Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Durerea unei pierderi de sarcina (15) | Autor: Pepsi

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank"> Durerea unei
pierderi de sarcina - articol
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap 13
cap 14

album foto

propuneri ptr noul titlu al subiectului :
1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe
2.Mamici care au pierdut un bebe
----------------------------------------------------------------------


Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia,25+

laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei,

Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, 12+

Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 19+

jojo_miha
37s,preclamsie, un ingeras pe nume Amalia Nicoleta,30.10.2006

cristina26
36s,24 noiembrie 2005 Paul, plecat la ingerasi in 04 iulie 2006 14+

Lariana
35s, multiple malformatii,

Lia B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti 7+

Chantal
33s, 07.08.2006, boala membranelor hialine,medici incompetenti

hair
31s, membrane rupte,?

Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa, , 8+

Michelle81
9s, avort spontan, si 24 saptamini un ingeras pe nume Katharina(26 octombrie 2006).

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis, decembrie 2006

Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007.

Ále
17s, 17.04.2006, motiv necunoscut

mcrissa
15s, sarcina oprita din evolutie.
----------------------------------------------------------------------

Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita in evolutie,20+

mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie

Apollo
10s, SEU,

Nushulica
9s, avort spontan,

andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,

estecri
9s, motiv necunoscut ,9+

Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006

Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,

Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie, 9+

tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute Rares

Jocelyn
6s,? , 16+

Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU

Arthurana
6s, MTFHR, ,21+

Irda,
6s, 09 decembrie 2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut

stancutza
5s,

bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007
______________________________________________________________________

nana
fosta aspiranta la titlu de mamica, acum 6+

Fruntea sus, suflete curate si minunate ce sunteti! Va veni si randul vostru!

Va tin pumnii la toate, sarcini usoare, bebei sanatosi, si fetelor care asteapta sa fie gravi le tin pumnii!


Flavia 19+, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Flavia, multumim mult pentru noul capitol. Sper si eu sa am trei motive pentru a sarbatori, esti tare draguta. Sora mea nu are contractii dureroase, nici sangerari, i-am transmis ce mi-ai spus si tu, am rugat-o sa nu se mai panicheze asa. Saracutul Dominic, cred si eu ca ii place mai mult iaurtul danone decat cel din soia…Sa dea Domnul sa poate manca cat mai repede numai iaurt Danone. Dar pana atunci, asculta-ti instinctul, cum ai zis, si da-i putin cate putin. Poti sa-mi dai si mie reteta de papanasi, de cd stau in America sunt o mare bucatareasa, sotul meu din “bucatar sef” nu ma scoate.

Nana, ce frumos ca veniti si voi in State. Daca as fi stat in California, mi-ar fi placut sa ne intalnim. Nu cred sa ai probleme cu viza, la urma urmei nu mai traiesti in Ro, nu cred ca se vor ingrijora ca ai vrea sa ramai in US. Si noi vrem sa ajungem la Las Vegas, ma enerveaza doar ca am de zburat ceva pana acolo si asa m-am saturat de avioane…Dar ar trebui sa profitam cat stam aici si sa vizitam cat mai multe, ca e pacat. Momentan avem in plan o excursie in Orlando, la Disneyland si toate celelelalte parcuri de distractii care sunt acolo. Mergem peste 2 saptamani, cu masina, facem vreo 4 ore si stam un weekend, ca sa apucam sa vizitam tot. De abia asteptam amandoi, zici ca suntem 2 copii…De ce nu pui in iaurt niste fructe, gen banane, capsuni sau ce iti mai place tie. Sau cereale cu fructe, nu iti plac? Eu nu mai mananc de ani buni iaurt cu fructe, cu toate ca imi placea mult, dar am tot citit ca e plin de chimicale. Oricum, mi-a spus cineva din Ro, care lucra la Danone, ca si acela are chimicale in el, chiar daca scrie ca e facut fara. E cam greu sa mai gasesti acum ceva 100% sanatos. Cred ca e cam grea islandeza…La serviciu vorbesti in engleza? Imi pare rau ptr experienta din magazine, dar se mai intampla. Daca te face sa te simti mai bine, cand eram in liceu, am patit asa ceva in autobus. Si nu eram insarcinata, aveam doar o indigestie….

Mirela, ma bucur ca te simti mai bine! Si eu imi doresc mult sa va dau vestea cea buna, si nu numai eu, dar si toate fetele de aici. Sper sa se intample cat mai curand. Iti tin pumnii sa nu mai faci tensiune. Si eu stiu ca e mai bine sa te vopsesti cu vopsea fara amoniac, dar pe de alta parte stiu o gramada de femei care au folosit vopsea normal pe parcursul sarcinii. Bineinteles ca idealul este sa folosesti cat mai putine produse fara chimicale. Am luat si eu utrogestan, dar il iau chiar inainte sa ma culc, asa ca nu mai simt ametelile.

Michelle, normal ca decizia finala iti apartine, eu totusi sa stii ca observ ca esti un pic mai bine decat acum ceva timp, e bine ca ai timpul ocupat, poate iti gasesti ceva de lucru care sa iti faca placere. Sunt convinsa ca intr-o zi va rasari soarele si pe strada ta!!!!Pana atunci noi suntem alaturi de tine!

Ileana, l-am vazut pe bebe!!! Cat de clara e poza! Ce ma bucur ca e bine, mai ai un picut…Ar fi frumos sa vina sora ta la tine cand nasti, sa tea jute sis a fie alaturi de tine.

Mari, nu te ingrijora, sunt convinsa ca in curand nu vei mai putea dormi de cat se vor misca fetitele tale. Sper sa va dau si eu vestea cea buna cat de curand.

Della, la multi ani cu intarziere pentru copilasii tai!!! Sa fie sanatosi si fericiti! Ma bucur ca sotul tau este bine. Ce nume haios a ales fetita ta pentru catelus. M-a pufnit rasul.

Cristina, de abia astept sa ne spui ce vei avea. Daca tu simti ca e fetita, cred ca asa va fi…

Laura, ma bucur ca ati trecut la treaba. Sper sa fim colegute de sarcina!

Iulica, esti binevenita in grupul nostru! Aici impartasim si bune si rele, asa ca zic eu ca te vei simti bine.

Mcrissa, felicitari pentru sotul tau si pentru analize!!!!

Fetelor, inchei, iar am scris un roman. Dar am lipsit 3 zile si a trebuit sa recuperez. Dupa calculele mele acum sunt in perioada fertila, asa ca, atunci cand am putut, printre picaturi, nu am stat degeaba. Of, imi revin greu dupa vacanta, nu prea am chef de nimic, pe langa serviciu am inceput si scoala, asa ca am cursuri seara, pana la 10, e cam obositor. Noroc ca e si interesant, ca altfel…

Va pup mult si va doresc un week-end minunat!


Andreea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Multumesc mult de raspunsuri fetelor,eu m-am capatat cu o raceala,ma ustura gatul de nu mai pot si tusesc ,si trebuie sa ma duc si la finutza mea ca a fost ziua ei.Sper sa nu-i dau si ei.Wekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia pai Ale a facut un subiect special in care a anuntat ca e insarcinata: "barza reloaded" (parca).

Mirelush da, ai inteles bine: se vopsise roscata si fetita e roscata

Andreea poate vom fi multe colegute, ar fi faaain!!!
Pupici fetelor si burticilor


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Pepsi-multumim pentru noul capitol!Eu nu ma simt bine deloc de ieri,de aceea nu am scris ieri pe forum.Domninik ce mai face?Dar tu cum te mai simti?Ai grija de tine bine?
Laura Ioana-sper ca ai prestat bine...cand poti sa iti faci testul?Ca abia astept sa ne spui rezultatul!
Jojo-Miha-imi pare rau ca ai racit si tu.Eu nu cred ca finuta ta va lua asa de repede gripa de la tine.Insanatosire rapida iti doresc!
Andreea-vad ca toate incepeti sa calatoriti!Disneyland?Vai ce frumos!Iti doresc de pe acum ditractie placuta si sa vii de acolo duta!Ma bucur ca sora ta nu are contractii dureroase si nici sangerari,dar cred ca si noi daca am fi fost in sitatia ei ne-am fi panicat usor,caci fiecare viitoare mamica e asa!
Iulica-bineinteles ca te primim in grupul nostru desi era mai bine sa nu fii ajuns pe aceasta lista niciodata,imi pare ff rau dar dupa cum ai citit aici toate fetele vor sa aiba la un moment dat semnul de graviduza in dreptul lor,aici ne impartasim mai totul si sunt sigura ca te va ajuta si pe tine acest forum!
Din 32 de fete care sunt pe lista 10 fete sunt deja gravide.Tot respectul!Sa o tineti tot asa!
Chantal-am inceput sa-mi fac griji serioase pentru tine,nu ne-ai mai scris de mult timp,sper ca esti bine draga mea!
Bibyrox-ai sa vezi ca in cuarnd vei fii don nou gravidutza si de data aceasta va fii bine totul!
Blueeyes-asa m-am speriat cand am citit ca nu te-ai simtit bine dar acum bine ca te simti bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia multumim pentru noul capitol! Sper sa fie plin numai de vesti bune si de multe -dutze!
Biby mersi de info,stiam ca in general se ia intravaginal,dar sunt multe fete carora dr. le-a spus oral,inclusiv eu.
Ce mult ma bucur ca esti bine,acum poti sa te apuci seriosde treaba!

Andreea ce frumos trebuie sa fie sa vizitezi locuri atat de deosebite ca Disneyland sunt sigura ca o sa va distrati pe cinste.Abia astept sa ne dai vestea cea mare,daca esti in periada fertila profita cat poti de mult
Iti tin pumnii sa se prinda bebe!

Laura se vede ca te-ai apucat de treaba ca intri din ce in ce mai rar!Spor la prestat!

Michelle mersi,sunt mai bine acum si asta pentru ca inca nu am luat pastilutele.
Tu de ce nu te-ai simtit bine ieri,ce s-a intamplat?Ai grija de tine!

Jojo
Va pe toate si va doresc un week-end placut!



Mirela7+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Michelle mai am muuuult pana atunci: 3 saptamani! Si nu vreau sa fac test decat daca imi intarzie rushii

Mirelush cum te mai simti, graviduto? Normal ca prestam la greu In fiecare zi Sotul imi cam reproseaza daca stau mult la calc, zice ca il neglijez Asa ca intru mai mult cand se uita la TV la ceva ce nu ma intereseaza


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Bibirox, nu mai stiu exact cit costa duphastonul, dar aproape 300 mii lei. Eu am luat 3/zi, dimineata, la prinz si seara. Utrogestanul mie mi-a zis sa il iau oral, cred ca fiecare medic are parerea lui.
Laura, ce fain de voi ca prestati zilnic. Noua doar in concediu ni se mai intimpla asta. In rest, asa, mai rar, ca suntem asa de obositi seara ca nu ne mai arde de nimic. Dar eu stiu ca pentru bebe e bine sa prestati din doua in doua zile, ca sa aiba timp gigeii sa se refaca.
Andreea, Disneylandul este cel mai frumos loc in care am fost eu vreodata. (am fost la cel de linga Paris). Sunt pur si simplu innebunita dupa el. E asa, ca si cum ai fi intr-o poveste. Numai personaje de basm peste tot. EU sunt mai fricoasa si nu ma dau in chestiile alea periculoase, in schimb imi place la nebunie sa stau si sa ma uit la altii. Si am mai descoperit un parc de distractii frumos, in Germania, se numeste Europa Park. Si eu si sotul meu suntem ca niste copii cind e vorba de parcuri de distractie.
Fetelor, diseara incerc papanasii Flaviei. Mi-a trimis reteta si acum sa vedem daca imi ies. Nu mai pot de pofta!

Cristina, 11+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

sa va fie de bine fetelor ptr noul capitol, imi face placere, am zis ca acuma tre sa-l deschid eu ca am asa o presimtire ca voi mai trece niste gravi si vroiam sa le trec eu,apoi las si pe altcineva sa mai deschida capitole ca nu vreau sa acaparez eu!

andreea, vai ce frumos ca mergeti la Disneyland, si noi am zis sa mai creasca piticii si ne vom duce si noi, iar la anul am vrea sa mergem la Wildewood, ca mor dupa plaja si ocean, si nu ne-am mai luat concediu de 4 ani.....cu sora ta daca nu are singerari sau contractiile nu dor e ok, eu, cu dominic le-am avut mult mai tirziu, cel putin le-am simtit mult mai tirziu, acuma le simt deja. cu Dominic merci mult de gindurile bune, sun luni si alergoloaga, am vazut ca nu face reactie la produsele ce contin substante lapte modificate, restul nu-i mai dau un timp!vacanta placuta de acuma iti doresc, in caz ca uit. si-ti trimit pe pm reteta de papanasi, si eu fac azi,vorba cristinei mooor de pofta!bafta la scoala!

laura, bravo, spor la prestat, vezi nu-l obosi prea tare pe omul tau! cu ale ce sa-ti zic,astept sa ne scrie ea!

michelle, draga mea, sper sa nu fie ceva grav! nici pe mesenger n-ai fost ieri! scrie-mi daca e ceva si te pot ajuta, te rog, nu suferi singura!te putem ajuta sigur!

mirelush, ma bucur ca esti mai bine!

cristina, la Paris la Disney nu am fost, dar am fost la Rust la europa park, Doamne cit mi-a placut, eram eleva de liceu, si-mi voi aminti toata viata, ai mei m-au dus! tin pumnii sa iasa papanasii, pofta buna!

eu, am o durere de cap ingrozitoare azi......asa m-am trezit, mi-am propus sa ma odihnesc in weekendul asta! va pup pe toate, weekend placut!

Flavia 19+, mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Buna dimineata viitoare mamici:)In sfarsit mi-am facut putin timp dupa atata mancare si musafiri sa intru alaturi de voi sa vad ce-ati mai facut .Sper ca sunteti bine sanatoase toate si in curand cu burtici.Eu am muncit la greu saptamana asta pt"bebe" ,sper sa fi fost cu folos ,insa mi-e frica daca e sa fi ramas sa nu se ai intample din nou ca in noiembrie ,nu stiu daca m-ar tine psihicul sa mai trec odata prin asa ceva.Poate ma ajuta cineva sa-mi spuna cand ar trebui sa-mi i-au un test (perioada fertila a fost 18/19 ian.)Sper sa se fi prins c nu mai am rabdare .Va pup pe toate si va doresc numai bine.

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Offf nu e nimeni pe aici?:( Vreau sa fug la farmacie pt un test dar nu stiu care este mai bun?Voi ce ati folosit ? Poate e cineva online si ma ajuta si pe mine:)Multumesc
http://community.webshots.com/user/ladymina77

mina

Mergi la inceput