Durerea unei pierderi de sarcina (20)

Durerea unei pierderi de sarcina (20) | Autor: Pepsi

Link direct la acest mesaj


www.desprecopii.com/info.asp?id=891" target="_blank">
Durerea unei pierderi de sarcina - articol
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13cap.14cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19


album foto

propuneri ptr noul titlu al subiectului :
1.Aspirante/gravidute dupa pierderea unui bebe
2.Mamici care au pierdut un bebe
3.Viata dupa pierderea unui copil
----------------------------------------------------------------------
Laura Ioana
41s, 30.03.2006, tripla circulara de cordon,

Ileana_marius
40s, 13.04.2006, vasa praevia, 34+

Laliq
38s, 8.07.2004, lichid amniotic absent, Matei

IreneCAM
38s, transpozitia vaselor mari, 05.02-2007,Vladut-un mititel jucaus

Cristiana_ana
37s, 13.06.2006, motiv necunoscut, 21+

Msemcu
37s, 18.04.2006, nod de cordon, 28+

Jojo_miha
37s,preclamsie,un ingeras pe nume Amalia Nicoleta,30.10.200611+

Cristina26
24 noiembrie 2005 Paul, plecat la ingerasi in 04 iulie 200623+

Lariana
35s, multiple malformatii,

Lia B
35s, 28-07-2006, membrane rupte, medici incompetenti 9+

Chantal
33s,07.08.2006, boala membranelor hialine,medici incompetenti

Hair
31s, membrane rupte,?

Blueeyes2003
26s, 08.03.2006, preeclampsie severa,

Michelle81
24s, un ingeras mult iubit Katharina(26 octombrie 2006)

Ella
19s, 10.07.2006, col deschis,

Della
19s, 02.05.2006, motiv necunoscut, 2007

Ále
17s, 17.04.2006, motiv necunoscut

Mcrissa
15s, 30.11.2006, sarcina oprita din evolutie.
---------------------------------------------------------------------
Pepsi
12s, 13.07.2006,sarcina oprita in evolutie, 29+ David

Joahnna
12s, 29 septembrie 2006, 12+

Gaby77
12s, 19.08.2006, sarcina oprita din evolutie,

Mi_a
11s, 23.11.2003, sarcina oprita in evolutie

Apollo
10s, SEU,

Nushulica
9s, avort spontan,

Andreea16
9s, 28.12.2005, motiv necunoscut,

Estecri
9s, motiv necunoscut , 11+

Ladymina77
9s, avort spontan, 07.11.2006 8+

Irlandeza
9s, 26-02-2007, sac gol fara embrion

Bubulina
8s, 19.07.2006, sarcina oprita in evolutie,

Vivela
8s, 13.09.2006, sarcina oprita in evolutie, 17+

Tanima_2002
8s, posibil IR-uri crescute Rares

Lidushka
7s, 7.02.2007, motiv necunoscut

Mihaela Amalia
7s, SEU 03.03.2007

Jocelyn
6s,? , 25+

Nadia1976
6s, 7.07.2006, SEU

Arthurana
6s, MTFHR, 30+

Irda,
6s, 09 decembrie 2006, sarcina oprita din evolutie, motiv necunoscut

Catty
6s,

Stancutza
5s,

Bibyrox
4s, avort spontan,januarie 2007
______________________________________________________________________

Nana
fosta aspiranta la titlu de mamica, acum 15+

Fruntea sus, suflete curate si minunate ce sunteti! Va veni si randul vostru!

Va tin pumnii la toate, sarcini usoare, bebei sanatosi, si fetelor care asteapta sa fie gravi le tin pumnii

Flavia 25+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

rodica, acuma am vazut mesajul tau abia! dupa chiuretaj la 1 saptamina am ajuns la urgente, singeram tare mult(s-a sperit rezidentul) tisnea singele din mine, nu am patit nici cind am nascut asa ceva, am crezul ca e sfirsitul.....ca nu voi mai avea niciodata copii, ca va trebui sa-mi scoata totul! aveam dureri ca si contractiile de la nastere, m-au pus pe morfina! mi-au dat citotec, spuneau ca nu e recomandat un nou chiuretaj, si mi-au dat morfina ptr durere si inca ceva! m-au lasat apoi acasa, pierdusem f mult singe!cind am ajuns la ginecolog mi-a spus ca la 25% din femei se intimpla asta dupa un chiuretaj, , eram printre cele 25%, nu mai tin minte cum i-a spus la boala(gasesc ei nume la tot), cert este ca nu e normal sa ai dureri! la mine la eco nu au vazut daca erau resturi acolo fiindca erau atitea cheaguri de singe ca nu se vedea nimic, si cu medicamentul ce mi l-au dat am eliminat tot ce probabil mai era pe acolo.....dupa am singerat f putin 1-2 zile, si apoi nu am mai avut nici o problema, deci daca ai dureri nu sta asa, nu e normal, e normal sa ai dureri asa ca la ciclu,dar nu mai mult, cel mai bine e sa mergi la medic!sanatate multa!

cristina26, si eu m-am apucat de mincat iaurt, desi nu am sa prea maninc mult din cauza alergiei lui Dominic...., da, marti intru in trimestrul III! mai putin si-l tin in brate, si la tine pot zice la fel, parca ieri aveai 12s! si uite ai 21s deja, ati gasit un nume ptr fetita?sanatate multa!

lilirusu, nu stiu ce sa-ti spun, stiu doar ca este una din trisomi pe care le testeaza cu testul triplu!nu stiu daca mai poate aparea la o sarcina viitoare, dar vezi ca Cristina ti-a raspuns!bafta la teste!

baby, bafta sa iasa bebe! e grea pierderea ta mai ales ca v-ati chinuit atitia ani ca sa ramii gravida!

irlandeza, ma bucur ca esti cit se poate de bine avind situatia data! e super ca pleci de Paste, te va ajuta mult la moral!drum bun, in caz ca uit!

andreea, mi-am facut sodoul, si ma simt mult mai bine de atunci, mai am accese de tuse mari, dar mai rare!

va pup pe toate, o saptamina buna sa aveti!

Flavia 27+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia multumim pentru noul capitol! Sper sa avem numai vesti bune si sa nu mai treaca nimeni printr-o astfel de suferinta!
Ma bucur ca esti mai bine,cu o astfel de vreme e de inteles.Ai grija de tine!Ce repede trece timpul...intri in trim III!Iti doresc o sarcina cat mai usoara in continuare!

Andreea iti tin pumnii sa fie bebe luna aceasta!Ce mult m-as bucura sa ne dai aceasta veste!

Michelle ce mai faci? Esti bine,mai ai greturi,stiu ca ziceai ca dupa ce iti vine CM mergi sa vezi ce-s cu greturile alea!Imi pare rau ca ti-au anulat programarea,nu te gandi ca este un semn,pur si simplu or fi prea aglomerati.Poate reusesti sa te programezi din nou.Multi

Irina ma gandesc la tine! Sa te ajute DD sa treci cu bine peste chiuretaj si sa suporti cat mai usor durerea fizica!

Astazi merg sa-mi iau rezultatele la Ac-Anti-fosfolipidici.Sper sa iasa bine! Pe urma trebuie sa imi fac o programare la medic,sper sa pot merge saptamana aceasta.
Parca pana acum am fost asa intr-un soi de amorteala dar acum imi doresc dintr-o data sa nu mai tin cont de nimic si sa fiu insarcinata.Sa nu credeti ca sunt

Laura,Ela,Ileana,Cristina,Cristina26,Mari va pe toate!
O saptamana cat mai buna va doresc!





Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Mersi Pepsi, si eu sper sa ne ajute plecatul in vacanta, o sa ne relaxam si o sa uitam de monitorizari si tot tacamul, poate da Domnul si reusesc sa raman insarcinata inainte de operatia sotului, ca daca nu......, trebuie sa asteptam o vreme pana se recupereaza.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

fetelo multumesc mult pt suport. m-am intors de la spital. sper sa fie totul bine. inca sangerez si mai am niste dureri ca la ciclu, dar sper ca e normal si nu vor aparea alte complicatii. am facut chiuretajul la municipal. a fost ok datorita dr mele care a reusit sa imi faca anestezie generala pana la urma (si ii raman datore rau pt asta, pt ca altfel nu stiu cum as fi rezistat).
trebuie sa spun ca am ramas impresionata si de iosup vineri eram disperata dupa inca o opinie si m-a primit fara sa ma cunoasca , fara programare la eco.
asa ca acum astept sa ma refac si ma rog la d-zeu sa nu am complicatii pt ca vreau sa o iau de la capat cat mai repede.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Noi am ales numele de ceva timp. O sa o cheme Ingrid Elisabeata. Tot ma gandeasc si la alte nume, dar se pare ca sotul meu iubeste numele astea chiar daca nici nu poate pronunta bine Ecaterina.
Flavia imediat vine, mai ai doar 12 saptamani. Iti multumim pentu noul capitol. Pupici si pe burtica.
Irlandeza sper ca vei ramane foarte curand. Mult noroc!
Mirela sper sa iti iasa bine toate rezultatele si sa ne spui si tu ca esti graviduta curnad.
Laura tu ce mai faci draga mea? Sper ca esti bine.
Va pup pe toate si sa speram acest capitol nou sa aduca un nou capitol in viata noastra a fiecaruia, un capitol plin de realizari.

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

22+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Mina, ce veste super ne-ai dat! Felicitari!!! Sa ai o sarcina usoara!

Flavia, ai intrat in luna a saptea? Cand se schimba saptamanile la tine? Ma bucur ca esti optimista! Si mai ales cu parintii alaturi de tine cred ca vor fi niste zile super fericite! Dar mai ales il vei vedea pe David si il vei tine in brate!

Ileana, ce vesti bune ne dai!! Felicitari si tie si micutului! Cand ti-ai propus sa akjungi in tara?

Cristina26, imi pare rau ca ai nevoie de tratament, dar eu zic ca e mai bines a stii si sa tratezi, decat sa nu afli nimic! Nu te descuraja! O sa fie totul bine, ai sa vezi! Si da-I inainte cu iaurtul ca face foarte bine!!

Mcrissa, ma bucur din suflet pentru tine! Iti tinem pumnii si sper sa te vedem graviduta cat mai curand!

Ella, imi pare rau ca esti asa trista! E tare greu sa te lupti cu medicii si sa auzi tot felul de teorii, dar trebuie sa incerci in continuare! Pana la urma va fi bine o sa vezi!!

Sicuta13, astazi vii cu vestile bune, nu? Parca aveai programare la medic!

Lau Meli, felicitari!!!! Sa ne spui cand repeti testul!

Irinabobe, imi pare rau! Sper sa iti revii repede si a se revanseze soarta fata de tine cat mai curand!

Baby_r7, e bine ca incerci! Nimic nu va mai fi la fel! Nu-ti vei putea inchipui niciodata ca totul va merge de la sine, fara nici o piedica! Dar fiecare saptamana care va trece va fi o victorie, si fiecare luna te vad aduce mai aproape de copilasul tau! Nu iti poate da nimeni garantii, dar merita sa-ti asumi riscurile si trebuie neaparat sa speri! Eu iti doresc sa fii graviduta cat de curand!

Mirelush, felicitari pentru rezultate! Sper sa vina si rushii cat mai repede! Si tare imi place ca ai intrat putin in priza! Sper sa primesti vestile bune cat de curand!!!

Andreea si nu ai de gand sa ne mai linistesti si pe noi putin, cu un test de sarcina? Cand sa incepem galeria??

Irlandeza, ma bucur ca ai intrat pe la noi!

Laura, tu cand incerci un test de sarcina?

Noi suntem bine in continuare! Au aparut ceva contractii, dar le tinem sub control cu No-spa si stat la orizontala! Saptamana asta repetam si testul de toleranta la glucoza! Abia astept!!

Pupici tuturor fetelor minunate de aici!

Mari 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

msemcu de fiecare data cand vad cele trei printese ale tale impreuna ma ia cu fiori. Doamne ce dragi imi sunt! Pupici pe burtica.

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Va rog aprindeti o lumanare in amintirea bebelusului meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

22+ poze cu fetita si cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

Msemcu multumesc mult pt. incurajari, eu acum am vazut ca esti cu 3 , ce frumos........sa ai parte de o sarcina frumoasa si abia astept sa vii cu povestile despre nastere!!!!!!!!
Pepsi, Miha, Cristina26, Michelle SI TOATE FETELE VA SI VA PE TOATE CU DRAG!!!!!!!!
eu am emotii pt. ca maine voi merge la 17.00 la dr., maine voi fi in z 13 si z2 dpo.
ieri am ovulat si abia astept sa vad ce se mai intampla pe " acolo"
de am prestat din 2 in 2 zile si de azi incepem sa asteptam daca s-a prins ceva.............


VREAU UN IN 2007!
http://tt.lilypie.com/jpjCp2.png
ROXANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna dragele mele,
Am inrrat sa va doresc o saptamana cat mai linistita si plina de impliniri.
Eu azi mi-am luat inima in dinti si mi-am dat demisia. NU ma asteptam la atata nerecunostinta, dar asta e viata si trebuie sa trec peste. Am decis sa nu fac laparo decat in toamna, desi de ieri am scurgeri ca si luna trecuta, care sunt cm la mine. Vreau sa incep o viata cu adevarat noua si poate ca asta este planul lui DD pt mine si eu trebuie sa am speranta si credinta ca va fi bine.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

Ufffffffff, imi pare rau CATTY ca treci prin asa ceva, asa e uneori patroni nu isi dau seama de valoarea pe care o au angajatii...
dar vreau sa iti spun ca vorba aia : " un sut in fund e un pas inainte", asa ca nu fi pesimista ca totul are o rezolvare. sa nu mai fi trista.....

VREAU UN IN 2007!
http://tt.lilypie.com/jpjCp2.png
ROXANA

Mergi la inceput