Durerea unei pierderi de sarcina (18)

Durerea unei pierderi de sarcina (18) | Autor: Pepsi

Link direct la acest mesaj


www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">
Durerea unei pierderi de sarcina - articol
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13cap.14cap.15 cap.16 cap.17

album foto

propuneri ptr noul titlu al subiectului :
1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe
2.Mamici care au pierdut un bebe
3.Viata dupa pierderea unui copil
----------------------------------------------------------------------
Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia, 30+

Laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei

Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, 17+

Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 24+

Jojo_miha
37s,preclamsie,un ingeras pe nume Amalia Nicoleta,30.10.2006 6+

Cristina26
24 noiembrie 2005 Paul, plecat la ingerasi in 04 iulie 200619+

Lariana
35s, multiple malformatii,

Lia B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti 9+

Chantal
33s,07.08.2006, boala membranelor hialine,medici incompetenti

Hair
31s, membrane rupte,?

Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa,

Michelle81
24s, un ingeras pe nume Katharina(26 octombrie 2006).

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis,

Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007.

Ále
17s, 17.04.2006, motiv necunoscut

Mcrissa
15s, sarcina oprita din evolutie.
---------------------------------------------------------------------
Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita in evolutie, 25+ David

Joahnna
12s, 29 septembrie 2006, 8+

Mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie

Apollo
10s, SEU,

Nushulica
9s, avort spontan,

Andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,

Estecri
9s, motiv necunoscut , 11+

Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006 4+

Irlandeza
9s, 26-02-2007, sac gol fara embrion

Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,

Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie, 11+

Tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute Rares

Lidushka
7s, 7.02.2007, motiv necunoscut

Jocelyn
6s,? , 21+

Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU

Arthurana
6s, MTFHR, 28+

Irda,
6s, 09 decembrie 2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut

Catty
6s,

Stancutza
5s,

Bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007
______________________________________________________________________

Nana
fosta aspiranta la titlu de mamica, acum 11+

Fruntea sus, suflete curate si minunate ce sunteti! Va veni si randul vostru!

Va tin pumnii la toate, sarcini usoare, bebei sanatosi, si fetelor care asteapta sa fie gravi le tin pumnii[/font=Arial
Flavia 24+ si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia multumim pentru noul capitol!
Sa dea Dumnezeu sa fie plin numai de vesti bune!

Mariana iti doresc sa ai o nastere cat mai usoara si un bebe sanatos!

Esti o curajoasa!Te admir mult! Te asteptam cu vesti dintre cele mai bune!



Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Doamne ajuta la toate fetele,cu ocazia inceperii unui nou capitol vreau sa va anunt ca :AM REUSIT ,ACU O ORA MI-AM FACUT UN TEST ,ARE 2 LINIUTE ,UNA PALA DE TOT CA O UMBRA DAR ESTEEEEEEEEEEEEEEEE.Am o bucurie in suflet pe care vreau sa v-o transmit si voua si sper ca si voi la randul vostru sa o aveti cat mai curand.Sper sa nu ma grabesc,desi e Z25 a iesit totusi,ma tot uit la test si parca visez,acu o vad acu dispare.Oricum sambata sau maine mai fac inca unul.Ma bucur sa impartasesc aceasta bucurie cu voi desi deja am sunat-o pe mama,pe cumnata ,pe o prietena,sper sa fie intr-un ceas bun.Fug acum sa fac ceva de papa si revin sa mai vb.V-am pupat pe toate ,toate.

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mina Felicitari!!!Iti doresc sa ai o sarcina cat mai usoara si un bebe sanatos!
Si mie imi iesise a doua liniuta pala si eram insarcinata!Ai facut SureCheck? Este foarte bun,arata cu cateva zile inainte!



Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

FELICITARI MINA!!
Sa dea domnul sa ai o sarcina perfecta, si un bebe la fel de perfect! Chiar daca a doua liniuta eeste foarte pala, sigur esti gravi!!!!
Mariana, iti tin pumnii strinsi de tot sa se termine cu bine si ai o nastere usoara si un bebic sanatos si frumos!
Fetelor, vad ca a inceput din nou sa ploua cu gravidute pe la noi (Jojo, Mina). Si urmeaza si celelalte fete in curind! O sa fie un super capitol cu mamicute de noiembrie-decembrie!!! Numai fete una si una!!!! Va tin pumnii la toate sa reusiti!
Chantal, ma bucur mult ca ai luat decizia de a ramane gravi din nou. Sunt sigura ca ai sa fii mamica foarte curind. Vreau totusi sa-ti spun ceva, sper ca nu mai iei medicamente gen xanax, si nimic altceva. Ai grija, ca sunt foarte periculoase pentru o sarcina. Sper sa nu te superi ca ti-am spus asta!

Cristina, 16+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

Doamne MIna, nici n-am apucat sa deschid capitolul nou si deja trec o veste buna, vai iubito sa ai sarcina usoara, si un bebic sanatos!te pup tare, ma bucur enorm ptr tine, cind faceam lista si treceam la fetele ce incercati amorasi, ma gindeam Doamne da-i sa trec cit mai multe gravi! si uite acuma esti prima pe care o trec, va astept si pe celelalte fete cu vesti la fel de bune, si daca am gresit informatiile va rog sa ma corectati, la nr de saptamini la fel ca nu mai stiu exact, le-am pus dupa ochi!

va pup, vai mina mi-ai facut ziua mai buna!

Flavia 24+ si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Flavia ne-ai salvat cu noul capitol. Multumim .
Mina, felicitari!
Cristina Ana, nu mai iau din decembrie xanax si alte cele dar pana sambata am o cura de calciu si vit B2 si B6 prescrisa de medicul de familie , insa cred ca asta nu face rau la o sarcina, dimpotriva. A, mai iau acum niste vitamina C si Clorocalcin sa nu mai dureze asa mult CM. Mersi pt atentionare, e binevenita. Sper ca homeopatele si tinctura de zmeur sa nu aiba a face cu bebe. Cel putin medicul care mi le-a prescris a spus clar ca nu fac rau. Te .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Marianaaaa Mi-au dat lacrimile si bocesc, ce m-a emotionat vestea ca nasti! Zilnic m-am uitat la mamici de ian-feb si la ghiocei, in speranta ca voi citi ceva despre tine! Sa dea Dumnezeu sa decurga nasterea cat mai bine, sa te refaci repede si sa ai o fetita sanatoasa, perfecta si mancacioasa Ma gandesc la tine

Mina felicitari! Sarcina usoara si bebe sanatos!

Michelle ma bucur sa citesc ca te gandesti la viitor, la copilasi, bravo iubita Eu mai am de asteptat pana de luni intr-o saptamana...dar nu-s prea optimista...trebuia sa fi prestat de 2 ori pe zi cand a iesit testul de ovulatie pozitiv, dar ne cam lasasera puterile

Chantal si mie-mi place glow-ul tau Nu e foarte inchis, e placuta culoarea!

Mirelus cand faci analizele? Te apuci de treaba dupa CM-ul asta? N-are rost sa astepti mai mult, eu asa zic

Flavia in franceza? Dragul de Dominic cred ca-ti vine sa-l mananci


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Mariana iti tin pumnii sa ai o sarcina usoara. Astept cu nerabdare vestea. Sa ai o fetita sanatoasa si mancacioasa.
Mina felicitari! Sa ai o sarcina usoara si sa o duci cu bine pana la capat.
Chantal mie imi pare rau ca nu am retinut atunci unde s-a scris. Ma bucura f tare decizia ta. Iti doresc din suflet sa ramai cat mai repede si sa nu ai probleme. Cu siguranta o sa ai un bebe sanatos.
Michelle ma bucur si pt tine ca te gandesti la bb. Sigur intr-o zi o sa prinzi curaj si atunci o sa fie totul bine.
beatrice77, veronicka daca vreti sa fiti trecute pe lista sa ne anuntati, pe Flavia mai exact.
Flavia ce frumos, Dominic invata defapt 3 limbi. Si eu ma gandeam sa-l invat pe bb engleza, dar ar insemna ca eu sa ii vorbesc in eng si tati in romana si nu cred ca pot sa exprim tot ce vreau in eng. Asa ca poate ramanem la cateva cuvinte.
Laura, Andreea, Mirela...pt toate
Ne apropiem de 30s.

Ileana 29+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Asa-mi vine sa va prind pe toate in brate ,sa va dau un strop din bucuria mea ,si-mi dau lacrimile cand ma gandesc la toate fetele care au avut si au prb.Eu n-am stiut la sarcina cu Bogdan ce-i ala av. sp. sau oprita in evolutie,atunci mi-i s-a parut totul firesc ,am ramas,nu-mi mai vine Cm ,nasc etc.Insa din noiembrie parca am innebunit,parca dorinta era si mai mare ,numaram zilele parca-ar fi intrat in sac..cumplit de greu e.Desi asteptarea mea a fost mica,ma gandesc de multe ori la cele care se chinuie de ani de zile cata putere si tarie de caracter au si nu-si pierd speranta cat ar fi de tarziu (un ex.clar e una din fetele de pe forum nu-i retin numele ,ceva gen draq de olteanca,femeia asta e un munte de tarie si citind povestea ei mi-am zis "da ,se poate cu ajutorul lui Dumnezeu,totul".Cam atat va scriu,va multumesc pt felicitari si va trag de manuta dupa mine,sper sa pun o poza cu II sambata sa fie clare ca deja am dubii:)).Pupici si sa fie de bun augur vestea mea si voi.
Multumesc Flavia ca ai fost super ,super harnicuta si mi-ai desenat o burtica
3-4?

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Hi there!
It's Mikael from Sweden, Mariana's husband.
I'm dropping a few lines to tell you that baby Magda was born at 6.44 pm Swedish time.She weighted 3070g and measured 50 cm.
Luckily all went fine and the pushing stage lasted for just 4 minutes.
Mariana thanks a lot all of you who encouraged her and promised to send a longer message as soon as they arrive home.We are expecting them on Saturday if things go as we hope.
best wishes
Mikael

Mergi la inceput