Durerea unei pierderi de sarcina (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Biby, e clar ca esti insarcinata!!!!!!!!! Da, sanii tensionati, II liniute la 2 teste de sarcina, secretia aceea despre care ti-am explicat pe PM, sunt semne de sarcina!!!!!! Bravoooooo! Sa ai mare grija de tine!!!!!!



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Biby si eu sunt convinsa ca e sarcina, nu de alta, dar daca era sa fie eroare de test era launul dar nu la ambele....asa ca felicitari si ai grija de tine...hm, cred ca stiu care a fost cheia succesului la tine: optimismul , care la mine cam lipseste

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Cristina26, felicitari pentru bebelina. Ma bucur tare mult ca este fetitza. Numai bine, multa sanatate si sarcina usoara in continuare.
Biby Doamne ajuta sa fie . Iti tin pumnii!
Flavia, un pupic dulce pentru Dominic, sa se faca bine si merci mult de sfaturi.

Eu deocamdata sunt tot cu gretzuri si o stare permanenta de rau, sper s ama mai lase. Ieri am facut fix 7 sapt iar sapt asta trebuie sa sun la ArtMedica sa imi fac programare. Sper sa prind liber, ca la astai asa e, se fac programari cam peste 2-3 saptamani.
Va pup si va citesc zilnic, chiar daca nu am mai si scris. Ma gandesc la voi si sunt alaturi de voi in orice moment.
Pupici si numai bine.


Nana, 7+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Nana , imi pare rau ptr. starea ta de rau....car crede-ma ca vreau si eu starea ta:)), lasa ca trec repede alea 3 luni, si dupa aia nu o sa ai decat momente placute ..ai grija de tine si de bebeita

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mirelus fa bine si gandeste-te la Flavia, la Ileana, la Mari etc care au reusit, nu la mine! Trebuie sa te gandesti la lucrurile frumoase, nu la cele triste!

Mav am citit perlele micutului tau! E tare, pustiul

Biby si pe mine m-au durut sanii tare, tare, trebuia sa port bustiera noaptea si cat stateam prin casa, asa tare ma dureau! Deci e bineee A cata zi esti? Sau nu stii?

Nana mai ai un picut si trece greata!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Dragile mele am si eu o intrebare pentru mamicile care sunt in saptamanile de la inceput ca si mine. In saptamana 15 sau mai repede:
Cat sunt bataile inimi la belelusii? Fetita mea are in jur de 168 ceea ce am crezut ca e prea repede dar asistenta a zis ca asa e la inceput dupa care ma scad sa nu imi fac girji. Asi vrea sa stiu daca la voi au fost mai joase la inceput.
Va pup pe toate

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Bebe Paul al meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ma alaturi si eu voua, tocmai am pierdut cea de-a doua sarcina. Prima am pierdut-o in 29.01.2006 la 6 sapt. , iar acum tot 29.01.2007 9 ce ironie, nu ?)la 5 sapt. Sa ma treceti pe listuta va rog.
Tocmai mi s-a spus ca am uter in forma de inima. Si ca de aceea am pierdut. Nu stiu ce sa cre.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Cristina26 eu mereu am avut160 de batai pe minut,cred ca difera ,sa-ti traiasca fetita!
Irlandeza imi pare sincer rau,e bine ca ai scris aici ca poti sa spui ceea ce simti si noi te intelegem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Michelle ce mai faci,nu te-am mai vazut pe aici,sper ca esti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

ella, poate fi de la ovulatie durerea, pe mine ma durea tot timpul cind ovulam!spor la prestat, si sa dea Dnu sa sarbatoresti St Valentin à trois!(tu, sotul, si bebic mic in burtick)!

laura, iubito merci mult, a fost greu cu Dominic, il durea tare, imi zicea mami doare ulechea, i-am dat calmant repede, i s-a spart si a curs mult puroi, e a treia oara ca-mi face, cu tot cu vaccinul ce i l-am dat ptr otite!am tot citit si cica copii alergici sint predispusi si cei care beau biberon!(el inca bea, e singurul mod in care-mi bea lapte soia mai mult)...poate tre sa iau decizia sa gata, dar avind in vedere ca alergia e inca prezenta.....si in plus i-a iesit din nou eczema pe corp, de la nenorocitul ala de lapte vaca.....of....si eu sint coapta de racita, azi am venit cu chiu cu vai la munca, ca am contracte de dat....asa am facut sa stii am mincat lamii cu miere, ceai menta, lapte cu miere, ptr nas apa mare, a facut ceva!si am luat un paracetamol ptr ca ma doare tot corpul!ochii curg, etc!am sa ma uit de medicamentul ala sa vad daca e si aici, merci!abia astept sa numaram in curind si la tine degetelele!

mav, tu parca nu esti in lista?nu de alta da abia astept sa te pun gravi si pe tine!

mirelush, m-am gindit mult la tine zilele astea, si sigur te visam daca era ceva rau!deci mai e speranta!e super ca mergi si la alt medic la eco, e greu, dar merita, ai sa vezi!curaj, capul sus si nu te lasa!merci ptr poze, da, am burta mare, la Dominic eram asa cam cu 1 luna mai mult, dar kg in plus isi zic cuvintul!da, Dominic vroia si el in poza cu mami, si mie imi place poza aia, de aia am pus-o!astept vesti de la bune, la f bune!eu, te inteleg cind spui ca te gindesti la Laura, si eu la ea m-am gindit cind mi-am facut curaj sa ramin din nou, si celelalte fete care ati pierdut sarcini mari!gindeste-te la ea sa iei din optimism, dar nu ai voie sa te gindesti la nimic rau, nu-ti dau voie!vei fi in album cu bebe in brate!

bibi, iubito eu te-am felicitat deja, pot sa te pun gravi?si pe mine ma dureau si ma dor sinii!

nana, merci de pupici, sigur ne ajuta, cu greturile pot sa-ti zic ca nu dureaza o vesnicie, si cum zice medicul meu, sint semn bun!mici trucuri, nu sta cu stomacul gol niciodata, roade cite ceva tot la 2 ore!sa ai la tine biscuiti putin sarati, dimineata inainte sa te pui la verticala roade un biscuit si stai intinsa dupa 10 min!ceaiul de ghimbir ajuta!

cristina26, nu stiu exact sa-ti raspund, dar stiu ca si la Dominic eram ingrijorata ca mi se parea ca bate prea repede inimioara, dar cica a sa e la fat!

irlandeza, te-am trecut, imi pare tare rau de fiecare data cind cineva se mai adauga pe lista noastra!am trecut ultima pierdere ca si la celelalte fete!

va pup pe toate, noroc ca virtual, ca sint atit de racita........

Flavia 20+ si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput