Durerea unei pierderi de sarcina (16)

Durerea unei pierderi de sarcina (16) | Autor: Pepsi

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank"> Durerea unei
pierderi de sarcina - articol
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap 13
cap 14 cap 15

album foto

propuneri ptr noul titlu al subiectului :
1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe
2.Mamici care au pierdut un bebe
3.Viata dupa pierderea unui copil
----------------------------------------------------------------------

Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia,26+

laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei,

Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, 13+

Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 20+

jojo_miha
37s,preclamsie, un ingeras pe nume Amalia Nicoleta,30.10.2006

cristina26
24 noiembrie 2005 Paul, plecat la ingerasi in 04 iulie 2006 15+

Lariana
35s, multiple malformatii,

Lia B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti 8+

Chantal
33s, 07.08.2006, boala membranelor hialine,medici incompetenti

hair
31s, membrane rupte,?

Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa, ,

Michelle81
24s, un ingeras pe nume Katharina(26 octombrie 2006).

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis, decembrie 2006

Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007.

Ále
17s, 17.04.2006, motiv necunoscut

mcrissa
15s, sarcina oprita din evolutie.
----------------------------------------------------------------------

Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita in evolutie,21+

mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie

Apollo
10s, SEU,

Nushulica
9s, avort spontan,

andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,

estecri
9s, motiv necunoscut ,10+

Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006

Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,

Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie, 10+

tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute Rares

Jocelyn
6s,? , 17+

Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU

Arthurana
6s, MTFHR, ,22+

Irda,
6s, 09 decembrie 2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut

stancutza
5s,

irlandeza
5s, 29.01.2007, motiv uter in forma de inima

bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007
______________________________________________________________________

nana
fosta aspiranta la titlu de mamica, acum 7+

Fruntea sus, suflete curate si minunate ce sunteti! Va veni si randul vostru!

Va tin pumnii la toate, sarcini usoare, bebei sanatosi, si fetelor care asteapta sa fie gravi le tin pumnii!


Flavia 20+ si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush, valorile sint bune ptr o sarcina asa mica, poate ai ovulat mai repede, nu patesti nimic, la mine era mort de 2 saptamini cind m-au chiuretat si nu am facut nici o infectie, e prea devreme sa te gindesti la asta, tu, mai bine ceri o alta parere, ca si medicii se mai inseala, daca ai 6-7 saptamini n-ai cum sa auzi inima! e mult prea devreme iubito, nu fa nimic pripit, nu se infecteaza nimic!daca e ceva vei elimina!mai stai citeva zile si refa testele de hormon, si daca nu cresc atunci sa vezi!mai cere o parere,doar n-o fi singurul medic, fetelor recomandati-i pe cineva!sint alaturi de tine, curaj!

anca, nu stiu sa te ajut!poate fetele stiu!

laura, merci mult, s-a ales cu o otita care a curs! of am dormit amindoi de la 12 la 16.30 azi!acuma fugim din nou la urgente, ca dimineata medicul nu i-a dat antibiotic, si el, la fiecare otita a avut antibiotic!e un frig afara...-20C nici nu-mi vine sa ies din casa!

andreea, ai dreptate, am si eu aparat, l-am luat ptr dominic, of, chiar tre sa ma fortez, pina trece iarna macar!mai,dar ai facut prea repede testul iubito, ziua 23 , cum zicea laura, pai sint unele nici in ziua 28 nu se vede, depinde cind ai ovulat! presteaza tu in continuare, lasa testele, si vei culege rezultatul!pai da dar pe test mai scrie ca sansele ca testul sa iasa sint de 20% daca-l faci inainte cu 5 zile, daca-l faci inainte cu 2 zile ai 50% si tot asa....(partea asta ai scapat-o)

mav, am citit pozenele

ileana, sa ai grija cu kg, cel mai bine e sa te vada o nutritionista! si eu am pus cu dominic 21 kg, dar am avut timp sa dau din ele jos, cind am ramas cu a doua aveam doar 5 kg in plus fata de prima sarcina, dar am pus 4 in cele 3 luni, pe care nu le-am mai dat! pina acuma am pus 4 kg, vei avea timp apoi sa dai jos!vai ce frumos, spune bebe tata!

cristina26, bravo, felicitarile mele ptr FETITA!!!!!si mai are si toate degetele ca si al meu!vai ce ma bucut ptr tine c-ai scapat!si eu am avut placenta joasa si acoperea in totalitate colul, asta la 14s, si acuma la 20 se ridicase si era ok, medicul meu zice ca multe femei au placenta joasa la inceput!se va ridica, vezi ca eu si ileana, i-am vorbit lui bebe sa-i dea un sut in cur la placenta, vezi convinge-o si tu pe pitica.....

am pus pozele cu burta mea! va pup pe toate, merci cine a inchis celalalt subiect!



Flavia 20+ si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Mirela draga eu am pierdut doua sarcini la vreo 6 saptamani si am eliminat singura tot. Nu am facut avort pentru ca nu a fost nevoie. Tinand in minte experienta mea eu ma gandesc ca la tine bebe e bine, eu sincer cred ca in cateva saptamani ne vei spune ca bebe creste si e sanatos(a).
Flavia cum se simte Domninc? Dragutul de el, imi pare rau ca a facut otita, sper sa se faca bine curand.
Ma gandeasc sa vorbesc si eu cu printesa mea sa ii dea si ea un picioar la placenta sa mearga si aia la locul ei.
O, am uitat sa va spun ca am o fetita foarte rusinoasa, nu a vrut sa ne arate partea ei privata, a facut-o pe saraca asistenta sa se chinue ( a trecut ceva timp pana a reusit sa vada ca e fetita).
Ce mai faci Cristina? Ce mai face bebe?
Va pup pe toate

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Bebe Paul al meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Am pimit si eu filmuletul acesta sper sa va placa:
>>>> http://www.inspiringthots.net/movie/wu-missing-me.php <<<<

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Bebe Paul al meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

of cristina26, merci de intrebare, nu mai are dureri ca s-a spart si a iesit lichidul, tocmai am venit de la urgente, am stat 4 ore, si nu am stat mult, ultima data am stat 9 ore, dar prietena mea medic era intr-o cezariana mare si nu l-a putut vedea, si cel ce l-a vazut dimineata cind a fost sotul nu i-a dat antibiotic, si, avind in vedere ca a curs lichid imi era frica si asa ca am fugit la urgente, sint si eu atit de racita, numa sa stau acolo 4 ore nu am avut chef, dar bine ca l-a vazut i-au dat antibiotic, cica otita medie acuta, desi l-am vaccinat....e a treia ce-o face intr-un an!

vivela, ce-o mai fi cu tine, ca nu mai stim nimic de tine, sper ca esti bine!

michelle, iubito nu suferi singura, intra aici, poate te putem ajuta!

va pup, noapte buna, ma bag in pat ca mi-a facut sotul un ceai cu multa lamiie, si miere!


Flavia 20+ si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Mirelus nici o veste?...sper ca esti mai bine astazi..
Dragele mele, sa va intreb si eu ceva: sunt ziua 20 deci mai e cale lunga pana la CM(care e de aprox. 29 zile) insa ma tot doare burta ca la Cm, vi s-a mai intamplat si voua?, ca eu nu-mi amintesc sa ma mai fi lovit de asa ceva, plus ca-s destul de grijulie cu raceala ...
pupici la voi si va multumesc

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia mi-e asa mila de saracutul Dominic I-a curs urechea??? Io cred ca ma panicam de numa! Il doare? Si tu tot bolnavioara, ofofofof! Nu ai acolo oscilococcinum? E homeopat si e safe in sarcina pt raceala si gripa. Sau paracetamol, poti lua. Sa mananci multa, multa lamaie (eu in timpul sarcinii, daca raceam, taiam feliute o lamaie si puneam pe ea miere), daca te doare in gat sa faci gargara cu apa cu sare sau cu usturoi Pt nas, e mai nasol, poti folosi doar spray cu apa de mare, io mai foloseam creion nazal si muuuuulte servetele!
Mey, da ce chestie cum seamana copiii astia ai "nostri" intre ei: toti au cate 20 de degete

Cristina26 pupici pentru fetita rusinoasa

Ela o fi bebe care-si face loc in burtica? Si io am cam aceeasi durere Io Z18 Iubita da' nu erai cu o zi inaintea mea?

Bibyyyy ce faci, ne mai tii pe jar? Sau acum sarbatoresti doo linii???

Mirelus fata noastra draga sper ca esti un picutel mai linistita! Maine ar trebui sa repeti Bhcg-ul si ai sa vezi ca e bine


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

mai Laurici, tu stii ca ai dreptate?:) asa e, acum am calculat si intradevar e z19, dar de...eu am vrut sa ma apropii mai mult de data limita....si ce bine ar fi sa ai gura aurita si sa sarbatorim asa cum se cuvine sf. valentin


Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by elaa

Mirelus nici o veste?...sper ca esti mai bine astazi..
Dragele mele, sa va intreb si eu ceva: sunt ziua 20 deci mai e cale lunga pana la CM(care e de aprox. 29 zile) insa ma tot doare burta ca la Cm, vi s-a mai intamplat si voua?, ca eu nu-mi amintesc sa ma mai fi lovit de asa ceva, plus ca-s destul de grijulie cu raceala ...
pupici la voi si va multumesc

Ela



Poate esti in perioada fertila. Si eu am avut dureri cand am ovulat luna asta, dupa chiuretaj.
Durata ciclului-prima zi fertila-ultima zi fertila:
26-8-16
27-9-17
28-10-18
29-11-19
30-12-20
31-13-21
32-14-22
33-15-23


Mirela, cum te simti? Ai facut analiza? Am cautat o ora jumate mesajele mele despre testele de sarcina (scrisesem acolo despre mai multe BHCG), dar nu le-am gasit. Ascult-o pe Flavia, nu patesti nimic daca mai astepti. Pe mine m-au "ajutat" cei din jurul meu sa ma hotarasc pt chiuretaj, "sa nu fac septicemie" si eu, din nestiinta (nu muream de azi pe maine chiar daca eu incepusem sa sangerez de-a binelea), m-am pripit si abia apoi m-am vaitat pe aici....
Mie mi se pare ca la tine sunt sanse mai mari ca la mine, sa fie ok sarcina. Fruntea sus!
Pana in a 4-a saptamana, sarcina are marimea acului de gamalie.
La 6 saptamani, sarcina ar fi trebuit sa aibe 6 milimetri lungime, iar capul, corpul si "mugurii membrelor" sunt formate.
Poate ca "inima" ar fi inceput sa bata in saptamana a 6-a, dar abia din saptamana 8-10 se poate spune sigur ca inima embrionului bate cu 150 batai pe minut si poate fi ascultata cu ultrasunete.

Uite ce-am mai gasit pe aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36563&SearchTerms=teste,sarcina

http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=35701

http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=33159

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92055

http://www.obfocus.com/questions/qanda7.htm

http://pregnancy.about.com/od/fetus/ig/First-Trimester-US-Gallery/index.htm

http://pregnancy.about.com/od/yourbaby/a/pregcalendar.htm

pentru voi!!!!!!!


Biby, cum a iesit testul de azi dimineata?

Flavia, saru-mana!







Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fetele mele dragi!
Astazi sunt putin mai increzatoare,nu stiu de ce ,simt ca trebuie sa fie bine.Bine,am momente cand sper si momente cand,desi stiu ca nu trebuie sa ma consum,nu pot sa ma abtin.Cred ca maine merg la Iosup,o fata sufletista,tot pacienta a dr. Nayel,mi-a cedat programarea ei de maine.Acum astept sa imi dea mai multe informatii si va spun si voua!
Mari am vazut pozele cu burtica,intr-adevar a explodat.Bine ca tu esti micuta si in rest nu te-ai ingrasat prea mult.Important este sa fie bebitele bine!
Flavia am vazut si pozele tale,ce burtica mare ai!Si ce emotionanta este poza cu Dominic in care te strange in brate!Sa-ti traiasca si el si bebe din burtica! Imi pare tare rau ca Dominic este bolnavior,micutul cred ca sufera mult!Multa sanatate!
Multumesc pentru incurajari,am incredere in tine daca spui ca nu m-ai visat urat!
Andreea cred ca te-ai grabit cu testul,mai ai putintica rabdare! Stiu ca este cam greu,dar mai asteapta putin.Iti tin pumnii sa fie bebe!
Laura nu stiu de ce,dar numai la tine ma gandesc!De fapt,stiu,desi credem ca dupa ce ni s-a intamplat sa trecem prin clipe ingrozitor de grele,speram ca a doua oara va fi bine,dar din pacate mai sunt si situatii cand nu este asa,cum a fost in cazul tau.Ai ramas insarcinata dupa cezariana si ai pierdut sarcina, din nefericire.Ma gandesc ca nu are cum sa se intample din nou asa ,sa nu pot avea acest copil si imediat ma gandesc la tine,ca tie ti s-a intamplat.Nu stiu dac intelegi ce vreau sa spun...exprimarea mea in aceste momente lasa de dorit...Iarta-ma ca ti-am adus aminte,dar incerc sa iau din optimismul tau un pic!
Iti doresc din suflet sa fii -dutza!Iti tin pumnii!
Elaa si tie iti tin pumnii,sa fie bebe!
Cristina26 felicitari pentru fetita!Sa-ti traiasca,sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!
Tare emotionant filmuletul,mi-ai dat lacrimile!
Biby ai facut testul? Abia astept sa ne dai vestea cea mare!Iti tin pumnii!
Mav multumesc pentru informatii!Interesnte linkurile!
Michelle ce-i cu tine? Esti mai bine? Da-ne un semn!
Ileana, Nana, Mina, Cristina va pe toate!



Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Buna fetelor

Am facut testul Barza la betisor dimineata cu prima urina si a doua liniute se vedea f.f.f slab.. ca o umbra asa. Daca ma uit acum la el se vede destul de bine dar tot incetosat! Nu stiu ce sa cred... ori e prea devreme sa iasa ceva ori e negativ!
Oricum uratzii nu au venit si sanii ma dor ingrozitor!!! Abia pot dormi noaptea.. nu stiu.. asa v-au durut si pe voi??
Cristina felicitari pt fetita!
Mirela ma bucur mult ca te duci la dr mai devreme! O sa vezi ca e totul bine!

Ma duc sa strang putin prin casa si ne auzim mai tarziu!
Pupici



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput