesc la tine in cele 4 zile cat vei fi plecata si vei fi departe de noi!


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Mirelush vezi ca ai uitat sa ma iei si pe mine la odisee, stii doar ca si noi lucram de Craciun:), ca deja am facut programul, nu plec la mama ,nu plec la maica-sa, la nasi nu merg ca e insarcinata si pleaca la parintii ei....asa ca noi acasica la papica si patut....,asa ca, cele care nu ati stabilit programul, sa-l urmati pe al meu ca sigur o sa dea roade..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Nana, vad ca tu stii cum e treaba cu deschisul capitolelor. Eu nu stiu, Mirela zice ca nu stie, nu vrei tu sa deschizi capitolul de mamici de sept-oct? Dar stii ca trebuie sa fii in fruntea listei, da? Asa ca "activitati fructuoase" , avem nevoie de tine .

Gabi 4w
http://new.photos.yahoo.com/ygabitza/albums
http://bd.lilypie.com/5Q2D0.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Elaa iarta-ma ca te-am uitat
Bineinteles,trebuie sa vii si tu cu noi,bafta la prestat! Sa dea DD sa se prinda bebe!
Nana bafta in continuare la prestat!Daca vede Mosul ca suntem asa ascultatoare sigur ne va aduce un dar minunat!
Gabi ce semnatura frumoasa ai!Se pare ca tu ai fost mai ascultatoare pentru ca deja ti-ai primit cadoul de la Mos Craciun .Sa ne pui si noua o vorba buna!
Va



CRACIUNUL APRINDE LUMINA DIN SUFLETELE NOASTRE!
CRACIUN FERICIT!

Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20961/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Didi Alex, abia azi am apucat sa deschid DC-ul, ieri am fost plecata, cum ti-am scris si pe PM. I-am trimis Cristianei un mesaj, sper sa nu fie prea tarziu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joahnna spune:

Fetelor probabil ca ati uitat de mine ca n-am mai dat semn de viata tare demult..dar v-am citit.
Vreau sa va urez sarbatori fericite alaturi de cei dragi , sarcini usoare gravidutelor si 2 liniute aspirantelor.
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Vivela, chiar te luasem in serios prima data, ma gandeam ca ai tu nevoie de capitol nou poate esti de sept-oct. Hi hi hi. Dar parca tu esti de sfarsit de august, nu? Sper sa nu spun prostii.
Daca e asa, promit ca o sa ma ocup de toate capitolele de la Mamici de septembrie-octombrie, daca voi fi si bineinteles cu conditzia sa mergetzi toate cu mine. Ce ziceti?


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput