Durerea unei pierderi de sarcina (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Ileana multumim pentru capitol,sa dea Dumnezeu sa avem numai vesti bune! Nu-ti face griji in privinta lui bebe,daca dr. zice ca are greutatea normala inseamna ca este ok.
Flavia imi pare rau daca tu ai inteles ca m-a deranjat ca nu ai trecut ultima sarcina pierduta,mie imi convine asa cum este,cel putin la mine.
Te asteptam cu vesti bune de la medic!
Nana se vede ca esti mai bine,ma bucur mult pentru tine si ma bucur ca scrii din nou aici.Trebuie sa fi fost greu sa treci prin aceste stari de rau.Abia astept sa ne spui cum a fost la eco!
Joahnna imi pare rau ca nu am apucat sa te felicit pana acum,m-am luat cu ale mele,dar nici acum nu-i tarziu!Felicitari,sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!
Elaa pana nu-ti vine CM nu poti sa stii nimic sigur,poate totusi este bebe,ar fi super!!!Sa-ti fie de bine!

Chantal imi pare nespus de rau ca treci prin asa ceva...Doamne imi inchipui ce este in sufletul tau...eu nu stiu mai nimic despre aceasta problema.Ma rog la Dumnezeu pentru tine sa treci cu bine peste aceste incercari...intr-adevar viata este tare nedtreapta uneori!Suntem alaturi de tine si daca putem sa te ajutam cu ceva,nu ezita sa ne spui!
Laura ce-i cu tine ca nu ai intrat astazi!
Jojo maine te asteptam cu II liniute!
irlandeza,Michelle,Cristina, va pe toate!





Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Mirela si eu.

Noi 2 singurei
http://tt.lilypie.com/Nn410.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Flavia, te rog eu mult de tot nu te supara!!!!! E normal ca nu toate sa avem aceeasi parere, dar nu cred ca Jojo a vrut sa supere pe cineva. Bineinteles ca toate fetele or sa ramana sa scrie si aici, chiar si gravidutzele, cum sa plecam definititv la mamici? Eu una abia daca scriu acolo, nu prea reusesc sa intru in atmosfera de acolo. Eu pe voi va iubesc, si de-abia astept sa vin acasa sa vad cine dintre noi a mai ramas gravi! Si pozele eu vreau sa ramana in album, ca o dovada a faptului ca acolo unde exista speranta, totul este posibil.
Sa intri neaparat sa ne spui ce ai facut la doctor!!!!!
Jojo, sigur este bebe! M-am gandit la o surpriza pe care ai putea sa o faci sotului de Valentine's day. Tu iti faci testul maine, dar nu ii spui lui nimic. Si pana pe 14 februarie te duci la o eco, si poza cu bebe o sa fie cadoul tau pentru el. Ce zici de asta?
Ileana, acum am realizat si eu ca esti in saptamana 28. Suuupppeeerrrr!!!! Mai ai atit de putin si o sa iti vezi puiul! Doamne, ce ma bucur pentru tine, de-abia astept sa iti facem galerie la nastere!
Mirelush cea pupacioasa, du-te mai repede sa-ti faci analizele alea, ca poate primesti unda verde de la doctor dupa primul CM. Hai, ca vreau ca la Craciunul acesta cit mai multe dintre noi sa fie cu bebici in brate sau in burtica!

Cristina, 14+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Cristina luni merg sa-mi fac analizele.Nu stiu daca imi va da unda verde dupa primul CM,vreau si nu vreau,imi este teama.Wow...deja te gandestiu la Craciunul viitor....tu o sa ai un bebe maricel atunci si noi iti vom cere sfaturi...ce frumos!Sa dea Dumnezeu sa fim toate fericite si lacrimile noastre de tristete sa se transforme in lacrimi de fericire pentru ca meritam asta!
Flavia iubita,nu imi place sa fii suparata,avem nevoie de tine aici,ne ridici moralul impreuna cu toate fetele mininate de aici,poate ne mai visezi si pe noi cele care asteptam...ce zici,nu ne lasi da?



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Chantal, eu ti-am mai scris tie despre fibrom. Sunt o gramada de fete care au avut copii si aveau si fibrom. Acum nu stiu citi cm are al tau si cum este pozitionat, dar chiar daca ajungi la operatie bineinteles ca o sa mai poti avea copii. Eu am o prietena foarte buna care are un fibrom de 9 cm, a mers la Tutunaru si acum a inceput tratamentul cu Diphereline timp de 3 luni, dupa care i-a spus ca o opereaza laparoscopic. (asta in conditiile in care un tampit de doctor vroia saptamana trecuta sa ii scoata uterul, ca cica altfel moare!!!! Un tampit!!!! Noroc ca a ajuns la Tutunaru).
Eu zic sa mai ceri si alte pareri, poate eventual sa mai mergi odata la Tutunaru sa vezi ce zice. Nu te opera decit daca esti tu foarte sigura ca e inevitabil.
A, si prietena mea a inceput de ieri niste sedinte de bioenergie. Tipa care i le face i-a zis ca in 12 sedinte o scapa definititv de fibrom. Eu nu prea cred in asta, dar sper din tot sufletul sa ma insel si in cazul ei sa dea rezultate, ca isi doreste mult un bebe cit mai curind. O sa te tin la curent cu evolutia ei, poate te ajuta si pe tine.

Cristina, 14+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Vai de mine, Mirelush, cum sa ne lase Flavia???? Venim dupa ea sa-i dam bataita, nici nu vreau sa ma gandesc la asta. Ea este modelul meu de familie perfecta si fericita. Eu una am mare nevoie de incurajarile si sfaturile ei.
Flavia, please, nu visezi si pentru mine daca o sa am baietel sau fetita? Ca nu mai am rabdare pana saptamana viitoare!!!
Ella, in cazul in care nu esti inca graviduta, lasa postul si treci la treaba! Ca doar Dumnezeu ar trebui sa se bucure ca mai vine pe lume un copil, nu sa te pedepseasca! Dar eu sper ca zilele astea sa ne dai o veste buna.
Nana, ai sa vezi ca de acum o sa te simti din ce in ce mai bine. EU zic ca perioada grea a trecut, inca putin si o sa iti revii complet. Si vine o perioada deosebit de frumoasa a sarcinii!!!!

Cristina, 14+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor am uitat sa va spun ca pe seara au inceput sa ma doara sanii si sunt cam tensionati.Ma doare putin si mijlocul de parca ar trebui sa-mi vina CM.Oare ce mai inseamna si asta?
Chiar ma enerveaza asteptarea asta,sa nu stiu exact cand ar trebui sa-mi vina.


P.S. cred ca va streseaz cu problemele mele!



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Cum sa ne stresezi,Mirelush? Vrei si tu bataitza???
Nu stiu ce ar putea sa fie simptomele alea, CM nu cred ca are cum sa vina asa de repede. La mine dupa chiuretaj am sangerat doar in prima zi, apoi dupa 5 zile a inceput sa ma doara burta si am mai singerat in ziua respectiva, si apoi iarasi dupa inca vreo 4 zile. Si asta a fost tot. Dar in zilele cind am singerat normal ca m-a durut si burta, asa ca la CM. Eu zic sa nu te ingrijorezi, ca nu e nimic grav!

Cristina, 14+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by blueeyes2003

Fetelor am uitat sa va spun ca pe seara au inceput sa ma doara sanii si sunt cam tensionati.Ma doare putin si mijlocul de parca ar trebui sa-mi vina CM.Oare ce mai inseamna si asta?
Chiar ma enerveaza asteptarea asta,sa nu stiu exact cand ar trebui sa-mi vina.


P.S. cred ca va streseaz cu problemele mele!



Mirela



Mirela si sanii mei sunt la fel de tensionati si mariti ca si cand aveam burtica, desi BHCG-ul a scazut la 5 inca de sapt. trecuta. Si mai am deranjamente prin burtica, eu am inteles ca semnele astea se mai mentin inca o luna de la avortul spontan sau chiuretaj.

Noi 2 singurei
http://tt.lilypie.com/Nn410.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Multumim pt capitolul nou,Ileana,harnicute ati fost azi ca abia am reusit sa citesc tot.
Irlandeza ma bucur ca esti okei si ca esti si optimista.
Mirelus,asa am avut si eu sanii tensionati dupa avort si ceva crampe prin burta,trec in cateva zile.
Eu azi am avut o zi oribila,am fost nervoasa toata ziua,am urlat la toata lumea ca o disperata,m-a durut si capul de dimineata,nu stiu ce-am avut.
Flavia am avut Cm pe 29 ianuarie prima zi ,insa a fost de 25 de zile nu de 28 cum aveam normal.Nu pricep dc s-a dereglat luna asta pt ca venea ceas cu cuc la fix.In acest caz presupun ca si ovulatia a avut loc mai repede si am ratat-o luna trecuta.Poate si acu vine mai repede si din acest motiv mi-a aparut si albusul ala:).Oricum mi-am facut prg la un laborator pt inca o lama pt linistea mea .Sper sa fie ok.
Va pup pe toate,toate si astept vesti bune de la voi:liniute,miscari in burtici si sanatate.

mina

Mergi la inceput