Durerea unei pierderi de sarcina (14)

Durerea unei pierderi de sarcina (14) | Autor: Pepsi

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank"> Durerea unei
pierderi de sarcina - articol
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap 13

album foto
----------------------------------------------------------------------


Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia,24+

laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei,

Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, 11+

Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 18+

jojo_miha
37s,preclamsie, un ingeras pe nume Amalia Nicoleta,30.10.2006

Lariana
35s, multiple malformatii,

Lia B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti 6+

Chantal
33s, 07.08.2006, boala membranelor hialine,medici incompetenti

hair
31s, membrane rupte,?

Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa, , 7+

Michelle81
9s, avort spontan, si 24 saptamini un ingeras pe nume Katharina(26 octombrie 2006).

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis, decembrie 2006

Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007.

Ále
17s, 17.04.2006, motiv necunoscut

mcrissa
15s, sarcina oprita din evolutie.
----------------------------------------------------------------------

Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita in evolutie,19+

mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie

Apollo
10s, SEU,

Nushulica
9s, avort spontan,

andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,

estecri
9s, motiv necunoscut ,8+

Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006

Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,

Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie, 8+

tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute Rares

Jocelyn
6s,? , 15+

Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU

Arthurana
6s, MTFHR, ,20+

Irda,
6s, 09 decembrie 2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut

stancutza
5s,

bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007
______________________________________________________________________

nana
fosta aspiranta la titlu de mamica, acum 5+

Fruntea sus, suflete curate si minunate ce sunteti! Va veni si randul vostru!

Va tin pumnii la toate, sarcini usoare, bebei sanatosi, si fetelor care asteapta sa fie gravi le tin pumnii!

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

ella, pixul mi-e pregatit sa te trec in lista , asa ca vezi ce faci!

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia multumim pentru noul capitol! Sa dea Dumnezeu sa auzim numai de bine si sa fie cat mai multe -dutze!
Tu cum esti?
Elaa cand vrei sa faci testul sa ne anunti sa facem galerie!Iti tinem pumnii!
Andreea sa fii atenta cand se apropie perioada fertila si sa prestezi de zor! Stii unde ne intalnim nu?
Va pe toate!



Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

gabi, ma bucur ca medicul te-a incurajat si ti-a spus ca va fi bine, conteaza f mult! eu, am facut prima eco la 10 saptamini, si i-am auzit inimioara, si l-am vazut f bine!cu greturile ai dreptate, depinde de femeie, eu, la Dominic am avut greturi mari, la a doua sarcina nu m-au prea deranjat, iar acuma a fost groaznic!astept poze de la eco!

ralu, cum e sotul tau? ati ajuns acasa?

nana, la 10 saptamini cind am facut prima eco am auzit inima si l-am vazut f bine!nu cred ca le deranjam pe fete prea tare cu simptomele noastre! e nasol ca ai greturi, dar lasa ca trec ele pe la 12 saptamini, le poti scadea daca maninci des si putin, piinea, sau produsele de panificatie ajuta mult, e ff important sa nu te ridici imediat din pat cind te trezesti ci sa rozi un biscuit culcata fiind, iar dupa 5 min sa te ridici abia, nu sta niciodata cu stomacul gol! sunca afumata si ceapa rosie, hm suna bine, dar ai mare grija cu carnea nefiarta, vezi ca sint citeva alimente interzise in sarcina!te pup

ella, eu, am facut testul de sarcina in ziua 31 sau 30!dar din cauza ca ciclul nu mai era de 26 zile ca si inainte sa pierd sarcina!ma bucur tare mult ca testele sotului au iesit mai bine, vezi incepeti bine anul!

laura, pai nu m-am gindit eu, c-o puneam cu Michelle de-un duet!vrei tu neaparat sa te visez nu?!(cu centura argintie sau fara?) lasa ca-ti vine si tie rindul, important e ca esti sanatoasa.te pup( mis-a lasat de-o pizza, sigur iau cind merg acasa!)si cred c-ai fost tare cuminte de-ai primit atitea cadouri!

bybirox, mie nu mi s-a intimplat asa, dar am o prietena care are un baietel de aproape 3 ani si a avut ciclu peste sarcina, si totul a fost ok, asa ca-ti tin pumnii, la virsta asta cel mai bine se vede cu eco intravaginal, si tre sa ai vezica goala!sanatate multa!

ileana, bineinteles ca am nevoie de ajutorul tau ca nu stiu cum sa fac capitolul ala 13, poate ma inveti si atunci nu te mai deranjez!

andreea, daca tu spui ca anii fara soti aduc noroc asa este, cu sarmalele lasa ca poate dai prin Montreal si-ti fac eu niste sarmale bune!e greu sa-ti fie dor de ai tai, dar lasa ca in putin timp vei fi gravi, il ai pe sotul tau, si pe noi!

va pup pe toate


Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Flavia, pai eu habar nu aveam ca o sa fiu gravidutza, de-aia am mancat la greu. Acum iti dai seama ca am remuscari, dar asta e, nu mai pot da timpul inapoi. si recunosc ca tare mi-a mai placut sunculitza.
O sa ma aprovizionez cu biscuiti, mercic mult de sfat.
Daca o sa o tzin asa cu durerile de cap si greatza, o sa fie jale. Nici nu am inceput ca ma si vait. Deh, femeile, unele dintre ele.


Nana, 4+
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

fetelor am creeat un album pe webshots, ii spune optimistele, parola tot asa, si am facut un album ecografiile fetelor, m-am gindit sa facem unul bebelusii ii avem pe Matei si Rares, si urmeaza restul! si fiecare sa-i puna singura poza care vrea! eu, am facut un test si am pus-o a mea, sa-mi spuneti daca va place, sau nu, sau sugestii, si daca nu sterg tot si anulez contul!

mirelush, eu sint bine, multam de intrebare, sint f obosita ca s-au adunat cam multe nopti nedormite, a venit cumnatul meu, sint tare bucuroasa, lui Dominic ii place tare mult de el, in rest astept sa merg la medic cu Dominic, si cu mine.

nana, ei asta e acuma, stai linistita ca daca n-ai avut nimic e bine, pe moment e periculos ca poti face listeria sau alte boli, dar nu e o regula, si eu mai calc strimb!

Flavia +18, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Of fetelor dar cat ati scris! Eu am inceput lucrul si nu am mai avut timp sa intru. Ieri am intrat asa un pic, pe fuga si azi nu mai reusesc sa termin de citit! Ce harnicute ati fost!
Hai sa o iau pe indelete: am vazut ca in dreptul LieiB e trecut ca motiv al pierderii copilasului "medici incompententi". Daca te rog frumos, Flavia, poti trece si in dreptul meu treaba asta. Pentru ca asta e adevaratul motiv al decesului feitei mele, lasa si boala membranelor hialine dar as vrea daca poti scrie si asta. Pentru boala asta este leac dar pentru incompetenta in veac! Multumesc foarte mult!
Cristina Ana . Ce creste si burticuta ta! Parca mai ieri ne anuntai ca esti [gravi} si deja esti in sapt 11! Am vazut ca te-ai pus pe glume cu mine si Michelle despre o viitoare sarcina. Michelle a prins-o din zbor si mi-a pasat-o mai departe. Ce sa zic, nu vreau sa raman dar daca se intampla, asta e. Noi nu ne protejam dar avem grija. E si asta ceva, la noi a functionat fara probleme. In plus, eu sunt in ziua 11 a CM asa ca nu stiu daca perioada fertila va avea ceva endometru pregatit.
Mariana, e bine daca in sapt 27 arata bine cicatricea. Doamne-ajuta sa nu ai nici cea mai mica problema la nastere.
Mari, am vazut cele trei minuni! Si sunt toate fetite! Eu mor dupa fetite! Sunt un miracol! Abia astept sa ajungi la termen si sa le aduci pe lume sa le vedem. Oare cum o sa le tii in brate? Cred ca cu randul... O sa fie haios. Va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mari, am uitat s ate felicit pentru fetitze, ca le-am vazut si tare m-am mai emotionat. Sa fiti sanatoase iar tati sa se pregateasca serios.


Nana, 4+
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Fetelor, va urmaresc de cateva ori pe zi, am devenit dependenta. Multumesc celor care m-ati intrebat de sanatatea sotului. ne-am intors cu peripetii vineri seara (probleme cu mersul la sotul meu, il dor genunchii si glezenele, crize de depresie, avioane intarziate din cauza ninsorii etc.). In fine, principalul este ca acum sotul meu sta mai bine cu mol si chiar daca aceasta cura nu a avut rez. asteptat (desi desi sunt ceva rez. , dar trebuie avut rabdare), nu se da batut, ba chiar vorbeste din ce in ce mai des de marirea familiei, desi eu il mint ca pentru mine asta n-ar fi o prioritate. insa cred ca un bebelus ne-ar aduce la amandoi alinare, si mai ales lui, el sufera cel mai mult, stand in pat toata ziua se gandeste mult la ingerasul nostru, asta-i da depresie care-l tine in pat si tot asa, cerc vicios.

ma bucur ca cele gravide intretineti optimismul pe aici, ca am ramas f. putine care din diverse motive nu incercam inca sa avem un nou bb, insa sunt sigura ca toate vom face pasul mai devreme sau mai tarziu. Cred ca daca ne-am tine un nou puiut in brate ne-am simti iertate si impacate si vom crede chiar ca intr-un fel suntem mai aproape de ingerasii nostri. Aminitirea lor nu trebuie sa piara, si cred ca un nou bb ne-ar aduce mereu aminte de sufletelul lor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Flavia si eu tot asa as vrea, ca in 2 ani sa fiu iar insarcinata, dar la fel, sa vedem ce ne rezerva Dzeu.
Acum mai astept urmatoarea eco si mai vedem ce decizie iau cu privire la nastere.
Pt capitol (ca si pt pozele tale) pune in fata [ url= " si " ] cap.13[/url ] in incheiere, dar fara spatii. Incearca sa stergi si pauza dintre capitole sa nu mai ocupe atata spatiu.
elaa continui cu galeria pt II. . Eu am facut testul in ziua 30, dar la un cm regulat de 28z.
Mirela eu la prima sarcina am fost la 6s si nu s-a vazut nimic, acum am fost la 7s si s-a vazut. Sper sa iti vezi si tu bebicul.
bibyrox felicitari! Sarcina usoara si un bebe sanatos.


Ileana 23+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia multumim pentru capitolul nou, sper sa ne protejezi si sa aduci numai bine printre noi, zana noastra buna

Ileana si eu imi dorec doi copilasi, unul dupa altul! Doamne ajuta sa putem!

Maine merg la coafor la prietena mea care ma suviteaza si ma tunde mereu, ca vrea sa-mi faca parul ca si cadou de ziua mea, desi nu a reusit sa vina la masa. Abia astept


Poze Laura

Mergi la inceput