durerea unei pierderi de sarcina (13)

durerea unei pierderi de sarcina (13) | Autor: Pepsi

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank"> Durerea unei
pierderi de sarcina - articol
cap.1
cap.2
cap.3
cap.4
cap.5
cap.6
cap.7
cap.8
cap.9
cap.10
cap.11
cap.12

----------------------------------------------------------------------


Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia,23+

laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei,

Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, 10+

Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 17+

jojo_miha
37s,preclamsie, un ingeras pe nume Amalia Nicoleta,30.10.2006

Lariana
35s, multiple malformatii,

Lia B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti 5+

Chantal
33s, 07.08.2006, boala membranelor hialine,

hair
31s, membrane rupte,?

Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa, , 6+

Michelle81
9s, avort spontan, si 24 saptamini un ingeras pe nume Katharina(26 octombrie 2006).

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis, decembrie 2006

Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007.

Ále
17s, 17.04.2006, motiv necunoscut

mcrissa
15s, sarcina oprita din evolutie.
----------------------------------------------------------------------

Pepsi
12s, 13.07.2006, motiv necunoscut ,18+

mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie

Apollo
10s, SEU,

Nushulica
9s, avort spontan,

andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,

estecri
9s, motiv necunoscut ,8+

Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,

Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie, 7+

tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute Rares

Jocelyn
6s,? , 14+

Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU

Arthurana
6s, MTFHR, ,19+

Irda,
6s, 09 decembrie 2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut

stancutza
5s,
______________________________________________________________________

nana
fosta aspiranta la titlu de mamica, acum 4+

Fruntea sus, suflete curate si minunate ce sunteti! Va veni si randul vostru!

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia multumim pentru capitol! Sa dea Dumnezeu sa fie cat mai multe -dutze!
Am vazut ca ai trecut si in dreptul meu , multumesc,de unde ai stiut ca sunt in 5 sapt? Apropo,sa treci 5+(nu te superi ca ti-am zis,nu?)Eu asteptam confirmarea de la medic si apoi adaugam si la semnatura,dar multumesc oricum,ce bine arata!






Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

LA MULTI ANI LA TOATE FETELE DRAGI!
M-am intors si eu de la munte ieri, unde pot sa spun ca a fost destul de rau. Nu m-am distrat deloc, pentru ca am avut niste stari foarte proaste, cu ameteli de nu mai imi venea sa ma scol din pat. O sa ma duc sa fac niste analize, sper din tot sufletul sa fie doar o lipsa de ceva (calciu, fier, etc) si nu ceva mai grav. Bine, nu ameteli asa, sa cad pe jos, dar simtem ca nu mai am putere si parca ma inmuiam toata. F.f.f. nasol. Si noaptea de revelion a fost un esec, am facut-o la restaurantul hotelului, dar nu mi-a placut mancarea si nici atmosfera, asa ca am plecat repede in camera. Oricum nu prea imi ardea mie de distractii. Nici macar poze nu am facut.
Chantal, vreau sa-ti spun ceva in legatura cu antidepresivele. Eu, dupa ce am pierdut prima sarcina, la 6 saptmani, asa de mult m-a afectat ca m-am imbolnavit de atacuri de panica. Mi se oprea respiratia, tremuram toata, mi se facea rau pe strada, ce mai, un adevarat calvar. Am crezut initital ca sunt bolnava de ceva grav, dar dupa ce mi-am facut o tona de analize, toate f. bune, o doctorita mi-a spus ca sunt atacuri de panica si mi-a dat sa iau xanax (un antidepresiv foarte puternic). Am luat un timp si intr-adevar m-a ajutat, treptat am inceput sa ma simt mai bine. Dar intr-o zi am citit pe prospect ca daca intimplator raman insarcinata in timpul tratamentului, este foarte grav, trebuie sa fac avort, pentru ca dau malformatii la copil. Asa de tare m-am speriat, ca de a doua zi am refuzat pur si simplu sa mai iau medicamentele. Si incetul cu incetul mi-am impus ca trebuie sa trec peste ce mi se intimpla, m-am autosugestionat foarte mult, nu m-am gandit decit la sanatatea unui eventual bebe si am scapat de boala. Nu stiu ce antidepresive iei tu, dar sa stii ca astea in general sunt foarte periculoase in sarcina, asa ca mai bine ca nu ai ramas acum gravidutza.Asa cum spunea si Michelle, mai bine vii si vorbesti cu noi si treptat o sa scapi de dependenta.
Eu dupa pierderea celei de-a doua sarcini nu am luat nici macar un distonocalm, tot de frica consecintelor. E adevarat ca atacurile de panica au revenit, dar acum stiu cit de cit sa le controlez.

Cristina, 8+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Multumim fetelor pt noul capitol.Vroiam sa va rog pe cele care se pricep sa corecteze ce scrie in dreptul meu si sa scrie:9 saptamani avort spontan-2 decembrie 2005 si un ingeras pe nume Katharina-26 octombrie 2006,24 saptamani.Va multumesc sper ca nu va suparati..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Cristina_Ana-imi pare rau ca nu te-ai simtit prea bine la munte si ca de revelion nu a fost o admosfera placuta.Lasa ca revelionul urmator va fii super nu vei mai fii singura si cu bebelusul tau si atunci va fii cel mai frumos revelion petrecut vreodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Va multumesc fetelor ca ati corectat asa repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

PEPSI-multumesc.As fi preferat sa nu ajung niciodata pe aceasta lista dar din pacate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Michelle, mi-a tresarit inima de emotie cind am citit ca ti-a intirziat. Dar daca tu zici ca nu ai cum sa fii gravidutza, atunci inseamna ca nu este decit o dereglare. Oricum, desi fizic esti complet apta pentru o noua sarcina, am citit ca psihicul incepe sa isi revina abia dupa vreo 6 luni. Sa stii ca nici eu nu ma simt complet pregatita pentru sarcina asta, imi dau seama abia acum. Pur si simplu emotiile si stresul ma termina, simt ca nu mai am putere sa trec prin tot ce inseamna o sarcina. Si simt ca un nou esec in mod sigur ma va face sa renunt la orice incercare de a mai face un bebe. Am incercat eu sa par curajoasa, dar nu e chiar asa. Sunt mai speriata ca oricind.

Cristina, 9+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

fetelor, merci de corecturi, astept si altele, cine mai vrea pe lista, si fetele gravi nu mai stiu saptaminile deci nu vreau sa ma insel, deci astept sa-mi ziceti in cite saptamini sinteti, si cele care incearca din nou si nu le-am trecut iar astept, vai, am sa va sciu pe rind la toate de cum ma linistesc cu lista asta, ca e prima data ca fac asta, si am lipsuri, nu stiu cum sa pun capitolele anterioare!si cum sa inchid capitolulu 12!
nana, unde esti? am nevoie de ajutor, please,
stati ca vad eu cine ar mai putea sa ma ajute!
va pup pe toate, va scriu mai incolo cind ma dumiresc cu capitolele alea!

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ralu, imi pare rau ca trebuie sa treci printr-un asemenea necaz cu sotul tau. Cred ca si atmosfera de acolo accentueaza depresia. Ingrozitoare conditii!!!! Ma rog pentru tine sa se termine cu bine totul si sa va puteti apuca de un nou bebe. Oricum, am vazut pozele si sunteti o familie tare frumoasa. Ai niste baietei absolut superbi.

Cristina, 9+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Cristina-ana-inca nu mi-au venit uratii,sunt in z31 si nici urma de ei.Sunt cam speriata nu stiu ce se intampla.Te rog sa nu te stresezi deloc in timpul acestei sarcini ci sa fii calma ca esti pregatita ti-este doar putin frica si asta e normal,te rog sa ai mare grija de tine si vei vedea ca va fii bine.

Mergi la inceput