Durerea unei pierderi de sarcina (17)

Durerea unei pierderi de sarcina (17) | Autor: ileana_marius

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank"> Durerea unei pierderi de sarcina - articol
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13 cap.14 cap.15 cap.16

album foto
propuneri ptr noul titlu al subiectului :
1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe
2.Mamici care au pierdut un bebe
3.Viata dupa pierderea unui copil
----------------------------------------------------------------------

Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia, 29+

laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei

Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, 14+

Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 21+

jojo_miha
37s,preclamsie, un ingeras pe nume Amalia Nicoleta,30.10.2006

cristina26
24 noiembrie 2005 Paul, plecat la ingerasi in 04 iulie 2006 16+

Lariana
35s, multiple malformatii,

Lia B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti 9+

Chantal
33s, 07.08.2006, boala membranelor hialine,medici incompetenti

hair
31s, membrane rupte,?

Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa,

Michelle81
24s, un ingeras pe nume Katharina(26 octombrie 2006).

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis,

Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007.

Ále
17s, 17.04.2006, motiv necunoscut

mcrissa
15s, sarcina oprita din evolutie.
----------------------------------------------------------------------

Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita in evolutie, 22+

mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie

Apollo
10s, SEU,

Nushulica
9s, avort spontan,

andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,

estecri
9s, motiv necunoscut , 11+

Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006

Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,

Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie, 11+

tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute Rares

lidushka
7s, 7.02.2007, motiv necunoscut

Jocelyn
6s,? , 18+

Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU

Arthurana
6s, MTFHR, 28+

Irda,
6s, 09 decembrie 2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut

stancutza
5s,

irlandeza
5s, 29.01.2007, motiv uter in forma de inima

bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007
______________________________________________________________________

nana
fosta aspiranta la titlu de mamica, acum 9+

Fruntea sus, suflete curate si minunate ce sunteti! Va veni si randul vostru!

Va tin pumnii la toate, sarcini usoare, bebei sanatosi, si fetelor care asteapta sa fie gravi le tin pumnii!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

In legatura cu titlul cred ca ceea ce ne-a unit pe noi aici este "durerea", in schimb poate ca nu ar trebui sa ramana doar sarcina avand in vedere ca s-au pierdut si bebelusi. Cred ca motivul pt care suntem citite atat de mult este chiar titlul.

Eu am fost ieri la dr si am cerut sa imi faca niste analize de sange, glicemia, analizele pt tiroida si hemoglobina. L-am vazut pt putin timp si pe bb la eco si se pare ca tot mare e 1,2 kg. Am inceput sa ma ingrijorez, ce poate face ca bb sa fie asa de mare? E normal? Acum o luna avea cat trebuia sa aibe acum. Dr zicea ca nu e nimic anormal doar ca e mai mare decat ar trebuie sa fie. Acum misca mai toata ziua si destul de tare si la fel cand vine tati nu mai vrea.

Ati scris atat de mult incat nu va pot raspunde la toate.
Flavia am primit mail-ul, dar nu am apucat sa iti mai raspund. Ma bucur sa aud ca esti mai bine. Filmul pe webshots se pune la fel ca si o poza, nimic special.
Laura

Ileana 27+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Uau, Ileana, deja esti in 27 sapt.!!! Ce repede a trecut timpul. Parca mai ieri anuntai ca ai II liniute. Chiar daca nu scriam aici, citeam intotdeauna. Sarcina usoara in continuare.

Noi 2 singurei
http://tt.lilypie.com/Nn410.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Ileana multumim frumos pentru noul capitol si sper sa ai mana buna si sa treci cat mai multe gravidute....pupici si multa sanatate tie si lu bebe mic si scump.


Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

aaaa, inca ceva, eu as propune sa ramana acelasi titlu, ptr. ca datorita acestui titlu am intrat si am gasit fete minunate.
pupici

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

ileana, merci mult ptr noul subiect!nu-i nimic ca nu mi-ai raspuns la mail, stai linistita, bine ca esti mai bine!si Dominic era mare, a avut 4kg145, e bine ca ti=ai facut glicemia, ca poate fi o cauza de bebe mare.felicitari ptr bebe miscaret!

jojo, numele subiectulul e acelasi, nu l-a schimbat nimeni, fetele au spus ca-l schimbam cind sintem toate de acord, asa ca nu vad de ce spui ca nu se tine cont de parerea vostra!apoi pozele in album erau ca sa dea speranta ca se poate mamicilor care nu mai au aceasta speranta!atunci inseamna ca nici noi cele gravide nu ne mai avem locul aici nu?ca doar este odiseea ptr asta?!bafta sa-ti iasa II, ai sa intelegi pe urma de ce sintem inca aici!

nana. ma bucur ca scri, chiar ma gindeam azi sa intreb ce mai faci cum mai esti?nu mai ai mult!

ella, , pup fata!

mirelush, nu am trecut ultima sarcina, ca, eu, asa am inteles ca se trece ultima sarcina, dar la tine nu stiam daca vrei sa inlocuiesti prima cu ultima, tocmai si irlandeza mi-a spus ca nu am trecut-o cu ambele sarcini, nu eu fac regulile, eu doar am incercat sa le urmez, dar vad ca supar lumea.......laura, are doar o singura sarcina, nici ei nu i-am schimbat, deci nu stiu cum e pina la urma, sa schimbam regula si sa punem la fiecare cite sarcini a pierdut?ileana se ocupa acuma, ca ea a deschis subiectul.

irlandeza, ma bucur de vestile bune!bravo!cu titlul si lista nici de mine nu depinde....dar din cite se pare, eu nu cred ca se va schimba titlul!

joahna, aici ei zic intre 8 saptamini si 10 saptamini la eco ca sa vezi ceva, si sa bata inima!ma bucur tare mult ptr tine!

fetelor, azi va scriu asa devreme ca merg la controlul lunar ptr sarcina!va zic ce si cum cind ma intorc, merg mai tirziu la servici!
mari, astept vesti!
va pup pe toate!





Flavia 22+ si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Flavia, abia astept sa vii cu vesti bune de la nenea doctorul
fetelor am sa vin de hac acestei stari proaste pe care o am, cand am fost in pauza de masa, am trecut pe la coafor si m-am programat ptr. ora 17, am sa ma tund putin (ca nu prea am de unde mai mult) si am sa-mi fac suvite blonde (acum sunt satena), ca alea cred eu ca or sa ma inveseleasca, fiind cu okii albastri, ma prind bine suvitele, asa ca daca tot se anunta uratii...am sa ii intampin frumoasa, ca poate asa ma lasa in pace de luna viitoare.


Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Flavia , incet, incet rasare soarele si pe strada mea. Multumesc lui Dumnezeu. Iti tin pumnii azi la control, s aintri sa ne spui cum a fost. Am intrat acum la pozicile voastre cu bebe si am vazut ecografiile. Mi s-a facut pielea gaina si mi-au dat lacrimile. Ce minunat. Cu putin noroc, poate ma alatur si eu voua sapt viitoare, daca ne face ecografie si ne si da pozitza.
Pupici dulci ptr tine, bebe nazdravan si ptr Dominic.

Ileana, multumim mult d enoul capitol! Foarte frumoasa ecografie, se vede bebe tare bine cum sta el acolo regeste in burtica la mami!
Te rog mult, modifica si la mine ca am deja 8 sapt. Multumesc mult.


P.S In privinta numelui subiectului, eu ma abtin, ptr ca nu am nici un drept sa comentez eu, voi sunteti in masura sa hotarati, voi care ati trecut prin atat de multa durere. Indiferent de titlu, eu oricum voi fi alaturi de voi!



Nana, 8+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Am intrat sa va citesc din urma si sa va dau un tuturor fetelor de aici. Va rog sa ma iertati dar nu prea am puterea sa va scriu tuturor acum.
Sunt foarte suparata ca mi-au zis la Szeged ca musai trebuie sa ma operez (desi luni cand m-a vazut seful clinicii abia m-a consultat pe masa, nici vorba de eco sau altceva, ma mir sa fi simtit ceva la un fibrom atat de mic situat pe peretele posterior al uterului). In plus, cica nici nu se poate laparoscopic, numai operatie clasica, adica exact ca si cezariana, ditamai taietura. In plus, mi-a zis ca nu-mi ofera nici o garantie ca nu fac alt fibrom in viitorul apropiat. Si atunci ma intreb: pentru ce sa ma operez? Ca sa ma chinui numai, ca de ajutat s-ar putea sa nu ajute dar de incurcat sigur poate incurca... Inca o cicatrice pe uter, mai asta imi lipseste!
Nu stiti pe nimeni care a avut fibrom si reusit sa aiba un bebe?

Laura, imi pare rau ca nu ai reusit luna asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

irlandeza multumesc. Da, nici mie nu imi vine sa cred, ma gandesc numai la nastere acum.
Acum vine si cm-ul si o sa te apuci de treaba, sa vezi ce repede trece timpul.
elaa multumesc. Vreau sa completez toata lista cu si sper ca tu vei fi urmatoare. Poate nu mai e nevoie sa eviti postul...tinem pumnii.
Flavia am crezut ca o sa intri mai pe seara de asta am deschis eu capitolul. Astept vestile bune de la dr.
Nana asa ar trebui sa stea bb, regeste, ca are atata loc...Asteptam sa pui si tu curand poza in album.
Chantal din pacate nu stiu nimic despre fibrom. Dar parca am mai vazut pe aici fete care au reusit sa aiba bb chiar si cu fibrom. Sper sa se rezolve cum e mai bine pt tine.

In legatura cu lista, daca doriti sa schimbati ceva sa ma anuntati.

Ileana 27+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joahnna spune:

Flavia merci de info..deabia astept sa mai treaca saptamanile. Eu sunt happy si ma simt mai altfel decat la prima sarcina, cel putin deocamdata. Mai am cate un junghi pe stanga pe dreapta da' o fi normal.
O zi faina sa ai !

Mergi la inceput