Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Eu sunt de acord,Nana ! Vreau sa merg cu tine!



CRACIUNUL APRINDE LUMINA DIN SUFLETELE NOASTRE!
CRACIUN FERICIT!

Mirela
Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Michelle, ai grija de sotul tau. Ar fi pacat sa va pierdeti acum. O asemenea durere trebuie sa uneasca un cuplu, nu sa-l desparta. Durerea e mai usor de suportat cand e impartita in doi. Nu refuza mana lui intinsa. Sufera si el si incearca sa-si revina. N-are cum sa simta ceea ce simte o mama, sa nici nu-i ceri asta. Sa nu te superi pe mine ca-ti vorbesc asa de direct dar ar fi cel mai mare pacat sa va despartiti. Nu-l indeparta de langa tine, te rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Va rog sa nu va suparati pe mine dar ma intrebam si eu de ce Michelle nu e trecuta in lista noastra? Stiu ca e cea mai trista lista de pe acest forum si ar fi fost bine sa nici nu existe dar...
Nu stiu, intreb si eu. Sa nu va suparati pe mine ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mirelush nush ce pana mea m-a apucat! Am terminat dulapurile si, daca la noapte am iar insomnie, trec la facut racituri sau salata boeuf

Chantal cred ca Michelle nu-i trecuta pe listuta ptc nu a cerut. Fiecare trebuie sa fie de acord sa fie scrisa pe lista Pt ce sa-ti ceri iertare? Suntem intre prietene si putem intreba si spune orice


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Ca tot e vorba de listuta, daca tot e la cerere, atunci treceti-ma si pe mine cu 4w, nu de alta, dar poate se mai molipseste cineva. Sa dea Dumnezeu sa vedem numai pe listuta aia de inceput.

Nana, cum ziceam si mai devreme, DPN-ul meu penduleaza intre sfarsitul lui august si inceputul lui septembrie, si din cauza asta o sa profit sa fiu coleguta si cu Cristina, la mamici de august, si cu voi la septembrie.

Mirelush, de-abia astept testul tau, sa stii ca iti tin rand la inceput de septembrie .

Laura, mi-ai facut o pofta cu salata boeuf, de nu mai pot, mai ca-mi vine sa ma apuc si eu la noapte ...



Gabi 4w
http://new.photos.yahoo.com/ygabitza/albums
http://bd.lilypie.com/5Q2D0.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Chantal

Va rog sa nu va suparati pe mine dar ma intrebam si eu de ce Michelle nu e trecuta in lista noastra? Stiu ca e cea mai trista lista de pe acest forum si ar fi fost bine sa nici nu existe dar...
Nu stiu, intreb si eu. Sa nu va suparati pe mine ...



Nu am trecut-o pe listutza, desi am vrut, dar am ezitat pentru ca eu imi aminteam ca s-a nascut bebelina si a murit dupa. Nu stiu ce a fost in capul meu. Imi cer mii de scuze.
Michelle, daca vei vrea pe listutza, te rog doar sa ma anunti.
Numai bine.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

cristina, imi pare rau ca te-am facut sa plingi, , sigur si la tine va fi la fel intr-o zi, noi avem multi prieteni cu copii de aceeasi virsta, si fiind singuri aici, e clar ca petrecem impreuna!

michelle, cum ti-am scris si in celalalt mesaj, nu lua decizii ptripite, dupa cum vezi cam toate am trecut prin tensiuni cu sotii nostri, ca si ei sufera dar nu stiu cum sa zica, ce sa zica, cel putin al meu sot nu mai e bun de nimic cind sint eu bolnava! cel mai bine e sa plecati voi doi, departe un weekend, sa vorbiti, sa-i explici ca nu te poti opri la comanda din plins, ca ai nevoie de timp sa-ti faci doliul (medicii zic ca sint ameliorari dupa 6 luni) pe mine m-a ajutat un medic f mult, poate si pe tine te-ar ajuta, sau o persoana in care sa ai tu incredere!si ce crezi ca sotul nu intelege spune-ne noua, noi intelegem, incearca sa mergi mai departe, vezi ai facut deja primii pasi, explica-i si lui, uite fac eforturi, mai dam putin timp, ma voi face bine...

laura, iubito, da ce-i cu insomnia asta mama? du-te si da pomana, ca sigur e legat de vis. sigur e vreun camin de copii pe undeva, du-te cu fructele ce ai zic ca vrei sa le iei si da-le direct la copii(ca sa fii sigura ca nu le maninca altcineva). hm, ziceai ceva de piftie si salata boeuf, si eu o sa maninca duminica, da mi-ai facut porfta! merci de felicitari ptr sot!(acuma sper sa le si ia)in ce zi ai masa cu familia?si stai linistita ca nu-i grav ca rizi de una singura, mai stiu eu pe cineva...

mirelush, vezi ce ziceam si eu cu prestatul de 2 ori pe saptamina ca sa fii sigura ca nu scapi nimic, si medicul zice la fel daca-mi permiti incep galeria ptr cele 4 zile amr, , nu vreau sa te stresez mai tare decit esti!

nana, bafta la prestat, , si vezi ca fetele nu stiu sa deschida capitole noi, deci nu ai de ales, tre sa mergi cu ele la odisee ca titlu de expert!

joahnna, merci mult de urari, si tie numa bine, si sa ai Sarbatori cit mai fericite!

gabi, frumoasa semnatura ai , si tare bine zici cu listuta, tot mai frumoasa e!

nana, acuma am vazut ce-ai scris, fetita lui Michel din cite stiu eu a murit atunci cind a nascut-o, fetita lui Chantal a murit la citeva zile, si copilul lui hair la citeva luni, si ele tot ca si o sarcina pierduta sint trecute, chiar ma gindeam si eu asa, ca poate ar trebui la fetele care au avut bebei nume, sa le punem numele copilului cu un ingeras linga vista sarcini si cit au trait(eu stiu, zic si eu asa, ca o propunere), dar cum zicea si Laura, fetele care sint in discutie stiu ele mai bine cum vor sa fie pe lista, si daca vor!

in legatura cu mine va dau vesti nu prea bune, saptamin asta m-a tot durut seara burta, si ma culcam si a doua zi nu mai aveam nimic, dar vad ca de aseara nu mi-au mai trecut durerile de burta, simt ca niste bulbuci acolo, si cind ma ridic e ca o piatra, ma doare osul de la simfizia pubiana(daca nu ma insel), in fine, am sunat-o pe prietena mea medic, si ma duc deseara sa ascultam inima lui bebe, si sa ma vada, fara control vaginal, ca nu-i voie cu placenta mea mi-a zis. si ma mai doare si operatia aia nenorocita ce o am pe burta, prietena mea mi-a zis ca e normal, ca-mi creste burta, de aia....dar eu ma gindesc la cum a fost cu Dominic, si am avut acelasi lucru dar eram in 8 luni....in fine, sint speriata sa nu fie contractii, mi-a mai zis cineva ca poate se ridica placenta, aia tot simt ....si ma doare si spatele (dar asta e o poveste veche) ...va tin la curent, sper sa nu fie nimic grav. sotul ma cearta, ca am citi cazul fetei ce-a pierdut apa la 17 saptamini, si-mi zice ca mi-e frica sa nu patesc la fel, si de aia ma simt rau, prin simpatie nu singerez, dar nici la sarcina pierduta nu am singerat....in fine, fac exercitii de relaxare, respiratie,

va pup pe toate, va scriu deseara cind vin de la medic!

Flavia +15, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Flavia, iti spun si tie ce i-am spus prietenei mele din Spania, Vivi, care in ian trebuie sa nasca: nu te mai gandi, ca autosugestia lucreaza la greu.
Macar Vivi mai are un hop, dar tu? Mai ai draga mea asa ca incearca s ate linistesti. Poate ca sarcina e diferita si poate ca acum a pus DD acolo o fetitza, ca sa aiba pe cine trage Dominic de coditze , asa i-am zis si Lunitei care are un baietel si acum are alte simptome cu cea de-a doua sarcina. Ar fi super.
Ce sugerezi tu in legatura cu fiecare sarcina pierduta este foarte bine, acum ramane de vazut cum primesc asta sufletelele noastre de mamici care si-au pierdut puiutzii. Este dureros sa vorbesti despre ei, mai ales cei care au si trait. Ramane la latitudinea fiecareia.
Eu va pupacesc pe toate si va imbratisez cu mult mult drag!
Tie bafta diseara la control, Flavia. O sa vezi ca este totul bine. Esti o mare norocoasa sa ai o prietena medic, te invidiez pentru asta.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Multumesc fetelor,sunteti tare dragute.M-ati facut sa ma simt inteleasa,m-ati facut sa simt ca nu sunt singura!Ma intelegeti atat de bine.Azi am lamurit problema cu sotul,nu vrem sa ne pierdem unul pe altul pentru ca ne iubim mult!Sper ca lucrurile se vor schimba in bine...Atat de mult s-a schimbat viata mea...Fetelor eu am o rugaminte la voi toate.Cand ramaneti gravide(si cele care sunteti deja) desi stiu ca ve-ti vrea sa va mutati pe alt forum,nu ati putea sa ramaneti si aici,pe acest forum?Voi ma intelegeti perfect si ma simt bine cand vorbesc cu voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

PEPSI-cum a fost la doctor?M-am gandit la tine azi...

Mergi la inceput