Durerea unei pierderi de sarcina (10)

Durerea unei pierderi de sarcina (10) | Autor: ileana_marius

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">Durerea unei pierderi de sarcina - articol

Capitolul 1 Capitolul 2 Capitolul 3 Capitolul 4 Capitolul 5 Capitolul 6 Capitolul 7 Capitolul 8 Capitolul 9


Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,
Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia, 18+
laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei
Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut,
Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 10+
Lariana
35s, multiple malformatii,
Chantal
33s, 07.08.2006, boala membranelor hialine,
hair
31s, membrane rupte, ?
Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa,
Ella
19s, 10.07.2006, col deschis, decembrie 2006
Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007
Ale
17s, 17.04.2006, motiv necunoscut,

Pepsi
12s, 13.07.2006, motiv necunoscut, 12+
mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie,
Apollo
10s, SEU,
Nushulica
9s, avort spontan,
andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,
estecri
9s, motiv necunoscut, 6+
Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,
Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie,
tanima_i2002
8s, posibil IR-uri crescute, Rares
Jocelyn
6s, ?, ?,
Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU,
Arthurana
6s, MTFHR, 17+
stancutza
5s, ?, ?

O sa rasara soarele si pe strada noastra!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Flavia vreau si eu la voi...Asta vreau si eu, sa colind prin magazine (sa si gasesc ceva), sa vad spectacole, Mosi Craciuni pe strada, in magazine...sa se simta Craciunul...Aici gasesti 2-3 feluri de bomboane in magazine si globuri, cam atat. Sper sa ajung la granita cu Suedia pt ceva cumparaturi sa pot face si eu piftie.
Sanatate lui Dominic.
Laura tinem pumnii ca rezultetele sa iasa bine si sa te apuci curand de proiectul bb. Inca nu ai avut primul cm, nu? Deci 2 cm ar insemna prin ianuarie?
lariana imi pare rau ca trebuie sa lucrezi tocmai acolo. Iti doresc multa putere.
Andreea as vrea eu o vacanta, dar din pacate aici regimul meu e special si nu am dreptul la mai mult de 30 zile/an, zile care s-au dus de mult...O sa ma bucur de cele cateva zile de sarbatori.
Mariana nu stiam de sarcina indusa ca ar fi mai periculoasa, am crezut ca e mai bine asa. Deci ramane cezariana...
Sorina felicitari! Sa de-a Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos. Te-am trecut in listuta.
jojo_miha nu stiu cat se sta dupa nastere acasa, eu am inceput lucrul imediat, dar poate stiu fetele din Ro.
Vivela tinem pumnii sa fie pozitiv.
daneza21 nu stiu ce sa iti spun despre rezultatul analizelor tale, eu nu am facut genul asta de analize.
Della

Ileana 16+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

jojo_miha, am luat 126 zile dupa nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Cine ma poate ajuta si pe mine cu ceva instructiuni de folosire Test d eovulatie Clear Blue?
Le are cineva in limba romana?
Multumesc mult!


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
In asteptarea lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Mai stie cineva ceva de Mari? Sper ca e bine.

http://tt.lilypie.com/-jY7p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Flavia la multi ani! Multa santate si sa de-a Dumnezeu sa aduci pe lume un bebelus sanatos si sa fiti fericiti.

Ileana 16+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Vivela ai luat testul? Presupun ca maine dimineata il faci,nu? Bafta! Si eu ma intreb ce este cu Mari, sper ca este bine si nu mai scrie pe aici din cauza serviciului,poate are o perioada mai incarcata.
Nana eu am citit tot pe aici ca trebuie folosite incepand cu a 10-a zi a cm.Sunt 5 in cutie?
Ileana




Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Hoping for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by blueeyes2003
Nana eu am citit tot pe aici ca trebuie folosite incepand cu a 10-a zi a cm.Sunt 5 in cutie?



Da, sunt 5 in cutie. Ideea este ca nu stiu in ce moment se folosesc?! Se folosesc ca si testele de sarcina, adica in urina, au ba? Ma gandesc ca exista posibilitatea sa se foloseasca diferit, de-aia am intrebat. N-am mai folosit niciodata si mai bine ma informez ca sa stiu daca le cumpar sau nu.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
In asteptarea lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

cristina_ana, te pup, merci mult de urari, lasa ca, vorba laurei, pina nu e rosu mai e speranta, inca nu stii nimic, asteapta pina la test.Iti tin pumnii strinsi strinsi.

sorina, felicitarile mele inca o data, ti-am spus eu ca e bebe, bravo, hai mai ia cu tine citeva fete.

jojo, nu stiu sa-ti raspund, ca nu cunosc legea in Ro.

vivela, merci mult de urari, lasa ca-ti tin si tie pumnii strinsi strinsi, abia astept sa-mi spui ce a iesit la test.

nana, merci mult de urari, uite am sa-ti traduc modul de folosire de la testul ce-l cautai, deci zice ca Clearblue test de ovulatie, este un test urinar care masoara cresterea unui hormon in urina, se cheama hormonul luteinizant(LH).se face testul dimineata la trezire ca urina e mai concentrata, ptr a efectua testul tineti tija absorbanta sub jetul de urina timp de 5 secunde, ptr a alege ziua bazati-va pe ciclul precedent, a nu se face acest test inainte de a 11-a zi a ciclului. asteptati 3 minute. ptr a interpreta rezultatul comparati intensitatea culorii liniei LH cu cea a liniei de referinta.daca linia e albastra la fel de inchisa sau mai inchisa ca si linia de referinta testul e pozitiv. sper ca te-am putut ajuta si ca se intelege ce scriu.

mirela, mersi mult de urari, semnele de rau de benzina si chiar un semn bun, poate ca sotul tau are dreptate si esti graviduta, vai ce bine ar fi, mergi la odisee cu sorina, eu iti tin pumnii cit de strinsi pot ptr test.

laura,draga mea, da azi e ziua mea, fac 32 ani.....merci mult de urari, si ai mare dreptate cu stresul, gata a plecat, sint ok, abia astept ziua de joi, azi sefa si patroana mea ma scoate la restaurant, si in weekend sotul m-a scossint o norocoasa, in plus va am pe voi linga mine, e normal sa gindesc pozitiv. auzi m-am gindit la chestia aia ca ai elimina emrionii baieti, e adevarat ca unele boli genetice sint transmise numa de gene masculine, dar vei vedea cu cariotipul, auzi tu ce rh ai?, dar sotul? e bine sa-ti faci toate analizele astea, ca oricum nu e normal ca ai pierdut atitea sarcini, nu mai e doar o intimplare.

daneza, din pacate nu stiu ce sa-ti spun cu rezultatele.

ileana, merci mult de urari, , te-as primi cu drag la noi, mai ales ca acuma la casa am loc de numa......chiar ni se pare prea goala casa....Dominic e bine azi, te pup







Flavia +10, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia multumesc mult,si eu sper din tot sufletul sa fie bebe dar mai avem de asteptat pana la test.
Ma bucur ca gandesti pozitiv! Ai sa vezi ca joi vei veni cu vesti foarte bune.Distractie placuta! La multi ani inca o data!



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Hoping for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Fetelor, va pup mult pe toate, am intrat doar un pic, cat sa ii spun Flaviei LA MULTI ANI!!!!!

Sa fii sanatoasa, fericita si sa te bucuri de cei 2 copilasi pe care ii ai!!!

Va scriu mai multe diseara, acum sunt la serviciu si nu am timp.

Va puup


Andreea


Mergi la inceput