Durerea unei pierderi de sarcina (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura zilele urmatoare am sa fac analizele.Ar fi super sa iasa toate bine si sa ne apucam de treaba!
Nu cred ca este o regula sa prestezi de 2 pe zi ori daca ti-a iesit testul de ovulatie pozitiv,eu in luna in care am facut prima data teste am si ramas si am prestat doar o singura data pe zi.Cred ca pana la urma depinde de fiecrae organism!
Iti tin pumnii stransi sa fie bebe luna aceasta,parca si data trecuta tot in a doua luna de prestat ai ramas -dutza!

Fetelor vroiam sa va intreb ceva:daca am pierdut sarcina aceasta la 6 saptamani la urmatoarea trebuie neaparat sa fac tratament de sustinere?Ma gandeam ca la prima sarcina nu a fost nevoie de tratment de sustinere,totul a decurs normal,am trecut cu bine de primul trimestru,chiar am facut absolut orice ca si inainte sa fiu insarcinata.A fost totul prea frumos ca sa dureze! Ma gandesc ca si la a doua sarcina tot nu a fost nevoie de tratament de sustinere,eu cred ca atunci cand ma inceput sa sangerez am pierdut sarcina.Asta simt eu!Refuz sa cred ca am probleme de acest gen pentru ca prima data a fost totul prea bine si fara acest tratament.
Bineinteles ca il voi intreba si pe medic dar as vrea sa stiu voi ce parere aveti.

Va pe toate! Noapte buna!





Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Only good news in this evening,thx Mikael,and i hope that you have a cute, hungry child,and also for Mariana many kisses and healthy.

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

repet ce-am scris la ultima pagina a cap precedent!

mariana, bafta multa multa, nastere usoara, va fi bine, ma bucur enorm ca ne-ai anuntat! ce v-am zis eu fetelor ca nu prinde mariana data de 3 martie, ca am visat-o simbata, am zis ca va naste inainte de simbata asta? asa ca din visul meu totul se termina cu bine, erai bine si tu si bebe!nu-ti vedeam fata, dar asta din cauza ca nu te cunosc!te pup tare!va fi bine!


Flavia 24+ si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mariana a nascut!!! Felicitari,sa-ti traiasca bebelina Magda,sa fie sanatoasa si norocoasa si sa va aduca numai bucurii impreuna cu ceilalti copilasi!
Doamne,ce m-am emotionat!Chiar ca esti o mamica fericita!!!
Te asteptam cu vesti!



Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Mina-FELICITARI PENTRU CELE DOUA LINIUTE!!!!!!!!!!!!!Ti-am spus eu ca esti gravida,ca visul ti se va implini!!Ma bucur ffff mult pentru tine,o meriti din plin!!!Sa tragi dupa tine toate fetele!!chiar daca a doua liniuta e pala sigur esti gravida,lasa dubiile deoparte!Stiu cat de fericita esti,e cel mai frumos sentiment atunci cand vezi testul pozitiv!Sarcina usoara cu cat mai usoare greturi!
MARIANA-fELICITARI pentru fetita scumpa si sanatosa!!Sa te faci bine cat mai repede si sa vii acasa sa ne arati poze cu micuta si cu tine,mamica fericita!!!Mikael-thank you for giving us so a good news as this!Many kisses from all girls from here for Mariana and your little daughter,Magda.we are waiting her to come home as soon as possible to tell as how was the most special moment from her life!
Ileana marius-30 saptamani?olala!!!!Te apropii draga mea de marele moment!multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Mina FELICITARI pentru II !!!Iti doresc sa porti bebikul cele 9 luni, usor, fara nici cea mai mica problema si sa iti vezi odorul sanatos si frumos.
Mariana felicitari pentru bebelina si sa fiti toti trei sanatosi si fericiti!
In rest, la toate doamnele aspirante, -ute si numai.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Vai ce frumos am intrat si m-am vazut trecuta graviduta acolo,apoi intru si ce citesc inca o graviduta,felicitari Mina! si un bebelus ,nu o stiu pe Mariana insa mi-au dat lacrimile,SA VA TRAIASCA PRINTESA si sa va bucurati de ea!
Chiar aveam nevoie de vesti bune,aseara m-a sunat fina mea sa-mi spuna ca sora ei a pierdut un bebelus la 6 luni jumate.Acum doua saptamani a inceput sa piarda lichid a fost internata ,i s-a dat tratament si apoi i-au dat drumul acasa,si alaltaieri au luat-o durerile si cand s-a dus la spital bebe murise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Congratulations, Mikael! Kisses and hugs for your girls (and boys)! May her be a healthy, happy child that brings you only joy!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Vai, Jojo, biata fata Doamne, tot mai multe femei trec prin asa durere! Nu-i corecta viata asta

Mirelus nush ce sa zic legat de tratament. As zice ca-i bine sa faci, preventiv. Pe de alta parte, daca la prima sarcina nu ai avut probleme, poate ca nu trebuie. Vezi si tu ce zice doctorul. Mie mi-a dat tratament dupa prima sarcina oprita in evolutie, dar nu a avut efect...doar la sarcina cu fetita a fost bine, dar ma gandesc ca a fost o sarcina sanatoasa, care nici nu ar fi necesitat tratament.

Ileana 30 de saptamani! Au trecut ca o clipita Mai ai putin, iubita! Doamne ajuta

Flavia da, esti un fenomen! Si sa stii ca eu te-am crezut cand ai zis ca va naste mai repede Mariana Si verificam in fiecare zi daca a anuntat ceva


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Buna,
mi-au iesit in sfarsit toate analizele recomandate pentru a afla posibila cauza a pierderii sarcinii.toate bune si frumoase pana la Rickettsia, analiza pe care nu vroiam sa o fac pentru ca am inteles ca e extrem de rara (si cam scumpa).dar sotul a zis ca vrea sa le fac pe toate si uite ca am facut-o si pe asta si rezultatul a fost anticorpi Rickettsia pozitiv.poate fii asta posibila cauza a pierderii sarcinii?
cristina26 tot cautand pe forum am vazut ca sotul tau este medic.eu voi ajunge la doctor peste o luna si as fii vrut sa stiu cate ceva despre rickettsia pana atunci.crezi ca ma poti ajuta?cea mai arzatoare intrebare este daca poate fii cauza opririi in evolutie a sarcinii.daca ea este contagioasa si o pot da si altor persoane si daca e o urgenta tratarea ei sau pot astepta o luna pana ajung la doctorul meu.
merci mult

Mcrissa in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput