Durerea unei pierderi de sarcina (8)

Durerea unei pierderi de sarcina (8) | Autor: ileana_marius

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">Durerea unei pierderi de sarcina - articol

Capitolul 1 Capitolul 2 Capitolul 3 Capitolul 4 Capitolul 5 Capitolul 6 Capitolul 7


Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,
Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia, 13+
laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei
Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut,
Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 6+
Lariana
35s, multiple malformatii,
Chantal
33s, 07.08.2006, boala membranelor hialine,
hair
31s, membrane rupte, ?
Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa,
Ella
19s, 10.07.2006, col deschis, decembrie 2006
Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007
Ale
17s, 17.04.2006, motiv necunoscut,

Pepsi
12s, 13.07.2006, motiv necunoscut, 8+
mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie,
Apollo
10s, SEU,
Nushulica
9s, avort spontan,
andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,
estecri
9s, motiv necunoscut,
Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,
Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie, ?
tanima_i2002
8s, posibil IR-uri crescute, Rares
Jocelyn
6s, ?, ?, octombrie 2006
Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU,
Arthurana
6s, MTFHR, 12+

O sa rasara soarele si pe strada noastra!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mi_a spune:

Ileana, multumim mult si ma bucur ca nu ne-ai uitat!
Ce repede trece timpul! Ai aproape 3 luni! Sper ca sunteti bine toti trei si iti doresc sa ai parte de o sarcina fara probleme in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Multumesc fetelor pt felicitari! Sunteti minunate

Mariana, Ale kiar ma gandeam unde ati disparut!

Lariana felicitari! Ce de mamici de mai-iunie suntem! Oricum nu conteaza luna, ci graviduta! Sa nu te gandesti, cumva, sa intrerupi sarcina! Ce tampita de doctorita e aia (m-am enervat pe loc citind mesajul tau) sa-ti spuna asa ceva! Pai un curetaj acum e mult mai periculos, daca e s-o luam asa! Tampita, in loc sa stabiliti impreuna un plan de "bataie", ptc sarcina sa mearga bine inainte, ea te sperie asa???? Sper sa nu faci o prostie, cand ai in jur atatea exemple pozitive! Astept sa fim colege la mamici

Hai ca vestile bune curg pe banda Acu o asteptam pe Cristina sa ne dea vestea cea mare, apoi pe Mirela si mai vedem cine mai vrea


Poze Laura
Sa o ajutam pe Barbye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Laura daca era dupa cine vrea era ditamai lista...

anca
http://www66.rockyou.com/slideshow-create.php?instanceid=41662922
http://pg.photos.yahoo.com/ph/scarlat_anca/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Luara ce veste!!! Felicitari din suflet!!! Ma bucur pt tine, ai sa vezi ca va fi bine de data asta. Vom fi din nou colege la odisee.
mi_a multumesc mult. Nici mie nu imi vine sa cred ce repede a trecut timpul.
Lariana felicitari!! Nu te lua dupa dr-ul asta, schimba dr pana gasesti unul care iti spune ceea ce vrei sa auzi. Ti-as recomanda dr la care am fost eu in tara si care mi-a zis de 3 luni, dar nu prea imi aduc aminte cum o cheama (la centrul Unirea, dar e si la un spital) plus ca e f ocupata in general si cam greu de gasit programare. Oricum cred ca ai sa gasesti un dr care sa iti spuna ca nu ai facut nimic rau. O sa fie bine.
dangi poti comunica cu noi scriind aici. Iti poti spune povestea ta si cu siguranta iti vom raspunde.
Della nu ma astept sa simt miscarile curand. Din cate imi amintesc mi-am dat seama greu si data trecuta cand a miscat bb. Poate de Craciun
Eu am avut iar dureri de cap care m-au tinut la pat 3 zile si nici azi nu ma simt prea bine. Parca acum incepe sarcina la mine . Am o stare proasta de dimineata si nu mai scap de ea. As vrea tare mult sa merg la eco si nu stiu ce sa fac...sa astept inca 2 sapt. sau ma duc peste ei...


Ileana 12+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lariana spune:

Fetelor sint o criminala!!!Am fost si la dr Nayer si mi-a spus acelasi lucru"trebuie 2 ani pentru refacerea cusaturii uterului"astfel e riscul ffff mare sa plesneasca.M-am rugat zi si noapte lui DD sa-mi dea un bb si iata ca nu am parte nici acuma de el.Ma simt goala sufleteste si dezgustata in acelasi timp de aceasta viata.Asa ca saptamina viitoare ma voi duce la "macel".Va spun sincer ca alt copil nici nu-mi mai doresc si nici nu voi mai posta aici ci va voi urmarii si ma voi bucura pentru voi.Cu ochii in lacrimi va urez din suflet sa va bucurati de copii cit mai repede.Va pup dulce pe toate si multa multa bafta tuturor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Lariana,iubita imi pare atat de rau si nu stiu ce as putea sa spun ca sa te consoleze,probabil nimic.Mai mergi la un doctor,poate....

anca
http://www66.rockyou.com/slideshow-create.php?instanceid=41662922
http://pg.photos.yahoo.com/ph/scarlat_anca/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Lariana nu pot sa cred!!!
Nu cred ca vorbim despre acelasi dr.Mie initial mi-a spus 8 luni de la cezarina iar cand am mers la control,la 6 luni a zis ca putem incerca din nou!
In orice caz nu cred ca este bine sa renunti la copil!
Asa cum spunea si Laura,ai atatea exemple pozitive in jur!
Gandeste-te bine!




Mirela









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lariana spune:

M-a intrebat daca-mi mai doresc copii si i-am spus ca nu mai simt implinita.A dat din umeri si asta a fost tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lariana spune:

M-am saturat de doctori si de parerea lor si de competenta lor.Daca erau buni in meseria pe care o practica vedeau de la bun inceput ca Bogdanel nu era un copil normal ,ca avea multe malformatii.Imi este sila si scirba de ei.Ecografii peste ecografii si nu au vazut nimic imi spuneau sa stau linistita ca bb e bine si eu m-am increzut in cuvintul lor dar ceve inauntrul meu imi spunea ca nu e tocami asa dar speram si am sperat degeaba.Il pling m-i se face un mare dor de el de pling o zii intreaga.Nu ma p[ot obisnui cu ideea ca nu mai e, dar nu am ce face....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Lariana imi pare foarte rau! Nu am cuvinte...
Nu pot sa pricep de ce mie mi-a spus ca este ok dupa 6 luni! Nu mai stiu ce sa zic... Imi pare rau! Vreau sa cred ca este vorba despre alt medic!

Ileana imi pare rau ca ai dureri de cap.Am auzit ca si asta este un simptom de sarcina la unele -dutze pana misca bebe si pe urma trec.Pana atunci,nu iei nimic contra lor?
Daca mergi la eco mai devreme ce se intampla? Nu cred ca nu o sa te primeasca! Mergi peste ei...
Te asteptam cu vesti bune!



Mirela









Mergi la inceput