Durerea unei pierderi de sarcina (4)

Durerea unei pierderi de sarcina (4) | Autor: Alé

Link direct la acest mesaj

Capitolul 1, Capitolul 2, Capitolul 3



Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon, septembrie 2006
Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia|
Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, octombrie 2006
Msemcu
37s, nod de cordon,
Lariana
33s, multiple malformatii, ?
Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa, septembrie 2006

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis, decembrie 2006
Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, septembrie 2006
Ale
17s, 17.04.2006, motiv necunoscut,

Pepsi
12s, 13.07.2006, motiv necunoscut,
Apollo
10s, SEU,
Nushulica
9s, avort spontan,
Bubulina
8s, 19.07.2006, ?, ?
Jocelyn
6s, ?, ?, octombrie 2006

Arthurana
?s, MTFHR, ?
Hair
?s, ?, ?




O sa rasara soarele si pe strada noastra!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Multumim, Ale! Si pentru lista si pentru incurajare! Te asteptam si pe tine cu vesti proaspete!

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Apollo spune:

Ale,

Multumim pentru incurajari!!!
Sa fim cat mai putine pe listuta si cat mai rapid in odisee.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Apollo spune:

Ale,

am scris un mesaj, s-a intamplat ceva pe net si m-a scos din forum, sper sa nu ma repet.
In listuta la mine poti trece (din nefericire) 6s,SEU,10saugust2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

fetele, lamuriti-ma si pe mine ce-s cu datele alea de la inceput?, cumva la cate sapt. s-a pierdut sarcina si care a fost motivul?....si albinuta???
elaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Elaa din pacate asta inseamna: varsta sarcinii pierdute si motivul, iar albinuta arata in ce luna suntem pregatite sa incercam sa ramanem insarcinate din nou

Ale multumim.

Apollo ma intrebam ce mai faci! Deci luna asta si tu ai unda verde la bebe
Pup fetele


http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauricisolomon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Pfuuuu! Pana m-am dezmeticit, mi-a luat ceva timp. Am gasit in sfarsit unde sunt capitolele anterioare si mi-am dat sema si despre ce listuta vorbiti. Parca inca mai am o perdea pe creier. De cand am pierdut ultima sarcina, am probleme de concentrare si de memorie. Este cineva care a mai patit asa? Este o senzatie tare ciudata, de multe ori foarte neplacuta. Uit pana si cele mai banale lucruri, chiar si cuvinte (in careva zi nu mi-am amintit cum se spune la "glezna" ). Creierul meu refuza sa mai gandeasca si nu-l pot controla. Moralul imi este bun, zic eu. Dar defapt, daca nu gandesc sunt ca beata . Mai nasol la servici .
Sa nu mai tot lungesc vorba, doresc si eu sa fiu pe listuta! Asa arat eu, conform limbajului:
Della, 18s, stres, 19s, motiv necunoscut, septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Adela si eu o mai patzesc: vreau sa spun ceva si pe gura imi ies alte cuvinte, de nu-mi vine sa cred Ne-om reveni noi...sper Din septembrie si eu! Poate reusim si mergem la Odisee impreuna


http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauricisolomon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Hai ca ma apuc de pieptant listuta. Are cineva o idee mai buna decit albinuta? Io nu sint foarte incintata, chiar daca io am pus-o acolo.

Si ma mai gindesc ca ne-ar trebui un emoticon pt cele care incearca deja, cum sint io, si parca nu-mi vine sa pun tot albinuta, care e un soi de "astept cu nerabdare".

Ma mai gindesc si io, dar daca va vine fro idee, scrieti repede. Si sa nu le propuneti pe asta: sau pe asta: , ca mi se par oribile.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ale esti simpatica rau!!! Da' ce au si, haaa? Ca sunt chiar placute!
Hai sa incerc sa vin cu neshte sugestii: (adica sunteti pe val)sau sau sau(adica muncitzi) sau(ca sunteti in asteptare)...Astea imi plac tare! Sunt asaaa...vesele!
Edit: cand o sa-mi vina randul in sept, o sa-l vreau pe okiosul ala care se benocleaza doar, doar o vedea bebe la orizont


http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauricisolomon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Si inca ceva. Stiu ca multe dintre noi sintem aici dupa mai multe evenimente de acest gen. Uneori un istoric impresionant.
Eu m-am gindit sa fie trecut in lista ultimul astfel de eveniment, cel care ne-a adus aici. Mi-e teama ca daca le-as scrie pe toate ar iesi un mic haos, mai ales ca nu putem folosi prescurtari la orice.

Voi ce parere aveti?


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé

Mergi la inceput