Durerea unei pierderi de sarcina (11)

Durerea unei pierderi de sarcina (11) | Autor: Happiness_4_us

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">Durerea unei pierderi de sarcina - articol
Capitolul 1 Capitolul 2 Capitolul 3 Capitolul 4 Capitolul 5 Capitolul 6 Capitolul 7 Capitolul 8 Capitolul 9 Capitolul 10





Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,
Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia, 18+
laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei
Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut,
Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 11+

Lariana
35s, multiple malformatii,
Chantal
33s, 07.08.2006, boala membranelor hialine,
hair
31s, membrane rupte,?
Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa
Ella
19s, 10.07.2006, col deschis, decembrie 2006
Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007
Ále
17s, 17.04.2006, motiv necunoscut

Pepsi
12s, 13.07.2006, motiv necunoscut 13+
mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie
Apollo
10s, SEU,
Nushulica
9s, avort spontan,
andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,
estecri
9s, motiv necunoscut6+
Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,,
Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie,
tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute Rares
Jocelyn
6s,?,? 9+
Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU,
Arthurana
6s, MTFHR,17+
stancutza
5s,?

Fruntea sus, suflete curate si minunate ce sunteti! Va veni si randul vostru!


Nana, aspiranta la titlul de mamica!

In asteptarea lui !

Nunta noastra de vis!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Azi de mos Nicolae, m-am gandit sa va fac un frumos cadou, voua aspirantelor la titul de mamica, si am deschis un nou capitol aici la "Durerea unei pierderi de sarcina", in ideea ca voi putea sa va alin durerea celor care ati trecut prin aceasta cumplita suferinta. Daca simtiti nevoia sa vorbiti cu cineva, o puteti face din nou aici, sunt multe suflete curate care va vor fi alaturi!
Sper din suflet sa fie un capitol fara evenimente noi!
Va pup si va imbratisez cu mult drag pe toate.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!

In asteptarea lui !

Nunta noastra de vis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Nana multumim din suflet pentru noul capitol si pentru cuvintele frumoase!
Sa dea Dumnezeu sa auzim numai de bine!




Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

Nana, merci mult ptr noul capitol, sa dea Domnu ca fiecare sa aibe sansa de a fi intr-o zi mamica, va doresc din suflet, in fiecare dimineata pe la 6 Dominic se fofileaza la noi in pat si in fiecare dimineata ma trezesc cu minutele lui pe fata mea, si-mi da pupici, si-mi bag nasul in gitul lui, si miroase a lapte si a bebe, si-l pup, si ne jucam si imbratisam, si imi zic vai ce norocoasa sint. si azi dimineata m-am gindit la voi, la fetele aspirante, si mi-am spus asa vai ce mult mi-as dori ca si fetele sa simta ce simt eu, asa ca va doresc la toate sa vi se implineasca visul de a avea un bebe intr-o zi, si la cele care inca nu au curajul sa incerce, le doresc sa nu renunte, ptr ca fetelor NIMIC nu se compara cu fericirea ce o ai cind esti mama!

Flavia +13, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Off, Flavia, ai descris totul atat de frumos, ca ptr o clipa mi-am si imaginat facand asta cu -ul meu! Este minunat!
Sunt convinsa ca traiesti momente unice iar ele sunt cu atat mai pretioase cu cat le constientizezi mai tare.
Cinste tie, mamico, pentru ca simti si traiesti zilnic astfel de clipe.
Pupici tie si lui Dominic cel mic!


Nana, aspiranta la titlul de mamica!

In asteptarea lui !

Nunta noastra de vis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia foarte frumos ceea ce spui!Intr-adevar esti o norocoasa!Sa dea Dumnezeu ca in curand toate sa traim aceste clipe deosebite,sa traim bucuria de a fi mame.

Fetelor,pe unde sunteti?
Va pe toate!



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Eu ma pregatesc sa plec spre casa!
Pup toate aspirantele si le urez o seara placuta!



Nana, aspiranta la titlul de mamica!

In asteptarea lui !

Nunta noastra de vis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Flavia, si mie mi-au dat lacrimile cind am citit ce ai scris tu de Dominic. Eu asta-vara am cunoscut un baietel de doi ani care s-a atasat foarte mult de mine si tot asa, venea si ma lua in brate si ma pupa, si se tinea tot timpul dupa mine, de ma topeam toata. Imi imaginez cum este sa ai in permanenta langa tine un astfel de sufletel mic si scump.
Nana, am vazut si eu pozele tale si esti intr-adevar o frumoasa! O sa fii o gravidutza fotomodel.
Mirela, ti-ai cumparat testele de ovulatie? Hai, ca se apropie momentul si incepem galeria. (cred ca in week-end o sa fii in perioada fertila, nu? asa ca o sa ai toata ziua la dispozitie pentru , asa ca luna asta sigur nu mai ratezi momentul).
Eu sunt bine, nu mai am scurgeri maronii si nici dureri de burta. Cred ca tratamentul de sustinere isi face efectul. Ieri am facut prima injectie de gravibinon, care m-a durut groaznic, mai ales o ora dupa aia m-a usturat de nu mai puteam sta pe scaun. Sotul meu face misto de mine, ca am fost eu in stare sa nasc fara sa scot un sunet si acum ma tem de o biata injectie.
Astazi parca-parca am avut si eu ceva simptome de greata. Nu ca mi-as dori asta neaparat, ca stiu ce inseamna si va spun sincer ca nimic pe lumea asta nu mi s-a parut mai greu de suportat decit cele trei luni in care mi-a fost rau incontinuu. Dar am eu asa un pitic pe creier, ca daca nu sunt greturi e ceva in neregula. Mi-a spus si doctorul ca difera mult sarcinile intre ele, dar eu tot cu paranoia mea raman.

Cristina, 5+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc
Sper din suflet sa fie un capitol fara evenimente noi!

Sa te auda DD, Nana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Ileana, acum m-am uitat la semnatura ta. Ce mare este deja bebe! Doamne-ajuta sa fie totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Dragele mele, cine ma poate trece si pe mine graviduta pe lista? Ca m-am uitat si asa m-am suparat cand am vazut ca eu nu sunt trecuta acolo Nu stiu cum treceti voi saptamana: cea in care sunteti, sau cea care s-a terminat, saptamana implinita?

Flavia, mi-au dat lacrimile citind ce ai scris tu! Doamne abia astept sa simtim si noi bucuria asta! Si sper ca toate fetele de aici sa aiba acest noroc cat de curand!

Cristina, ma bucur sa aud ca esti ok! Si nu te mai stresa: au dreptate doctorii, nu prea seamana sarcinile intre ele! Asa ca fii optimista si ai mare grija de tine si o sa vezi ca de data asta va fi totul ok!

Eu sapatamana viitoare trebuie sa ma programez pentru cerclaj si ma cam inspaimanta reintoarcerea in spital! Mi se face pielea de gaina gandindu-ma ca voi intra acolo, dar merita orice numai sa ma vad la final cu minunile in brate!

Ileana, parca aveai programare miercuri la medic, nu? Cum a fost?



Mari 11+

Mergi la inceput