Durerea unei pierderi de sarcina (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mina ia-ti un surecheck, mie mi-a iesit pozitiv din ziua 25.

Cristina, 11+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Multumesc Cristina ,
Tocmai mi-am facut testul,n-am gasit decat O-zone la o farmacie si desigur a iesit negativ ,oricum e prea devreme desi pe site la clearblue dupa calculele lor in data de 21 ar trebui sa apara pozitiv.Vedem saptamana viitoare pana atunci va tin si voua pumnii.V-am pupat

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Michelle, draga mea . Mi-ai scris pe PM si vreau sa-ti multumesc ca te gandesti la mine. Esti o scumpa . Sunt cand bine cand mai putin bine... Dar asta nu-i nimic nou... Imi cer scuze ca nu am mai scris demult dar nu am avut timp. Mi-am gasit o multime de activitati care-mi ocupa toata ziua. Cand ajung seara acasa sunt franta si nici nu mai deschid calculatorul.
Mii de scuze . Din pacate cred ca si pe viitor va fi asa, va rog sa nu va suparati pe mine. Simt ca trebuie sa fac ceva, sa-mi gasesc preocupari, altceva decat a ma gandi la ce s-a intamplat si la ce va fi. Ma lupt din rasputeri sa exclud copiii din mintea mea pentru ca nu-mi fac decat rau cu gandurile astea. Nici fizic nu sunt bine deloc si asta ma doboara, dar nu vreau sa ma las.
Va pe toate si va doresc tot binele din lume. Promit sa mai scriu pe aici, doar ca mai rar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mina, daca ai avut ovulatia pe 18-19 ianuarie, este imposibil sa-ti iasa testul pozitiv asa de repepde. Abia dupa 7-10 zile de la conceptie incep sa se pozitiveze testele. Nu le mai strica degeaba, ca este mult prea devreme.
Chantal, foarte bine faci ca esti ocupata tot timpul. Pe mine serviciul m-a ajutat foarte mult dupa nastere sa-mi revin. In legatura cu starile de rau, du-te sa-ti faci niste analize, poate ai vreo lipsa de ceva (calciu, magneziu, fier, etc). Sau poate sunt atacuri de panica, ca si astea se manifesta foarte urit, cel putin la mine. Sa ne mai scrii macar din cind in cind, ca noi ne gindim tot timpul la tine!
Fetelor, tocmai am facut papanasii dupa reteta Flaviei, dar sunt cam suparata ca i-am lasat sa fiarba prea mult, vreo jumatate de ora (si nu 10 minute cum era in reteta) si au iesit cam tari. Dar asa, la gust, sunt foarte buni, deja am mancat o mare parte din ei. Dar mai incerc si alta data si sper ca data viitoare sa ma specializez. Mie imi place foarte mult sa gatesc, dar trebuie sa recunosc ca de multe ori dau rateuri, mai ales la retele noi.
Va las, ca ma duc sa dau o tura prin magazine cu sora mea, care a venit la Bucuresti special pentru reducerile de acum. Sper sa rezist, ca si ieri m-a chinuit citeva ore prin magazine.

Cristina, 11+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fetelor!
Mina si eu cred ca este prea devreme sa faci testul,mai ai putintica rabdare! Sa faci SureCheck ca este destul de bun,mie din prima zi de intarziere mi-a iesit si a doua liniuta chiar daca mai pala.Stiu ca este bun de la Cristina si pe urma l-am testat pe pielea mea! Iti tinem pumnii sa fie bebe!

Chantal imi pare rau ca nu esti prea bine,bine faci ca incerci sa te detasezi de tot ce iti aduce aminte de clipele prin care ai trecut.Ai grija de tine si cand mai ai putin timp liber sa intri sa ne mai spui cum esti.Bafta!

Cristina eu nu am mancat niciodata papanasi dar dupa cum i-ai descris mi-ai facut si mie pofta!O,Doamne,daca m-au luat poftele de pe acum cand sunt doar in 7 saptamani cred ca o sa ma fac cat o balenuta!
Tu faci celebra eco care se face intre 12-14 saptamani pentru masurarea pliului nucal?Daca da,unde o faci?
Bafta la cumparaturi,sa te inarmezi cu rabdare ca este teroare prin magazine!Si eu as vrea sa-mi iau multe dar ma gandesc ca dja nu or sa ma mai inapa,trbuie doar haine de gravi.

Laura bine faceti ca prestat in fiecare zi!Norocosilor!

Eu astazi m-am trezit cu o usoara ameteala si in continuare cu o stare de somnolenta de parca as dormi tot timpul ,si astazi vreau sa iesim putin la plimbare prin parc!
Va pe toate si va doresc o duminica placuta!



Mirela7+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Dragele mele prietene , eu inca sunt egoista, in sensul ca nu fac nici acuma altceva, decat sa "dau raportul" despre ce si cum a fost ieri la ziua copiiilor, dupa ce am trecut in fuga peste mesajele voastre. Si acuma sunt pe fuga, dar sper ca, cat mai curand sa va pot scrie la toate.
Deci, cheful de ieri a iesit SUPER!!! Cu toate ca nici nu am vrut sa facem mare tam-tam, caci sotul tot cu mana in ghips si tot dupa operatie este, am ajuns sa fim suficient d emulti caci am chemat cate "puti" din mai multe parti. O data au for bunicile si nasii, adica familia, si pe de alta parte 3 prieteni ai lui Richie (este prima data interesat in mod special de ziua lui de nastere) si 3 prieteni ai Robertei. Prietenii lui Richie au fost insotiti de familie, cred ca am fost aprox. 28 de persoane . Oricum ma bucur ca a iesit fff bine, toata lumea s-a simtit bine. De chemat nici asa nu am reusit sa chem pe toata lumea, dar de la anul facem separat zilele de nastere si atunci va fi altfel. Avem noi loc in casa (4 camere), dar totusi . Catelul l-am scos pe balcon, altfel nu am idee cum am fi supravietuit .
Cam atat de-o-cam data si incerc sa pun poze cat mai repede. De data asta, nu eu am fost fotograful, ci o vecina. Deci voi aparea si eu in poze .
Va pup pe toate si multumesc pentru urarile voastre .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Buna fetelor,
Sper sa ma primiti si pe mine in grupul vorstru. Ma numesc Cristina si sunt mama unui ingeras care a murit la 7 luni dupa operatia de inima. Imi e tare dor de el... imi e tare dor...
Acum sunt insarcinata din nou cu alt bebe in saptamana a 14. Sarcina pare sa decurga normal si totul sa fie in regula. Imi e atat de frica uneori incat incerc sa nu ma mai gandesc ca sunt insarcinata. Poate e normal, nu stiu... poate sunt eu prea fricoasa.
sper sa ma primiti si pe mine printe voi.




What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Bebe Paul al meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Cristina26, ma bucur ca mi-ai ascultat sfatul si ai intrat sa scrii si aici. Toate fetele care au ajuns la subiectul acesta au trecut printr-o durere mare de tot, si-au pierdut copilasul, nascut sau nenascut, dar impreuna am reusit sa depasim tristetea, ne-am incurajat reciproc si multe dintre noi suntem acum gravidutze. (iar la celalte le facem galerie lunar si le asteptam cu vestea buna a celor doua liniutze).
Fetelor, Cristina26 este colega cu mine la mamicutze.Din pacate, atunci cind am incercat sa ne povestim durerea nu am fost intelese de unele fete si chiar am fost sfatuite sa nu mai povestim despre lucruri triste, pentru ca acolo nu este un loc unde sa se vorbeasca de moarte. Nici nu stiti cit m-au durut pe mine cuvintele acelea, m-am simtit o ciudata pentru ca am indraznit sa povestesc despre ceea ce mi s-a intimplat. Si mi-am dat seama inca o data cit de mult va iubesc si cit de mult ati reusit voi sa ma ajutati sa trec peste cel mai dureros moment din viata mea. Nu stiu ce m-as fi facut fara voi! Chiar va iubesc din tot sufletul!

Cristina, 11+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mirela, masurarea pliului nucal mi-a facut-o medicul meu. Nu e nevoie sa mergi la un ecografist specializat pentru asta. Eu stiu ca Nayel se pricepe sa faca ecografii, deci poti sa mergi linistita pe mana lui.

Cristina, 11+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Cristina26, este foarte normal sa-ti fie frica, noi nu o sa ne mai putem bucura niciodata de sarcina asa cum am facut-o prima data. Din pacate am pierdut, nu optimismul, ci inocenta. Nu putem decit sa ne rugam sa fie bine si sa avem incredere in destinul nostru. Stiu ca niciodata nu o sa il poti uita pe primul tau copilas, dar esti datoare pentru bebe mic din burtica sa fii curajoasa. Esti o femeie puternica, pentru ca ai avut curajul sa incerci din nou. De data asta o sa fie bine, o sa ai un copilas sanatos care o sa reuseasca sa va faca sa fiti cei mai fericiti parinti din lume.

Cristina, 11+

POZE

Mergi la inceput